Ako by mala vyzerať reštaurácia pre rodiny s deťmi?

bella888
27. aug 2009

mam sama male dietatko a velakra chodievame do restauracii ale skoro ziadne nie su prisposobene detom ...co by vas prilakalo do restauracie vhodnej aj pre deti???

kebulka
27. aug 2009

Když to vezmu stručně - dětský koutek (ne koberec s pěti hračkami, ale opravdu zabydlený koutek), obsluha, která nebude moje dítě sledovat ostřížím zrakem, ale bude se na něj usmívat (chápu, že pokud převrhne sklenici, úsměv zmizí 🙂) a pak hlavně nabídka dětských jídel. Ta jídla trochu rozvedu - kamkoli přijdeme, najdu mezi dětskými jídly smažený sýr, smažený řízek apod. To jsou dětská jídla? To je takový problém udělat ten řízek napřírodno, když už?

Jinak mi mluvíš ze srdce. Najit restauraci, kam člověk rád zajde s dětmi, to je umění. Teď tu kousek od nás jednu máme a je to paráda! Obsluha dokonce dojde pro děti do dětského koutku, aby je upozornila, že jídlo je na stole 🙂

katy1979
27. aug 2009

bella tiez som nad tým uvazovala ze by sa aj patrilo nejaku otvorit. taku kde by nebol problem urobit jedlo hoci aj pre 6mesacneho drobca az po pubertiaka. detsky kutik blizko pri stoloch nie niekde zastrceny v rohu takze potom jedavame ako rozvedena rodina, najprv jeden potom druhý. miesto bez schodov a bez moznosti uniku. bezbarierovy a hlavne siroky pristup. miesto pre kociky, vysoke stolicky, detske taniere, pribory, podbradniky.
neuveris ale ide to. teraz sme boli tyzden v rakusku. vysoke stolicky nachystane pri stole popr. len podsedaky uz pre vacsie deti, plastove pohare, slamky taniere vsetko k dispozicii. ciste ovocne stavy tiez. to iste sa tykalo aj vecerí to sme chodili do restauracie vedla penzionu aj ked to bol ten isty majitel. na bare nachystana kopa podbradnikov, nikto sa na deti divne nepozeral, na ranajkach ich cakalo na stole pexeso, vecer ked sme prisli na izbu tak kazdý vecer bola pod dverami strcena A4 format rozpravka s menom daneho dietata. prve dva dni sme sedeli na ranajkach vnutri penzionu, ihrisko bolo v zimnej zahrade, a ked majitelka zbadala ze syn pri stole jednoducho nesedi a videla ze je vonku tak nam jednoducho presunuli ranajky na zimnu zahradu a tak sme to potom mali kazde rano.
a este by som vo vlastnej restike privitala kutik kde si matky mozu zohriat jedlo pre drobcov v pripade ze ho maju so sebou. t.j. mikrovlnka, ohrievac na flase, umyvadlo.

peppapig
27. aug 2009

Takovych je opravdu malo 😒

Hlavne by cela restaurace mela byt bezpecna (tj zasuvky, schody atd), dite by nemelo mit sanci nekam utect ci zapadnout apod. Detsky koutek by nemel byt koutek, ale prostor, na ktery by bylo videt od kazdeho stolu a mel by byt nalezite vybaven, aby deti nenudil po 5ti minutach. Detske menu (sandwiche, ovoce, zelenina, mozna jidlo hrou aranzma) s detskymi porcemi na nerozbitnem nadobi. Moznost ohrati detske vyzivy v mokrovlnce. Vhodne, ciste a hlavne bezpecne zidlicky pro batolata. Rozhodne nekuracke prostredi cele restaurace a hlavne mila obsluha.

