Ako byť dobrou manželkou?

ritaklea
13. júl 2007

ahojte, neviem ci uz taka tema nebola vytvorena, ale nejde vyhladavac a velmi ma trapi tato otazka.

mame s manzelom myslim ze velmi stastne manzelstvo ale ja som si ista, ze som ta zla. niekedy sa manzel len zhrozi, koho si to vzal a ja by som mu jeho velke srdce chcela oplatit tym, ze by som bola co mozno najidealnejsou.

ako mu byt skvelou manzelkou, ku ktorej sa bude vzdy rad vracat a bude rad, ze ma ma. ako prekonat to ze som niekedy vycerpana a som potom zlostna a podobne. 😒

ritaklea
autor
13. júl 2007

adetka, a co sa stalo ze dva mesiace pauza?

hanka, keby bol moj muzik hrozny, tak ma ani nehne zmenit sa, ale ked on je stokrát lepsi ako ja a ja mu nechcem zneprijemnovat zivot. sice nie furt, iba obcas ale aj tak sa za to hanbim a mrzi ma to. 😅

bubaczik
13. júl 2007

ritaklea ..no ja uz fakt neviem,co si mam o tebe mysliet..zalozis temu,ze ako byt vzornou manzelkou,dieta ti spadlo z postele ci odkial,bravurne prispievas na ine temy,stale sa tam opisujes aka ty si najsamlepsia matka..sem tam si beries na pomoc aj manzela..
nechcem sa hadat,ani ta nijako urazit,ale..kazda ma problemy,aj ja aj ine,ja mam styri deti,a ani raz mi decko nespadlo z postele,(myslim,ak bolo v takom malom veku..)nikdy nekricim na svoje dieta,ked chcem kukam telku,a ono sa prave rozkrici..tvoje dieta ma styri mesiace,ono ked krici tak asi ma dovod..je ine ak ide o rocne dieta a viac,ale aj tak sa na deti nekrici,len preto,ze ja chcem kukat telku..neviem,ak si minule opisovala,aky vyborny vztah mate s manzelom,tak preco ta trapi,ako byt vzorna manzelka?sak najprv si rozmysli ako na tom si,a potom sa stazuj..a prajem ti,aby si bola vzornou manzelkou a matkou 😉

ritaklea
autor
13. júl 2007

bubaczik mame vyborny vztah... pisala som niekde ze nie.

mala mi spadla na zem behom par sekund co som sla po masticku a to len preto, lebo prave vtedy urobila dva kotrmelce naraz. ak mas deticky tak vies, ze sa vyvijaju skokom. ☹

adetka
13. júl 2007

ritaklea... viac ako dva mesiace 😀 ... mala som rizikove tehotenstvo...

bubaczik... pani dokonala mamicka... a predstav si, ze aj moja mala padla z gauca... 😅 .. nechvalim sa... budem si to vycitat velmi dlho... ale stalo sa... a nielen mne 😒

titkovamiriam
13. júl 2007

jej, mne decka aj spadli aj s buchli 😲 .Michala som rocneho nehala mame ,ktora bola doma ,lebo som mala moznost zaujimavej prace a nemyslim si ze som zla mama.Rita neboj budes urcite dobra aj mama aj manzelka,vzdy na to treba dvoch a hlavne sa nepodcenuj,ale ani nepovysuj a bude to OK.

lenadka
13. júl 2007

mne a tiez nezda kricat na dieta 4 mesacne preto ze nepocujem telku? Uz som si zvykla, ze pocujem 20% zo sprav a niekedy vobec, vlastne si nepametam kedy naposledy a volako to ma mna haku...cim je starsia viac ma vie vytocit a stalo sa mi ze som na nu v nervozite nakricala, ked uz som nevedela KAM? Lenze ona ma uz hneva naschval, vie co je dobre a co nie, nie ako babo 😕

alysea
13. júl 2007

Jéj sa mi páči táto téma. Hana ja s tebou úplne súhlasím. Ja som sa snažila byť najlepšou manželkou ako som len vedela, prala, žehlila, varila a stíhala dieťa, školu, robotu a vždy som bola ja tá zlá a nikdy nič dobré nebolo. Takže teraz nevrím, neperiem, žehlím len sebe a malému a muž zrazu seká dobrotu. Jáj a o milovaní radšej ani nehovorím, to som zatrhla už dávno. Chlapi si asi myslia, že keď to majú na papieri už môžu robiť čo chcú a ženy ich budú obskakovať. Takže naozaj niekedy sa môžete snažiť ako chcete a nestačí to, takže radšej sa ritaklea netráp, či si dobrá manželka, buď to chlap ťa má rád a bude spokojný s tým čo má alebo má smolu. a nie je jediný na svete 😉

ritaklea
autor
13. júl 2007

ale ja som na nu nekricala tak ako sa krici na neposlusne deti, len som troska skrikla "pockaj". ☹

