Ako a na čom šetríte?

kamajka
20. júl 2007

Ahojte maminky.

Chcem sa spýtať, ako a na čom šetríte?
Lebo my nevieme ušetriť ani korunu, celú výplatu minieme do mesiaca ☹ .

womenne
7. nov 2008

a kolko sa vam skutočnosti podari ušetrit?My pokial sme byvali u svokrovcou som vždy odložila 2000.-z vyplaty do samostatnej obalky,lenže sme mali male dvojičky a prestavovali podkrovie proste minalo sa.Potom sme odišli k mojim rodičom a tam sme odkladali celu manželovu vyplatu a minali len polku mojej materskej za čo som velmi vdačna mojej mame že sme si našetreli na zabezpeku na byt a j na viacmenej zariadenie 😵
A teraz?snažime sa odkladat aspon 5000mesačne ale začiname splacat uver takže budem rada aj za 500.- 😔

sylvar
7. nov 2008

womene, no tak tvoje šetřící cifry, to ani náhodou u nás, momentálně neušetříme fakt vůbec nic 😔 😔 😔 úvěr na byt, na auto, telefony, malá plenky, sunar, měsíční výdaje kolem 20tis a to v tom není jídlo a benzín do auta, spoření 😝 😝 😝 😝

aponchie
7. nov 2008

ja souhlasim s tannawe..me to prijde uplne zbytecne kupovat balenou vodu on je to spis trend pac je opravdu dolozene ,ze voda z kohoutku je jedna z nejcistsich a nejlepsich ..to je pravda s tema trubkama v dome to ted nedavno bylo v tv a bavili se o tom a i presty trubky je to porad kvalitnejsi voda nez z plastu presne tak jak dlouho vite kde ta voda stala na slunci pak se prevazela leto zima tma slunce buhvi co..a ja mam jeste takovou fobii divnou,ze nekdo muze pichnout do te vody nejakej humus ani nevis jak pres petku 😀 jednou sem videla o tom kriminalku 😀 😀 a konvice Britta je uzasna vec

sylvar
7. nov 2008

apí, ti pošlu vzorek naší vody a poblinkáš se 😔

aponchie
7. nov 2008

tak to nahlaste anebo si nechte udelat rozbor pac pokud je fakt spatna tak se to prece musi nahlasit 😀

sylvar
7. nov 2008

apí, to jo, u nás můžeš hlásit, co chceš ☹

titkovamiriam
7. nov 2008

neviem ci som sem už prispievala,no ja vela ušetrim ze nakupujem v Metre vo velkom-je nas doma dost,nekupim ,odlozim a vide to niekedy aj viac ako polovicu lacnejsie,teraz usetrim na kureni 😀

aponchie
7. nov 2008

no hele pokud mas podezreni ,ze voda je nejaka spatna a obsahuje nejakej bordel tak musis zavolat na KHS a nahlasit to tam pochybuju,ze kdyby prisel podnet,ze je neco ble s vodou nebudou to resit.musi to resit.minimalne odeberou vzorky.ale mozna ta voda je chemicky v poradku a jen ti nechutna chutove to je potom reseni ta filtracni konvice

sisstin
7. nov 2008

já neušetřim ani Kč..spíš do vejplaty jsem bez peněz 😝

sylvar
7. nov 2008

siss, myslíš tu výplatu 10. 7600,- 😅 to znám a to k ní mám 25. ještě jednu

sisstin
7. nov 2008

sylvar: jo..přesně tu..a to za rok to bude 3800 😝 kdyby mi MP něco nedal..tak to mám snad na 14dní 🤐 😅

sylvar
7. nov 2008

siss, jak 3800 😅

tannawe
7. nov 2008

siss: 😀

sisstin
7. nov 2008

sylvar: já to mám na 4roky 😔 sice mi nárok na výběr vzniknul..ale nemám se, kam vrátit..takže jsem si to dala na 4roky s tím, že od léta budu muset do práce 😔

