Ako a na čom šetríte?

kamajka
20. júl 2007

Ahojte maminky.

Chcem sa spýtať, ako a na čom šetríte?
Lebo my nevieme ušetriť ani korunu, celú výplatu minieme do mesiaca ☹ .

susik77
6. nov 2008

no, nasi to moc bio nemaju...vsetko mozne na to striekaju. a keby aspon pestovali neco zmysluplne ale pol zahrady len dyne na semena... 😒 ziadne jabka ani nic pod. my sa tam aj tak dostan. tak 1x za 3 mes....

kristi
6. nov 2008

ja nevim, tak treba pestovat brambory mi prijde uplne debilni, takovy prace s tim, kdyz pak stojej v krame 15 kc/kg. papriky a rajcata je vec jina, ale brambory nechapu

susik77
6. nov 2008

my si s manz. hovorime, ze keby sme mohli, tak si to tam super zutulnime, urobime nej. posedenie na dvore a tak...oni hovoria, ze oni na to nie su, pre mojho otca je to najdolezitejsie v zivote manualna praca...kto pracuje inak a ma ovela vyssi plat, je pre neho lenivy a ine podobne a horsie nadavky 😠 😖 preto mi aj sprotivili pracu na zahrade 😖

aponchie
6. nov 2008

jo a nekdo uz nevim kdo psal o tom vypinani elektriky..ale ja to delam taky 😅 a nevidim na tom nic zleho mam vsecko v jedne velke zasuvce s vypinacem a kdyz jdu chrnet nebo rano nekam tak to jednim cudlem vypnu..jinak se tomu rika lenost nechat to vsecko jet na stand by..zaprve se hodne setri elektrika a ziv.prostredi kdyz uz to tak vemu.a na vode ze zahrady nevidim nic zle to je v pohode.ja chci videt nekoho kdo si bere vodu z baraku kdyz ma destovku na zahrade nebo studnu by byl ujetej anebo by neskonale hyril 😀

tannawe
6. nov 2008

Zdarec, tak jsem koukala kolik jste toho tady napsaly a normalne jsem padala do vyvrtky smichy z nekterych prispevku... 😀
Zase jsem nic neusetrila damy...!! Protoze jsem si koupila v ikea ty nadherny UNICEF pranicka a ozdoby a spoustu tech nadhernych zbytecnosti bez kterych si zivot nedokazu predstavit 😕
Ale co, muzu to svadet na hormony ne? 😀
Ba ne, po dnesnim dni s par prispevkama v tomhle vlakne jsem si fakt uvedomila, ze jsem jinde a jinde asi zustanu a cert vem nejaky setreni. JA CHCI ZIIIIT!!
Takze jdu oprasit svoje saty za pet litru do opery, vyndat nahrdelniky a objednat nam s manzou sedadylka v opere 😀 jak rika moje segra: at videj... 😀 😀
Rozhodne nechci od svych deti nekdy slyset oblibenou hlasku: vy ten zivot nezijete vy ho jenom krajite. A dokud jsem zdrava a mam zdravy deti, tak at to stoji za to!
Amen

prasiatko30
6. nov 2008

inaksie baby k tomu kureniu - u nas doma tiez nekurime na viac ako 21º - to sme len na sk tak sproste navyknuti ze v zime sa musi behat v kratasoch a v trickach po byte 😅 a ono je to dost velka zataz nie len pre penazenku ale aj pre zivotne prostredie. ja sama sa teraz rozculujem ked vbehnem do tych velkoobchodov a je tam teplo ze ma ide urvat - nemozem ani poriadne nakupit lebo omdlievam od tepla a pritom vonku prijemne pocasie a v obchode 25º - v zime musis ist v kratkom tricku a v lete dobreze nie kozusiny lebo zase klima na plne pecky - a pritom kazdu chvilu sa hovori o oteplovani a o ozonovej diere atd atd. takze mi teraz vacsinou tiez mavame kurenie len na 21 a na vecer tiez len prekurim a cez noc mame radsej chladnejsie.

k tomu splachovaniu - alebo teda setreniu vody pri splachovani tam odporucaju davat naplnenu falsu 1l - a tak natecie menej vody do cisterny a menj aj pouzivas, prip. mat cisterny s dvoma tlacitkami - jedno ti splachne s polkou cisterny a ked stlacis cely knoflik tak ti pusti plnu cisternu - to je tiez dost vidno na spotrebe vody. a potom napr namontovat na baterie - take pristroje co miesaju vodu so vzduchom a tak ten prud vody je silnejsi ale zase spotrebujes menej vody.

kristi
6. nov 2008

tanwae, ono kdyz clovek ma, tak se to mluvi jinak.....nektery a asi dost lidi je na tom proste z ruky do huby a neusetri a to je blby, ne vzdy je to jejich vina...

