Ako a na čom šetríte?

kamajka
20. júl 2007

Ahojte maminky.

Chcem sa spýtať, ako a na čom šetríte?
Lebo my nevieme ušetriť ani korunu, celú výplatu minieme do mesiaca ☹ .

sisstin
6. nov 2008

skuli: on byl malej od narození, měl 2,9..a to byl týden po termínu..já měla v 6letech 15kg 😅 jemu nechutnalo mlíko nikdy..to byl vždycky boj děsnej..takže klidně celej den nejedl..a pak ve 4m přišly skleničky..a začal jíst jak kyselina..ale není to na něm vidět 😅

tannawe
6. nov 2008

skuli: ja bych to taky chtela tak proste vsechno umet od prirody...jenze ja to mam vydrene 😲
Me taky prislo, ze se mi moje deti tvarily na domaci jidlo vselijak a sup sem sklinku od Hippa a namka nejvetsi 😅
Ale uz supou spaldove susenky az se jim za usima delaji boule 😀 chtelo to jen vyrust!!
Ale je fakt, ze na jidle proste neusetrim ani kdybych se rozkrajela. To proste nejde...
Minule jsem prijela z nakupu a manzel kouka do tasky a rika: No kde je parmazan? A kde mam svoje oblibene burticky? Vis, ze mam rad brokolici, ale kde je MASO!!! 😀 Takze podtrzeno secteno my radi zereme at uz doma nebo venku, proste s nama to clouma 😕

sisstin
6. nov 2008

skuli: ale stejně si myslim, že asi jako neušetříš nijak rapidne...ovocný a jiný příkrmy stejně kupovat musíš..fakt max. doma tu maso-zeleninu...a nevim, jak bych vařila třeba pangasia, mořskou rybu, jehněčí, krocaní a tak... 😕 ...čímž nikomu nechci ty skleničky cpát samozřejmě...někdo je zas zásadně proti nim..mně přijdou v poho 😎

sisstin
6. nov 2008

tannawe: nejlepší je asi, aby ty skleničky nikdy neochutnaly 😅 jsem se musela smát, jak někdo někde psal na diskuzi, že do toho snad dávaj drogy..že už pak děcka nechtěj nic jinýho 😅

tannawe
6. nov 2008

siss: nekteri doktori dokonce uprednostnuji sklenicky, jsou kontrolovane, bez konzervantu atd. Kupuje nekdo na prikrmy pro deti jen bio zeleninu, bio ovoce, poctive uplne vsechno? A kdo koji ji tak aby slo do mlika fakt jen to kvalitni, bio, proste uplne super ultra koser materske mleko pro mimi?
Nechci nikomu sahat do svedomi,ale kdyz vidim nektere kojici mamky jak tam ladujou susenky z lidla...a pak jdou kojit,namka...

sisstin
6. nov 2008

tannawe: no já to beru tak, že je tam hlavně pestrý výběr masa..a chutí, kontrolované to být musí, i když jako 100% není nic že 😅 dávají tam i alergeny, takže kdo má alergický dítě..tak musí koukat na složení...ale u nás to neva...není alergickej na nic 😕

ale někdo zas psal, že kupovat skleničky je hnus a línost..a podobně 😅 😅 😅 😅 že by taky nechtěl jíst stravu z konzervy... 😕 já fakt nevidim rozdíl, jestli doma uvařim kus masa a prdnu do toho zeleninu...nebo jestli to udělaj oni...a ještě to výborně ochutí 😕 tymiánem, bazalkou, mořskou solí a tak 😕

ale fakt nechápu, jak to někoho může rozčilovat...mně je naprosto fuk, jestli někdo vaří, nebo kupuje

to kojení, to se mi fakt líbí..jak někdo kojí imrvere..a u toho žere hambáče a pije colu, to fakt radši dám UM 😝

