Ako by sa dali doma pestovať klíčky a iné?

kisska
19. jan 2009

Ahojte, prosim poradte. Ako doma vypestovat zdrave chutne klicky, ale bez hliny, alebo vaty, ktora sa z rastliniek tazko odstranuje. Prave som kupila Mungo klicky, ktore nam velmi chutia, tak by som ich chcela pestovat doma. Poradte aj co vsetko sa da takto pestovat? Psenica? Soja? Kde sa daju zohnat semena, ktore su vhodne na priame jedenie, bez toho, aby boli chemicky osetrene?

zdenallicka
22. máj 2009

Ja jim vsechno syrove... JIank podle me nema cenu neco klicit...

danu
15. mar 2010

beadz • 1d • Dnes o 08:56
ahojte, davate niektora babetkam klíčky ? ja sama som to nikde nejedla, ani nepripravovala, tak ak mi viete poradit nejaky recept, tak budem rada. treba to varit ?

maba
31. aug 2010

prosím Vás, dajú sa klíčky sterilizovať,trebárs v sladkokyslom náleve? 😀 😝

maba
27. máj 2012

@zdenallicka 😝 😀

ange_de_la_morte
27. máj 2012

@maba: osobně jsem to nezkoušela, ale myslím že by to určitě šlo 🙂

kisska
autor
10. jún 2012

@maba v obchode sa dajú zohnať sterilizované sójové klíčky, ale nikdy som ich nekupovala. Ale asi rovnako ako zoženieš čerstvý aj sterilizovaný hrášok, keď si to vieš jednoducho "vyrobiť" doma, tak je to lepšie ako sterilizované. Ale zas lepšie domáce ako kupované ;)

maba
11. jún 2012

@kisska Často dávam do jedla
(väčšinou do "číny" ) sterilizované,lebo tie synovi veľmi chutia."Na surovo" -na chrumkanie robím klíčky z Munga....ale chcela som "vyrobiť" "svoje"-sladkokyslé pre synátora 😉

kisska
autor
11. jún 2012

@maba vidíš, na tie som zabudla... my ich mávame v mrazenej zmesi... Inak dobrý nápad, už dávno sme nerobili čínu 😉

zaira13
17. dec 2012

ahojte. chcem sa opytat ci mozem klicky munga aj pocas tehu a v akom mnozstve... mam ich rada a po dllllllhej dobe som si nechala naklicit... nie su v surovom stave skolive pre teh. ?

janulka24
1. feb 2013

ahojte, prosim vas, kde kupujete tie semena na klicenie?

lv
1. feb 2013

@janulka24 mungo mají ve zdravé výživě, teď zrovna mi na okně klíčí cizrna /cícer/, čočka, soja..půjdou zítra do polévky a trošku i pro dcerku uvařím..

tehulka2011
12. apr 2013

@zdenallicka ahoj, chcem sa Ta opytat na ten nakliceny cicer, ja ho mam teraz uz asi 3 centimetrovy, po 3 dnoch, a neviem ako to spotrebovat - zjest surove? Ten klicok aj semeno? Nie je to tvrde? Ten klicok som skusala, je trocha horky, je to ok? Dakujem! 🙂

zdenallicka
12. apr 2013

@tehulka2011 AHoj, já to jím celé, chutná mi to jako starší luskový hrášek..🙂 Dávám si to na chleba s máslem, do salátů.. Už jsem ji dlouho neklíčila, tak nevím, jestli byla nahořklá nebo ne, ale asi by to nemělo být nic hrozného..🙂

19781978
12. júl 2013

To je mozno aj vsetko co vy hovorite pravda ale nemusi pretoze ja som to vyskusala co navrrrhol jaron a nezaberalo ale v skole ma ucili ze si mam dal vlasu do toho serviiitok a doplna zaliat vodou dva dni to tak nehat a potom tam dat uz aj niake semena a alebo plodnini vyskusala som to a viklicolo s toho malicky stromcek ako keby rastlinka vyskusajteto aj vy otporucam na sto percent 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

truc
17. jan 2015

poznam skveli salat s mungo
do vecej mi skimasipete salat paradajki stru ha ni si najlepsia rikota prit 1kelimok kisle ho jogurtu mungo a zamiesat k sa la tu su dobre kalamare kalebo duseno al. pesene kreveti
😉

sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz