Ako často doma upratujete?

niki285
30. okt 2008

Len tak ma zaujima ako ostatne rodiny ziju. Moja mamina mi povie ze to s cistotou prehanam, mne sa to nezda tak teda.
Podlahy v byte umyvam 2 ci 3 krat tyzdenne
Zachod a kupelnu umyvam kazdy den.
Uteraky a utierky menim 2 krat do tyzdna
Postelne pradlo 1 krat do mesiaca (alebo podla potreby)
Okna 2 krat do roka

Ako je to u vas?
A pouzivate zvlast riady a hubky na maso a zvlast na ovocie?

cukrikk
31. okt 2008

ja upratujem ako BLBA kazdy den kupelne kazdy druhy den.. u nas je to tak ked nejde mycka na riad tak ide pracka, ked nejde pracka ide susicka a stale dookola 😒 v skriniach musim mat kominky v herniach poriadok ako keby ani deti nemame, ceruzsky na kreslenie vsetky vzdy zastruhane a priznam sa asi by som sa mala dat na to liecit 😒 ...... 🙂

katkaajurko
31. okt 2008

u nas sa upratuje asi rovnako ako u zuzany76, okna max dva drat do roka - ale vsimla som si,ze kedze mame vonkajsie zaluzie a tie sa kazdu noc zatahuju - tie okna sa o polovicu menej spinia 😀 😀 😀

prach v obyvacke raz za tyzden, s pripravkom na mokro..., kupelna raz za tyzden, wc podla potreby-to u nas ma nastarosti manzel 😝

periny raz za 3 tyzdne..po chorobe,pripa v lete podla potreby...

periem cca 2 pracky za tyzden, ale naraz vacsinou, ale narvem ich hodne a potom sa bojim,ze pracka to neznesie 😀 ,zehlim podla potreby...

uteraky v kupelni asi raz za tyzden menime... podlahy raz za tyzden vysavac, raz za dva na mokro alebo podla potreby...

ale neznasam "rozbordelovane veci" nepoukladane tam kam patria a to upratujem denne, a neznasam prebytocnosti - takze aj u nas sa smeti vyhadzuju vo velkom mnozstve a casto 😀

cukrikk
31. okt 2008

ale musim povedat ze mam zlate deti ktore si po sebe vzdy hracky ulozia, rano si postielku upracu a veci si krasne ulozia do skrine 🙂

erikasadek
31. okt 2008

ahojte, no u mna je to kazdy den, vysavta poumavat podlahu..... 🙂
pracka ide kazdy den min. raz za den urcite, periny raz do tyzdna sa prezliekaju MIN. 😉
kupelna kazdy den.... 🙂

no a detska, ta sa uprata vecer po skonceni ako na bojisku... 😉

sassi
31. okt 2008

cukrikk - však maju vzor 😉 A to aj ta malá si sama do skrine vie dať?

No ja podla potreby, vysával v stredu a v sobotu, v sobotu umývam na mokro (niekedy aj v týždni len kuchynu). V sobotu mavame velke upratovanie, teda všetko sa uprace naraz, pomože aj manžel, aj dcera. Teda aj kúpelne, kuchynu poriadne. Cez týžden len umývadlo pretriema, ked treba. Zvyčajne si každy po sebe umyvadlo opláchne.
Hračky upracem večer, raz za mesiac triedim pokazené a tie čo sme z nich už "vyrástli" .
Práčka ako kedy, ale tak 5x do týždna ide. Postelne prádlo raz za 3 týždne, pri chorobe častejšie. Malému podla potreby, niekedy pooblieva mliekom perinu a musí sa prať. Okná 3-4x do roka, strešné častejšie.

irenkat
31. okt 2008

sstefi, ja tiez neviem co sa da na kupelke a WC upratovat kazdy den. ved keby som mala kazdy den drhnut vanu, by ma porazilo. ja sa tomu venujem asi raz tyzdenne, resp. podla potreby.
inac neviem si dost dobre predstavit ako tu niekto vyssie pisal, ze vysava raz za 2 tyzdne 😅 my vysavame kazdy druhy den, niekedy aj kazdy... trochu mi padaju vlasy tak hlavne preto. ale keby sa u nas nepovysavalo 2 tyzdne, tak by som tie smietky mohla vyhadzovat lopatou 😀 ale zas som leniva na umyvanie podlah, ja to robim len vynimocne. manzel asi raz za 2 tyzdne. nenavidim zehlenie, u nas sa zehli len to co naozaj treba. pradlo poriadne vytrasiem a pri skladani este "prezehlim" rukou 😀 postelne raz za 3 - 4 tyzdne, prach raz tyzdenne, niekedy aj castejsie...

