Ako byť dobrou manželkou?

ritaklea
13. júl 2007

ahojte, neviem ci uz taka tema nebola vytvorena, ale nejde vyhladavac a velmi ma trapi tato otazka.

mame s manzelom myslim ze velmi stastne manzelstvo ale ja som si ista, ze som ta zla. niekedy sa manzel len zhrozi, koho si to vzal a ja by som mu jeho velke srdce chcela oplatit tym, ze by som bola co mozno najidealnejsou.

ako mu byt skvelou manzelkou, ku ktorej sa bude vzdy rad vracat a bude rad, ze ma ma. ako prekonat to ze som niekedy vycerpana a som potom zlostna a podobne. 😒

bellasandra
2. apr 2008

Ja si myslím , ze to netreba riesit, treba sa vzdy spravat tak , ako by sme chceli aby sa spravali k nám, to celkom funguje 😉

julia225
2. apr 2008

a respectovat jeden druheho... 😉

bellasandra
4. apr 2008

suhlas 😎

iwet1211
3. jún 2008

Ahojte dievcata.Som tu dnes prvykrat a velmi mi pomohli vase slova.Aspon viem,ze niesom sama,co sa ma niekedy aj zle.

kisska
27. jún 2008

hana, petruska - no ja sa tiez pridavam k trapiacim sa "nedokonalym manzelkam". Pretoze neviem ako vase polovicky, ale moj Chrustik vzdy pochvali, ked mu navarim, pripadne, ked nenavarim, navari (nelen sebe) on, neprotestuje, ked nema ozehlene, ale postavi sa k doske a zehli sam, nenadava, ked je doma bordel ako v tanku, ale uprace sam, alebo aspon si vezme maleho, aby som mohla upratat ja, neuraza sa, ked sa ZASE nemilujeme, lebo som unavena, ale vymasiruje mi chrbat. Nevycita mi, ze odkedy sa pozname, mam +10kg, ktore sa mi nedari zhodit, ale kupi mi cokoladu a povie, ze radsej ma chce kludnu ako chudu. A uuuplny vrchol je to, ked na neho jeho zena nakrici kvoli kravine a on vie, ze hormony su svine. A este ked pride unaveny z pracem tak si sam vezme maleho a preblaznia sa spolu, az kym nejde spat... Znie vam dokonale? Aj mne a tiez cakam, kedy mu dojde, co ma doma za harpyu, ktora ho sice velmi lubi, ale ked mu to hovorim, tak on uz vacsinou spi...

ma_se
28. jún 2008

bellasandra,tak s tym vobec nesuhlasim,vyrokom 2.4.2008 o 13:44hod.co si napisala...mozno tebe to funguje,ale je to jedno...mozno sa to hovori,ale v zivote je to naopak...skor...za dobrotu na zebrotu...

monika9
10. júl 2008

ja neviem, ale u nas je to skôr naopak, muž pokrikuje za kadejaku somarinu, nadáva.. a potom sa už ja chytím od neho.. a keď malá dlho plače alebo je "zlá" a nervozna a nikto nevie čo jej je, tak tiež on nadáva a my radšej "utekáme z dosahu".. ale inak je dobrý muž, ona stále hovorí, ved že nenadáva na mňa, tak čo sa vzrušujem.. on nechápe, že mňa mňa rozhádže tým svojím krikom.. a keď príde domov a počujem vetu: "zase je tu bordel" tak ma ide šľak trafiť a hneď mu odvrknem, veď nech uprace, čo len hundre.. takže u nás začína kričanie vúčšinou on..

danulka2
10. júl 2008

kisska to si perfektne napisala 😉
monika9 nemame rovnakeho muza? 😀

kisska
16. júl 2008

danulka - ja mam perfektneho muza 😉

mucha
17. júl 2008

kisska, ja mam tiez perfektneho chlapa a o mne sa to ani zdaleka neda povedat... 😒 aj ked sa snazim.... no a snaha sa ceni, ci nie? 😅

kukulik30
17. júl 2008

Kisska, nemame doma toho isteho muza 😀 😀 😀 ...lebo zatial, vsetko , co si napisala sadlo na mojho ako sa hovori ...ako rit na šerbeľ... 😀
tak to mame asi obrovske stastie 😵

