Ako a na čom šetríte?

kamajka
20. júl 2007

Ahojte maminky.

Chcem sa spýtať, ako a na čom šetríte?
Lebo my nevieme ušetriť ani korunu, celú výplatu minieme do mesiaca ☹ .

aponchie
30. máj 2008

toz to jo u nas jede furt laptop ..tv jen pro Teri a na filmy obcas u zehleni jinak ee 😀

kristi
30. máj 2008

no,tak PC nepocitam....ale u toho pracuju,takze v pohode

zanett
30. máj 2008

Tak ja nesetrim (a neusetrim) absolutne na nicem. Nejsme sice milionari, to rozhodne ne, ale az do 19 jsem byla nucena zit maximalne setrive (uz jsem to tady psala v jedne diskuzi, nechci se opakovat), tak si to ted vynahrazuju 😀 Ale to jsem asi od tematu, ze?

lindda
30. máj 2008

My nesetrime jednak nieje s coho a jednak ani neviem ☹ jedine na strave sa da a nato kaslem aspom a dobre najeme 🙂 Inak vsetko kupujeme na splatky teraz najblizsie budeme TV ale az za 2 mes lebo musime doplatit domace kino 😀

aponchie
30. máj 2008

zanett asi jo.. 🙂 a ja setrim kvuli penezum a kvuli zivotnimu prostredi 😉

kristi
30. máj 2008

zanett, to ses....ale takovych nas je vic

haluskacz
30. máj 2008

tv nemame, nekupujem zbytecnou drogerii (na prani sliz poridim za par kacek a je setrny k zivotnimu prostredi), vodou setrime dost, protoze mame vlastni studnu a vody malo, takze nas to nuti 😀 Snazime se obecne nekupovat kraviny. No ale ne ze bychom neco usetrili, platime hypoteku 😀

sylvar
30. máj 2008

tak to teda upřímně nevím, asi na ničem...rádi se najíme,na byt máme hypo, telefony,auto, chalupa,výlety,ráda oblíknu dítko do hezkého, sem tam dražšího oblečku...takže zřejmě nešetříme na ničem a dopřáváme si hojně 😀

esmeralda04
22. sep 2008

Ušetriť sa dá rôzne: vypájať el. spotrebiče zo zásuvky, nesvietiť pri pozeraní TV, variť na niekoľko dní naraz, nekupovať auto, nevypekať v nedeľu koláče,neumývať riad pri tečúcej vode ale zakaždým ju pri saponátovaní zastaviť, prať len keď bude plná práčka, kúpať sa spolu s partnerom (utuží to zároveň vzťah/... keď ma niečo múdre zase napadne, tak napíšem.

vinka
22. sep 2008

Esmeralda to kúpanie ma pobavilo ale máš pravdu.Síce mi vanu nemáme iba sprchu.A lacnejšie ževraj je sa sprchovat miesto kúpania. 😉

susik77
22. sep 2008

esmeralda: jasne 😉
ja som strasne chcela urobit skrty v rozpocte na malu, lebo sme minali strasne moc ale nakoniec som si uvedomila, ze aj tak neusetrim, niekedy proste treba kupit aj kvalitnejsie veci...nakoniec som sa na to vykaslala 😝 zatial sme v poho 🙂
sice nechodime do kina, ani casto na vylety a teraz uz ani na obedy do restauracii, ale minieme zase vela na oblec. pre malu a na vikendove nakupy-skoro stale je to okolo 2000 kc jeden nakup-je v tom aj drogerka a pod.

susik77
22. sep 2008

vinka: ano, my sa len sprchujeme, vanu si dam asi 1x za 2 mesiace 😎

vinka
22. sep 2008

Inač som zabudla podotknút,že aj umývačka riadu šetrí vodu.Riad sa umyje z celého dna naraz.A je to pravda.mi sme si to odsledovali.Fakt sme mali úbytok na vode. 😉

esmeralda04
23. sep 2008

Vinka, to Ti nevadí, že sa riad povaľuje špinavý celý deň? Ako sa umývačka riadu potom vyporiadava so zaschnutou špinou? 😒

helcah
23. sep 2008

No já teda myčku na nádobí pouštím až když je plná. Někdy třeba až za 2-3 dny a nádobí je umytý normálně.

