Ako a na čom šetríte?

kamajka
20. júl 2007

Ahojte maminky.

Chcem sa spýtať, ako a na čom šetríte?
Lebo my nevieme ušetriť ani korunu, celú výplatu minieme do mesiaca ☹ .

pd900bo
6. nov 2008

anazuzik v jednom bode si musim tvojich svokrovcov zastat../ale iba v jednom/ Polievat kvety a zahradu dazdovou vodou alebo vodou zo studne mi pride uplne normalne a nie preto ze je to zadarmo ale preto ze je to prirodzene..

ale inak to tam musi byt huste 😅

maart
6. nov 2008

Sis... 😀 ....musim toho fakt nechat nebo si na tohle vzdycky pri splachovani vzpomenu....

kristi
6. nov 2008

maart, to moje by na 21 nikdy netopila, standard je tak tech 19 a to jen kdyz prijedem....Mia obvykle dorazi domu s rymou...a presne jak ty, na tajno chodim pritopit a otacet termostat

maart
6. nov 2008

Jojo Kristi, je to opruz....snad budu ve stari jina 😉 ...slibuju, ze budu topit, sprchovat se a splachovat zachod (i jenom po zlutem 😀 )!

sisstin
6. nov 2008

holky..to vim, že babka vždycky nesplachovala po žlutym.. a to byl smrad..blééé 🤐

sisstin
6. nov 2008

maart: jinak..já kdybych měla jít po někom..a žlutý v míse..tak nejdřív spláchnu, než půjdu já 😅

anazuzik
6. nov 2008

No baby, rehocem sa ako kon 😀
Este samostatnou kapitolou je u nich auto, ktore je len na to, aby sa raz za rok vytiahlo z garaze, nalestilo a zas schovalo.No teda pardon, raz za 2-3 tyzdne idu na nom do mesta na velky nakup, ale najskor sa musi dopredu prepocitat podla letakov,kde vidia co je zrovna v akcii, ci sa to oplati, ci neist radsej autobusom.
Inac proti dazdovej vode nemam vobec vyhrady, je to pre zahradu hadam najlepsie co moze byt, ale som sa narehotala, lebo ta truba zabudla, ze svokor asi pred mesiacom natieral plechovu strechu, a ona zachytava vodu z pod odkvapov, a vyhubila si komplet vsetky kvetiny v dome, vsetky vykapali.Aj polka zahrady...
Inac navonok vyzeraju uplne slusni, moderni ludia, nikto nevie, ako sa u nich hospodari 😉

maart
6. nov 2008

Nene, Sisstin, to my jako splachujeme.....paneboze to jooooo, ale kluci obcas po sobe jdou no.... 😅 ....asi jim to jeste nejak nevadi, mne uz jo!

S destovou vodou na zahradu taky souhlasim...to delame na chalupe taky.

maart
6. nov 2008

..jako tim jsem chtela rict, ze to je takovy "setrici prezitek", ktery ve mne zustal v detstvi....moje mamca treba delala to, ze na malinke, uz skoro vypatlane mydlo, nalepila nove....chapete? Ona ten zbytecek nevyhodila, ale priplacla na to to nove mydlo, tim se proste ten zbytek stareho usetril.

Ja ani nevim, na cem bych mohla usetrit...nejak mne nic nenepada, teda neco takove, co by stalo za to....fakt nevim, asi docela umime s penezma vychazet.

sisstin
6. nov 2008

maart: to já bych věděla, žádna kosmetika, oblečení, chození ven, vaření malýmu doma, nekupovat mu milion oblečení..a ušetřim aspon 10litrů měsíčně 😅

luucia
6. nov 2008

siss a co bys z toho měla? 😖

sisstin
6. nov 2008

luuci: právě, že nic 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
6. nov 2008

jo, a máme 4televize a 2setoboxy..páč třetí nám nechtěj dát 😅

pd900bo
6. nov 2008

tak ja na kozmetike usetrim lebo sa nemalujem ale zas na druhej strane tie peniaze miniem v kozmetike na cisteni tam chodim kazdy mesiac... takze neusetrim 😀

luucia
6. nov 2008

já si radši život užiju, abych ve stáří nemusela litovat 😝

maart
6. nov 2008

No jo, tak to jo...ale hele, Ty jsi mlada holka, ja uz jsem fakt takova ta "seriozni" postarsi matka se trema detickama, takze treba nejake chozeni ven vecer fakt nehrozi (bo jsem vecer strhana jako prase a taky jako prase lina)....kosmetika (nemaluju se nejak moc, asi bys padla, kdybys videla moji "kosmetickou tasticku"), vareni prdole....ne, tak to fakt nedelam, za chvili snad bude jist s celou rodinou (stejne varim pro kluky 4 a 7 let, takze je to vlastne spis detska strava nez nejaky biftecky jako driv), hadry...jo to kupuju, chci aby deti byly pekne obleceny, ale holce kupuju na MMB (snazim se i novy)....klukum kupuju vetsinou nove, uz jsou vetsi....ale myslim, ze sebe co se tyce obleceni dost odbyvam....manza musi byt do prace sik, takze paradoxne ma urcite vic hadru a lepsich nez ja.....