erikasadek
31. okt 2008

irenkat tak som taky maniak, sme 4 takze sa toho nahromadi v kupelni a WC ked sa prejde s prostriedkom raz za den , mam hned lepsi pocit, ved kupelna a zachod a kuchyna, je zdroj bakterii, takze kvoli tomu, je to pre moj dobry pocit......
drhnut nedrhnem, staci ze nastriekam a necham posobit, a po 3 minutach splachnem a vana a umyvadlo su ciste, same , takze trapenie to nie je.. 😉

katusha
31. okt 2008

no ja mam pocit, ze upratujem stale a efekt ziadny 😅 😨 😀 ale ved to asi poznate 😀

vysavam kazdy den (mala sa tu chvilku zahra v postielke), dlazky umyvam 2krat do tyzdna, prach utieram raz za tyzden, wc a kupelku upratujem tak 2krat do tyzdna ... postelne pradlo - ako kedy, vacsinou prezliekam raz za 2-3 tyzdne, malej samozrejme castejsie 😉
no a napr. take okna, tie ja neznasam, takze ich umyvam maximalne 3krat do roka 😀
periem priebezne, podla potreby, v priemere asi 3krat do tyzdna ... no a zehlim aspon raz za tyden, aby sa mi to moc nenakopilo 😨
umyvanie riadov - hm .... tak 20krat za den 😅 😀 😀

ikke
31. okt 2008

raz za dva tyzdne takmer vsetko, okrem umyvania riadu 😅
zehlim iba kosele a utierky a to tak tri, raz za dva tyzdne.
uteraky vymiename dvakrat za tyzden, periem tak 4 pracky za tyzden.

denne vysavanie si fakt neviem predstavit, este tak v garsonke mozno, ale v 4-i byte...? 😕 😝

lenka1977
31. okt 2008

Tak to je naozaj mania. tiez by ma zaujimalo kedy to pri detoch stihate? Alebo len ja som taka "humusacka"? ja upratujem raz za tyzden a to dokladne. Neviem si predstavit akoby som cely dom gruntovala kazdy den. Ozaj kedy to stihate?
A uteraky mate zvlast pre hosti a zvlast pre seba? A ako je to s tymi hubickami na meso a ostatok? to mate tiez zvlast? lebo este som to nevidela u nikoho tak robit. Ale asi yb to malo byt ved v mese je tolko sajrajtu

danu
31. okt 2008

my mame 3-izbovy byt a vysavam kazde dva dni a aj umyvam kazde dva dni. Zehli moj partner a riady nam umyva umyvacka

Periny kazde 2 tyzdne

Nabytok (myslim tym steny( a ine lapace prachu nemame takze o starost menej

Periem 2x do tyzdna

Kupelka a zachod raz do tyzdna

nevesta
31. okt 2008

Ikke, ja sice vysavam denne, ale trva mi to iba 5-10 minut, kedze mame kachlicky a vysavam iba spodnu cast domu 😉 Cize je to rychle 😎

ikke
31. okt 2008

5-10 minut - to by u nas mozno stacilo na hlavne tahy 😅 ale zatial je to zbytocne, my dvaja omrvinky z koberca nevyjedame 😉

