Ako často doma upratujete?

niki285
30. okt 2008

Len tak ma zaujima ako ostatne rodiny ziju. Moja mamina mi povie ze to s cistotou prehanam, mne sa to nezda tak teda.
Podlahy v byte umyvam 2 ci 3 krat tyzdenne
Zachod a kupelnu umyvam kazdy den.
Uteraky a utierky menim 2 krat do tyzdna
Postelne pradlo 1 krat do mesiaca (alebo podla potreby)
Okna 2 krat do roka

Ako je to u vas?
A pouzivate zvlast riady a hubky na maso a zvlast na ovocie?

m311293
31. okt 2008

Lenka 1977 já jsem taky špindíra, z práce jsem doma o půl 5, jsem ráda že udělám lehký úklid odložených skleniček, ponožek a hraček a udělám večeři.
domácí práce eliminuji na minimum nejsem otrok domácnosti, žehlím minimálně mám sušičku, tak ručníky, utěrky, trička, tepláky neřeším. žehlím jenom mužovi košile a moje halenky.

sirinka
31. okt 2008

no to zehlenie je ina kapitola...kedysi som zehlila uuuplne vsetko...teraz naozaj len najnutnejsie veci... 😠
ja tiez velakrat uprednostnim odpocinok pred upratovanim, v spine nezijeme, ale ani lesknut sa to tu nemusi stale... 🙂

emjee
31. okt 2008

podla potreby 😀

sakura77
31. okt 2008

niekady mi pripada ze nonstop 😀 profesionalna zberacka

ale jasne ze podla potreby-

a fixinela je dnes uz viac druhov-dokonca aj na plastove vane 😉

a uz sa tesim na umyvacku riadu pod stromcekom 😅

sassi
31. okt 2008

umývačku máme a je fakt pravda, že tym padom je kuchyna stále uprataná 😉
a žehlim zatial skoro všetko (okrem ponožiek, uterákov a čipiek vlastne všetko), ja to neožehlene neviem dať do skrine, kym som na MD stíham, väčšinou v sobotu a nedelu ráno, pri telke...

barbiek
31. okt 2008

ahojte, ja vysavam kazdy den cely byt, niekedy sa mipodari aj dva krat za den povysavat ked maly roztrusi jedlo po celom byte 😖 ,kupelku a zachod umyvam a drhnem kazdy bozy den, periem skoro kazdy den a prevliekam postelnu bielizen kazde 2 az 4tyzdne podla potreby 😀

sassi
31. okt 2008

no ja som maleho naučila od malinka, že s jedlom sa sedí a nie beha po celom byte, takže netrúsime. 🙂

barbiek
31. okt 2008

tak to aj ja ucim a nedovolim aby trusil ale ked kojim dcerku tak to vyuzije a zdrha s jedlom do izby 😀

zuzana76
31. okt 2008

aj ja zehlim vsetko okrem ponoziek, spodneho pradla, tiez potrebujem v skrini mat kominiky 😒

niekto sa tu pytal co umyvame na kupelni a WC
na vanu pouzivam Bref na vodny kamen a spinu od mydla, nastriekam, rozotriem hubkou a necham 5 min posobit a potom oplachnem, v kupelni umyvam este nerezove policky, pracku, zrkadlo, umyvadlo a podlahu, komplet upratat kupelnu mi trva aj 45 minut hoci je to taka panelakova minikupelnicka , umyvam takto raz za tyzden

WC umyvam takym pripravkom z Lidlu W5 nastriekam do misy necham posobit a splachnem a sedadlo a ostatne casti umyvam vlhcenymi obruskami W5 na WC , WC mi trva asi 5 minut, umyvam kazdy den a umyvam este podlahu, ale tu nie kazdy den

upratujem ak nahodou maly zaspi, teda asi tak ze najskor ideme kazdy den na prechadzku , on mi v kociku zaspi, tak ho dam na lodziu, dospava este asi 30 minut az 45 minut po tom ako sa vratime z prechadzky, tak dovtedy musim rychlo vsetko poupratovat a este dat aj varit, vacsinou varim jednoduche jedla, dusene, na stave, aby som nemusela stat pri sporaku a mohla popri vareni upratovat, takze ziadne vyprazane rezne 😀

zuzana76
31. okt 2008

ja malemu dovolim jest aj inde ako v kuchyni, lebo inak by mi za cely den enzjedol nic 😒

jahodka11
31. okt 2008

jeej, zuzi, to si musim brat inspiraciu, ja teda moc neupratujem....akoze nestiham...asi sa musim viac snazit... nie, ze by sme tu mali spinu alebo co, ale viem si to predstavit aj lepsie.....mame maly byt a tym je to asi zlozitejsie.... ze sme stale v 2 izbach a stale sa narobi neporiadok... 😒

zuzana76
31. okt 2008

lenka sa este pytala na uteraky pre hosti

ja mam zvlast uteraky pre hosti a samozrejme aj kazdy clen domacnosti ma vlastny uterak a osusku

dosku na krajanie zvlast na maso a druhu na ovocie a zeleninu nepouzivam, ale malo by sa to tak

zuzana76
31. okt 2008

jahodka, ani ja niekedy nestiham , nieco dorobim, az ked sa vrati manzel z prace, ani my to nemame bordel , ale proste niekedy to tu vyzera, ze sa tu zije, proste nie sme v uplne sterilnom prostredi, mne by sa pacilo upratovat aj viac, ale neda sa mi od maleho, a zase jeho zanedbavat nechcem, ked pride za mnou s knizkou v ruke, ze si ideme citat, tak necham robotu a ideme si citat, ved robota pocka 😀

erikasadek
31. okt 2008

zuzana ako ja, len ja mam naozaj tu dosku, osobitne na maso,a na chlieb a zeleninu tiez druhu... 😉

uteraky mam ekazdy svoj a idu do pracky kazdy 3 den , a samozrejme hostia , tak maju vlastny uterak... nemame ich vela;.. 😵

a samozrejme uterajk na ruky , na kazdy den aspon 2...

