Ako často doma upratujete?

niki285
30. okt 2008

Len tak ma zaujima ako ostatne rodiny ziju. Moja mamina mi povie ze to s cistotou prehanam, mne sa to nezda tak teda.
Podlahy v byte umyvam 2 ci 3 krat tyzdenne
Zachod a kupelnu umyvam kazdy den.
Uteraky a utierky menim 2 krat do tyzdna
Postelne pradlo 1 krat do mesiaca (alebo podla potreby)
Okna 2 krat do roka

Ako je to u vas?
A pouzivate zvlast riady a hubky na maso a zvlast na ovocie?

roasha
1. nov 2008

som bola na str.1,az som zhrozena 😲 ....ty cakas pokial ti to nechrume pod nohami? 😅 😀

certica
1. nov 2008

no, ja chodim doma bosa, by som si chodidla dorezala 😀

expertka8
1. nov 2008

....roasha....a keby len to.....
....kazdy den zacinam s modlitbou..nex je vecer co najviac spiny...nex mozem opat upratovat 😀

roasha
1. nov 2008

ja zvyknem mat hysak,ked mi schrumne omrvinka z chleba pod nohami,a hned upratujem....tot aj dnes. 😀

roasha
1. nov 2008

expi,tak to fur relaxujes. 😀

sassi
1. nov 2008

dnes??? ved je sviatok 😅 😅 😅
Ale aj ja som niečo robila, triedila deckam zimne čiapky, rukavice, šaliky, sťahovala zimne a letne topánky
a povasával a poumýval dnes manželik 😉

expertka8
1. nov 2008

....xaxaaaaaaaa...to ste dobre....
...ja sa vyberiem hodit spinave veci do pracky..ale cestou narazim na spinu v kute...hodim spiatocku pre metlu....ale vzhladom k tomu...ze neviem najst smetar...skoncim zasa len pri tom vysavaci... 😅
...a co som to vlastne xcela ????
...jaaaaaaaaaaaaj...pustit pracku 😀 😀 😀

sassi
1. nov 2008

ja som našla dnes dcere jedny špinave ponožky pod postelou a druhe schovane v skrini, rastie mi tu špindííírkáááá, a to už ma 7r. 😒

zuzana76
2. nov 2008

som sa pobavila na poslednych prispevkoch

kazdy nech si upratuje ako jemu vyhovuje, jeden sa citi dobre , ked ma doma totalny poriadok a druhy potrebuje na to aby sa citil totalny neporiadok, nuz kazdy podla gusta 😅

ja rada upratujem, neznasam umyvanie okien, preto len 2x do roka, neznasam tiez zehlenie

zboznujem vonu cerstvo umytej dlazky, cerstvo vyvesaneho pradla, zboznujem ligot vylestenych zrkadiel a nerezovych spotrebicov 😀 😀

ale vazne, upratujem tak hodinu denne, cez vikend asi 3-4 hodiny

spavam 6-8 hodin denne a na prechadzky chodievame kazdy den - 3-4 hodiny sme vonku, pokial je pekne pocasie, v ramci prvej prechadzky ponakupujem potraviny , potom navarim, teda vratime sa z prechadzky asi okolo 11.00- 12.00, drobec zaspi, ja rychlo navarim a upratujem kym spi, potom sa napapame, zahrame doma a zase ideme poobede von

sirinka
2. nov 2008

a co takto vodovodnu bateriu po kazdom pouziti vylestit??? lebo aj take poznam... 😝

sirinka
2. nov 2008

expertka ako to, ze pri tvojej poriadkumilovnosti nevies, kde mas zmetak...xixi 😉

lienka55
3. nov 2008

Ja som asi chorobne zavisla na poroiadku.Rozhadze ma kazda porozhadzovana vec.Hned ako vidim nieco na zemi tak to upratujem.
Najviac ma vie rozculit MM ten je na neporiadok ako stvoreny,urcite to poznate muzi ,kedy si vedeli upratat veci? 😀 😀 😀 .
Kupelnu a WC umyvam raz do tyzdna,vysavam podlahu zhruba kazdy druhy den alebo podla potreby,okna podla potreby,Schody a chodbu hned ako je tam nanosena spina.Skratka hned ako sa vyskytne nieco co sa da upratat tak po tom siaham.
Teraz ma maly take obdobie ze vsetko vytahuje tak ja po nom a davam veci naspat,lebo by sme sa ani nepohli. 😀

cicushka
3. nov 2008

raz do tyzdna mi pride kocka poupratovat vo velkom a ja si to cez tyzden uz iba udrziavam...neskutocna pomoc. 😉