cat
13. júl 2007

ja vám neporadím ako byť dokonalou manželkou, chcem vám len napísať že nám vyhovuje naša dohoda že raz do týždňa idem večer von ja a raz moj muž a pri malom sa vtedy prestriedame a v partii našich priatelov/priateliek sa dokonale odreagujeme a prídeme na iné myšlienky. Viem že sú ludia ktorí takýto ventil nepotrebujú, my však áno, proste takto nám to vyhovuje. A potom nie som ani depresívna ani zlá na celý svet 😀

sunny6
13. júl 2007

rita v prvom rade si uvedom ze nikto nie je dokonaly,a ze protiklady sa pritahuju....vies zi predstavit,ze by ste obaja boli zlostni a nervozni,alebo vam v tom istom momente rachli nervy?
Moj muz je tiez flegmos,hneva ma ze si po sebe neporiadi,ale uz som si zvykla,ma ine vynimocne prednosti,ktore mnohi chlapi nemaju,predovsetkym ma nadovsetko miluje,je toleranti,pomaha z vychovou nasho syna,a pyta si dovolenie ist von.Ja si ho takisto pytam,lebo viem ze ani jemu by sa nepacilo keby som po robote isla von a nechala maleho hladneho a muza v neistote kde som...to teda nie,takze v tomto mame jasno.Kedze nemame blizko svokry ani von spolu casto nehodime,ale vyventilovat sa musime.Ja chodim z babami von kazdu druhu sobotu a on ma 2 dni v tyzdni muziku s chalanmi,kedykolvek chcem ist von nema nic proti este mi zazela dobru zabavu,a to iste robim aj ja.Velmi sa tesime ak nam raz za cas vynde aby sme sli spolu von,ak pride mamina na navstevu,alebo svokra.....vtedy si to uzijeme,dame krasnu vceru,drink,ideme si zatancovat......
Zivot nie je idealny,a obcasne hadky su korenim vztahu.

lenadka
13. júl 2007

alysea mame rovnako stare detickyyyy, kedy sa maly narodil?
ritaklea-to je ine ako nakricat, ale take male to aj tak nepochopi, tak je to zbytocne, no viem pochopit ze su vselijake dni a vselijaka nervozita 😅 sak to zazivam, uz som malej povedala prepac mi ze som na teba kricala a ana mi na to povedala tiez prepac...tak som sa musela smiat ze aka je zlata 😀

alysea
13. júl 2007

Lenadka 25.1. 2005. A tvoja Lucka?
A inak k tomu kriku na deti, ja sa snažím nekričať ale sú situácie, kedy malý nezareaguje až vtedy keď zvýšim hlas. Ale to je napr. keď vylieva čaj do kupky a polieva nám obývačku a pekné slová nepomáhajú, tak keď to inak nejde, tak čo už. Ale vážne sa snažím využívať to čo najmenej, lebo potom je smutný a ja tiež.

lenadka
13. júl 2007

ritakle, myslim ze k tvojej nervozite velmi prispieva v tom AKO byvate...vytacaju ta nie? A potom staci uz len troska a si dorazena s nervami v koncoch...ked budete sami snad sa zdokonalis ale neprehanaj to 😀 ... ako budete riesit byvanie? Pisala si niekde ze byt sa Vam stavia???

majka35
13. júl 2007

no mne by nenapadlo zakazovať manželovi, aby si sem ta zašiel na nejaké to pivko s kamarátmi a už vôbec nie chodiť za ním dennodenne s kočiarom, aby náhodou niekam nevybočil cestou domov ... 😀 😀 😀
a sem tam aj ja na Barborku zvýšim hlas, ale kvôli telke určite nie ... tú by som aj tak najradšej vyhodila z okna, pretože môj milovaný sedí pred ňou ako zhypnotizovaný ... 😀 😀 😢
a u nás doma je tiež dohoda, podobne ako doma u cat ... 🙂 🙂 🙂 sám muž mi vraví, že musím niekam ísť sa vyventilovať, vraj som potom k nemu oooveľa milšia ... no čo ja kvôli nemu neurobím ... 😀

ritaklea
autor
13. júl 2007

lenadka, je to mozne... hej stavia sa - nuz este rocik musime pockat ale dufam ze dovtedy mi moje nervy neodidu nacisto. 😀

ritaklea
autor
13. júl 2007

majka, ja mu nezakazujem - vsak chodi ked niekam chce ale nemoze odist bez ohlasenia. ja po neho chodim do prace, lebo nemam ako inak stravit cas s kocikom a on to ocenuje.

