Ako byť trpezlivé pri čakaní na // časť 6.

lia
2. mar 2009

Tak Vás srdečne vííííítaaaam v 6.časti a dúfam,zže tento rok bude pre všetkýýýých plodnýýýýýý 😀 😀 😀 😀 😀

jul
13. dec 2009

a kde je dudušš???? 😠

preco s nami nekuka SS?

pipka
13. dec 2009

no neviem 😠 😀 piseme jej absenciu 😠 😀

alebo sa kocha nad postielkou 😵

inak ja mam po hanke vsetky vecicky pekne, neznicene, tak snad este viacerym posluzia 😉

jul
13. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 to nehrozi pipi 😖 ja uz urcite druhe mat nebudem a ked tak za par rokov,ked stretnem toho mojho osudoveho muza 😎

jul
13. dec 2009

pipi,ved este je tu ajka...nezabuuudaj 😵

pipka
13. dec 2009

kolko ty mas julis rokov?

jul
13. dec 2009

hadaj 😀 😀 😀 😀

pipka
13. dec 2009

no ved to uz bude duduska posuvat 😎 vsetko nam to tu pokruzi...vsetky deti budu mat fotky v rovnakych vecickach 😀 😀 😀

pipka
13. dec 2009

31 😕

jul
13. dec 2009

teraz je moderne rodit aj po 40-ke 😎

lumah
13. dec 2009

pipi ja mám takýto:

Vánoční perníčky - hned měkké

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
300g rozpuštěného medu, 300g cukru moučka, 300g másla (tuku), 4 vejce, 1 dl mléka, 2 ČL jedlé sody, 1 ČL skořice, 10 rodzdrcených hřebíčků, mletý badyán, anýz, 1 PL kakaa, 800g hladké mouky, (místo koření můžeš dát třeba 1 ½ ČL koření do perníčků),

POSTUP PŘÍPRAVY
Med, cukr, máslo a žloutky dobře promíchat, přidat mléko a všechno koření. Nejlépe se to promíchá, když to dáš do kastrůlku a vše zahříváš, nevařit!
Do zchladlého přidáš mouku + sodu a sníh z bílků. Vše dobře zpracovat na vále a udělat bochníček a vložit do moukou vysypané nádoby. Přikryté nechej odpočívat nejméně 12 hodin na dně lednice. Poté těsto vyválej na tloušťku asi 3 - 4 mm a vykrajuj tvary.
Já je vajíčkem natírám až když je vyndám upečené z trouby. Nepeč do zhnědnutí musí být takové narůžovělé, protože se snadno spálí. Ještě teplé potři vajíčkem. Můžeš zdobit bílkovou polevou (bílky ušlehané s cukrem aby byla hmota tuhá a když ji nabereš vidličkou tvořila špičky - tak poznáš že je dostatečně hustá) nebo poleju čokoládou a sypu barevnou rýží, fantazii se meze nekladou. Můžeš také slepovat krémem či marmeládou. Perníčky nemusíš péct v předstihu, protože jsou hned měkké a konzumovatelné.
Peč v elektrické troubě na 180 °C.
Zdobení:
Nejdříve si udělám polevu.. 180 moučka cukru a jeden bílek (pokud dělám i barevně a perníčky bílou polevou potírám, dělám ze dvou dávek) můžete přidat i pár kapek citronové šťávy . Cukr je dobré tak pětkrát vzít přez sítko, aby se vám ve zdobičce nedělaly hrudky. Polevu šlehám v robotu do hladka.
Polevu si dám do zdobičky. Pokud chci potírat, tak si dám část polevy do mističky, přidám barvivo v prášku a pořádně promíchám. Poleva je tuhá, takže na to potírání přidám tak lžičku vody, aby byla řidší, ne však tekutá. Natírám štetcem kulatým, co mají děti na malování menší průměr. A stejně natírám jako když malujete temperami, namočím štetec do polevy a potírám perník uvnitř kontur.
Jako první zdobičkou udělám hlavní kontury okolo celého perníčku a kontury vnitřní a nechám zaschnout. Potom vybarvím vnitřky, ale dejte pozor, pokud vybarvujete např. červeně a bíle nebo prostě dvě barvy, vybarvěte vždy jen jednu barvu, nechte zaschnout - jinak se vám mohou barvy vpít dohromady. Pak nanesu druhou barvu a opět nechám zaschnout.
Takto mám perník připravený na tečkování. To dělám zdobičkou. jak jsou kontury tak těsně nad ně prostě jen lehce dělám tečku a celou tu konturu obtečkuji a stejně tak potom tečkuji kytičky a ornamenty dělám jako kontury.

pipka
13. dec 2009

ajka aj po leuške podedi 😉

jul
13. dec 2009

fiiííííííííha.....lum,ja ze co sami to tu objavilo 😀

jul
13. dec 2009

32 pipi....za pol roka uz 33 😅 😝

lumah
13. dec 2009

piekla som na 160 st, lebo mám teplovzdušnú ruru.

jul
13. dec 2009

ale rozumovo 13 😅 😀

pipka
13. dec 2009

fuuu lumi...aky dlhy prispevok 😝 😀 😀 😀 to sa mi ani citat nechce 😀

jul
13. dec 2009

ten muller je na liekoch?

lumah
13. dec 2009

pipi recept nie je dlhý, len to zdobenie 😀 😀 😀

pipka
13. dec 2009

julis, sak akurat... 😉
ze za pol roka 33 😅 dobre ze si nenapisala, ze za 13 mesiacov 34 😀 😀 😀 😀

lumah
13. dec 2009

jul on má tu chorobu po otcovi, za to nemože chudák.

pipka
13. dec 2009

pozri ja prve dieta v 35-ke a tu som 😵

lum, ja mam tie ceruzky tento rok na zdobenie, tak usetrim si robotu, kupila som si od DR.Oetkera 😉

jul
13. dec 2009

lum aku ma chorobu?
ja som si myslela,ze on je vyšurovany po tych drogach 😒

jul
13. dec 2009

no ved pipi,este mam nadej na nejaky novy vztah a aj dieta a svadbu....nehadzem to za hlavu 😅

pipka
13. dec 2009

maniodepresivne stavy, manicka depresia, tym trpel aj jeho otec, psychicka choroba...sak to ho podla mna aj k tym drogam nakoplo 😒 😖

jul
13. dec 2009

a mozno,ze tie drogy mu to rozbehli

jul
13. dec 2009

a ako sa toprejavuje? ze je maniak? 😅 😀

lumah
13. dec 2009

pipi ja som s nimi zdobila už minulý rok a osvedčili sa mi fakt-dobre si spravila, že si ich kúpila. 😀
jul tie drogy mu to asi urýchlili.

jul
13. dec 2009

noooo presneeee, ved tak som to myslela lum 😎 ze mu tu chorobu urychlili

jul
13. dec 2009

choduuur boldobryyyyyyy 😎

jul
13. dec 2009

ked sa smeje,tak mi pripomina male decko 😀