Ako a na čom šetríte?

kamajka
20. júl 2007

Ahojte maminky.

Chcem sa spýtať, ako a na čom šetríte?
Lebo my nevieme ušetriť ani korunu, celú výplatu minieme do mesiaca ☹ .

ella1
6. nov 2008

tak na pekáreň sa chystám aj ja.snád nezapadne prachom 😅

berynka
6. nov 2008

Tak to já jednou návštěvě (naštěstí jen kámarádi) doředila džus vodou z kohoutku, protože jinak by ho bylo pro oba málo 😅 . A ten kamarád tak uznale povídá: "Hmmm, tak šťávu už jsem dlouho neměl." 😀

aponchie
6. nov 2008

ja koupim minimalne dzus nebo mineralku ted mam magneziu asi dva dny v lednici pac me brali krece do nohou ale nemuzu se k ni dorvat a colu sem pila pri nevolnosti jinak me nic nechutna jooo a ted mam tang pac mi zatim jede pri mejch tehu nevolnostech 😀 a lidi sou mi u pr..at si myslej co chcou..ja tu balenou vodu taky kupovala kdyz mala byla mimco a pak mi manzel volal ze nasel testy na balene vody a at se na to vykaslu a prevaruju vodu z kohoutku a presne tahat se s tim to me nebavi to tchyne polazde sem dosla kdysi a radsi si nic nedala kdyz sem nemela vodu to je jakasi prestiz spolecenska mit balenou vodu ne?nebo chodit vsude s drahym obalem od vody naplnenym obyc.vodou 😀 😀 😀

ella1
6. nov 2008

tak ja zas pijem balenú jemne sýtenú,lebo vodovodná mi nechutí.....

ella1
6. nov 2008

padám, idú zúfalky......

aponchie
6. nov 2008

ja redim vsecko a moc pac mi to nechutna sladke..mam rada zimu pac se mi dobre dycha (mam astma)a navic mam studenej odchov z Danska..nekupuju zasoby zradylka a jim skromne a odpojuji vecer vypinacem pristroje a v noci kdyz jdu nahodou na wc coz neni casto tak nesplachuju apc bych malou obudila to mam vyzkousene ,cistim denne wc a koupelnu a na jidle nesetrim jen ho nekupuji takove kvanta jak nekdo ty levne..ja si radsi udelam penne s rajca.omackou a oliv.olejem bez masa 🙂

herminka
6. nov 2008

Aponchie, taky nekupujeme balenou vodu. To jako proč bych měla nosit domů totéž, co mi teče z kohoutku, platit za to nehorázné sumy a zamořovat svět petkama (byť samozřejmě třídíme). Sem tam koupíme Magnesii, toť vše. Manžel občas kuúuje džus, to mě štve (po všech stránkách - obsah, obal, cena), ale teď jsme udělali spoustu moštu, tak bude mít zákaz 😀

Ello, taky nakupuji to, co vyrostlo nebo bylo vyrobeno co nejblíž. Ale maximálně mě štve, že třeba slunečnicová semínka nekoupíš jiné než z Číny. Příští rok sadím slunečnice 😀 A co si vodu z kohoutku ochutit citronem nebo si udělat starý dobrý sifon, když máte rádi bublinky? 😉

aponchie
6. nov 2008

mnam sifon ,ale kde ho sehnat dela se to jeste??

herminka
6. nov 2008

Api, pěkně shrnuto 🙂 To je další věc - lidi nakoupí tuny jídla a pak to vyhazují, to nemůžu vidět! Nám se někdy stane, že ztvrdne pečivo nebo chleba, ale to dáváme příbuzným pro zvířata. Když ale vidím, kolik jim toho dává švagr, který s námi bydlí v baráku, padám do mdlob. Přece když je sám, musí vědět, kolik je toho schopen sníst 😠

herminka
6. nov 2008

Jestli se dá sehnat lahev, to nevím, ale bombičky v dom. potřebách určitě.

Ještě se dají ušetřit peníze i životní prostředí na tom, že se věří jen tolik vody, kolik je třeba, nevím, co je to za zlozvyk, když někdo postaví celou konvici 😖

herminka
6. nov 2008

Vaří, ne věří 😀

aponchie
6. nov 2008

to dela manzel vari celou konvici a zaliva si kafe 🙄 a ja nesnasim v te konvici odstatou vodu treba celej den ale uz sem ho servala parkrat a je klid 😀 a obcas neco zbyte po nem tak to dam do vareni nebo to necham prevrit a zaliju odpad tim

herminka
6. nov 2008

Já vodu, která příp. zůstane dlouho v konvici, dávám na kytky, těm to neuškodí. Teď jsem dokonce dávala do konvičky pro kytky vodu, která vznikla při odmražování lednice (máme starou přes 30 let, tak asi pěkně žere a nešetříme, ale novou chceme do nového), takže vlastně sraženou vzdušnou vlhkost. Mně bylo líto vylít takovou čistou vodu jen tak 😀 Ale do extrémů jako tchánovci někde na předchozích stranách to nedělám 😀

tannawe
7. nov 2008

Ja si myslim, ze ma smysl
- setrit zivotni prostredi
- setrit si nervy
-uestrit se zbytecnych srazek s blbcem a hlavne mit ciste svedoi at tak ci onak, ze proste clovek dela pro rodinu to nejlepsi mozne co umi.

