Ako by sa dali doma pestovať klíčky a iné?

kisska
19. jan 2009

Ahojte, prosim poradte. Ako doma vypestovat zdrave chutne klicky, ale bez hliny, alebo vaty, ktora sa z rastliniek tazko odstranuje. Prave som kupila Mungo klicky, ktore nam velmi chutia, tak by som ich chcela pestovat doma. Poradte aj co vsetko sa da takto pestovat? Psenica? Soja? Kde sa daju zohnat semena, ktore su vhodne na priame jedenie, bez toho, aby boli chemicky osetrene?

kisska
autor
3. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀

matidami
4. feb 2009

ahojte, tak som to doma rozbehla, už mi klíči aj cicer, hrach a znova šošovica, lebo manžel mi ju zjedol 😀 som bola prekvapená ako mu to chutilo 🙂

kisska
autor
4. feb 2009

inak nasla som vcera skvely clanok - http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=4621, takmer komplet info 😉

zuzu13
4. feb 2009

vyborny clanok... 😉

kisska
autor
6. feb 2009

mia.k - musim sa priznat, kukla som este raz ten sezam - a na sacku nemam napisane, ci je alebo nie je lupany, tak som ho namocila a dnes sa mi podarilo "vytlacit" zrnko zo supky, ktora je rovnako biela ako vnutro. Este uvidim, ci naklici.
Veeeelmi sa ospravedlnujem, priznavam - skoro som bola za kravu. 😅

mia.k
8. feb 2009

kisska,a ja som ten sézam vyhodila. 😒 Tak daj vedieť,či z toho tvojho niečo vzišlo.

kisska
autor
8. feb 2009

hmmm, este stale ho opatrujem, ale stale ziadne klicky a pritom pisu, ze ak sa necha klicit viac ako 48 hodin, bude horky... tak ho asi tiez poslem za tym tvojim 😒

Skuseni klickari poradte, ako na sezam?

zdenallicka
8. feb 2009

Ja sezam neklicim.... 😕 jim ho s medem jen tak.... 😀

kisska
autor
8. feb 2009

tak inak ho aj ja prazim na suchej panvici s lanovym semienkom, slnecnicou a tekvicou a sypem to do vlociek s jogurtom, do zeleninovych salatov, ale aj do ovocnych, alebo zobkam ako sykorka 😉

zuzu13
11. feb 2009

tak som sa na to dala...prave veceriam naklicenu sosovicu...a dnes som si kupila aj mungo...takze klickov plna kuchyna 😀

zdenallicka
11. feb 2009

A chutna? 😉

zuzu13
12. feb 2009

jasné.... 😉

kisska
autor
12. feb 2009

kolegovia klickozravci (myslene len v tom najlepsom), s cim sa najlepsie kombinuju? Uz mam vyskusany cottage syr, aj len tak na maslovy chleba, drahy si ich dokonca nasypal aj na pastekovy (no lepsie ako pastekovy chleba bez klickov 😉 ). Dnes som konecne dala klicit aj cizrnu(cicer).

sirinka
12. feb 2009

tak som si dala na skusku na okno sosovicu...a som zvedava 🙂

kisska
autor
12. feb 2009

siri - ja neviem, ci mam taky deficit "naozajstnej" zeleniny, ze som asi trochu zavisla 😀 , este pred dvoma dnami som mala na linke 4 pohare - mungo v dvoch fazach klicenia 😉

mia.k
13. feb 2009

kisska,daj vedieť ako si dopadla s cícerom.Aj ja sa ho chystám klíčiť.A klíčil niekto sóju?Ako dlho treba namáčať?

zdenallicka
13. feb 2009

Vsechno nechejte namocene pres noc.. Pak slijte vodu, proplachnete, prebytecnou vodu opet vylijte a konzumujte, az vyklici... 😉

sirinka
13. feb 2009

a ake asi velke maju byt tie klicky???

zdenallicka
13. feb 2009

Tak velke, jak velke je chces mit... 😉 Vetsinou stejne velke jako semeno.. 🙂

mimakro
13. feb 2009

blanšírovaná brokolica, naklíčené mungo, , cherry paradajky, olivový olej zmiešaný s cesnakom a celozrnný chlieb, najlepší je od mojej maminy 😀 Mňam

kisska
autor
13. feb 2009

cicer super, uz dnes maju 2mm, takze cele semienko to este nie je, ale je na dobrej ceste 😀
mimakro - prezrad receeeept

sirinka
15. feb 2009

baby ja som teraz na pochybach, mozno ma vysmejete... 😅 pekne mi vyklicila ta sosovica, ale neviem, ci to mam konzumovat cele teda aj so semenom, alebo mam poolamovat nejako tie klicky...
a ci to mozem dat jest aj 19 mesacnej dcerke?

zdenallicka
15. feb 2009

Jasne ze cele... 😀

Jestli ji cocku, muzes ji to zkusit dat.. Chlebik s maslem a na to ty klicky.. Mnam...

sirinka
15. feb 2009

zdenallicka juj dakujem...tak to vyskusame, sosovicu uz v pohode papa...

valka
15. feb 2009

vidim, ze nie som jedina, co ide klickovat 🙂 manzel (slabozeleninojedak) prisiel s tym, ze by rad vyskusal...dakujem za tipy...ideme dat klicit...
ja som to kedysi robila tak, ze som do 7dcl pohara dala 2-4 cm psenice a namocila...potom som preplachovala...ale okrem toho som previazala gazou a dala flasu hore dnom ale naklonene do misky s vodou...takze psenica vo vode nebola, ale voda, co sa vyparovala udrziavala vlhkost vo flasi..aby nevyschli....
idem klicit sosovicu 😵

sirinka
15. feb 2009

a nevadi, ked je kde tu na konci klicku uz zelene? 😕

zdenallicka
15. feb 2009

sirinka: Tos to nechala klicit dlouho.. Priste staci dva tri dny maximalne.. Ale nevadi to... 😉

sirinka
15. feb 2009

zdenallicka ok...budem davat pozor, to len dnes sa na tom ukazalo. sa priznam, ze som sa toho aj trosku obavala 😅

mimakro
15. feb 2009

kisska, chceš recept na chlieb? Viem iba, že sa pečie v klasickej rúre. jeden deň sa zarobia kvasnice s múkou a na druhý deň sa pečie vo forme nabiskupský chlebíček - v tej hranatej. Dám si krajec a som plná, je veľmi sýty a ohromne dobrý. Presný recept vypýtam od maminy a hodím ho sem. A úplne najradšej mám antipasty - grilovanú zeleninu marinovanú v olivovom oleji s cesnakom a petržlenovou vňaťou. Toho sa neviem "dožrať" 😀 😀 😀

kisska
autor
15. feb 2009

mimakro - jasne ze chceeeem(prosim si 😉 ), myslis, ze by sa dal upiect aj v rimskom pekaci (hlinenom)? Len ten musim davat do studenej truby, aby nepraskol, ved vyskusam, uvidim, dam vediet 😉

valka presne z toho isteho dovodu som zacala klickovat aj ja 😀 nemas nahodou mojho muza? 😲 😉 dnes sa veeelmi vytesujem, bola som v BA a konecne som zohnala jacmen a lucernu, tak ju idem naklicit. Uz len ta redkovka mi chyba... uz som drzala v ruke aj semienka na siatie od Nohel Gardenu, len neviem, co by z toho vyslo 😒