maruschka
23. sep 2008

esmeralda, veď umývačka riadu sa nezapína kvôli dvom tanierom a pár šálkam..Ak to má byť ekonomicky výhodné,tak ju treba najskôr zaplniť a až potom umývať 😉 😉

womenne
23. sep 2008

Esmeralda s tym kupanim maš pravdu ja sa vždy tešim na vikend sme vo vani hodinu,susedia sa nam minule smiali či tam spime 😀 nekupovat auto?hm tak načo potom šetrit? 😉

achalteke
23. sep 2008

my jsme nejvíc ušetřili na tom, že jsme oba dva přestali kouřit (cca 1,5) to se hodně pozná. Do restaurací taky nějak moc nechodíme a spíše se sprchujeme, než - li se koupeme (sprchování máme raději). Na čem nedokážu ušetřit je bohužel benzín, protože jsem řidič - závislák 😕 😅

horallka
23. sep 2008

nám sa pri dvoch deťoch šetrí dosť ťažko, od toho je tu môj priateľ- ja miniem svoje peniaze do haliera- takže ak chceme aby nám niečo ostalo, musí šetriť on. Moja dcéra je v takom veku, že všetko chce- oblečenie, drogériu, mobil, počítač, kredit, peniaze- je to des a hrúza financovať jej "potreby" a tudíž je nemožné pri nej šetriť.

womenne
23. sep 2008

horallka maš pravdu pri dvoch detoch to poznam 😉 ked neušetrim teraz potom už tažko.

gangulienka
23. sep 2008

ja som zistila ze usetrim ked chodim na tyzdenne nakupy a vzdy si pripravim listok co nakupit ...je to sice makacka vymysliet jedalnicek na cely tyzden dopredu ale ak to neurobim chaoticky beham po obchode a nakupujem blbosti a za tri dni nemam co navarit a musim ist kazdy den do obchodu a to potom miniem viac...takto usetrim aj cas a mazelove nervy pri nakupovani 😀

esmeralda04
25. sep 2008

Helcah, koľko máte doma servisov, keď nemusíš 3 dni umývať?Ja by som už nemala druhý deň z čoho jesť. 🙂

susik77
25. sep 2008

esmeralda: ja pustam mycku raz za-5 dni a aj to skor kvoli poharom-tie v rukach neumyjem tak pekne. tanier sem-tam umyjem v rukach. Nevarim kazdy den, len cez vikend, ja som vacsinou na salatoch a manzel chodi na obedy v praci...

kristi
25. sep 2008

susik: jednou za 5 dni? ty jo, tak to jsi fakt skovna, to ja bych fakt tolik talru nemela. Myslim,ze idealne tak 1x denne, nebo obden

aponchie
25. sep 2008

ja pustim mycku denne a nekdy i dvakrat a furt je to lepsi nez to delat v rukach,ta spotreba je desna..jinak mam asi 4sady nadobi ,ale porad je co dat do mycky a na jeden cyklus bere12litru vody 😉 varime denne!pac to nejsou jen obedy,ale hrnky od snidane,vecere a mimoto co se nasbira 🙂

susik77
25. sep 2008

kristi: ja si umyjem tak 2 taniere-jeden z ranajok, jeden z obeda 😎 hrnky pouzivam 2-jeden na kavu, jeden na caj 😎 tie pouzivam cely den, pripada mi to zbytocne hadzat to do mycky. varim v tyzdni tak raz-na 2 dni, takze mi uplne staci pustit tu mycku raz-2x za 7 dni. manzel sa prakticky doma nestravuje, skoro kazdy den ma nej. pracovny obed...

susik77
25. sep 2008

som prakticky na delenej strave-okrem vikendov, ked je manzel doma, tak v sobotu navarim aj na nedelu. cez tyzden bastim vacsinou velke salaty-to mam taku vacsiu misku 😉

certica
25. sep 2008

sice som necitala prispevky, ale mozem bezpecne povedat za seba, ze nesetrim vedome na nicom, lebo to jednoducho nemam v povahe a bunkach, zabit ma jedine tak... 😀

audreyd
25. sep 2008

ja nešetrím, ani to neviem 😖 asi ma zatiaľ núdza nepritlačila... ale tiež sa nedá povedať, že by spom zbytočne rozhadzovala. míňam tak normálne 🙂 platím účty, kupujem potraviny, oblečenie... jednoducho, čo si život 4 člennej rodiny pýta 😵

aponchie
25. sep 2008

susik a pro malou jeste nic nevaris?jako masicko nudle a polivecky? 🙂
btw pomaha ti ta delena strava?