Hned bych si takovou denni restauracku otevrela, nezni to pohadkove? 🙂

titkovamiriam
28. aug 2009

Tak u nas je taká pizzeria.Super personal,vsetko bezbarierove,tak tam moze ist aj moja na voziku.detsky kutik sice nema no ked sedite vonku je spojena s parkom a detskym ihriskom-na vacsie deti vidite a s mesimi sa kludne mozte ist hrat kym vam neprinesu jest.Maju tam detsku stolicku a k detom su velmi mili.A aj predajna langosov s cukrarnov ma na svojom pozemku velke ihrisko aj s pieskovisko kopco preliezok hojdaciek a hraciek do piesku.vsetko pod obrovskymi orechmi-nadherne prostredie

titkovamiriam
28. aug 2009

som to napisala ako debil-sa ponahlam tak prepacte 😀 😀 😀

jabber
28. aug 2009

Dětský koutek, dětské stoličky, dětská jídla, v případě že má restaurace i zahradu, tak klouzačka, houpačka, pískoviště, nějaké to zvířátko na péru... 🙂 Do zahradních restaurací s prolejzačkama chodíme s malou nejradši, to je prostě ideální 🙂
Problém je, že většina restaurací si klienty s dětmi ani nepřeje 😅 moje kamarádka v jedné takové pracuje - říkala, že už tam byli xkrát všelijací agenti, co jim nabízeli, že jim zařídí pěkný velký dětský koutek a majitelé pokaždé s hrůzou odmítli - nechtějí tam mít celý den hromadu maminek, které 2 hodiny cucají jeden džus nebo kafe. Takže jediné co mají je dětská židlička 🙄

kristi
28. aug 2009

jabber, byli jsme v Zofin garden? splnuje vse 🙂

jabber
28. aug 2009

kristi, ještě ne, ale vypadá to dobře 🙂

bella888
autor
28. aug 2009

JABBER...jasne mas pravdu verim tomu ze vela mamiciek by si pomylilo taku super restauraciu pre deti so vsetkym vybavenim za materske centrum a chodili by tam cucat dzusik na 2 hod a to je smutne pretoze, ja by som chcela ozajstnu restauraciu kde sa clovek naozaj pride najest , nakrmit aj svoje dieta ked sa mu nechce varit doma, tak ako to ja mam aj 2xdo tyzdna a vobec sa za to nehambim a sama viem ze to vybavenie do tej restauracie (hracky , preliezacky, ...)nestoji 5 korun...

kristi
28. aug 2009

nase tam vydrzela bez vetsiho hlidani 3 hodky, jidlo prumer,ale za navstevu to stoji. Krome toho v nedeli jsou brunche s coko fontanou atd. A na deti tam fakt koukaji jako na zakazniky..

chell
28. aug 2009

ja si to predstavuju takhle:
nevim jestli sem dou odkazy ale tak 3W cirkuscafe cz
maj to vymysleno dobre 🙂

tilly
5. sep 2009

mňa vytáča, keď je v jedálnom lístku, že niečo pre detičky a tam vyprážaný syr s hranolkami alebo také to, že vyprážané dinosauri, no hnus... niekde majú aspoň krupicovú kašu (čo je tiež vhodné až od istého veku)...

super je, keď majú v reštike také kufríky s hračkami, omaľovánkami a pod, ktoré si môžu rodičia zobrať k sebe s stolu, dieťa sa tam hrá priamo pri stole, ja napr. nedovolím malému vstať od stola, nemám rada, keď deti behajú po reštike a svojmu to nedovolím, super je aj oddelený detský kútik s bezpečnými hračkami v nefajčiarskej časti reštiky

samozrejmosťou v každej reštike by už mali byť vysoké stoličky pre deti, v ikea stoja do 15 eur, čo by nemala byť pre reštiky taká finančná záťaž...

binki
6. sep 2009

vlídná obsluha, prostory přizpůsoběné dětem, dětský koutek s plůtkem nebo ohrádkou, čistý nezakouřený vzduch, čerstvé jídlo a pití, tolerance okolí k jekotu a pískání dětí...nevtíravá hudba

sue
6. sep 2009

2m hladká betónová stena okolo reštiky uzatvárateľná pancierovými dverami bez kľučky 😀

...nefajčiar, jedlá naozaj pre deti, vysoké stoličky, detský kútik, omaľovánky, zaslepené zástrčky, schody s "dvierkami", baby friendly personál, jednorázové obrusy a servítky, pri ktorých nevadíí,keď na ne omylom niečo kydneme, prebaľovák na wc... čisté by to tam malo byť...