ale jinak jsem na tom stejne, dokud jsou, tak na naky setreni kaslu...at si pak nemusim rikat, ze jsem mohla mit/videt to ci ono a mela jsem ho**o. my treba nemame zadny sporeni, stavebka, zivotky, duchodovy..nic...stejne ta hodnota penez bude za X let uplne jinde...

a zavidim chlapa, co jde do opeeery.

tannawe
6. nov 2008

kristi: ano to ano, ale vis jak...ono to taky chvili trvalo nez se clovek vypracuje z nuly na tech aspon devadesat procent. Ja se se zlatou lzickou v puse nenarodila... 😉 Nic neni zadarmo a ja mam proste ty hodnoty jinde, i kdyz treba penize nemusim ted resit, tak to tak nebylo vzdycky, ale me zivot naucil vazit si toho co mam. At uz jde o penize, zdravi nebo blizke. Clovek musi mit pokoru, ale zaroven znat i svou cenu, pak jde vsechno.
Jo a muj muz je fakt typek k pohledani, sice o nem holky z beremese.cz napsaly, ze je to zenich sympatak / no jo zadnej krasavec to asni nejni.../, ale kdyz jdeme spolu v gala na nasi milovanou Tosku tak ten pocit proste miluju...

kristi
6. nov 2008

jj, taky jsme se oba narodili s holou prckou, to mas recht....a clovek si to uziva, protoze vi, ze to taky muze klidne rychle skoncit, ze?

tannawe
6. nov 2008

Asi je to tim, ze ja proste tak nejak po zidovsku vzdycky vzpomenu na Osvetim, na Zidy v transportech a rikam si, holka co ty by za to dali byt na tvym miste...ty by si to uzili a jak!! A kdyz je mi treba v zime kosa, tak si rikam v klidu, nektery na tech pochodech smrti nemeli ani boty...takze o tom to je...
A vlastne, kdyz o tom tak premyslim tak kdo rika, ze az budou deti velky,ze se s manzou nesebereme a nepojedem se promeditovat k hustote nekam do Tibetu, jen se lzici a zebraci taskou...co ja vim...ale jsou lidi, ktery neustale ten zivot odkladaji na zitra -az budu mit lepsi job, lepsiho manzela, lepsi to ci ono a jednoho dne jsou stary, nemocny a ja nevim co jeste a nemaji nic a ani na co vzpominat. Jestli da buh a ja nekdy budu stara dama, tak chci rict svejm vnoucatum, hele tady je babi u Zdi narku, kdyz ji bylo dvacet a tady s dedkem tancujou ve Spanelsku salsu...a ne litovat,ze jsem neco udelat mohla a neudelala, protoze na to nebyla ta spravna doba?? Ne ne, to neni nic pro me...

skuli
6. nov 2008

Tak jsem vás holky dočetla a dost se nasmála.S tím splachováním a topením 😀
maart-to s tím mýdlem dělám taky 😀 Ale né že bych tím šetřila.Mám to nějak vžité,u nás doma se to taky vždycky dělalo.Mám plno mýdel zadarmo,tchán to fasuje v práci a nosí mi to.Zrovna teď mám v koupelně modré a na něm nalepený zbytek bílého 😀 Se tady válím smíchy.

sisstin
6. nov 2008

jo..a babička z jednoho pytlíku čaje udělala tři litry 😝

skuli
6. nov 2008

sisstin-Moje jen dva 😀 A děda si ten logr z kafe zalíval vždycky dvakrát.Měl dopitý hrníček postavený v kuchyni a běda,když mu to někdo vylil.Vždycky řval,to mám na druháka. 😝

sisstin
6. nov 2008

jé...druhák je teda drsnej 😅 😅 😅 😅

monkula
6. nov 2008

fuuj, dvakrát zalievaná káva 😲 😲 😲

sisstin
6. nov 2008

skuli: se fakt tlemim, druháka budu používat 😅

skuli
6. nov 2008

Jo holky,šetřit se musí 😀 Můj taťka někdy dědovi schválně klepal do toho hrníčku popel z cigarety a pak říkal,že si splet s popelníkem.A jednou když mu to tam zase klepnul,tak děda za chvíli přišel na verandu s kafíčkem a pochvaloval si,jak je ten druhák dobrej.Jsme řvali smíchy,normálně si to zalil i s tím popelem.Si toho chudák nevšiml. 😝

sisstin
6. nov 2008

skuli: třeták už doufám neproběh? 😅

sassi
6. nov 2008

a ja poznam ešte "boilerovku" to je kava zaliata horúcou vodou z kohútika 😀 😀 😀

sisstin
6. nov 2008

je..bojlerovka 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ale na tom se moc neušetří co 😅

skuli
6. nov 2008

Né,do třeťáka by nešel ani děda 😀 Už ten jeho druhák měl takovou hnusnou,světlou barvu.Fuj,bojlerovka,to musí být hnusné.To pak ty zrníčka křoupou mezi zubama 😝 No nic holky,jdu si uvařit DOBROU kávičku.Pište,pak vás zase dočtu. 😉

maart
6. nov 2008

Tannawe, krasne napsany a je to cisto-cista pravda....kurna, taky chci nejaky pekny hadr a do opeeeery 😉 , uplne na to mam chut, ale mam vsude nejaky speky, nic peknyho na sebe nemam! Beeeee 😝 ...

