Ako a na čom šetríte?

kamajka
20. júl 2007

Ahojte maminky.

Chcem sa spýtať, ako a na čom šetríte?
Lebo my nevieme ušetriť ani korunu, celú výplatu minieme do mesiaca ☹ .

sisstin
6. nov 2008

sassi: no já mám peníze jen pro sebe a pro malého, takže zatim nám to vychází takhle...kdyby nebylo, tak to samozřejmě nekupuju 😉

tak já už fakt jdu 😝

womenne
6. nov 2008

sassi určite nie ☹ ja mam matersku z čiech a tam je 4roky ale3800.-kč oni su obaja alergici takže mi lekarka nepodpiše školku ale ak by sa to zlepšilo šla by som ale kedže byvame v zapadakove nieje šanca najst si tu robotu a školka je tu len na 4hodiny 🙄
ale ak nam to vyjde a my sa prestahuje za manželom do ČR tak si budem určite niečo hladat aspon na vikendy alebo tie 4hodiny.

kristi
6. nov 2008

my jime sklenicky dotedka. Furt lepsi nez kachna od tchyne a knedlik. I kdyz dneska jsem uvarila...br. kasi a tunaka Rio mare....zblajla to,ani oblizovat se nestacila, ale to je jen jedna z mala veci, ktera ji chutna.

30 kc na hippku si najdu, mne fakt nebavi vymyslet kazdej den neoc jinyho, pak nakoupit a uvarit a vysledek nejistej, proste ji sklenicky chutnaji vice.

jinak setrit moc nemusim, ale snazim se...momentalne se drzim pri zdi kvuli darkum, je mi trapne si rikat o prachy na darky manzelovi, takze aspon neco malo chci koupit sama..

sassi
6. nov 2008

womenne, no smola, ale nejako to vymyslíte 😉

womenne
6. nov 2008

aspon cez školsky rok ušetrim na obedoch lebo byvam nad školksou jedalnou tak škoda nevyužit beriem 2 takže mam obed ja aj deti a ešte mi ostane aj na večeru nikedy 😀 takže ušetrim na vode,plyne,potravinach a mam čas sa venovat detom.ja si oblečenie moc nekupúujem mam ešte dost nakupenych predtym občas si niečo doprajem zato drahemu sa kupuje každu chvilu 🙄 je stavebny technik chodi po stavbach takže to tak vypada minule doniesol uplne nove nohavice za 700.-pofrkane od nejakeho betonu či lepidla prose to nepustilo 🤐 a velaveci takto zniči,ale trička sa oplati kupit značkove tie fakt vydržia jedno mauž 4roky a je ako nove drži si tvar aj farbu,dokonca aj obrazok je cely a nie popraskany 😵

kotenko
6. nov 2008

no my mame internet na zmluvu na dva robi a mame tam napojene 3 pc na rychlost 6 000-tku, ide s toho firma - 2 pc a byt.
antikoncepciu beriem, lebo planujem otehotniet az buduci rok v lete a zatial sa chcem poistit nejako, nemozem mat dietatko v tychto stresoch, co prave prezivam. na oriflame by sa dalo usetrit, ale kupujem tam drogeriu aj pre seba a draheho, takze tak... no uvidime, oriflame skusim pribskrtit, uvidime ci sa to bude dat.

anazuzik
6. nov 2008

No baby,
len tak pre zaujimavost, ako a na com setrit, by ste sa vsetci mohli ucit od mojich svokrovcov, hehe 😀
U nich sa neminie ani kvapka vody na zmar, nevyplytva sa ani molekula tepla, ani 1w elektriny nadarmo.Vsetky spotrebice doslova, okrem chladnicky, sa na noc, alebo ak sa nepouzivaju 1 den zasadne vypinaju zo zastrcky.Nedajboze si u nich necham zapnute male radio, len co si vybehnem hore spravit nejaky chleba, cca 10 min, a sa vratim, tak je 100% vypnute, aj snura vytiahnuta zo zasuvky. v zime kuria len v obyvacke, a v spalni pred spanim, vynimocne este v 1 izbe, ked sme tam na navsteve, ale zasadne sa vetra len otvorenymi dverami do chodby, neexistuje otvorit okno v zime ked sa kuri.Vodu z pracky ma vyvedenu do vane, a normalne sa hanbim napisat, na co vsetko sa este vyuzije okrem toho, ze sa v nej este nieco operie, potom v nej umyje vselijake veci, potom este topanky,schody, a potom ...este asi 3x pouzije.Ked si tam potrebujem umyt rychlo vlasy nad vanou, uz mam pristavene vedro, do ktoreho mam zachytit vodu, bude na dalsie pouzitie.Riad sa umyva tak, ze sa do vacsieho hrnca napusti voda, vezme vechet, a kazdy kus riadu trochu nad tym hrncom pobrhli, ani ho tam nenamoci a da ho do odkvapavaca, grc. 😝
Oni dvaja so svokrom sa vobec nesprchuju, max.ked sa ide raz za 2 tyzdne na nakup do mesta, perie sa u nich tak 1x do mesiaca.Zahrada aj kvety v dome sa polievaju zasadne dazdovou vodou alebo vodou zo studne,kt je zadarmo.Nekupuju ziadnu zeleninu, ovocie, zemiaky, vsetko si pestuju,maso kupuju len na sviatky, vsetky potraviny, drogeriu kupuju v Lidli,aj to minimum, handry u cinancov.Nekupuju si vobec ziadne dobre jedlo, sladkosti, mliecne veci,nic.V zivote neboli na dovolenke.Elektrinu, plyn a telefon im plati starsi syn, kt.ma 100tis. mesacny plat.
A teraz pointa: stale vykrikuju, ze maju malo penazi.A to svokra je doma na predcasnom dochodku, svokor ma dochodok, slusny, a este dalej chodi normalne do roboty.Takze prakticky 3 prijmy, ziju sami dvaja v rod. dome, kde\za\30 rokov nepohli ani prstom, nic nove nekupili, neprerobili.A ked pridu pozret moje deti, jedine vnucky, donesu nejaku opotrebovanu hracku z bazaru. No povedzte, co asi robia s tymi peniazmi?
Nedavno svokor oslavoval 60-ku, a ked si co to vypil, povedal mi jednu vetu, co si navzdy zapamatam.Ze prakticky cele manzelstvo koli svokre len stradal, a ked sa za seba obzrie zistuje, ze mal z toho zivota velke h...o😝 Nic si neuzil,nikde nebol, cely zivot si od ust odtrhal, a zbytocne. Ze keby mohol ten zivot prezit znova, zil by uplne inak.
Po tomto som myslela, ze zmeni aspon nieco, ale uz druhy den isiel so svokrou rucne vykopavat zemiaky na rolu, lebo sa im mrzi dat susedovi 200sk za vyoranie.Tot vsio 🙄

