Ako a na čom šetríte?

kamajka
20. júl 2007

Ahojte maminky.

Chcem sa spýtať, ako a na čom šetríte?
Lebo my nevieme ušetriť ani korunu, celú výplatu minieme do mesiaca ☹ .

susik77
25. sep 2008

aponchie: ja som stale prec, takze varit ani moc nestiham, vacsinou davam malej papat Hami, varim len na vikend a asi 2 dni v tyzdni, takze 4 dni papa varene, 3 dni Hami, ale tie hami maju v podst. rovnaku konzist, ako to co uvarim...a este to ma pestrejsie...
Ja som uz dala od aprila dole skoro 16 kg, pred mesiacom som pridala este plavanie a pred 2 tyzdnami posilovnu, takze 2x plavanie, 2x posilka a este chcem zacat cvicit doma Pilates 😉

aponchie
25. sep 2008

hm ja prave vim,e to jde celkem ,ale koho znam ,ze to drzi tak je oplacanej tak proto se ptam 😀

susik77
25. sep 2008

ja to nedrzim uplne presne, skor to mam ako zaklad, a snazim sa stravovat racionalne, 5x denne, nic medzi
fym, vela zeleniny 😉

susik77
25. sep 2008

zacinala som v aprili na 86 kg, teraz mam 70.5

zuzitka
5. nov 2008

... a konecne Samko pochopil, ze sa da curat aj do serblika, takze uz zaciname setrit aj na plienkach 😝 😝

kotenko
5. nov 2008

ahojte, vypisala som si nase mesacne vydavky (pravidelne a bez jedla, drogerie, a oblecenia), tu je moj rozpis:
7 500sk najom byt (podnajom)
2 000sk pausal priatel
300sk kredit ja
900sk splatka cetelem
800sk splatka Home credit
1 100sk internet byt
500sk t mobile internet notebook
2 500sk firma najom
110sk kablovka
300sk oriflame
300sk antikoncepcia

su to pre nas nevyhnutne veci a netusim, kde by sme mohli usetrit. zda sa mi to na jednu rodinu vela vydavkov a to este k tou nemame dietatko.

tannawe
6. nov 2008

ahoj...toto je dobry tema...
Napsat si seznam vydaju a nakladu na domacnost je super, akorat to pak muze byt dost depresivni... 😉
Jinak jak jsem vas tady tak procitala tak jsem zjistila, ze bych asi taky mohla zacit setrit 😕
Urcite se da hodne usetrit na drobnych vydajich jako jsou ruzne casopisy narychlo prihozene do kosiku, zbytecnosti od sladkosti pro mrnouse /mamiiii ja chci zvykacky atd./, ale chce to byt odolny.
Na jidle setrit fakt nedokazu! Snazim se kupovat vetsinu veci bio a tam moc usetrit nejde, ale nedokazu si predstavit, ze bych nevarila zdrave, takze si radeji priplatim a nekoupim si novou rtenku 😉
sakra, jak tak premyslim, tak ja proste nesetrim a jeduuuu 😀

lukin
6. nov 2008

kotenko: Můžeš ušetřit třeba na internetu. Pořiďte si nějaký levnější. Co pak ty mobily, nešlo by si najít nějaký levnější paušál? No a oriflame? Jak je to myšleno? Každý měsíc dáváš za oriflame 300? Já myslím, že byste určitě mohli něco ušetřit z toho, co jsi psala 🙂 Takže hodně úspěchu 😉

elitera
6. nov 2008

Kotenko, jak píše lukin, hlavně ten oriflame mě tam překvapil. Navíc antikoncepce, když se snažíte o miminko? 😅
Já osobně neušetřím nic, ale naštěstí manžel jo. Včera mi přišla výplata, zaplatila jsem důchodový pojištění, splátku na spotřebiče, telefon, dvě faktury za zboží, co si přivydělávám, a z výplaty zbylo 1500 😝
Jinak šetření určitě smysl má, říká se, že člověk by měl mít našetřeno, aby vyžil, kdyby byl půl roku bez práce. My ale teď dozařizováváme byt, takže to taky lítalo - křesla, konferenční stolek, zrcadlo a skříňka do koupelny, sedačka... A ještě nás čeká vestavná skříň a další vybavení do předsíně a komplet děcák (včetně rovnání podlah). To leze do peněz taky dost 😒

sisstin
6. nov 2008

no tak já nešetřim, nikdy jsem to neuměla...takže ke konci měsíce dřu bídu...a vydaje radši psát nebudu, nebo některé by určitě omdlely 😅

