Ako by sa dali doma pestovať klíčky a iné?

kisska
19. jan 2009

Ahojte, prosim poradte. Ako doma vypestovat zdrave chutne klicky, ale bez hliny, alebo vaty, ktora sa z rastliniek tazko odstranuje. Prave som kupila Mungo klicky, ktore nam velmi chutia, tak by som ich chcela pestovat doma. Poradte aj co vsetko sa da takto pestovat? Psenica? Soja? Kde sa daju zohnat semena, ktore su vhodne na priame jedenie, bez toho, aby boli chemicky osetrene?

kisska
autor
26. jan 2009

hmmmm, mocim od stvrtku aj mungo aj hrach (ten len skusam, je to taky obycajny suseny, co som nasla v komore), ale este stale to ma len malililinkate klicky, vlastne sa mungo zatial len zvlieka zo supek. Akou vodou semienka zalievate? Ja mam pocit, ci nam z kohutika netecie prilis studena (castokrat sa odtecena neda pit)... asi to bude tym, ze? 😒

zdenallicka
27. jan 2009

Kiss: jakto???? Jak jsi to udelala? Proste zalejes vodou, nechas pres noc stat, rano vodu vylijes, proplachnes a uz vodou nezalevas, jen proplachujes.. U munga jsem mela klicky do ctvrteho dne.. Mozna je to i tim, ze bylo mungo starsiho data.. 😒 ALe nezoufej, urcite vyklici.. nekdy.... 😀

kisska
autor
27. jan 2009

jaaaaaj, no ja som preplachla a vzdy potom znovu zaliala 😅 , tak to by mohol byt ten problem, ze chudatenka semienka topim vo vode, no idem ich vyslobodit, snad im to pomoze 😉

zdenallicka
27. jan 2009

Kiss: ty jsi ale trumpeta!!!! 😀 😀 😀

kisska
autor
27. jan 2009

😀 😀 😀 😀 trubka myslis? 😀 😀 aj drahy mi hovori...

zdenallicka
28. jan 2009

Ja rikam trumpeta... Ale je to asi totez... 😀 😀

kisska
autor
28. jan 2009

😀 😀 😀 😀

misicka455
28. jan 2009

Ahojky tak dneska vyzkouším naklíčit tu čočku a koupila jsem si řeřichu , tu můžu taky nechat naklíčit stejně jako tu čočku bez hlíny a vaty?

zdenallicka
28. jan 2009

Uplne stejne... 😉

misicka455
28. jan 2009

Fajn tak už je to ve vodě 🙂

mia.k
28. jan 2009

Ahojte.Idem sa "pochváliť". Moje začiatky s klíčkami nemdopadli dobre.Prvé-pšeničné-boli hnusné,skončili v koši,a druhé-lucernové my zhnili,takže zajtra pravdepodobne tiež skončia v koši. 😝 Nie je to až také jednoduché,ako som si myslela. Ale nevzdávam to,vyskúšam znova.

jaron
28. jan 2009

Ahojte,
tak pozerám, že pomali ale isto klíčite. To kúpanie semienok, kisska, je prefektné 😀 . Už som to niekde zažil, neviem či nejaký známy to bol, alebo, že by som to bol ja? No nie som si istý, ale určite nie si prvá, ktorej sa to stalo. My sme už dávno nič neklíčili, možno by sme mali začať, veď máme na to aj originál misky. Inak čítal som, že v surovom stave klíčené strukoviny okrem mungo by sa mohla aj šošovica. Majte sa dobre a nech vám semienka dobre rastú.

