Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

luculka
28. okt 2007

ja som susila citrony a pomarance....pri krbe 😉 ....davala som to potom na krb na ihlicie a von pred vchodove dvere robievam taku gulu z ihlicia 🙂

zuzana76
28. okt 2007

glorita nadherny stromcek, mne sa stratil prispevok, mne nema kto uhackovat take ozdoby a ja to neviem, takze skusim to susene ovocie, poradte ako ho susite vy, prosiiiim a tie zlate masle si niekde kupila?

glorita
28. okt 2007

zuzana 😵 😵 ja som si susila iba na radiatore 😀 ale bolo take pokrcene,nepekne,ze som ho ani nepouzila,islo o pomarance..
ale asi ho susi niekto v rure na par minut... 😉 alebo v tej susicke na ovocie... 🙂

zuzana76
28. okt 2007

jej, no tak uz sa mi nasiel prispevok 😀

no my krb nemame, moze byt aj radiator 😀

zuzana76
28. okt 2007

fuha pokrcene?

glorita
28. okt 2007

zuzi alebo akus rozprestrie noviny pod radiator a mozno bude to fajn...ja som uz nemala vela casu,tak preto priamo na radiator,ale fakt neodporucam,pokila nemate radiator ako placku... 😒
a este raz vdaka za stromcek 😵

zuzana76
28. okt 2007

no ved ja chcem zacat uz po sviatku vsetkych svatych s tym susenim, tak uvidim

zuzana76
28. okt 2007

glori a tie zlate masle si vyrabala sama ci kupila?

glorita
28. okt 2007

zuzi sama...kupila som situ zlatu stuhu taku tvrdsiu,aby masle dobre stali,po bokoch je taky jemny drotik a potom som len viazala 😵 😵 😵 a cez stred som dala jemny klinec a takto upla na stromcek..

glorita
28. okt 2007

luc tiez pekne 😎
nemas nahodou pictures tych vencov,ci gul co robis?nech sa inspirujeme.. 😉

luculka
28. okt 2007

som pozerala a nenasla som... 😒 skusim este kuk

zuzana76
28. okt 2007

luculka krasne

glori, tak skusim vyrobit aj ja nejake stuhy, hadam mi maly dovoli 😀

andyj
28. okt 2007

Ahojte kočky, môžeme mi pls dať nejaké tipy na darček pre manžela? Je to človek ktorí sa málo teší materiálnym veciam ale predsa len si niečo pod stromčekom nájsť musí.
Ďakujem Vám za tipy.

zuzana76
28. okt 2007

fuha andy, to je tazke , kedze ho nepoznam, neviem co by ho mohlo potesit, ani neviem aky typ je, ci ma rad prirodu, pocitace, a pod. neviem mozno ak ma rad prirodu tak nejaky bonsai, dalej knihy, ci nejake encyklopedie, alebo mu mozes nieco vyrobit, napr nejaku kolaz z fotiek teba a tvojich deti, dat zaramovat a moze si to dat do prace, na stenu. No tazke , skus ho opisat, aky typ cloveka je.

zuzu13
28. okt 2007

andy, čo tak víkendový pobyt??? 😉

biccy
28. okt 2007

Ahojte,krasne stromceky mate-aj ten s hackovanymi ozdobami,aj cerveny a ruzovy-vsetky su krasne.Mohli by ste sem dat este viac fotiek pre inspiraciu. 🙂
A darcek?My si s drahym tento rok navzajom kupujeme kolieskove korcule. 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂

anaxamon
31. okt 2007

kamajka • 2d • Dnes o 14:01

Ahojte kočky, ake mate tradicie na Vianoce?
My sme doteraz velmi "nesviatkovali", minuly rok ešte ako tak...
Dcerka bude mat už 4 ročky, tak by sme chceli naladiť nejaku vianočnu atmosferu a podobne, u nas doma ked som bola mala sa tiež velke oslavy nerobili, tak ani neviem... ☹
Uvitala by som aj nejake tipy na vyzdobu bytu. Vdaka. 🙂
petruska77 • 1d • Dnes o 14:20

kamajka, kuk sem:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jacka • 1d • Dnes o 15:05