sassi
6. nov 2008

kotenko, my mame magío, a to platíme necelých 1000 za TV aj neobmedzený internet spolu ... nechápem, prečo pltíte tolko za net 😕 a k tomu ešte dalšie vylohy na kablovku ....
ATK tiež platíš??? Ved ti svieti "snž" 😕
dalej si myslím, že maš do rodinneho rozpočktu zarátané vylohy na partnerovu firmu, najom firmy, privysoký telefonny učet partnera a mobilny internet - to je asi firemna zaležitosť ... a tie peniaze by si mal rovno nechávať vo firme...
moj muž podniká a z mesačnej vyplaty si rovno necháva na učte peniaze na odvody, svoj mobil, benzín, aby sme to potom necítili v rodiinom rozpočte 😉

karot
6. nov 2008

Já kdybych nešetřila,tak nemám nic,....................bydlení,děti,spokojenou rodinu 😅
Takže máme s manžou každý úrazovku se spořením a stavebko.Zatím fin.vycházíme,ale platíme si to jako rezervu,..............např.jako na pračku,lednici,telku apd.No když se nám do té doby(než spoření vyjde)nic nepo.se.re,tak to dáme na dovču. 😵
Ale kdybych měla doma milionáře,šetřila bych jen proto,že by mě to bavilo. 😀

tannawe
6. nov 2008

Tak mi to setreni zacalo vrtat v hlave... 😀 /preci jen jako spravna Zidovka bych si mela nechat pro krejcar koleno vrtat ne??/ 😉
A rikam si, ze usetrit se da na spouste veci. Je potreba trocha logisticky uvazovat a jde to.
My s manzelem zastavame nazor, ze radeji jednu vec kvalitni nez deset od vietnamcu,proto treba nema pochopeni manzelova maminka, ktera si koupi tenisky za pet set u vietnamcu a nechape, ze my si radeji koupime znackove za dva a pul, jenze ona si musi koupit za pul roku nove kdezto my mame ty svoje "drahe" treba tri roky 😎
Urcite se da usetrit na tarifu nebo na pripojeni na internet. Hodne vydaju v domacnosti se po promysleni zda fakt zbytecnych.
Nejsem tak bohaty, abych si mohl kupovat levne veci.
😉

sisstin
6. nov 2008

tak já bych ušetřila hodně...většina mých výdajů je "zbytečných" 😅 ale prostě bez nich by to pro mě nebyl život ale přežívání 😅

tannawe
6. nov 2008

siss: ha ha,no asi tak nejak.
Ja a manzel jsme se shodli, ze dohromady jsme financni katastrofa! Mame to i v horoskopu, ze Lev a Vodnar jejej...proste jsme takovi pozitkari a kdyz jsme treba sli jednou s tchyni na obed /a to upozornuju, ze tchyne si taky rada udela umele nehtiky a takovy ty drobnosti si dopreje.../ tak se nestacila divit jake castky litaly vzduchem.
Je proste o tom znat sve priority...a samozrejme na ten konkretni zivotni styl mit taky prachy,co si budeme povidat, ze?
Kdyz je mam tak dam, kdyz nemam tak je zase pekne rychle vydelam! 😉

sisstin
6. nov 2008

tannawe: no já utrácim spousty peněz za nehty, za vlasy, za různé obídky, hodně za Tygra teda samozřejmě..to ted skoro nejvíc...ráda si dám dobrý pití, máme kabelovku, internet..atd., ale zas si nemůžeme dovolit jezdit na dovolený a podobně..ale já prostě radši utrácim takhle...než celej rok škudlit..a pak teda 14dní někde být 😝

tannawe
6. nov 2008

siss:je to o tom,ze ti to dela radost, clovek si ten zivot musi uzit. Ja tedy vlastne mam takovou osobni teorii, ze cim vic penez utratim, tim vic se mi jich vrati. Clovek je musi tocit, aby byly v tom kolobehu...sporeni na bydleni je treba dobra vec, taky ho mam,ale ze bych ujizdela na tom kolik nasetrim?