tannawe
6. nov 2008

No nic baby, kdyz uz jsme v tematu o setreni tak valim do ikea pustit penezence zilou 😀

aponchie
6. nov 2008

davaj do toho sul a proto to detem chutna,me taky chutnaji sklenicky a male taky,ale varila jsem hodne hodne..pac bych se nedoplatila ta mala barakuda snedla 250sklenicku v roce na posezeni zaplacla se 200ml mlikem a jeste se nakojila 😝 😝 😀

sisstin
6. nov 2008

apon: no sůl je v Hipkách, ale třeba v Hami není..nebo to aspon tvrděj teda 😅 😅 😅 jo, do peněz to leze fakt mega...ale líto mi to není... 😝

sisstin
6. nov 2008

apon: ale mně teda nechutnaj..se mi z toho dělá šoufl..ale mýmu tátovi to chutná 😝

suki
6. nov 2008

sisstin já jsem taky hodně dávala skleničky a nevidím na tom nic špatnýho, no drahý je to dost, ale malé to chutnalo. Teď už jí spíš vařím, ona mi opravdu sní všechno takže pohoda 😀

aponchie
6. nov 2008

no jo ale kdyz vemes presne ingredience co jsou ve sklince a das to varit doma presne jak je tam psane tak to chutna uplne jinak takze neco do toho srat museji

sisstin
6. nov 2008

apon: tak ono je to sterilizované, to bude tim ne? 😕 Já nevim, já se do vaření nevyznám 😅

suki: no já počítám, že je ještě mít bude..nemá ani jeden zub..takže většinou jen kašovitý nebo malý kousky..jinak mu natahuje..tak snad, až bude fakt kousat..tak najedeme na pečivo a tak 😉

suki
6. nov 2008

vy ještě nepapkáte ani pečivko, to malá úplně zbožnuje rohlíky, ale to patří asi do jiné diskuse 🙂

aponchie
6. nov 2008

no ja uvarila jidlo a zavarila ho do sklenicky uplne stejne a stejne chutnalo plane 😀

aponchie
6. nov 2008

btw da se setrit na internetu jak tam nekdo psal hodne penez za net prijde mi to zbytecne platime 300kc a fici nam to bezvadne a bez vypadku mame kabelovku..pak na mobilech se da usetrit ..mame mezi sebou volani zadara a volne minuty na jine volani z tarifu takze vic jak 500to neni. 🙂

sisstin
6. nov 2008

suki:ee..jak má něco žužlat, tak konec..akorát se tim dáví..takže fakt jen skleničky, kaše, jogurty...to jí na kila..ale nic jinýho do něj nedostanu

apon: no..oni možná kecaj s těma poměrama..tam to nemáš přesně, kolik čeho 😉

my jdeme šetřit do Hyperky..tak pá 😝

bihan
6. nov 2008

Mne tiež nebolo absolútne ľúto dať peniaze sa jedlo v pohárikoch až kým mi ho mladá nezačala odmietať a odvtedy patlám doma, ale veľmi ma to neba 😅
Ja ani neviem, či na niečom šetríme. Keď niečo chceme, potrebujeme, tak si to kúpime. MM zarobí dosť na to, aby sme si v pohode žili kým som na materskej a keď začnem aj ja pracovať, tak zapracujeme na vlastnom bývaní.
Na malej ani na sebe sa mi šetriť teda nechce, raz týždenne si vyrazíme najesť sa do reštaurácie, je to taký malý rituál. Čo sa týka jedla, tak sa snažím vyhýbať takým tým zbytočným nákladom ako zmrzline, keksy, sladkosti (pre nás, nie pre Sáru, tak ich má ešte zakázané) a nikdy nechcem, aby moje dieťa vyrastalo tak ako ja - moja mamina je rozvedená, ostala s dvomi deckami na krku, jedným biednym platom, veľa fajčila a fajčí a keď sa k tomu pridali ďalšie starosti a ja som potrebovala nové topánky, novú budnu, tak vždy bolo len "ja nemám".
Naučilo ma to makať od malička a vážiť si peniaze, ale myslím, že svoje dieťa to dokážem naučiť aj inak 😀

