Ako byť trpezlivé pri čakaní na // časť 6.

lia
2. mar 2009

Tak Vás srdečne vííííítaaaam v 6.časti a dúfam,zže tento rok bude pre všetkýýýých plodnýýýýýý 😀 😀 😀 😀 😀

jul
6. mar 2009

takze lepkovy chlieb,dusicnanova sunka, alergenova ryba.....je mensie zlo nez pribinacik,ktory toto neobsahuje,nie?

mixka
6. mar 2009

chlieb ??? baby papaju domaci chlieb co ja peciem 🙂

jul
6. mar 2009

no jasne mixi,nechajme teda tvoj zdravy chlieb....
a myslis,ze sunka je mensie zlo ako pribinacik? ty im vobec nedavas mliecne vyrobky?

mixka
6. mar 2009

mliecne vyrobky ano, papaju syr, maslo, do varenia uz davam kravske mlieko. pribinacik obsahuje ale tvaroh a ten zatial vobec nemali.

pipka
6. mar 2009

tak my sme sa prave vratili z vonku 😅 😝

jul
6. mar 2009

kravskeee mlieko?????? NEBLAAAAAAZNI!!!!!!!!!!!

pipka
6. mar 2009

no my papame zatial len ovocie , zeleninku a masko, ale myslim, ze tak od 8. mesiaca zacnem s jogurtom a postupne budem pridavat aj ine potraviny 😉 s mierou samozrejme... 😎
ale ked uz bude mat vyse roka, tak podla mna jeden pribinacik za tyzden moze, ved ak nieco dieta moze, to este neznamena, ze mu to budeme davat denne 3x 😅 nie?
mne by tiez pribinak nechutil, keby som ho mala jest denne 😝 😀 ale o to vzacnejsi mi je, ked mi Vilko kupi ten velikyyyyyy raz za tyzden 😀 😀 😀 😀 😀

a davate detom aj klasicku krupicnu kasu? 😕

pipka
6. mar 2009

Julis, ani do varenia mlieko? 😕 ak sa prevari, tak sa moze, nie? Ci ani to sa nemoze? 😕 😨 ja som v mudrej knihe Varime malym detom, co som od Jeziska dostala, citala, ze po roku sa vo vareni moze pouzit male mnozstvo mlieka, ale musi prejst to jedlo varom. Teda nie, ze pyre zjemnim mliekom, co sa uz nevari...atd.

jul
6. mar 2009

kravske mlieko az po 3 roku zivota,neviem ci varenim sa to nejak upravi....neviem,ale mixka dava detom vsetko co mne doktorka zakazala

pipka
6. mar 2009

jul, po tretom urcite nie, urcite skor, lebo v skolke deti dostavaju klasicke mlieko a to sa kuchyna drzi prisnych noriem, a tie su na deti od dvoch rokov 😉

mozno ma mixi inu doktorku 😀 😀

pipka
6. mar 2009

a nie som si celkom ista, ci aj v jasliach deti nedostavaju kravske mlieko... 😒 neviem, ci krabicove, kedze je UHT nepovazuju za prevarene...co vlastne je...a preto ho deti mozu 😕 😒 ...fakt netusim, jasliarske normy neovladam, ale v skolke urcite teraz su deti od dvoch rokov a normalne mlieko piju 😉

pipka
6. mar 2009

iba ak mamina pride s lekarskou diagnozou, ze dieta ma alergiu na mliecnu bielkovinu, iba vtedy varime tomu dietatu sojove mlieko, alebo dostane cajik 😉

mixka
6. mar 2009

julis, mne tiez doktorka vravela, ze kravske mlieko az po 3 roku zivota aj do varenia, ale sa mi to zda prehnane. z flasky piju umele a do varenia davam od roka kravske. a ani umele nebudem urcite davat do 3 rokov