...no takze ja fakt nevim, na cem bych mela setrit....nastesti jak rikam, nemame problemy, tak vlastne tohle tema nejak nemusim resit.... 😉 ...

sisstin
6. nov 2008

maart: tak já ven taky nechodim, co mám dítě večer..ale jako s malym 😉 jdeme s holkama a dětma na oběd, pak do dětský kavárny..občas do Meka a tak..a to jsou každej den dvě stovky..tak to pak lítá 😅 😅 😅

maart
6. nov 2008

My urcite hodne penez dame za deti...myslim za krouzky, za vybaveni do skoly (starsi je v 1. tride), chodime obcas vsichni na jidlo (a to je potom palka), kino, vylety....na tom setrit nechci a nebudu.

....taky bych nikdy nechtela litovat, ze jsme jenom setrili...Hehe 😀 ....4 televize?

maart
6. nov 2008

Jooo Sis, tak to joooo....no to je to, o cem jsem vlastne ted psala, to my taky chodime...bavi nas to, deti taky....takze to proste prachy jedou, ale to je mi fakt nejak tak jedno 😉 .

sisstin
6. nov 2008

maart: jj..jednu já, jednu táta v kuchyni, jednu máma v obýváku..a pak jedna v ložnici dle potřeby 😅 😅 😅 😅 😅 😅

maart
6. nov 2008

...se picnu 😀 ....tak to je fakt dobry. Hele my mame jednu v obyvaku a jednu maji decka na pude, tot vse....

sisstin
6. nov 2008

maart: se každej chce věčně dívat na něco jinýho 😅 a MP furt na sporty..to bych chcípla 😅

maart
6. nov 2008

Chapu, manzel neni sportovec...ani cumici ani aktivni, tak aspon tohle odpada... 🙂 .

sisstin
6. nov 2008

maart: stejně tu ted furt běží Bebe TV 😝

maart
6. nov 2008

....no vidis a to moje chudina mimino ted zrovna "kouka" na Spidermana.....to vis, ma starsi brachy 😉 .....

susik77
6. nov 2008

Ahojte, aj nasi ziju podobne ako pisala anazuzik, ziju v rodinnom dome a maju tam dost zimu. ziadne koberce, v kuchyni dlazbu, takze tam je este vacsia kosa 😝 a maju velku zahradu, v kt. pestuju veci, kt. v obchode kupia za 10 kg/kilo 😝 a ked idu do domu sa nevyzuvaju, takze tam je spina. Takze tam vzdy prespavame len 1 noc, mala este stale nechodi a liezt tam nemoze, tak je z toho nervozna 😒 v kupelni je stale mokro, tiez pustaju vodu z pracky do vane, takze vsade je voda a spina.
Oni moc peniaze nemaju ale takto sa tam fakt neda udrz. poriadok, neviem ako im to mam vysvetlit, co by tam mohli zlepsit. moj muz uz rezignoval, ze sa nechce pohadat. mama ma stale vola, aby sme tam s malou prisli aj na 2 tyzdne, ze si oddychnem, ale asi by som tam nevydrzala. Ako by ste to riesili?
Inak, vodu na sprch. ohrievaju v bojleri a to sa im stale kazi, tak bud ide uplne horuca al. studena.

aponchie
6. nov 2008

jako na tom pestovani nevidim nic zleho kdyz na to nekdo ma cas a bavi ho to proc ne?ja mam taky zahradu a nepestuju kvuli penezum,ale tomu,ze se to fakt neda chutove srovnat!! 🙂 to bych byla spis rada,ze nemusim kupovat ty hnusne oranzove tvrde rajcata a papriky a mrkev a vsecko mam vytecne domaci 😵

sisstin
6. nov 2008

domácí zeleninu a ovoce mam taky ráda 🙂

aponchie
6. nov 2008

no a kdyz ji nemusim pestovat a muzu jen ruku natahnout?..byla bych vdecna v dnesni dobe kdyz je tak hnusne zradlo a zelenina ble to se neda jist kolikrat co 😝

maart
6. nov 2008

Tak Aponchie, to je jasne, ze na pestovani zeleniny a ovoce neni nic spatnyho, ja mam taky cerstve nebo zavarene "vypestky" od nasich z chalupy a jsem moc rada, ze je mam...ale ono to proste vyznelo tak nejak strasne az vtipne tim, co vsechno Anazuzik psala....takze tak, jinak fakt nic proti domaci zelenine, urcite 100x lepsi nez v obchodu 🙂 .

Susiku, u tchyne je dlazba v cele kuchyni a obyvaku....teda to my mame taky, ale mame vsude podlahove topeni....taky u nich se nezouvaji, vsude spina....teda ta spina neni videt, ale ja kdyz vidim, jak jdou zvenku primo do obvyaku a nikoho ani nenapadne, ze by se mohl prezout.... 😝 , tak se mi z toho dela zle. Nastesti jsme tam s malou byli v lete, to jeste nelezla a pojedeme zase az pristi leto...to uz bude chodit. Kluci si ale na podlaze hrali, tak jsem to holt nejak vydrzela, ale nadsena z toho fakt nejsem.