sylvar
7. nov 2008

siss, aha 😒

nensy
7. nov 2008

tak já jsem taky na výběr neměla a mám to taky na 4 roky jako sisstin 😝

sisstin
7. nov 2008

sylvar: teda, neee..že by se mi nechtělo jako..i chtělo..ale ne jít pípat do obchodáku zas 😒 což budu muset, páč jako na pol. úvazek s miminem..jen na odpolední či noční to jinak nevidim 😕

sisstin
7. nov 2008

nensy: ted toho lituju, že jsem si to nedala na ty tři 🤐

nensy
7. nov 2008

sisstin já jsem chtěla taky na tři roky ale neměla jsem šanci prostě na 4 a hotovo 😝

womenne
7. nov 2008

sis aj ja som mala 7600.-kč ale k 1.1.200á nemali mali 21mesiacov tak nam davaju len 3800.-kčmrchy a ži s dvojičkami 🙄
to sme odkladali kedysi ked sme byvali u mojich rodičov a teraz už len tych 500.-lebo budeme stavat takže spaltka bude 14000.-mesačne a t je palka ☹

sisstin
7. nov 2008

nensy: já jsem mohla, páč jsem skončila v práci ve 25tt, kdy mi vypršela smlouva..a stihla jsem porodit do 6m, takže nárok na MD mi vzniknul..tudíž i nárok na čerpaní..jinak MD mi vycházela 7450... 😝 hahaha 😝 takže já jsem si rodičákem polepšila..i když to už je fuk ty dvě stovky 😅

nensy
7. nov 2008

no to jo teda womenne to je teda pálka 😝

sylvar
7. nov 2008

jejda,siss,to chápu, já chodím do práce a předpokládám, že se sem budu moct vrátit za 1,5 roku, i když na plnej to asi taky nebude...

womene, to je děs, na dvě děti brát toto 😔

sisstin
7. nov 2008

sylvar: já bych se tam stejně nevrátila, i kdyby mi to místo drželi 🤐

sylvar
7. nov 2008

siss, chápu, to se nedivím, já když to vidím, nikdo by mě tam nedostal a to jsem po škole pracovala v obchodě s pečivem a to bylo po ránu hrůza, ty důchodci-fronty,aby měli čerstvej chleba jako první 😀

sisstin
7. nov 2008

sylvar: mně ta práce jako samotná nevadí..celkem mě to baví..pokecáš s lidma..i když některý jsou fakt magoři 😅 ale tomu se zasměješ..administrativa mi taky nevadila..to mě bavilo t éž 🙂 ale děsný jsou přístupy zaměstnavatelů, páč oni vědí, že na tvoje místo je 100dalších..takže já s těhu pupkem ráno tahala a třídila 20kg balíky s novinama...a hlavně, jsme dělali mrtě přesčasů..16-18tky..ale nikdo ti to nezaplatil..ofiko jsi tam byla jako 6,5hodiny, mít přestávku neexistovalo..dojít si na záchod pomalu taky ne..prostě fakt otrok..a pak na výplatě 11hrubýho 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

tannawe
7. nov 2008

Holky tedy to je sila...ale nekdo to delat musi ne? ☹

sisstin
7. nov 2008

tannawe: ono je to taky o tom, že nejsou odbory..a třeba 50-letý ženský se bojí o místo, takže si to každej nechá líbit...což se jim chodí..a když se ti nelíbí..tak běz..máme další 1000Slovenek či ukrajinek na tvoje místo, který budou držet hubu a krok 😒

sisstin
7. nov 2008

ježiš..chodí a běz 😅 , to mělo být hodí a běž 😝

womenne
7. nov 2008

no to je hnus aspon by mohli dat nejak prispevbok 😠 ked sme sa pytali tak nam povedali že sme nemali mat dvojičky 🙄 to sme mali povedat jednemu vajičky ta sa neoplodni!! 😀 no ale žijeme da sa i ked sa strašne ojim že sa to nebude dat utiahnut s takou spaltkou ale po 12rokov sa to znižuje na 8000.-alebo tak nejak.kym som na materskej da sa ale potom si budem musiet niečo hladat aspon na 4hodiny kym nepojdu maly do školy