😉
Pekny den, razim pro prtata, usetrila jsem si vcera krasny vecer s manzou jen ve dvou 😀

elitera
7. nov 2008

Já do Lidlu teda taky nepáchnu ani omylem. Když přišel do ČR, bylo mi to jedno, ale jakmile pokáceli stromy jen kvůli tomu, aby bylo vidět na jejich reklamní poutače, to mě tak nakrklo, že jsem vyhlásila embargo.
Salámy - údajně nejkvalitnější z těch levných je Gothaj, ten si prej kupujou i řezníci. Nicméně mně nechutná. Nejlepší by bylo bio, ale na to zatím fakt nemám.
Voda - máme filtrační konvici, protože brněnská voda je fakt humus. Ale u našich je voda fantastická, dokonce na svatbě si ji lidi dávali spíš než slazený nebo alkohol 🙂
Chleba asi taky začnu doma péct, ale nechci pekárnu. Hmmm, už dlouho jsme neměli 🙂 A taky dělam občas domácí houstičky.
Nudle jsou dobrej nápad. A polívkovou zeleninu děláme u našich do zásoby do mrazáku, pak toho akorát hodíme kus do polívky a je to. Zeleninu pokud to jde si vozíme od rodičů (obojích), případně kupujeme na Zelňáku (v tomhle Brno fakt miluju). Taky jsme letos zavařovali lečo a meruňky, nad domácí není 🙂

maart
7. nov 2008

.....tak jsem to, holky, tady jeste zkoukla...do Lidlu obcas zajdeme taky, ale treba levne parky nebo kure tam nekupuju (teda parky vlastne nekupuju vubec), kupujeme tam ale fakt tu zeleninu...bo v Bille je hnusna a schnila 😠 ....

Tannawe....jakou kuru 4.3.2.1....napis mi to kdyz tak do IP, ju? 😉

elitera
7. nov 2008

nenene, žádná IP, pěkně veřejně, mě to taky zajímá 😉
Jinak párky se u nás občas kupujou pro manžela - miluje debrecínský. Ale čert by mě vzal, když vykládá, že děti jsou na pokusy a že jim ten párek v roce šoupne do ruky, aby si zvykaly. Naší třítýdenní neteři nabral na prst šlehačku a jako že jí to dá ochutnat - já jsem prej úplně zezelenala a rozklepala jsem se a začala jsem na něj docela ječet 😀

skuli
7. nov 2008

api-Taky jsem si vždycky myslela,že to vypínání spotřebičů ušetří peníze.Ale dneska jsem četla různé diskuse a tam jakoby odborníci říkají,že to není pravda,že se tím ty spotřebiče akorád tak ničí 😅 Tak nevím.A jak to máte udělané,že všechny odpojíš najednou?Máme spoustu zásuvek a v každé je něco zapnué.

sisstin
7. nov 2008

spotřebiče ničí časté vypínání ze zdroje..ještě dejme tomu, když se jede třeba na dovču 😕

a chlastat vodu z kohoutku si neumim představit, holá voda..ještě zakalená..bléééééééé 🤐

kristi
7. nov 2008

vodu z vodovodu piju, nekdy samotnou a casteji se stavou. Je dobra, mne nevadi, hlavne me nebavi tahat se s lahvema....

lukin
7. nov 2008

Já piju taky vodu z vodovodu. Ještě v létě jsme kupovali minerálky, ale spočítali jsme, že za měsíc nás jen minerálky stojí cca 500 Kč, což je dost. Od té doby je nekupujeme, koupili jsme si dobrou šťávu (než jsme na ni natrefili, to taky trvalo, skoro všechny dělají hnusné), stojí 30 Kč a vydrží tak na 10-15 litrů vody, což je úplně super.

elitera
7. nov 2008

sis, čistá voda je nejzdravější pití. Když ji necháš chvilku odstát, odkalí se (a není to usazením). A případně si kup filtrační konvici, taky jsem to nepila, ale z konvice je super.
A šťávy dělá výborný tchyně 😵 Takže taky ne vždycky piju obyč vodu 🙂

kristi
7. nov 2008

Lukin, my pijedem jedine stavu Jupi, jiny stojej za houby....

sisstin
7. nov 2008

elitera: když mně to nechutná..já nejčastějc piju ty ochucený Aqualiney, nebo Prolinie atd, výjimečně Ledovej čaj, jenže ten jde děsně na špeky..ale holou vodu dám jen při cvičení 😕

elitera
7. nov 2008

sis, mně se při vypití většího množství neochucený běžný vody navalovalo. Teď v tom potřebuju něco ředit a zjistila jsem, že když se to pije jen po douškách, tak se to dá. Zkus to 😉

sisstin
7. nov 2008

elitera: já mám s pitím velký problémy, jsem schopná nepít celej den..takže musím dávat něco, co mi aspon chutná..jinak se fakt nenapiju vůbec 😕

womenne
7. nov 2008

sisstin ja som taka ista tiež sa za cely den nenapijem až ked mi je slabo ja proste necitim smed 😕 ked je vikend kontroluje ma manžel takže vtedy pijem dostatok tekutin ale problem je cez leto niekedy vypijem 2kavy za cely den ☹

sisstin
7. nov 2008

womenne: a to kafe ještě dehydratuje 😖 já bych těch ledovejch čajů a podobně vypila litry..ale jak mám pít přes den obyč vodu, tak si na to fakt nevzpomenu 😔

elitera
7. nov 2008

tak si nastav upomínku na mobil. Taky mi to trvalo strašně dlouho, než jsem si na to aspoň trochu navykla. Dej si třeba půllitrovku vody na nějaký místo, kudy chodíš často, a pokaždý, když jdeš kolem, tak si lokni.

womenne
7. nov 2008

ved ja ju mam na kuchynskej linke a tam som cely den,vidim ju ale nie som smedna ale cez leto som sa snažila pit ja iba mineralku a donej som si dala citron takže to som vypila snažila som sa vždy ked pili maly tak aj ja ale nie každy den.Ako sa narodili maly proste som nestihala tak som na to zabudala a zabudam 🤐