Ako byť dobrou manželkou?

ritaklea
13. júl 2007

ahojte, neviem ci uz taka tema nebola vytvorena, ale nejde vyhladavac a velmi ma trapi tato otazka.

mame s manzelom myslim ze velmi stastne manzelstvo ale ja som si ista, ze som ta zla. niekedy sa manzel len zhrozi, koho si to vzal a ja by som mu jeho velke srdce chcela oplatit tym, ze by som bola co mozno najidealnejsou.

ako mu byt skvelou manzelkou, ku ktorej sa bude vzdy rad vracat a bude rad, ze ma ma. ako prekonat to ze som niekedy vycerpana a som potom zlostna a podobne. 😒

mixka
13. júl 2007

rita, aj ja mam pocit, ze som u nas ja ta zla a manzel je kludas, ktoreho nic nerozhadze a je stale mily a pohodovy 😔

zuz11
13. júl 2007

rita, na to neexistuje recept 😉 jedine ked si zla a zlostna si to nevybijat na nom, kedze on za to nemoze....
a obcas ho prekvapit neakou drobnostou 😉 napr. ja mojmu obcas poslem fotky malej co ju fotim a on sa nesmierne tesi, alebo teraz mu idem nieco dobreho upiect ako prekvapko 😉 😉

ritaklea
autor
13. júl 2007

mixka, strasny pocit vsak? 😔

ritaklea
autor
13. júl 2007

vcera sa zhrozil, ked som po celom dni chcela v televizore pocut jednu vetu a malinka troska zacala pomrnkavat a ja som po nej troska skrikla. a ja som mu vysvetlila ze urcite nie som jedina, ktora skrici po svojom babetku. ze nemame nervy zo zeleza. stava sa to aj vam?

barunka
13. júl 2007

rita, stáva 🤐 🤐 priznávam, že aj mne niekedy tečú nervy a už sa neudržím a skríknem na Simi, že čo to zasa vystrája. A ak je náhodou doma aj manžel, tak začnem pokrikovať aj po ňom, či by ho zabilo trošku zodvihnúť zadok a priložiť ruku k výchove jeho dcéry...
ja bývam takisto zlostná, nervozna, nešťastná, deprimovaná a kadečo iné a niekedy si to zlízne aj manžel.
Napríklad keď sa rozhodne, že po práci nepôjde hneď domov, ale si skočí na kofolu z kolegami a zabudne mi to oznámiť. Jasné, že predtým si dal navariť večeru, alebo čosi podobné. Vtedy keď príde domov, tak sa jednoducho neudržím a trošku po ňom nakričím.
Ale zdá sa, že on si z toho ťažkú hlavu nerobí, pretože mi vždy len zahlási, či som mala zasa ťažký deň...

ritaklea
autor
13. júl 2007

barunka, tak to som ja zasa taka sekera, ze moj by si to nedovolil ist s kolegami na kofolu. proste musi ist rovno domov a najnovsie uz chodim po neho (ale to cisto len preto aby som nekocikovala sam a aby mal radost, ze ma ist s kym domov).

barunka
13. júl 2007

rita, inak, nechcem ťa strašiť, ale poviem ti, že čím je Simi staršia, tým moje nervy tečú častejšie a častejšie. Takže jediná moja rada, ktorá by možno smerovala k tomu, aby sme boli milšie manželky je trénovať si trpezlivosť a obaľovať nervy. Preto je u nás doma taká vysoká spotreba čokolády 😀 😀 😀

adetka
13. júl 2007

ritaklea... ja neporadim... lebo ja nepatrim medzi velmi vzorove manzelky... neviem varit... periem, ked uz nie je co si obliect 😝 ... zehlim len ked musim... a s nasim intimnym zivotom je to velmi slabe... a tiez byvam nervozna... ako hovori moj manzel... hysterka...

ale na druhej strane... ked je v telke zaujimavy program... tak je to skor on, kto na malu obcas trosku skrikne, aby bola ticho... 😝

ale my mame talianske manzelstvo... a zatial sa tvari, ze ma ma rad... a ze mu moje nalady az tak velmi nevadia... a ak mu to nebude vyhovovat... tak nech si ide... 😝

tinni
13. júl 2007

rita, tento problem mam aj ja... niekedy uz som zo vsetkeho znicena a tak vybuchnem, ze sama z toho nechapem.... strasna zlost vo mne...

ritaklea
autor
13. júl 2007

adetka, a vari ti manzel. lebo ja tiez nejak neviem varit, zatial sa len ucim ale myslim, ze snad nikdy nebudem vediet vyvarat ako nase mamy....

ritaklea
autor
13. júl 2007

hej a ked som vytlakovana viac nez dost, tak potom vykricim manzelovi aj to co nie je na vykricanie... proste sa uz vezie.

adetka
13. júl 2007

ja manzela pustam na kofolu... dokonca aj do kina s kamaratmi... obcas... par krat za mesiac... to mam z domu... moj otec chodi dva razy do tyzdna na ping pong a pivo... preco nie... sak aj on ma pravo na nejake povyrazenie... rovnako aj ja... aj ked po tom az tak netuzim... a na kofolu aj s jeho kamaratmi... chodime obcas aj my dve 😉

tinni
13. júl 2007

rita, aj ja som taka 😔 niekedy to proste nejde ovladnut...

