Ako byť dobrou manželkou?

ritaklea
13. júl 2007

ahojte, neviem ci uz taka tema nebola vytvorena, ale nejde vyhladavac a velmi ma trapi tato otazka.

mame s manzelom myslim ze velmi stastne manzelstvo ale ja som si ista, ze som ta zla. niekedy sa manzel len zhrozi, koho si to vzal a ja by som mu jeho velke srdce chcela oplatit tym, ze by som bola co mozno najidealnejsou.

ako mu byt skvelou manzelkou, ku ktorej sa bude vzdy rad vracat a bude rad, ze ma ma. ako prekonat to ze som niekedy vycerpana a som potom zlostna a podobne. 😒

mirka414
15. júl 2007

ja som ta najlepsia manzelka vtedy ak moj moze ist do mcdonaldu s kolegom 🙂 to ste nevideli tu radost a este ked pride tak dostanem kyticku kvetov a ja som stastna ze je to mcdonald a nie krcma alebo nejaky bar...

izus
15. júl 2007

kočky asi fakt pre každého muža je niečo iné dôležité, mne manžel povie, že je spokojný, lebo si vieme aj pokecať, v intímnom živote mu vyhovujem a ked navarím, tak vždy povie že je to lepšie ako od jeho mamy, a to je jedináčik, ale inak nevyžaduje každý den teplé jedlo a stačí mu aj paštétovy chlieb s paprikou, a s tými náladami, šak sme celý den s malými detmi, každý den sa točí stále okolo toho istého, samé blugluble, alebo tí starší -"mami nechcem! prečo toto musím! nieeeeeeeeeeeee! atď, však to poznáte 😀
no uznajte, ktorý chlap by to zvládol? a to nehovorím o každodennom aspoň ako tak upratovaní, sem tam navariť, a stále dookola to isté, a potom to niekde musí vyjsť.......

sweetberry
16. júl 2007

poradte nejake krasne vyznanie lasky muzovi mailom 🙂 dakujem

vandas
16. júl 2007

...tiez som neprisla na to, ako byt idealnou, tak som sama sebou...

za velky skvost vsak povazujem svoju priatelku- je krasna, vzdy upravena, inteligentna, dobre zaraba, doma vzdy upratane, navarene, oprane, ozehlene, ked manzel cestuje na sluzobku, tak mu zabali aj vybali veci...len som si nie ista, ci to jej manzel skutocne ocenuje a vazi si to...

ritaklea
autor
16. júl 2007

dai aj moj muzik vyzaduje reprezentativnost na verejnosti 😀

swetberry, ja zas neviem, co na vyrocie svadby.... 🙂

sweetberry
18. júl 2007

vsak prave povacsinou ked taka dokonala v uvodzovkach ze na jestvuje alebo sa snazi takou byt a citi sa spokojne s tym ako co robi ze vsetko je tip top zisti ze sa v tom vyziva sama alebo ze to jej muz vobec tak gramozne neocenuje ako by potrebovala to je jasne ze chceme byt uzitocne skvele ale aj chvalene
a zase zena co sa ide mozno i roztrhat a napriek tomu chuda nestiha vsetko ako by chcela preto chuda lebo sa tym dost zatazuje anpriek tomu ze vsetko robi s maximalnou laskou tak tej je vytknute len to co nerobi a nie ocenene to co robi
😖 hmm co s takymi chlapmi ako to zmenit ked nevidi ziadnej snahy len to co nie je 100percentne?

jana188
29. júl 2007

tiez som sa snazila byt super zienka ale po case to prestalo vyhovovat aj muzickovi lebo sa pri tom citil ako by bol zbytocny, tak to vlastne vsetko vyriesil za mna a teraz nam je fajn. Sme obaja spokojni

