Ako a ktorý notebook si vybrať?

monkey1
22. feb 2009

dobrý večer,
môžem vás poprosiť o radu, ako a aký vybrať notebook? nevyznám sa v nich ani trošku a nemám nikoho, kto by sa v nich vyznal a pomohol mi... ďakujem.

sue
22. feb 2009

Monkey, najmä treba vedieť na čo to potrebuješ 😉

mikalove
22. feb 2009

no neviem či tu najdeš odborníčky na elektroniku 😀

mikalove
22. feb 2009

aby si potom nelutovala čo poradíme 😅

monuska_9
22. feb 2009

ja mam acer a som s nim spokojna 😉

ukmima
22. feb 2009

aj my mme Acer...a prave ti z neho pisem...sedim v obyvacke...acer na kolenach..spiace deti a zapnuta telka 🙂 rychlo kupuj 😀

sue
22. feb 2009

...pokiaľ nie baby,tak viacerí mangeli určite poradia 😉

sue
22. feb 2009

Acer by som neodporučila ani nepriateľovi 🤐 😀 hoci ho mám aj ja... bohužiaľ... ale pokiaľ ho potrebuješ len na net, emaily a sem tam nejaký ľahky scrapbook tak sa to dá... ale inak 😝

mirka414
22. feb 2009

ja mam acer uz skoro tri roky bez nehody 😀 teda bez chybycky,mam tu milion fotiek malinkej,skrapbooky a zatial stale dost miesta.ja som max.spokojna.inak tato tema tu uz je.

alon111
22. feb 2009

ja mam asus a tiez sa nestazujem 😉

sue
22. feb 2009

Mirka, ja tiež tri roky a to som na ňom krvou potila aj nejaké profi grafické práce... ale teda 🙄 🤐 😝 😠 ale samozrejme pre maminy na materskej na takú prácu ako som písala v prvom príspevku to isto stačí 🙂 a treba určite pozerať aj na euráčiky...a tam Acer jednoznačne vedie...

smary
22. feb 2009

to asi tazko sa da radit aky notebook kupit bez blizsich info.... 😉
ale asi zakladna otazka je,kolko chces investovat,t.j. v akych cenovych relaciach sa pohybujes?
potrebujes na notebooku aj nieco seriozne robit? alebo len klasika internet a nejake tie dokumenty vo worde?
chces pozerat filmy? hrat hry? z toho potom vyplynu naroky na procesor, RAM-ku, graficku kartu,velkost disku,... koniec koncov aky operacny system chces pouzivat?

mirka no fotky zas tak vela miesta nezaberu 😉

sue
22. feb 2009

Však práve, fotky nezaberú veľa miesta a podstatný je aj výkon...

smary
22. feb 2009

ad znacky....hlavne by som kupovala znacku notebooku,ktora ma servisne stredisko na slovensku a nie napriklad v cechach,alebo niekde mimo....aby v pripade reklamacie,bola ta reklamacna doba co najkratsia (vlastne skusenosti 😉 )

magimary
22. feb 2009

jednoznačne HP... 😉

monkey1
autor
22. feb 2009

tak, cena do 500 E. používať sa bude najmä na internet, office, fotky, pozeranie filmov, počúvanie hudby.
mirka414, ja som hľadala, ale takúto tému som nenašla. ak je, ospravedlňujem sa duplikát.

smary
22. feb 2009

magimary moje slova 😀

babatko88
22. feb 2009

no ja mám spojených nemcov (teda tipujem) a japoncov, značka notbooku je FujitsuSiemens, som veľmi spokojná, ale netreba pozerať len na značku (acer neodporúčam! vlastné skúsenosti), treba si ujasniť aj parametre, aké potrebuješ na to, čo na ňom chceš robiť 🙂

magimary
22. feb 2009

ja len zo skúseností, môj brat je učiteľ v škole a správca sietí a zakupovával notebooky do školy a všetky asusy a acery sa kazili a stále mali nejaké chyby a tak presedlal(i) na HP a odvtedy majú v škole pokoj a idú kupovať stále ďalšie...
ja mám tiež teraz úplne nový HP 6735b(stál síce 600€, ale cez známeho priamo z HP, inak stojí 22tis.) a spĺňa všetky moje požiadavky a kritéria a bude používaný asi na to, čo chceš aj ty...

monkey1
autor
22. feb 2009

baby, a môžete mi písať aj konkrétne typy? aby som to pozerala na webe?
a odkiaľ ste kupovali? využívali ste internetový predaj, alebo kamenný obchod?

magimary
22. feb 2009

my mse tento náš pozerali aj na IT (tak by sa dal zohnať za 20tis.), ale napokon sme si spomenuli na toho známeho a kúpili sme ho teda cez neho priamo v HP v BA... 😉

kotenko
22. feb 2009

tiez urcite doporucujem HP...

kotenko
22. feb 2009

a ja mam HP 550, teraz bol akciovy v tescu po 399€, super cena a som s nim neuveritelne spokojna.. internet slape, grafiku ma dobru (kazdodennu upravu fotiek zvlada bravurne), nemrzne.. mne to staci... je lahucky... tichy...

babatko88
22. feb 2009

monkey skús si dať do googlu parametre bez určitej značky a uvidíš, čo ti nájde, ale ako som už písala, musíš vedieť, na čo ho chceš a potom si z toho odvodíš parametre, aké ti postačujú, nie že vyhodíš veľa peňazí za notebook, ktorý budeš používať len na net... lebo to je vyhodenie peňazí

mirka414
22. feb 2009

monkey1 ved ja nic 😀 ja len ze tam su uz aj super linky a tipy.ale neviem,kde sa ta tema nachadza.

smary
22. feb 2009

monkey toto som len tak narychlo nasla http://www.superpc.sk/index.php?id=info&idp=000... vyzera celkom fajn,ale chcelo by to dlhsie hladanie....
ja mam notas z tadialto (kamenny obchod) http://www.gigacomputer.sk/

monkey1
autor
22. feb 2009

mirka, ak sa ti podarí nájsť tá téma, poteším sa

babatko88
22. feb 2009

????? toto by chcelo vysvetlenie, nie????

monkey1
autor
22. feb 2009

ľahké vysvetlenie, stále som nič nekúpila... pridružili sa iné problémy a akosi sa na to zabudlo... a zase stojím pred rovnakým problémom... a túto tému som nevedela nájsť... sa ospravedlňujem...