lenadka
13. júl 2007

Alysea, moja je 18.12005 🙂 a je strasne hyperaktivna, svokra robila v jasliach a dnes na dochodku povedala, ze takyto exemplar decka este nezazila za celu svoju prax. Mava ale aj kludnejsie dni. Ked sa rozblazni a staci jej maly podnet uz nic nepomoze akoby ohluchla, musim fakt skriknut a vlasy dupkom kolko krat-ked a nou bezim po ulici a ona na odrazadle ide ako supermanka krizom krazom. Niekedy je v zaujme ochrany jej zivota nevyhnutne dat jej vychovnu, napr. ked mam nakup a ona sa nechce drzat za ruku, odbieha a ideme vedla frekventovanej cesty - to si clovek nenavybera, tiez ma to netesi a skor sa s nou dohodnem podobrom, no ked to nejde-tak to nejde 😅

alysea
13. júl 2007

lenadka, tak ten január sa asi darilo, Peťko je tiež hyperaktívny až sa brčkaviem niekedy, na zápise v škôlke som ich upozornila a oni nech sa nebojím, že oni ho zvládnu, ale čakám, že ho po týždni pošlú domov 😀 definitívne.
Ja som sa tiež snažila u nás presadiť aby každý z nás mohol ísť von aj s priateľmi ale môj muž je v tomto odporca, lebo on také potreby nemá a ja som vadná, lebo ich mám 😠

ivanka9911
13. júl 2007

Ahojte, maminy a manzelky.... Myslim ze, pokial nie sme zufale manzelky, tak sme na tom dost dobre. 😀 Ja zijem s mojim drahym 5 rokov v spolocnej domacnosti so svokrou(ucitelkou) a nie raz mi "rupli nervy" a pripadala som si, ako by som uplne zlyhala... Jeho mama mu bola vzorom a vsetko vedela lepsie a hlavne "vychovavat" moje dieta. Postupne situacia povolovala, alebo som si tak nepripustala a teraz sa celkom da.... Naucila som draheho k samostatnosti (ved ohriat si veceru v mikrovlnke nie je az taky problem 😅), dovtedy mu vsetko servirovala priamo pod nos.... Prajem nam krasne a stastne manzelstva.... 🙂 a s tym odreagovanim sa mimo domov, niekedy by som bola rada, keby moj drahy zbehol aj s kamosmi na pokec, ale on radsej sedi doma.... 😅

lenadka
13. júl 2007

alysea, ze by to bol taky mesiac rodenia hyperaktivnych deti???Kedy pojde do skoly? Nasa od februara a velmi sa tesi, lebo nevie ze v skolke nebudu skakat ako ona piska a ja dufam, ze sa tam zlepsi jej papanie ked uvidi ine deti 😝

alysea
13. júl 2007

my tiež ideme od februára 😉 No naše papanie je tiež hrúznica, tak si budeme navzájom držať palce 😀

susik77
13. júl 2007

mna to tiez zacalo trapit, ako som zostala na materskej-manzel bol na mna strasne mily a pozorny, tak som mu to chcela nejak vratit a zacala som ze mu budem varit vecere, pytala som sa ho, co by chcel a ci by som mu mohla nejak pomoct a tak...Tak mi povedal, ze vobec mu nemusim varit a ze najradsej bude, ked budem oddychovat, vzdelavat sa a nehrat sa na stepfordsku panicku, ze najviac sa mu paci, ked som sama sebou... 😉

fifla
13. júl 2007

no nam akosi nenapada uz 8 rokov sa pytat ist s kamaratmi von. a uz vobec by som to nedefinovala, ze ja jeho alebo on man PUSTA von. jednoducho vieme obaja, kde mame hranice a ist sa vyventilovat obom dost pomaha.
Ked uz mame ponorkovu chorobu, nie je nic lepsie ako si ist povyrazit ja s chalanmi a moj muz s kamoskami. Clovek sa potom vrati domkov a ide toho svojho protivneho protajsika spapat od lasky a je vsetko oukej.
Pravda je, ze uvidiem co bude, ked sa zabiak narodi, ale myslim, ze to zvladneme.

Ved ako si vravim, mozem byt rada, ze som nasla cloveka, ktory to so mnou zvlada, lebo sama so sebou by som to asi nevydrzala :o)) a mojko je na tom rovnako.