lenka78
30. júl 2007

Ahojte,je zaujimave citat o preslapoch zien v zivote.Ani velmi nemam co napisat,lebo co sa tyka domacnosti,tak s tym problem nemam,rada varim,peciem,periem,zehlim,upratujem,vysavam,no zmyvanie a utieranie prachu sa nutim.Prvykrat som na maleho skricala okolo roka,no mala som strasny pocit,co som to za matku.Bol to pre mna sok,lebo som pokojny clovek,no bola som zufala,lebo ani pekne povedane,ani vysvetlovanie,ani skola hrou nepomahala,jednoducho tvrdohlavec a nerva v jednom ma vytocil.Syna mam tiez hyper a velmi rad sa hra na ulici na chytacky.Vlastne malokedy ideme spolu za ruku alebo v cakarni nikdy nesedi,ale beha.Myslim si,ze vybuch je zlyhanie sameho seba a pred okolim sa iba strapnite.Jednoducho nebola zvladnuta situacia.S manzelom mame super vztah,no asi 1,5 sme boli sami,lebo manzel pracuje vonku.Ved aj tehotna som bola sama a maleho videl az 2 mes.Myslim si,ze to je kamen urazu,ze som casto sama a ja mam rada manzelovu spolocnost.Teraz sme boli napr.sami 4 mesiace,niekedy sa citim ako slobodna mamicka.Je super ak sa chodia rodicia niekam odreagovat,no nasi mi napr.maleho vecer nepostrazia,lebo nechcu,aby som chodila von,ked nemam muza doma.Tak sme stale spolu dvojka.Ale uz sa tesim,lebo o 2 mes.by sme uz mali byt spolu ako rodina.Mna by skor zaujimalo ako to robia zeny,ze ich muzi pocuvaju 😀

ella1
23. okt 2007

Jéj,musím dať prečítať manželovi 😀
on si myslí,že som jediná, čo neznáša variť,som unavená z práce=nemám chuť na sex,kôš na bielizeň nám preteká,stále ho sekírujem,sem-tam aj dcéru....
ale inak sa ľúbime 😀

mareli
23. okt 2007

nechce sa mi citat vsetky prispevky, ale nazov temy mi pripada ako z biblie. (to nemyslim hanlivo, tiez som veriaca)
to je velmi zle, ked uz musim premyslat nad tym, ako mu byt dobrou manzelkou. malo by to byt prirodzene, spontanne a hlavne OBOJSTRANNE! takze co sa takto porozpravat o tom, ako by nam mohli byt manzelia este lepsimi manzelmi 😀 😝

perla200
25. okt 2007

ahojte kočky. zaujímavá téma. aj ja občas rozmýšľam nad tým ako byť dobrou manželkou, neviem či som, ale nie som typická manželka, nevarím (bývame u našich, varí mama), neperiem - periem mama alebo muž, ked je sobota, manžel zoberie vysávač a povysáva celý dom, utrie prach, umyje riad, robí to sám, bez toho, aby som mu to kázala, veci do roboty si nabalí sám, občas cez víkend mu nabalím veci sama. ale nie toto som chcela, byť dobrou manželkou je hlavne občas sa nepýtať a občas si zahryznúť do jazyka. Môj manžel sa do našej dediny prisťahoval a nemal tu nijakých kamarátov, ja som denne 14 hodín v práci, tak som mala trošku také obavy, ako to zvládne, našiel si kamarátov - futbalistov, hrá vášnivo futbal, ked prídem o pol 7 z práce tak je na tréningu, príde asi o pol deviatej, ale je spokojný, nie sme síce v ten den dlho spolu, lebo o pol desiatej spím, kedže vstávam o pol 5 ráno a tiež by som chcela aby ma vystískal po dlhom dni v práci, ale on je šťastný, alebo ked sme vonku tak vidím, že pije, v poriadku, ved jemu bude zle, ale ked vidím, že je n amol, ráno mu to vytmavím a je pokoj, vždy nájde u mna pochopenie, ked májú chuť chlastať, celej partii robím šoféra a každý mu chváli, že akú ma manželku🙂 a vtedy vidím, že je hrdý, jednoducho treba ich asi nechať nech si robia čo chcú, ale mať hranice, vie, že keby mal myšlienku na neveru, povedalal som mu že ja sa to určite dozviem a bude zle nedobre, jednoducho vie to a viem, že to nerobí...ale aj mne dobre padne, ked ma čaká doma s nejakou čokoládkou, vymasíruje mi nohy a jednoducho vtedy mu odpustím mužské malichernosti. zatial to u nás funguje super, zatial sme spolu 1 rok manželia a 5 rokov partneri. Ale nikdy sa nesnažte pochopiť muža, to je nemožné, od toho som upustila....a som šťastná, nerozmýšľajte ako byť dobrou manželkou ,ale ako si to manželstvo najviac užiť...ked je chlap s vami a rád sa vracia domov asi je spokojný

zuzula20
29. nov 2007

No ja si myslim, ze uz dobrou manzelkou som ( niezeby som nemohla byt este lepsia 😀 ), lebo svojho manzela veeeelmi lubim. A aj mi to niekedy povie, ze aku ma dobru zienku. I ked jasne ze obcas aj u nas zahrmi, ale to je asi normalne.
Inak je to tak ako pisala IZUS, 100% navod na to ako byt dobrou manzelkou neexistuje. Kazdy muz je v niecom ini a kazdemu vyhovuje tiez nieco ine.