ramzesa
31. okt 2008

Fiiijha, aj mna by zaujimalo,kedy toto vsetko stihate 😕 . Ja upratujem podla potreby, niekedy by sa zislo aj castejsie,ale kolkokrat nie sme pomaly cely tyzden doma. Rano sa chystame pomaly doobeda,potom vypadneme a vecer ked dojdeme domov tak uz zasa spat. Najhorsie je to asi s tymi detskymi hrackami a riadom,kedze nemame umyvacku. A pracka mi niekedy ide kazdy den pripadne niekolkokrat do tyzdna aj trikrat za den. Nerada obliekam deckam veci viackrat ako dvakrat po sebe ajto malokedy vydrzia nositelne jeden den,takze sa to vzdy nazbiera. Niekedy pridem domov ufulana aj ja od nich 😅 . Postelne sa snazim kazdy tyzden,ale nie vzdy sa podari, lebo pokial decka nachystam spat uz som unavena. Uteraky tiez dost casto aj utierky. Niekolkokrat do tyzdna. Dlazku umyvam nerada hlavne kvoly tym detskym hrackam, pokial ich pozbieram, pozametam,tak uz su zasa pozemi rozhadzane :-P. Prach velmi neutieram,lebo zatial nemame nabytok. Kupelka a WCko podla potreby,ale minimalne raz do tyzdna. Zehlim obcas, niekedy mam maniu,tak vyzehlim aj ponozky a aj to co netreba a momentalne sa mi nechce,tak pradlo poskladam a dam do skrine,akurat kosele a velmi nutne veci. Okna tie obcas, tak mozno dvakrat do roka ajked by sa zislo catsejsie,ale byvame na siedmom,takze velku zabavu v tom nevidim 😅 . No a riad mam na vsetko ten isty,akurat denko mam na maso, nakrajam na nom aj cibulu,ale len taku,co sa bude varit, na take,co sa je surove mam ine denko. A hubky mam rovnake na kazdy riad,ja umyvam riad namoceny v penovom kupely, takze to by sa mi tazko triedilo v com bolo maso a v com nie a este aj pribor 😀. Ale menim ich dost casto. A k tym uterakom,ja ich davam na navyssiu teplotu a mam asi dvojhodinovy program,takze vytiahnem pekne navonane a aj ten praci gel,co pouzivame riadne vonia. Ked som umyvala nedavno okna a vyvesila zaclonu,tak som kychala az do vecera :-P.Akurat dnes som si spravila taky upratovaci den,tak ste ma navodili do spravnej nalady 😀.

lenka1977
31. okt 2008

A neochudobnujete deti o cas ktory mozete stravit s nimi? Ja si neviem predstavit zeby som malu hodila do ohrady ci postielky a ja gruntovala byt.

ikke
31. okt 2008

ja okna iba raz do roka 😀 zvonku ich totiz umyva 4x rocne firma, lebo su bud pevne, alebo otvaracie von...

nevesta
31. okt 2008

Lenka, nie nemam ten pocit, ani nemam pocit, ze by som to prehanala... Upratujem vacsinou, ked mala spi... Ked je hore, venujem sa jej, jedine, co robim je vysavanie v jej pritomnosti a to mi pomaha...

nevesta
31. okt 2008

A okna 2x do roka... Urcite by potrebovali aj castejsie, kedze okolo nas sa stavia, no ale mne sa nechce, hlavne, pretoze vyzeraju po tyzdni rovnako 😝

erikasadek
31. okt 2008

neochobnujem, pratam, ked drobec spi, dam ho do postele a zacnem vysavat, po prve ho to vzdy uspi, apotom mozem dat kupelnu kuchynu do poriadku a poumyvat dlazku, takze neochudobnujem v niakom pripade skor naopak ja pratam kazdy den okrem soboty a nedele, v nedelu uz musim aspot povysavata umyt podlahu co mi trva 15 minut dokopy, a takto mame cisto a vikend pre seba, aby sme isli von ...

takze pre mna je lepsie ked pratam pocas tyzdna, a stale nieco naviac tym padom nemam velke pratanie nikdy...

takze deti ani necitia ked sa upratuje, skor naopak zobudia sa do cisteho...

sstefi
31. okt 2008

erikasadek prezradis nam ten prostriedok, že nemusíš drhnut vanu a umyvadlo?
wc mi je jasne, ale to ja nepočitam sa upratovanie WC, ked ho zalejem napr. dome.tosom a pod. 😉

niežeby som potrebovala extra drhnut to umyvadlo a vanu, ide to celkom lahko, ved neumyvam raz do roka(mmch tak raz do týdžna, príp. podla potreby). ale ked to treba nastriekat a oplachnut,tak to by ma celkom aj zaujimalo čo to za prostriedok 🙂 . 😉

erikasadek
31. okt 2008

sstefi neviem ci je na slovensku, je to pena, ktoru nastriekas, cif, alebo canard, to robia a krasne to vonia a hlavne odstrani ti to aj vodny kamen...
a teraz vysla uplne super dobra vec nastavi sa to na sprchu, hore, je to nadoba, a a samo sa spusti pocas nepritomnosti a sprchuje a cisi po vas, super vec len treba mat sprchu zhora zavesenu a dlhe steny na boku z oboch stran....