gaja
13. júl 2007

barunka - a kto u vás spotrebovava tu čokoládu??? Manžel?? lebo na tebe to vidieť neni..
u náš tiež stúpla spotreba čokolády.. ale ja som iný typ..
tiež varím nič moc... perem dosť často, ale kým sa dokopem k žehleniu, tak je 10 večer... ☹
intímny život je podla možností a udalostí.. No nie je to to, čo bývalo kým sme boli sami a slobodní...záleží aj kedy sa dieťa uloží buvať... 😖

adetka
13. júl 2007

ritaklea... my mavame vecere studene... ved vareneho sa naje na obed... v sobotu vari manzel (obcas ja 😅 )... a v nedelu chodime bud ku svokrovcom, alebo nasim... ale teraz sa uz pri malej ucim varit 😀 na prikrmoch...

tinni
13. júl 2007

no varit neviem ani ja, a ani nevarim zdaleka kazdy den... no a zehlit sa dokopem az ked uz si nemame co obliect 😒

ritaklea
autor
13. júl 2007

adetka, ja by som tiez studene, ale nakolko kojim, nuz musim uvarit. ale 90% mi z toho navari svokra 😅

ritaklea
autor
13. júl 2007

adetka, mozem sa spytat, vidim v albume ze chodite plavat. ako si to pochvalujes? ale u nas ked som sa konecne vybrala a nakupila vybavenie, tak to zrusili. potesi.... 😖

barunka
13. júl 2007

gaji, no predsa ja 😀 😀 😀 ale ja ju potom aj poctivo vybehám, vďaka Simi. Tá poctivo trénuje maminku, takže keď skončím materskú, môžem sa dať rovno na cyklistiku alebo čosi podobné, keďže denne našlapem kilometrov až až 😀 😀
a s varením si ja nerobím ťažkú hlavu, navarím Simonke, manžel ten zje všetko čo na neho z taniera nežmurká a má akú takú chuť. Ale inak sa nesťažuje, dokonca na niektoré veci povie, že takto dobre to nespravila ani jeho mama... 😀 😀
u nás sa perie každý druhý deň, inak by Simi chodila nahá, žehlí sa iba vtedy, keď sa už cez kopu bielizne neviem dopracovať do postele 😀 😀
a sex sa skôr nepritrafí ako pritrafí. Lebo keď to už vyzerá, že aj by čosi mohlo byť, vždy sa niečo zomelie 😀 😀

iffka2002
13. júl 2007

tak ja sa pridavam k nedokonalym manzelkam. A to nemame este ani deti.. 😨

zuz11
13. júl 2007

no ja varim dost casto.. a cez vikend dokonca tak ze v sobotu je nieco ine ako v nedelu 😀 cez tyzden varim vzdy teple iba sebe, mazel uz nechce, iba vynimocne, vacsinou si dava studenu veceru 😉
otazka: pozna niekto pani dokonalu? 😀
a druha: a manzela dokonaleho? 😀

ritaklea
autor
13. júl 2007

zuz, ja ti mam pocit, ze moj muzik je dokonaly. ale tento pocit ti maju aj moji rodicia.. 😀

iffka2002
13. júl 2007

dokonaly muz.. co ine si mozes priat? 😉

ritaklea
autor
13. júl 2007

byt mu dobrou manzelkou. 😉

hana033
13. júl 2007

a prečo zasa len my? Videli ste už niekde otázku: Ako byť vzorným manželom, mužom? Chlapi si nerobia ťažkú hlavu z toho, či sú pre nás dosť dobrými a už vôbec ich netrápi, ako sa k nám správať, aby sme boli spokojné. Nie som feministka, len ma občas nabúra, ako sa strašne chceme tým mužom páčiť. Uvedomujete si, že ženy vychovávajú svojich synov, mužov a máloktorý je taký, ktorý by ženám rozumel, ktorý by okrem času, keď ženu balí sa staral, aby mala na ružiach ustlané? Žena by mala vychovať MUŽA. Aj ja doma jedného malého mám a mám strašný strach, že z neho bude to isté, ako z každého iného chlapa. Egoista, narcista, flegmatik ....
Ale ináč tých mojich dvoch ľúbim, tiež robím všetko preto, aby ani jedného z nich nebodaj neofúklo.
Len ma to občas štve 😉

petruska77
13. júl 2007

baby, myslite ze aj nasi muzi sa zamyslaju nad otazkou "ako byt dobrymi manzelmi?"... ja mam taky pocit, ze oni o svojej dokonalosti nepochybuju, tak naco sa trapime my? 😉 😀

adetka
13. júl 2007

moj muzik dokonaly nie je... 😀 ... ale tusim, ze sa so vsetkych muzov na svete ku mne najvic hodi 😝 ... lebo mu nevadi manzelka bordelarka 😝 ... a vydrzia aj niekolko mesiacov bez milovania 😅 ...

som si pred materskou predstavovala... ako mu budeme s dcerkou nosit do prace obedy 😎 ... no, este ze co 😀

rita... veeelmi si to pochvalujem... Mirka plavanie zboznuje... ale teraz mame dva mesiace pauzu... ☹

titkovamiriam
13. júl 2007

presne - baby netrapte sa a ked to nevide na prvi raz svet sa nezruti. 😀

petruska77
13. júl 2007

hana, tusim sme pisali naraz podobnu myslienku 😉

gaja
13. júl 2007

hana - pekne si to napísala.. No ja nevarievam ked je manžel v práci.. čiže často. Nemôže chodiť domov na obedy. takže varím len ked je doma a to sa stane tak 2-3 krát do týždna.. no samozrejme varím aj ked neni doma, ale len tak pre Danka a pre mna a vždy na dva dni...takže sa mi niekedy utre, že uvarím 3 krát do týždna... 😉 Len tak v malom...
Inak perem celkom rada, mám rada tú vôňu.. neznášam utierať prach... 😒 to sa doženem maximálne tak raz za týžden...