zuzana76
31. okt 2008

aj moja svokra ma tie dosky tak roztriedene, ale ja mam dosky umelohmotne a tie davam do umyvacky riadu a len jednu mam drevenu a tu poriadne vydrhnem, no ale malo by sa to mat oddelene, ved mozno niekedy si ich zalozim 😀

erikasadek
31. okt 2008

mozno... 😀
nie je to dolezite, ze , ale preco nie....

horallka
31. okt 2008

No, po precitani vasich prispevkov som nadobudla dojem,ze asi chodite spavat o jednej v noci a stavate rano o stvrtej a cely ten cas sa nezastavite a ste v jednom kole 🙂 Myslim, ze mnohe to s tym upratovanim uz aj prehanate. Ja vyznavam zasadu, ze byt alebo dom ma sluzit mne a nie ja jemu a boj s prachom je vecny a uz dopredu prehraty- tak naco si zivot nicit niecim, co aj tak nezmenim. Aky je rozdiel v tom, ci budem prach utierat kazdy den alebo raz za tyzden? Ten prach tam bude vzdy, ci po dni alebo po tyzdni. Ak mate male deti a vacsina co tu pisete ich isto ma, musite dobre vediet, ze dosiahnutie absolutneho poriadku je absolutne nerealne- vy po detoch hracky odpracete, ony ich znova rozhodia a tak dookola. Vzdy sa citim lepsie v domacnosti, kde je smiech, zabava, uvolnenost a pohoda ako kde je vsetko dokonale vylestene, ale zena ustavicne v jednom kolotoci, nestastna z nestihania domacich prac a v strese.

cmulinko
31. okt 2008

Male upratovanie-kazdy den.Velke upratovanie-kazdy vikend.Umyvanie okien-kazde 2 mesiace.Viem-nie som normalna 😀

horallka
31. okt 2008

Cmulinko a kde je pranie, vešanie a skladanie prádla, varenie, žehlenie, umývanie a odkladanie riadov, venovanie sa dieťaťu a manželovi, prechádzky..., nákupy, venovanie sa sebe....? 😀 Však deň má len 24 hodín, z toho nejaký čas aj spíme...

cmulinko
31. okt 2008

No periem len cez vykend.....skladam,ked je to suche...zehlim minimum...riad umyvam postupne ako sa aj spini....dietatu sa venujem asi tak,ze aj na wc chodime spolu...manzela vidim len cez vikend....prechadzky nepoznam,staci mi odstat v robote 8hodin.....nakupy robime 1 za tyzden za nehorazne peniaze a posledna vec ktorej sa venujem som JA.a spim len 5-6hodin denne. 😉

niki285
autor
1. nov 2008

a take ze skrine zvonku ako casto utierate a prehozy cez gauc a kreslo co mate ako casto periete a koberce ako casto tepujete?

katkaajurko
1. nov 2008

ja na skriniach zvonku nic nemam 😨 fakt ... keby som si vsimla hmacance alebo prach tak to utriem ale fakt na nich nic nie je.. prehozy tiez nemame .... a kobercek len taky maly v strede na parketach a ten som netepovala este ani raz 😀 hamba mi 😀 ale prasime ho vonku a vysavame 😉 a je taky chlpaty ze ani neviem ako by sa tepoval...

ikke
1. nov 2008

skrine zvonku, ked je na nich viditelny prach 😀

inak, ako casto sa upratovalo u vas doma, ked ste boli mali? u nas vzdy v sobotu - prach a vysavanie, kupelna, dlazky. tepovanie tak raz za... hmm, mozno 3-5 rokov. a nikto z nas, 4 deti, netrpel nijakou chorobou z necistoty... 😉

ja som zas nedavno videla krasny napis: tento dom je dost cisty na to, aby bol zdravy a dost spinavy na to, aby bol stastny...

erikasadek
1. nov 2008

ahojte tak ja spim aspon 10 hodin denne, upratujem asi tak 1,5 denne , ked robec spi, ze potom rozhadzu hracky to nevadi, hlavne ze na zemi nie su, omrvinky a vlasy a ine somarinky..
koberec nemame, takze staci povysavat, a umyt rychlo podlahu , a to je to najlahsie, staci dobra organizacia, mezdi vysavanim nastriekama, v kupelni , penu na vanu a umyvadlo, ked dovysavam splachnema amozem umyvat podlahy v bytea staci uz len, dokoncit kuchynu..periem kazdy den, ale susicka,; vela zachrani, co sa tyka zehlenia...
zehlim raz za 2 tyzdne, to staci,
a deti, kazdy den sme vonku , doma sa hrame, bez problemov takze sa da......
cas pre seba , mam ked idu spat o 9 vecer, vtedy je cas pre mna.... a j mojho muza... 😀

expertka8
1. nov 2008

...sorry...absolutne vas nestiham....lebo upratujem 😀 😀 😀 😀 😀

roasha
1. nov 2008

umyvas okna? 😀

certica
1. nov 2008

display 😀

roasha
1. nov 2008

😀 😀 😀

expertka8
1. nov 2008

...ale neeeeeeeeeeeeeeeeeee....vysavam....to je moj relax 😀
..blizsie info na 1.str. 😉 😀

certica
1. nov 2008

co odsavas hlieny? 😀