Mali by ste jej urobit krásne vianoce aby to mohla predat potom svojim detom. 🙂

babulina • 20tt • Dnes o 15:13

vianoce, to proste musi byt, najma pokial su deticky male nech maju na co spominat, mne sa s vianocami spaja: pecenie medovnikov, vyzdobovanie bytu, palenie sviecok na advetnom venci, a potom na stedry den post (ktore sme ako deti samozrejme porusovali vselijakymi figlami), na veceru oblatka s medom, prekrajovanie jablcka, lupanie orechov, potom vecera, a rozbalovanie dareckov 😉

sue • 31tt • Dnes o 15:23

...najprv upratovanie, pečenie, zdobenie bytu, nakupovanie dobrôt, ozdobenie stromčeka (väčšinou tak 1-2dni pred Štedrým dňom), balenie balíčkov a ich "tajné" znášanie ku stromčeku (potom sme ich chodili očumovať a hŕkať s nimi čo v nich je 😀 ) ... no a samotný Štedrý deň: samozrejme pôst, aby sme videli zlaté prasiatko či čo 😀 , pomoc pri varení a ozdobovaní stola, rozprávky a večera: vždy máme tanier pre pocestného (alebo u niekoho je to tanier pre zosnulého), šupiny z rybky pod taniermi a zvyčajne aj nejaké korunky, potom najstarší člen rodiny prednesie prípitok (aby sme sa o rok zišli v takomto alebo väčšom počte a tak 😵 ), oblátka s medíkom, cesnak, jabĺčko nekrájame (odkedy zomrela prababička - keď prekrojila jabĺčko bolo vnútri červavé a krátko na to umrela 😔 )... samozrejme nesmú chýbať sviečky a musia byť všetci pekne oblečení 😵 potom papáme (kapustnica, šalát a ryba) - samozrejme starší naťahujú čas, lebo balíčky sa môžu rozbaliť až keď všetci dojedia 😅 ...no odpracú sa taniere zo stola, zazvoníme na zvončeku a dvaja najmladší členovia rodiny roznášajú darčeky 😵 ... no a potom sa už len tešíme, napchávame, pijeme a jeme 😀
...a ešte som zabudla, že od stola nesmie nik vstať - odkedy si sadneme až kým nedojeme...

elinka27
31. okt 2007

nop babule a co mam ja hovorit?vsimli ste si moj datum porodu? 😀 ja vobec netusim ako to tento rok vlastne na Vianoce bude, ja uz som radsej zacala darceky kupovat popredu,lebo aby sme nakoniec neboli bez nich. 😀

vesi
31. okt 2007

budete mať ten najkrajší darček 😀 😀

elinka27
1. nov 2007

no to ano,ale ako ja stihnem aj napiect a nachystat vsetko to netusim, lebo toto su este k tomu aj nase prve Vianoce co sme manzelia 🙂

ufka
2. nov 2007

poradte dobrý darček pre9m dcérku.

janina0909
2. nov 2007

no baby vy mate problemy, myslim, ze male deturence maju vianoce stale, ked ich obdarujete,alebo potesite, podla mna to budu vnimat, tak 3-4 rocne,ze su Vianoce

dadulik75
3. nov 2007

janina 0909 nechcem byt viem ze kazde dieta je ine ale moj syn aj s dcerou ako dvoj rocny boli uchvateny s darcekov .....
elinka27 yt sa hlavne chystaj na prood a tento rok ti urcite mamina aj svokra s kolacikmi pomozu teda zavisi aku mas svokru....
ufka darcek pre malu tazko my nevieme co nasej rozmyslam ze balik plienok nejaku hracku oblecenie a to je vsetko....o rok sa da viac

fenrirka
10. nov 2007

baby 23novembra sa zacnu vianocne trhy 😝
Moc sa tesim..aj ked tam uz budem s pekne velkym bruskom...Mozno dostanem pod stromcek moje krasne babatko 😀 ,lebo termin mam 1.1 takze mozne to je a veeeelmi sa tesim

maca793
10. nov 2007

tak auž mám jeden darček pre malú, kupoval ho vlastne frajer mojej sestry, sú to papučky so schiktom prasiatka. kupoval ich v deimane, stáli 199,- ale sú super. 😵

roasha
10. nov 2007

ja mam v perinaku ukryte princeznovske veci-postel.obliecky z quelle/princezne/,osusky sipovu ruzenku,a babiku sipovu ruzenku z metra.vsetko su to vytuzene veci,o ktorych mala spieva par mesiacov.