suki
6. nov 2008

siss chápu tak páá

sassi
6. nov 2008

no ono to je tak ... dcera nechcela varené ani viedieť, len hotovky
a maly pravy opak, hotovyky vypluva na 3 metre a lúbi varené
ale je pravda, že hotovky su 3x tak drahé, je len zíram, kolko stoja teraz tie HIPPky 😕
no a mali sme v roku 12800g 😉 takže ako vidíte, tiež papá za dospeláka, teraz ma 20 mes, cez 15 kg a 96 cm (velkost 92/98 - čo je inak 2-3 roky). Keby som ho mala choavť na hotovkách, asi by sme nič ine kupiť nemohli...

Ale na varení sa fakt da pekne ušetriť, občas nam nejkú zeleninku aj daju svokrovci domáce zadarmo.

skuli
6. nov 2008

sisstin-No tak to potom jo.Martinka měla 4.222g když se narodila 😝 No já si myslím,že ušetřím.Kousek hovězího stojí 30 kč.Dám tam 2 mrkve,kousek květáku,brambor,kukuřici,jak kdy.Celkem tak 50 kč a mám z toho tak 6 skleniček od přesnídávky,těch velkých.Ta tvoje sklenička stojí kolem 25 kč.Mořskou rybu ještě nejedla a jehněčí a krocaní ji taky koupím.Ona jí naštěstí všechno.

womenne
6. nov 2008

Ahojky prispejem aj ja s našimi vydavkami 🙂
byt-5500.-
obedy-1500.-
strava+drogeria pre deti-4000.-
manžel na tyždnovke-4000.-
telefon+internet-1500.-
poistky každe 3mesiace-3000.-
oblečenie kupujem narazovo bud v ČR tam to vychadza omnoho lacnejšie alebo ked su akcie napr.teraz na zimu 900.-bundy+overali,topanky počitam okolo 400.-za kus,rolaky som kupila v akci za 50.-mikiny 145.-teplaky 80.- a všetko dvojmo kedže mame dvojičky a ešte mi chyba kopu veci ☹
a to ešte neplatime hypo tak ked začneme tak dalšich 14000.- 🙄 fuha to je riadna suma
ale zase sa to zmenši ked nebudeme byvat na 2strany.

sisstin
6. nov 2008

skuli: moje sklenička velká od Hipp stojí 59 😅

aponchie
6. nov 2008

no sak pomer zeleniny a masa neudela pikantni chut..(jsem kuchar) 😉

sisstin
6. nov 2008

skuli: 25stojí ty malé 125g 😅 Hami

sisstin
6. nov 2008

apon: jo takhle, no to fakt nevim, já myslela, že to ochutí rajčatový protlak, bazalka, celer a tak..mně to chutově přijde hrozný, spíš žádná chut 😅

aponchie
6. nov 2008

ochuti ale neda slanou chut a bylinek nemuzou dat moc

sassi
6. nov 2008

womenne, ale chlapci budu mať 3 roky, takže asi pojdeš zasa pracovať nie? Tak tu hypo isto utiahnete ... my sme platili 14.000 leasing a veru sme mali čo robiť, cely moj plat šiel na to, niekdy som zarobila j menej ako bol leasing - teraz sme na tom lepšie, ked som na MD ako vtedy 🙄
sisstin, tza tu sumu ja viem navariť obed celej rodine a nie jednu porciu pre malého 😉 Ale kto na to má, nech kupuje, nam by to veru nevyšlo 😒

sassi
6. nov 2008

siss - pretlak a zeler až od roka 😉

sisstin
6. nov 2008

sassi: no do těch skleniček se to normálně dáva...kdybych měla alergický dítě..tak to řešim, takhle ne 😉