jacka
30. nov 2007

no zuzula tak to máš fakt dobrého mužíka.Ja sa možem postavit aj na hlavu a stále nebude s dačím spokojný.A žeby mi povedal,dobrá žienka? Tak to sa asi nedožijem.Aj tak si myslím,že je to výchovou z domu.A asi tažko ho zmením. 😝
Aj ked nepije,nefajčí určite nie je žiadny muž idealny.Alebo aspon takého nepoznám.

zuzula20
30. nov 2007

Jacka teda aby som uviedla veci na pravu mieru, ved ani ten moj nie je idealny.
A ci je to vychovou z domu, tak to fakt neviem posudit.Mozno aj, ale urcite aj povaha a charakter dost zavazi. A myslim si ze chlapov nezmenime, musime sa k nim spravat tak, aby pochopili, ze sami sa chcu menit pre nas a kvoli nam.

jacka
30. nov 2007

Zuzula,tak tomu by som neverila.Chlap sa dá tažko zmenit.A hlavne ak je po 3Otke.Ale hádam nám maju stále radi,inak by s nami neboli.

julia225
30. nov 2007

chlapa netreba menit ale respektovat, takisto ako by mal on respektovat on zenu, lebo teba by tiez nikto nezmenil 😉
obaja si precitajte muzi su z marsu a zeny z venuse a drzte sa toho, uvidite pomoze... 😉

perla200
8. feb 2008

ani my ženy nie sme dokonalé...aj ja si uvedomujem, že mám svoje chyby ako každý...a tiež sa niekedy neviem pozerať racio na niektoré veci...ale myslím si,ž e recept neexistuje, najdôležitejšia je komunikácia, a rešpektovanie osobnosti ako takej toho druhého...

blazonko19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
12. feb 2008

blazonko, nemáš náhodou pozastavený prístup na net? 😠 😠

dominik77
13. mar 2008

ano, aj chalpi si kladu podobnu otazku...
ale nie nahlas...

briketa
20. mar 2008

Mojmu muzovi po rokoch staci uz len to, ze to s nim vydrzim 😀 .

rinuska
20. mar 2008

clapa trebá chváááááááááliť ako malé decko a potom sa správa tak ako chcete 😀
briketa super fotka , si kočka 😉

wadiiiii
20. mar 2008

😀 vyborne ten moj sa teraz vyspinkal asi ho idem pochvalit....ale trošku važnejšie ako sa do hory vola tak sa z hory ozyva?

rinuska
21. mar 2008

wadiii 😀

abetka
22. mar 2008

ja varim, peciem , zehlim a ked muz najde niekde pavucinu, tak vie o tom aj moja mama 🙂 .Ale to ze v kazdej izbe su nejake jeho veci a vsade po nom zbieram neporiadok , to ho netrapi A navyse mam susedu a ta vzdy pride, ked je u nas na navsteve neporiadok. Uz zacinam kricat a robit hluk, lebo ma ide trafit slak, ale verte muz je nervoznejsi,ked som podrazdena ako ,ked je doma neporiadok 😝

biba12
24. mar 2008

S tym chvalenim suhlasim, ono to nazoaj funguje. Robim to casto/ poradilo mi to svokra/ a funguje to. Hlavne, ked ho pochvalim pred jeho maminou, tak on rastie do nebicka.... Aky je skvelu otec, ako mu to ide s malym. A ono mu to ide hned lepsie.

wadiiiii
24. mar 2008

ani ja to nejako neriešim ako byt dobrou manželkou,sme spolu už trinast rokov a v manželstve sme zažili aj lepšie časy aj horšie...chvilami sa mi zda že to s obidvomi ide dole vodou. 😀 ..ale to je asi tym že sme každy z ineho cesta...prednedavnom sme mali vyročie tak nech nam to teda vydrži... 😵 ale nejak si nespominam že by na mna nanakričal ,že som taka a hentaka...takže som asi fakt dobra alebo sa ma bojí.... 😀

vierkaaaa
24. mar 2008

ja si myslím, že je to všetko o tolerancii, po 10 rokoch manželstva sa poznáme na 100 % a samozrejme každý máme chyby, nikto nieje dokonalý, treba to vedieť nejako zosúladiť a potom to funguje....samozrejme to zosúladenie netrvá rok ale treba na tom pracovať dosť dlho.... 😉

bika
2. apr 2008

pridam jeden vtip na odlahčenie (je v ňom aj trochu pravdy):
slobodný muž si hľadal dokonalú ženu - keď ju konečene našiel, začala ona hľadať dokonalého muža 😉 .

julia225
2. apr 2008

😀