sirinka
3. nov 2008

cicushka aj ja chceeeeem.... 😝

lucxy
3. nov 2008

no dobra tema,,,,mne sa zda ze vkuse daco upratujem takze asi tak a niekedy mi ztoho hrabe 😉 😀

titkovamiriam
3. nov 2008

jeje mne sa zda ze stale a cim viac sa snazim tym je to horsie 😀

v sobotu som povysavala a upratovala a moj drahy doniesol nieke zakladace a ked ich vypichoval tak z nich tie drobky boli vsade,tak som si to v nedelu zopakla.
chcela som nech si to uprace no robil cely vikend 😠

sillas
3. nov 2008

no ja upratujem tiež v kuse...takže nikdy nie je u nas doma že všade uplny poriadok, lebo ja idem dookola...v jednej izbe je poriadok určite...ale hlavne večer, lebo cez den nestíham tolko odkladať po detoch a po varení a po všetkom ostatnom a riady, a prach..a a...aaa....aa...a.....niekedy ma to velmi stvalo..ale už som sa naučila s tym žiť že popri detoch to je utopia...a radšej sa budem venovať im..ako stale pobehovať s handrou, s tou budem pobehovať ked vyrastu a odídu z domu..potom si budem užívať poriadok... 😀 😀

niki285
autor
3. nov 2008

Ako casto periete zaclony, behune a matrace v postel? to ma vazne zaujima.
Taka dievcina na upratovanie by sa aj nam zisla 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja upratovanie neznasam. Kedy mate potom cas na deti? Alebo tie upratuju s vami? 😀 😀 😀

sillas
3. nov 2008

niki...no ja behune a zaclony asi každe dva mesiace...dufam že to ni je malo..aby som tu nebola za humusačku... 😀 😀

no my sa snažime spolu s detmi upratovať...no ale kedže moje deti pri tej činnosti zisia a najdu dalšie zaujimave veci..napriklad Riško ked utierame prach...tak skonštatuje že to pri každom treba vyberať všetky knihy z police a tak...tak ich všetky povybera..potom ukladame nazad...čo mi nedovoli..lebo asi police potrebuju prevetrať.. 😀 ako aj všetko ostatne..ked prezliekam periny..stare môžem dať dole..nove hore nie...riad môžem umyť...vyložiť na odkvapatko a odtial zase šup do vody..aby nevychladlo asi... 😀 😀 😀

dai
4. nov 2008

ahojte,
mne chodi raz do tyzdna jedna pani poupratovat a pozehlit . predtym som nestihala take ako kupelka a tak pravidelne drhnut, teraz je to na tom byte vidiet. okrem toho raz za mesiac pride osobitne umyt okna a balkon.
nestoji to az tak vela penazi a finalny efekt je super.
samozrejme ze take dennodenne veci robim kazdy den ( nakupy, riady, varenie a hracky 😉 )

gucz
4. nov 2008

no ja upratujem stále dokolečka a stále je tu binec, stále je čo robiť, len keby sa mi aj chcelo 😉

maca793
4. nov 2008

ja som riadil a niekedy každý deň. teraz prach 1x do týždňa, vysávanie 2x do týždňa, soc. zariadenie každý deň a okná 4x mesačne. naozaj bývam na prízemí a mávam ich strašne špinavé od prachu, záclony mením 1-2x mesačne podľa nálady, periny 2x do mesiaca prezliekam. teraz mi bude horšie sušiť periny, lebo balkón nemám a v byte mi iprádlo niekedy zatuchne ale bývalo to práčkou s nízkymi otáčkami ale teraz dúfam, že to tak nebude, lebo mám raz toľkú otáčkovo práčku.

niki285
autor
6. nov 2008

caute maniacky, ked kazdy den umyvate parket vodou, nemate velmi znicene podlahy. Drevo a voda, no neviem

titkovamiriam
6. nov 2008

dnes su take laky na podlahy co sa bezne umyvaju vodou 😀

sirinka
6. nov 2008

my mame obyc. laminat, ale aj tak tak casto radsej neumyvam chichi...ale nie, dnes uz su myslim aj tie drevene tak upravene, ze im to neuskodi... 😉

lucxy
6. nov 2008

neviem mne sa nic nenici na podlahe ked ju umyvam tak casto 😀 iba bordel znej ide prec 😀

siminka252
3. jan 2017

@ankam som takaa ista vidim spinu a hned vysavac berem som.na to alergicka ked je bordel musi byt vsade.poriadok.a mamina mi hovori ze mi sibe z toho upratovania ale.moze byt rada ze mame furt.poriadok lebo.pri nej by poriadok nebol keby.mala upratovat