A dovolenou resime tak, ze porad nekde jezdime na male vylety,jsme hodne spolu. Uzili jsme si s detma i takove ty legracky jako all inclusive v Egypte, ale zjistili jsme, ze na to nejsme. Nejlip je nam sbalit auto, nakoupit proviant, pribalit stan a varic a vyrazit do kempu /sice ctyri hvezdy 😀 /,ale proste si tak vegetit o vikendu nekde v horach nez nejaky skrobeny hotely... 😝
Dovolenou proste bereme spis jako expedice za poznanim a k tomu fakt nepotrebujeme dovcu za padesat!
Evropa se da projet vlakem nebo autem za par,staci dobra navigace a mit na naftu,sbaleno a huraaa.

skuli
6. nov 2008

Tak jsem to tady celé přečetla.Je fakt,že ušetřit se dá hlavně na jídle a na hadrech.Uvařit na 2 dny z kousku masa,trička nakupovat u Vietnamců nebo v sekáčích.Když je štěstí,tak se dají sehnat pěkné kousky,hlavně na děti.Já nekupuji časopisy-chodím do knihovny a tam je všechno a noviny si čtu na netu.To co psaly holky o vypínání spotřebičů na noc je pravda,že to ušetří dost peněz.My to ale neděláme,protože vždycky zapomeneme.Taky šetřím tak,že když jdu s holkama ven,tak vždycky beru s sebou pití a nemusím kupovat drahé ve městě.Žízeň mají vždycky 😝 Koupila jsem pekárnu a peču chleba,to se taky hodně ušetří a navíc je 100 krát lepší než ten kupovaný.Dělám pomazánky,které nám chutnají.Dost peněz utratíme za benzín,protože často jezdíme na chalupu, naštěstí to máme jen 60 km od baráku,ale i tak se to nasbírá.Když mám všechny peníze na daný měsíc pohromadě,tak z toho hned odložím a schovám a z toho zbytku musím vyjít.

sisstin
6. nov 2008

ono taky záleží na tom, zda se šetři musí nebo ne...já zatim nemusim...i když vždycky by se hodilo víc peněz že 😅 ale prostě zatim nemusim..a jsem ráda..mě by to fakt nebavilo 😔

třeba to, co píše skuli..fakt obdivuju...ale nic pro mě teda 😅

tannawe
6. nov 2008

A hlavne kdo ma miminko tak hodne usetri, kdyz koji! A pouziva latkove plenky.
Tam se fakt da mluvit uz o usetrenych tisicovkach za rok a to se vyplati!! 😉

tannawe
6. nov 2008

Ja vlastne ani nevim jestli musime setrit nebo ne. Neco nasetreno mame, manzel si ulozil sve penize do auticka veteranu, zivotni pojistka, moderni umeni, no ja nevim...co jeste?
A hlavne, nikdy nikdy nikdy si nepujcujeme penize, nebereme si uvery, super zarucene rychly prachy!
Takze nic nesplacime, nikomu nedluzime a to co vydelame je jen a jen nase a nemusime se desit, ze nam u dveri zaklepe exekutor kdyby nahodou nedej boze jsme byli najednou na dlazbe... 😉

sisstin
6. nov 2008

tannawe: tak jsou lidi, co mají třeba víc dětí..a fakt si jako nemůžou dovolit kupovat dražší značkové oblečení, chodit jíst ven a podobně 😕 my třeba doma skoro vůbec nevaříme...fakt jen o víkendu..a to jen někdy..jinak jíme venku většinou 😕 ale zas nemáme na to, si zfleku koupit auta, jet na dovču a tak....zas je to o prioritách..jako ve všem skoro 😅

tannawe
6. nov 2008

siss: jasna vec, ale musi clovek znat sve priority. Bud mam na to mit vic deti a dat jim vsem ten standart nebo na to nemam a dru nouzi s bidou.
Ja kdyz pak vidim maminku se trema detma jak si naklada do voziku v supermarketu vsechny ty doktory halere a spol. tak mi je nekdy az do breku, kdyz vidim ty mrnouse, kteri zalibne koukaji u pokladny po kinder vajicku...vis jak.
Kazdy to ma jinak,ale rozhodne bych mela jen tolik deti kolik jich dokazu uzivit a zajistit jim vsem stejny komfort v zivote. Ja svoje deti ucim, ze ne vsichni ziji v tehle bohate casti sveta. Kupujeme kazdy rok veci od Unicef a detem ukazuju, ze jsou i jine deti, ktere proste nemaji doopravdy co jist, naucit je vazit si tech penez.
Nic proste neni zadarmo, ale rozhodne bych nedokazala nikdy setrit na jidle, na tom jak vypadam nebo v cem zijeme. Vzdycky je nejaka cesta
/ale je usmevne, ze ten kdo penize ma je neresi tolik jako ten kdo je nema, jasna vec...ale na druhou stranu zakon podvedomi funguje na tom principu, ze to co nejvic resim se mi pak promitne do zivota... 😉 /Proste jsem tak bohaty jak si myslim...