ramzesa
31. okt 2008

aj mna by taky zazrak zaujimal, ja pouzivam vacsinou fixinelu,ale aj to musim s hubkou posuchat vanu,lebo aspon u nas sa dost tvori vodny kamen a s mydlom je to dost fuj a to pritom tiez umyvam tak minimalne raz do tyzdna, a ked zachod umyvam,tak tiez pouzijem minimalne WC kefu... a upratovanie WC je u mna umytie mysi aj zvonka, obkladacky,zem....a keby som mala toto robit kazdy den 😕 🙄

sstefi
31. okt 2008

presne, aj ja si upratovanie WC predstavujem tak ako ty ramzesa a to si teda neviem predstaviť robiť každý den 😅 preto vravim, že zaliať wc dezinf. prostriedkom je zase niečo iné, to robím aj ja často aj ked nie každý den. 🙂

sirinka
31. okt 2008

ja obdivujem maminky, ktore to tak krasne stihaju...ja si nejako neviem zadelit cas, ked mala spi, aby som toto vsetko stihla...a hlavne ked ona niekedy spi dve hodky a niekedy iba 45 min....
moja mama je tiez manik do upratovania, ale ja som to po nej nezdedila hehe...mne napr. kvalitne vysavanie trva skoro hodinu...a dalsiu umytie dlazky...

susik77
31. okt 2008

ramzesa: fixinela nici smalt 😝 aj ja som to robila, lebo ma to naucila moja mama. Super na vane a umyvadla aj na WC je ten Cif v spray-biely. Nastriekas, trochu umyjes hubkou, osprchujes 😉
baterie cistim bud cifom nerez al. super je cilit na nerez=-je to taky 2-fazovy-bilo modry roztok-pred pouzitim sa pretrepe, nastrieka na Wc al. vanu a necha 5 min. posobit. Je super proti vod. kamenu 😉

certica
31. okt 2008

ja pouzivam na vodny kamen vacsinou cilit gang (oranzovy) a potom na mastnotu a spinu (napr. sporak a pod.) je zeleny

certica
31. okt 2008

inak ja upratujem priebezne, t.j. podla potreby...neratam to 😀

katkaajurko
31. okt 2008

no toto je aj moj pripad , tiez mi poriadne vysavanie trva asi hodinu - alebo napriklad komplet umyt kupelnu tiez.. vsetky policky, dlazku,vanu, umyvadlo,zrkadlo.... a wc tiez neratam ze sa do neho len nieco naleje - ale cele zvonka aj znutra v rukaviciach a kefou vydrhnut... aj s dlazkou a to tiez trva dlhie - takze to nerobime kazdy den - lebo to by sme vecer po praci nic ine nerobili len upratovali - a to by som sa radsej asi obesila...makat v praci a potom doma otrok domacnosti .... my dietatko este nemame ale neviem si to predstavit tak casto to stihat... ale moja babina tak upratuje cely zivot a stiha 🙂 a dedko jej ani nepomaha - ona je hold sikulka ale ja si radsej pozriem dobry film s muzikom kazdy vecer a nebudem taka sikulka - ale s dobrym pocitom ze odpocivam 😀 😀 😀

maruschka
31. okt 2008

tak ja upratujem neustále..Moje deti urobia total neporiadok v priebehu nasledujúcej hodiny..Lebo práve to, čo som konečne našla v hračkách, čo tam bolo zahrabané už asi mesiac, tak práve to teraz potrebujú na hranie..A keďže majú hračiek asi milión, tak to aj tak potom vyzerá..
A ak sa jedná o poriadok v byte..Snažím sa ho udržať so obrovským vypätím všetkých mojich síl a nervov..

Jednoducho, ak je všetko na mieste, tak ako to má byť, tak je to u nás štátny sviatok-naše decká systematicky chodia a hľadajú, vyhadzujú, prehadzujú, babrú, maľujú, strihajú, stavajú nenormálne bunkre po celom byte..A tak to u nás aj vyzerá-ako na bojisku 😀 😀

slaviq81
31. okt 2008

Dobra otazocka,
u nas (teoreticky sme 4 dospeli, 1 dieta, ale prakticky je to 3 + 2, mojho oca musim pocitat za dieta 😀 ) sa vysava a umyva podlaha kazdy druhy den. Perieme ked sa nakopi, vyjde to aj na 4 varky, to ide potom pracka cely den. A ked vyschne tak sa hned zehli. Riad si umyva kazdy sam po dojedeni, ziadne skladovanie v drese.