sisstin
6. nov 2008

anazulik:no to je drsný, ale takhle žije hodně důchodců 😅

kristi: jéééé..konečně někdo, kdo jí skleničky nad jeden rok..nejsme v tom sami 😅 😝

luucia
6. nov 2008

siss, nejste, Aneták taky baští hlavně skleničky, opravdu málokdy má normoš doma uvařený jídlo 🙂 nejen, že mě to nebaví, mám problém něco vymyslet a uvařit i pro nás 😅 ale hlavně mi to přijde lepší 😉

šetřit taky nějak moc nemusím, ale ted jak píše kristi šetřím na dárky, manželovi bych si neřekla

maart
6. nov 2008

Tak jsem se prisla mrknout, jak a na cem usetrit 😀 ....ale Anazuziku, to co jsem si precetla....no to je fakt des bes 😅 , to je fakt az smutny....A presne jak pises, urcite na tom tchanovci nejsou tak spatne, aby museli takhle "vyvadet". NEUVERITELNY!

maart
6. nov 2008

....jo a zatim jsme skoro na 100% na sklenickach a maly uz bude v na konci prosince rok...proste se nejak nemuzu dokopat k tomu, abych varila rodine zvlast (=ja, manzel, 2 starsi deti) a zvlast holce...

kristi
6. nov 2008

no, Mie je 1 a 3/4 roku, takze jako mazec....ale ja jsem rada, aspon vim co ji

sisstin
6. nov 2008

kristi: mě uklidnilo, že mají skleničky i od 18m, takže někdo to kupovat musí 😝

kristi
6. nov 2008

jo, to maji....ale ona ma nejradsi ty od 1 roku...a jedine Hippky..Hami ji moc nejede

luucia
6. nov 2008

siss, fakt? ty sem nikde neviděla 😅 hurááá, mě to vaření taaaak neba

luucia
6. nov 2008

U nás se jí taky jenom Hipp 😉 Hami zdědil Tygr 😀

kristi
6. nov 2008

anazuzik: a co s tema usetrenyma penezma delaji?? nesprchovat se??? 😅

sisstin
6. nov 2008

luuci:jj..Hippky to jsou...Z říše pohádek 😝 je to myslim 270g 😝 my jíme všechno...ale ten Hipp mu asi taky jede víc 😕

maart
6. nov 2008

...hele Anazuzik, treba hodne zdedite 😀 😅 😕 .....

sisstin
6. nov 2008

😅 😅 😅 😅 😅

kristi
6. nov 2008

no, to u nas maji jen spagety...nic jinyho ne

sisstin
6. nov 2008

kristi: no moc toho na výběr není už pak 😕

luucia
6. nov 2008

anazuzik, to musí být fakt hroznej život...nedivím se, že tchán ted lituje

kristi
6. nov 2008

ale to je jina generace, moje tchyne je skoro to samy v bledemodrym....

sisstin
6. nov 2008

to je klasika...umejt se,pak nádobí a pak spláchnout hajzlik ještě 😝

luucia
6. nov 2008

Ty vogo, u nás v rodině nikdo takovej na štěstí není...ještě abych po sobě nemohla na návštěve spláchnout, to by mě asi kleplo 😝

maart
6. nov 2008

No je fakt, ze jsme loni byli u tchyne na tyden....v baraku topila jenom na max 21 stupnu...ale to fakt max, pak to vetsinou zase kleslo na nejakych 19 a ja jsem tam chodila nabalena jako ledni medved, tricko, svetr, teply ponozky....furt mi byla zima. Ke konci tydne jsem vzdycky dala potajnu ten termostat navic...fakt uz jsem byla desne zmrzla (byl unor!).

....a to podotykam, ze to neni typicka "chuda ceska" duchodkyne....asi to ti starsi lidi uz holt maji v genech bo co.... 😀 !

sisstin
6. nov 2008

řidme se heslem: Nad žlutým jen rukou mávni, co je hnědý, to hned spláchni 😅 😅 😅 😅

luucia
6. nov 2008

siss, 😀 😀 😝

maart
6. nov 2008

Hehe, tak to s tim splachvanim mam zase ze svyho detstvi "v krvi" ja (bohuzel 😅 )...kdyz se jde vycurat starsi kluk a vim, ze pujde i mladsi...tak starsimu rikam..."nesplachuj, pujde i bracha"....lezu si s tim na nervy, ale nemuzu si pomoct!!!