sisstin
6. nov 2008

tannawe: no já už to psala na té diskuzi o rodině, kde jim stát sebral děti, protože neměli podmínky k žití..že člověk si má dělat dětí, na kolik ma financí 😝 ale dost holek se to dotklo 😅

sisstin
6. nov 2008

jako tim nemyslim, že maj mít děcka drahý mobily a podobně..ale spíš fakt to, že se pak kupujou k jídlu ty nejlevnější salámy, mlíčný výrobky...děcka maj oblečení z padesátýho kolene..mně je jich fakt líto 😔

tannawe
6. nov 2008

siss: vazne? to mi rekni...
Manzeluv sef ma osm!! deti, jsou to krestane jako remen a jeho manzelka opravdu je neustale bud tehotna nebo kojici a v praci uz kolegove na sefa skanduji at si udela rovnou fotbalovou jedenactku! 😅
Tak jsem muzovi rikala no ty s tema trema detma tam budes za exota! 😀
Ja chapu, ze nekdo nebere antikoncepci a proste to nechava na Bohu, all right, ale jak se asi pak citi osme dite z osmi ve skole, kdyz tatka nema na nove botky nebo na mobil pro kazde decko, kdyz dneska prvnaci resi kdo komu poslal jakou mms...
Zijeme v modernim svete, mame urcity zivotni naroky, proste nelze vsechno merit penezi, ale na druhou stranu pokud nedokazu zajistit svym detem zivot na urovni a nemam pak ani na kvalitni jidlo nebo obleceni a zakladni veci tak o cem ten zivot proboha je?
Co to ty deti nauci? Ze zivot je od prezivani? Nebo o tom,ze tady neco zanecham, vytvorim, neco dokazu?

sisstin
6. nov 2008

tannawe: co jsem se párkrát bavila s těmahle lidma, co mají víc dětí, než je běžné..a pak týden jedí buřtguláš 😔 ...tak oni děti vychovávají v tom, že hmotné věci nejsou důležité, není důležité, v čem chodí oblíkaní...co mají..atd. 😕 jenže jak píšeš, žíjeme v moderním světe, kterej je fakt hodně konzumní..a už tříletý děti řeší, co si vzít na sebe..a podobně...takže potom taková ta chudinka v odrbanejch kalhotech, co nikam nemůže s ostatními chodit(kino, McDonald,školní výlety, zájmové kroužky..atd.) je fakt vydědenec největší,..a podle mě ho to mrzet musí..i když do něj horem pádem rvou, že to důležité není 😕

já když vidim takovou tu bandu, v kostkatých košilích, červenejch kalhotek...nejmladší dítko v kočáře po nejstaršim sourozenci..jako fakt nevim 😔

skuli
6. nov 2008

Tak holky šetřit se asi nemusí,ale já mám z toho dobrý pocit,když na konci měsíce vím,že jsem ušetřila 7 000 kč.A děti rozhodně netrpí,kupuju jim sladkosti,hraček mají až moc,pořád někam jezdíme na výlety.Jen mi prostě připadá zbytečné koupit jim ve městě každé sladkou sodovku za 12 kč,když jim můžu vzít z domu zdravý čaj skoro zadara.Někdy se taky stane,že zapomenu a koupím,to je jasné.Na oběd do restaurace si taky občas zajdeme,děti v tom vidí něco svátečního.Vařím dobře a hlavně ráda,tak nevidím důvod,proč by jsme se měli tahat každý den po restauracích.Hlavně si to ani technicky nedovedu představit.Každý jíme v jinou dobu,podle toho,jak chodí děti a MP domů.Vždycky jsem uměla s penězma hospodařit,kamarádky si ke mě chodily půjčovat.Ono když příjdou nějaké nečekané výdaje a není to z čeho zaplatit,tak je zle.Třeba se pokazí pračka,lednička a tak.Já jsem si teď nechala předělávat kuchyň,stálo mě to 30 000.Teď šetřím na koupelnu.A taky na dárky na Vánoce.Pořád je na co šetřit.Já jsem ten typ,že nechodím na nehty,kosmetiku a tak a raději to cpu do bytu.

sisstin
6. nov 2008

skuli: však každej to máme jinak, na tom nic není 😉 každýho baví něco jinýho..má jiný priority..ale to, o čem píšeme s tanawe, to já prostě nepochopim nikdy 🤐