zdenallicka
28. jan 2009

Jaron, my jime vsechno v syrovem stavu...:o) Cocka chutna jak orisky a zeleny suseny hrach jako cerstve vyloupany z lusku.. Proste mnamoza vsech mnamoz!!! Pristi tyden naklicime zas neco... Dobrou... ;o))

kisska
autor
28. jan 2009

😀 😀 som rada, ze to nie je len maminkovske maknutie mozgu 😀 , ked som ich vylovila, hned poskocili, 😀 dakujem za trpezlivost 😉

zdenallicka
29. jan 2009

kiss: Dekujes netrpelivemu tvoru.... o to je to hezci, ze mu dekujes za trpelivost.... 😀

matidami
29. jan 2009

ahojte, tak ste ma včera navnadili a už mám namočenú šošovicu, zatiaľ, ostatné vyskúšam keď dokúpim 😉 dúfam, že sa podaria.. 🙂

kisska
autor
29. jan 2009

zdeni - 😉 , pridala som do zastupu poharov aj sosovicu, tak som zvedava 😎

zdenallicka
29. jan 2009

Kiss: Mne moc chutna, uvidis, jak bude chutnat vam.. Jak je na tom mungo? Vzpamatovalo se z koupeli??? 😕 😀

kisska
autor
30. jan 2009

jasne, hned vyhnalo klicky, akurat su rovnako velke ako tie, ktore som uz netopila, ale dala som ich klicit takmer o tyzden neskor 🙄 musim vymysliet nieco na vikend, aby sme ich vsetky spotrebovali, zatial ich ozobkam vzdy ked idem okolo 😉

kisska
autor
2. feb 2009

klicky sme zbastili, tak sa snazim o dalsiu varku. Akurat hrach som vyhodila - niektore semena sa uplne rozsypali, boli take blue, ale nesmrdeli 😒 . Nevadi, sosovica a mungo su uuupplne skvele, zatial som ich len tak nasurovo, dnes vecer skusim pomazanku 😒

zdenallicka
3. feb 2009

Jsem rada, ze vam chutnalo.... 😉

titkovamiriam
3. feb 2009

ahojte,musim sa priznat ze okrem žeruchy nerobim doma taketo kličkovanie,ale chcem sa spytat na tu šošovicu-to použivate taku z obchodu alebo niaku špecialnu-som absolutny lajk tak ak sa pytam blbost prepačte 😅

zdenallicka
3. feb 2009

Miriam: Obycejnou, v sacku koupenou cocku... Proste stejnou, ze ktere delas cocku nakyselo.... 😉

mia.k
3. feb 2009

Ja som si tiež dala dnes naklíčiť šošovicu...Poradí mi niekto neakú pomazánku z klíčkov?Ďakujem.

zdenallicka
3. feb 2009

Nase kuchta z nich delala pomazanku... Sparila je horkou vodou, pak pomlela, dala tam cibulku, mrkvicku najemno nastrouhanou, sul, pepr (pro dite ne), pomazankove maslo a namlela do toho cocku nebo cizrnu (samozrejme naklicene).. Byla to mnamka... A moooc dobry je chlebik s klasickym maslem, posolit a na to ty klicky... Mnam...

titkovamiriam
3. feb 2009

tak super dnes dam naklicit a mnam do pomazanok a aj polievok

zdenallicka
3. feb 2009

Miriam? A na chleb s maslem a soli... Mnam.... I do salatu zeleninovych... taky moc velka dobrota... 😉

mia.k
3. feb 2009

Ďakujem zdenalicka,vyskúšam.
Pred chvíľou som dala klíčiť aj sézam.Neak ma to klíčkovanie chytilo.

kisska
autor
3. feb 2009

mia - ja mam szam len lupany, ten mi asi nenaklici 😒
Pomazanka bola super, mate este dalsie? Prosiiiiim 😉

Jaron, kde kupujes semienka na klicenie? DMko ma mungo, strukoviny najdem v obchode, ale chcem este tu redkovku, lucerku a pod.

mia.k
3. feb 2009

Ja kupujem v obchode so zdravou výživou.Majú tam všetko možné. Počuj kisska,teraz si ma dostala s tým sézamom,mám taký pocit,že aj ten môj bude lúpaný.To ma nenapadlo,že môže byť lúpaný a nelúpaný. 😕 Mohla by som ja čakať,že kedy vyklíči...