kisska
18. júl 2008

kukulik, mucha - je to super, ze ich takych skvelych viac (a dufam, ze ich je vela). Viete ako sa to hovori, dobra baba dostane hajzla chlapa a dobry chlap strigu. A ja mam veeeelmi dobreho chlapa 😀 Co by robili dobri muzi s dobrymi zenami? Ved by sa nudili, no nie? 😎
Ale naozaj pevne dufam, ze aspon snaha sa ceni... 😉

pensadorcallisto
28. júl 2008

No, aj ja mam doma skveleho muza. Nenadava, nekrici, len ked ho uz fakt niekedy vytocim a v tom som dobra.
Je trpezlivy. Ked niekam ideme, tak ma caka, kym si urobim svoje make-up procedury. Zatial si cita knihu alebo pozrie telku. Neuhana ma, ze pod uz, kde si tak dlho...
Stara sa o mna, vola, ci nieco nepotrebujem kupit. Fakt, super chlap, len ja som v poslednej dobe bola ta hnusna. Neviem, ci to bolo hormonmi alebo cim, ale uplne som sa nespoznavala. Ale uz je to vporiadku.
Nevie sice zehlit, ale vie zapnut pracku 😀 ... Nevari, ale zato pomoze... Niekedy sam od seba, ale castejsie ho musim poziadat.
V praci ma toho vela, stale zaneprazdneny, ale ked pride domov, tak nas este vytiahne von.
On je taky skvely, len ja mam pocit, ze som strasna... Nie vzdy, ale vacsinou. 😀 😀 😀

dadqa86
22. jún 2010

Ahojte mozem sa pridat? 🙂

annika11
1. júl 2010

ahoj baby...tiež vám tak vadí, že sa manželovi po narodení dieťatka takmer vôbec nezmenil život??? ja teda neviem, či mi bije mlieko do hlavy 😉 😀 😀 😀 alebo čo sa to so mnou deje, v poslednej dobe mi strašne vadí, ked ide na futbal alebo občas von na pivo s kamarátmi a také maličkosti...predtým mi to nevadilo,mám pri tom pocit, že má viac voľnosti, ako ja a niekedy sa pristihnem pri tom, že mu závidím.

lula26
2. júl 2010

Annika, to je asi len tá závisť. Určite si aj oni uvedomujú tú zmenu a zodpovednosť, len my, ženy, to vnímama inak.

mamutka
2. júl 2010

@annika11 poznam ten pocit.....ako on aj po narodeni vzdy spal ako babatko a ja do noci hore, lebo maly nam vzdy malo spaval, v noci 3 krat kojenie, kazde aj 50 minut, cez den vzdy maly na rukach, lebo proste nespal....rok som nespala viac ako 3 hod v kuse, zo zaciatku som bola vzdy vdacna za dve suvisle hodiny spanku!!! a on, lahne a spi, az do rana......toto je to co ma skrie, im sa naozaj pramalo zmeni zivot, vacsinou, nehovoriac o tom, ze sa im tym celym nezmeni tvar tela, dlhodobo 😅 ach jo 😀 😝
jo a ked maly bol hore 10-12 krat za noc koli zubom a muz vedla mna chrapal, boze ako som ho len lubila 😀 😒 co tak aby oni pochopili, ze to nie je med lizat a snazili sa byt lepsimi manzelmi 😉 ale ja si stazovat nemozem, naozaj 😵

annika11
2. júl 2010

🙂 ja sa teda nesťažujem, lebo mi pomáha ozaj kde len môže, dokonca navarí alebo uprace, len ma trocha škrie, že nemusí riešiť, kto malú nakojí alebo postráži, ved som tu ja a on si kľudne môže robiť čo chce...ach jáááááj 😀 chlapi ani nevedia ako je im dobre...

martinkkka22
2. júl 2010

baby musim vas pochvaliť, zaujimava diskusia 🙂

martinkkka22
2. júl 2010

My byvame s frajerom u nasich, teda u rodicov a ani moc neupratujem, nevarim, len trosku zehlim a mama nam pomaha....Sme spolu uz tri a pol roka a ja som stale taka zalubena ako na začiatku...hm...Musim sa priznat, ze aj trosku niekedy ziarlim a hlavne teraz, ked som tehotna, tak mi tie hormony nejako biju do hlavy, som nejaka rozcitena a tak...a aj vybuchnem niekedy, neviem si predstavit, čo to bude, ked budeme mat malinké. A čo sa týka frajera, tiez sa nemozem na nic stazovat, ked niečo je, vzdy mi pomoze a podpori ma aj psychicky....Dufam, ze mu to vydzri aj nadalej. 🙂