...Prasiatko, naprosto s Tebou souhlasim, v obchodacich taky vylozene umiram, nechapu PROC je tam takovy vedro, vzdyt je to uplne nechutny....to a abych se jeste vratila k tomu topeni, tak ja mam ted doma taky treba 21.3 stupne, takze spis chladneji nez tepleji, ale u te me tchynky to topeni funguje nejak blbe, takze ona to ma max na 21 stupnu, ale mam takovy pocit, ze rozmezi je potom 20 - 21.5 nebo tak nejak, ale ji to vzdycky na chvilicku vysplhalo na 21 (v obyvaku jenom) a pak to zase rychle kleslo dolu, takze vetsinou tam bylo tak kolem 19.5-20 stupnu a to mi prislo fakt malo....Ale tim nechci rict, ze doma v zime litame nahaty a na teplomeru 23 stupnu...bo jsem taky docela "zelena" 😉 .

Skuli...hehe 😀 ...to abych Ti rekla uplnou pravdu, tak ja kdyz mam zbytecek mydla a davam nove, tak mam taky vzdycky takovou "potrebu" to na to stary nalepit, ale pak si rikam nene neeeee, tohle prece fakt delat nebudu 😀 ....no a nedelam.

maart
6. nov 2008

Hele holky, ale ja davam 2 pytliky ovocnyho caje na celou konvici....chutna mi to tak, mam rada spis slabsi caj 🙂 .

sassi
6. nov 2008

siss, kjak že neušetríš, však nemusíš zapínať sporák 😅

sisstin
6. nov 2008

sassi: aha..to by mě vůbec nenapadlo 😔 😅

herminka
6. nov 2008

Já nevím, my míváme doma 19-20 stupňů (někdy i 20,5 😀) a přijde mi to OK. Není to na kraťasy, ale nevidím důvod, proč topit víc - "studený odchov" je stejně zdravější než přetopené místnosti se suchým vzduchem.

Docela mě pobavila diskuse o mýdlech - u našich se taky vždycky malý zbyteček přilepoval k novému a přišlo mi to úplně samozřejmé, myslela jsem, že to tak dělají všichni, ale manžel mě vyvedl z omylu 😀 Ale já to dělám stejně, případně ten kousek strouhnu do slizu.

Kafe druháky a nesplachování nechápu, brr 😝 A o bojlerovém kafi jsem ani neslyšela 😀

Kristi, jedla jsi někdy domácí brambory? Oproti kupovaným je to dost podstatný rozdíl. Moc mi to nedocházelo, ale teď jsem zvyklá na naše domácí, a když jsem na obědě u našich, brambory chutnají hůř, ač je mamka připravuje stejně jako já. Vypěsotvat brambory je makačka (hlavně sbírání mandelinek 😝 , na to nemám žaludek, to dělá manžel 😀), ale člověk si pak opravdu pochutná a ví, co v tom má. Ale stejně mám raději takové to "bezúdržbové" pěstování (rybíz, třešně, hrušky, jeřabiny...), zahradničení mě moc nebere.

Pokud člověk chce, může ušetřit na čemkoli (a pokud nechce, ať pak nebrečí, že je bez peněz - mám několik kolegyň, které celkem dost kouří, a pak se diví), ale nic se nesmí přehánět - nikdy bych třeba nešla do Lidlu, to raději budu hlady 😝

aponchie
6. nov 2008

co mate s tim Lidlem?ja v nem obcas nakoupim pecivo mleko a zeleninu a ovoce je to nejakej narodne znamej shit tam kupovat a ja to nevim nebo co? 😀

herminka
6. nov 2008

Ještě k tomu jídlu - myslím si, že kvalitní, byť dražší potravina často zasytí víc než ta levná, takže ve finále člověk sní míň a ušetří nebo je na stejné částce. Docela se divím, když vidím lidi, o kterých vím, že nemají moc peněz, a jsou tlustí - není divu, když se zaplácnou bílým rohlíkem a párkem a zapijí to limonádou za pětikačku 😖 Zelenina bývá často označována za drahou, ale já si to nemyslím, vždycky má nějaká zelenina sezonu a dá se koupit levně (a tčeba mrkev nebo kapusta je levná snad celoročně), není nutné kupovat nedozrálá prefabrikovaná rajčata nebo předražené papriky kdovíodkud.

ella1
6. nov 2008

ja tiež nechápem.my tam tiež chodievame, lebo v našom meste tam majú naj zeleninu a ovcie.v bille alebo tescu napr. je to des. 😝

ella1
6. nov 2008

a teraz sa snažím kupovať bio aj ked nie všade majú, ale chuť je oveľa lepšia....