jul
6. mar 2009

ja teda kravske mlieko dam az po 3.roku

pipka
6. mar 2009

to je blbost podla mna, ze do troch rokov 😅 ved co by do troch rokov mala pit nutrilon? A co kradnem? alebo mam Žida zabiť? 😕 😀 😀 😀 pekne bude pit klasicke mliecko aj kakavko neskor 😉
nie, ze pride do skolky a bude ohrnat nosom nad mliekom jak niektore deti... 🤐 😅

mixka
6. mar 2009

ja som napisala ohladne jedenia a davania toho ci onoho len svoj nazor a na nikoho som nenarazala. kazda davame svojmu dietatu co si myslime ze je najlepsie a nemusime so sebou vzajomne suhlasit, kazda mame pravdu v comsi 😀

pipka
6. mar 2009

ved jasna vec, ze ked zistim, ze jej nieco skodi, tak jej to nebudem davat, ale aby som ju chuda do troch rokov drzala len na par druhoch potravin...tak to nie 😒 😉 pekne bude v dvoch rokoch jedavat to co my, len nie take korenene, vysmazane a menej soli...no skratka upravene, ale skladba jedalneho listka uz bude skoro rovnaka...

pipka
6. mar 2009

tak tak mixi..aj jedna aj druha aj tretia aj desiata ma pravdu 😀

kazda dame to, co uzname za vhodne a basta! 😵

mixka
6. mar 2009

ved prave pipi, davat detom do 3 rokov umele mlieko a dvojmo je zial neunosne 😔 ja planujem cca do 2rokov a potom uz nie.

pipka
6. mar 2009

nabehlo mi prave na ucet 134€ a neviem co to je? 😕 😅

pipka
6. mar 2009

mixi, ake UM davas ? 😕 Sunar, bebu, ci nutrilon? 😕

jul
6. mar 2009

kravske mlieko moze sposobit predcasnym podavanim zavazne reakcie traviaceho traktu a celeho organizmu,je to alergen ako hovado,moze babatku vytvorit dozivotne alergie a kozne choroby,oslabenie organizmu,anemie....
bielkovina kravskeho mlieka je tazka na crievka babatka.

sak susedovej nic nie je...tak dam aj ja. 😠

mixka
6. mar 2009

odo mna nie, ja cislo tvojho uctu nemam 😀

mixka
6. mar 2009

supar, my sme krpate dostali na sunare 🙂

mixka
6. mar 2009

sunar, nie supar 😀

mixka
6. mar 2009

julis a nevravia toto hlavne vyrobcovia a predajcovia mlieka, aby mali obrat ??? a detsky lekari z prezentovania ich mlieka tiez co to maju, ako som pocula 😖

mixka
6. mar 2009

a dalsia vec je, ze som sa zle vydala, nemam sponzora, ktory by toto cvakal 😀

pipka
6. mar 2009

julis a doteraz nesposobovala bielkovina alergie? 😕 vies, to je o tom, ze vedci dnes vyskumaju cokolvek, ale keby sme sa toho mali vsetci drzat, tak nemozeme jest pomaly nic 😅
ved ja jej to mlieko tiez nejdem dat zajtra, ale ked bude mat 2, tak urcite mliecko pit dostane 😉

v tomto zas nesuhlasim s mixkou...prepac mixi 😅 😀 , ze dnesna doba prinasa rozne vymozenosti, literaturu a treba ist s dobou...treba, ale... netreba to prehanat, a drzat sa vsetkeho, co si kde na nete najdem, alebo precitam, ci v telke vidim....podla mna treba dat na vlastny zdravy rozum a nie sa len drzat brozurok a internetu 😉 ...to je moj nazor, tym nechcem nikoho ovplyvnovat 😉

pipka
6. mar 2009

inak o honoraroch za propagovanie toho ci onoho UM som pocula priamo od kamosky, co je detska lekarka 😅 normalne maju peniaze za kazde dieta, co mamicka odstavi a prejde na tu ci onu znacku 😠 🙄

jul
6. mar 2009

treba pocuvat detsku doktorku a nie sidliskove povery alebo co si rozpravaju mamicky v cakarni u lekara. Nikde nie je napisane,ze kazde dieta,ktoremu da matka predcasne KM,