Ale napriek tomu si myslim, ze na vztahu treba stale pracovat a snazit sa byt stale pre partnera jednotkou.

ritaklea
autor
13. júl 2007

fifla, ty s chalanmi a on zo zienkami? 😀 😀 nie naopak?

susik, presne tak, ako si povedala - on je tiez na mna mili a ja mu to chcem oplatit. ta stepfordska panicka 😀 😀 😀 to si bola aj taka kocica? 😀

susik77
13. júl 2007

no, pred par rokmi... 😉 ale nie, paci sa mu, ked sa malujem a staram sa o seba, hovori mi, ze sa mu paci, ze ho reprezentujem pred kamaratmi...
mne sa asi celkovo paci, ako berie nas vztah- hovoril mi, ze aj ked budeme mat deti, chce, aby bol medzi nami aj partnersky vztah, aby z nas neboli len otec a mama, ale aby sme boli dalej aj manzeli a priatelia 😉
My sme doteraz dost cestovali, vzdelavali sa, robili rozne kurzy, tak mi hovoril, ze ked bude miminko trochu vacsie, aby som znovu pokracovala v jazykoch, ze by sa po veceroch staral o malu...

nelinka
13. júl 2007

tak to sa k vam pridam aj ja....

ja som nerva od narodenia mi moja mamina hovori...

barunka ja sa k tebe pridavam...tiey som yistila ye cim je talinka starsia tzm som častejši nervačka....je to tym ze som na nu sama pretoze sa budujeme a manzel je najprv v robote potom na stavbe...svokru mam taku ze sa na mna spolieha vo vsetkom...co mi lezie na nervy...este i seky jej musim vypisovat. 😠

a čo ma vynervuje najviac ked moj manzel pride z roboty, naje sa, pojde na stavbu nieco robit pride domov nieco sa naveceria a zmizne bezo slova a pride o pol dvanastej v noci...a ked sa ho opytam ze kde bol tak s kamaratmi na pive(ktori su inac vsetci slobodni, bezdetni a bez zavazkov) a ze preco? tak lebo musel sa nejako od roboty odreagovat a ked mu poviem ze ci bz nemohol ostat doma s malou a odreagovat by som si sla ja tak mi povie ze sak som celz den doma, nemusim chodit do roboty a pri malej sa nemozem unavit....ja ked toto pocujem tak mi vlasy v 90stupnovom uhle od hlavy stoja 😠

ale inac je moj manzel pohoda
s varenim si tazku hlavu nerobim...uvarim hocico pokial viem ze co mam navarit...
so zehlenim si starost nerobim...snazm sa veci povesat na snury tak aby boli napnute a po zveseni ich prevesim rovno cez operadla sedacej supravz a potom ich hned skladam a nemusim ich zehlit...pokial to nie je nutne ako kosele a tak...ale moj manzel sa ich vela nenanosi.len vynimocne kedze je vojak on ma svoj odev a ten zehit netreba -chvalabohu....
oblecenie malej zehlim len to co musim a to vtedy ked spi

barunka
14. júl 2007

nelinka, no vidíš, mne tiež dochádzajú nervy najčastejšie preto, lebo som na Simi sama a kto ju pozná, tak vie, že to je niekedy o hubu držať s ňou krok...
a kočky čo máte dohody s chlapmi, teda, brala by som. Lenže ja aj keby som chcela, tak nemám kam ani s kým ísť...

melory
14. júl 2007

...plnit si zenske domace zalezitost a byt sama sebou... 😵

ritaklea
autor
15. júl 2007

ja som vecer taka sklatena, ze som hotova rovno do postele, takze akokolvek sa s kamaratkami dohodneme na jeden spolocny vecer - nemam sil. a to mi mala spi celu noc... 😀

dai
15. júl 2007

no - ja mam tiez dohodu s manzelom - navrhol ju on...
milujem svoju pracu a preto na mna dost dolahlo ked som zostala doma - on to na mne videl , tak mi navrhol aby som si raz zacas vecer vybehla s kolegami von - ze sa postara o malu - bola som uz 2x a bolo to super 😉 velmi to pomaha odreagovat sa... samozrejme je to obojstranne... teraz napr. sa bycikluje s kamaratom - nevadi mi to ( akurat nestiham pri malej varit 😠 lebo ju musim momentalne hojdat )
inak raz zacas mame tiez vymenu nazorov kde padaju vety typu - si doma, mozes oddychovat a pod. ... on si to ale vzdy znovu a znovu cez vikend uvedomi, co to znamena byt s malou cely den doma ( on vydrzi tie 3-4 hodiny,ked mu ju odovzdam prebalenu, napapanu a spinkavu 😵 my sme ale este malicky - myslim ze ked bude vacsia tak sa s nou bude vediet zabavat a tym padom ma odbremeni omnoho viac, okrem toho pracovat sa tiez chystam co najskor, takze to bude zas dost podobne tomu co bolo pred jej narodenin )

myslim ze vseobecny popis dobrej manzelky neexistuje - pre kazdeho muza znamena dobra nieco ine ( moj ma chce napr. upravenu a reprezentativnu ked niekam ideme, starostlivu a mojkavu ked sme doma, pricom na uprave nezalezi 😵 a dobru maminu pre malinku, okrem toho ma podporuje aj v kariere a chce aby som tiez nieco dosiahla, co mne veeeelmi vyhovuje - myslim ze tie ocakavania su u nas obojstranne a velmi podobne - tym padom nemame v tomto moc vela problemov... )