Ako často prevliekate periny?

lenka1977
14. aug 2008

? Mozno trosku divna otazka ale celkom ma to zaujima? Po tyzdni sa mi zda skoro a po dvoch uz vela. 😵

mamutka
19. nov 2010

@pancake tak ma napadlo, ze dobre odolne bakterie nejaku zehlicku istotne preziju a take co by ju neprezili, tie zakapu uz pri prani. Myslim, ze sa oplatilo z tohto dovodu zehlit v casoch, ked sa pralo v rukach, prip.potom kazdu sobotu drela zena nad carostrojom typu romo kombi. Dnesne pracie prasky a moderne pracky co peru aj na vyssich teplotach podla mna odburavaju tento bakterialny problem. Aspon ja si to tak pekne odovodnujem, ved vesam pradlo hooooodne pedantne, tak po dosuseni uz je pekne, zrale do srkine, vyrovnane 😎
no a k teme - menim kazde 2-3 tyzdne, necham aj 4 asi, aspon sa mi mari, ze sa uz zadarilo, ked nie je horuco.... malemu tak po 2 tyzdnoch.

hanuky
19. nov 2010

... 🙂 no nedocitala som vas az do konca, ale musim povedat, ze mne sa tato tema nezda zbytocna, tiez ma zaujimala taká polo-statistika, ze ako casto sa v priemere prevlieka postelne pradlo,
-kedze som sa to nikdy nikde nedocitala, nikto mi nepovedal, nikoho som o tom nepocula rozpravat...
(pretoze ma raz zarazlia poznamka jednej známej, ktra sa priznala, ze pradlo neprevliekla vyse 3 mesiace - a to mali doma vtedy novorodenca 😖 😕 .... a odvtedy mi to tak vrtalo v hlave, ze ako casto sa vlastne odporuca menit..

Ja osobne prevliekam vacsinou kazdy tyzden, max. kazde dva.
...ale ja pradlo aj škrobím, aby náááádherne vonalo a jasnačka ze aj zehlim.. 😵

ozaj - škrobíte?
ja to tradujem este od mojej mamy a nedokazem spat v nenaškrobenom a nevyžehlenom 😀

pancake
19. nov 2010

@mamutka ale kto perie na 40 stupnov, tak ten by veru zehlit mal. 😉 😉
ako napriklad ja.

hanuky
19. nov 2010

ja vacsinou na 60-tke 🙂 a detské na 40tke, ked si tam drobec len ,,cvrkne,, tak len na 30tke... 😉

mamutka
19. nov 2010

@hanuky moj tato to definoval takto - volakedy sa skrobilo, aby to bolo tvrde ako plechy, dnes je avivaz, aby to bolo makke ako perie 😅
ja si nespominam dobre na skrobene veci, prislo mi potom, ze sa mi horsie dycha, taky strasne suchy vzduch bol v celej izbe z tych naskrobenych pozehlenych perin....mam aj alergie, mozno preto mi to skrobene tak vadilo.
moja mama fungovala ako dokonala zienka domaca a zehlila vsetko, aj ponozky a zaclony, tak ja som pomahala a takto travila pubertu....potom som ju to oducila......a ja zehlim len kosele, ale vesam a skladam to jak podla pravitka a veci su ako pozehlene 😎

xlucia
16. sep 2012

kazdy pondelok, aj keby traktory padali

kraskaaa
16. sep 2012

no mamma mia, neviem načo by som prezliekala peeriny každý týžden. Ja ich prezliekam raz za mesiac a nie sme teda ziadne čunata. Neviem, čo také sa tam može zašpinit za ten týzden.

lenkavi
19. jan 2013

@angua27 ja tak isto, vankuse kazdy tyzden a zvysok kazde 2-3 tyzdne.

lenkavi
19. jan 2013

avsak velmi zalezi od toho ako sa clovek poti a aky do postele vlezie. my nemame problem s nadmernym potenim, v posteli nejeme, nepijeme, spime v pyzamach tak naozaj nevidim dovod menit to kazdy tyzden. takze v lete kazde 2 tyzdne, a v ostatnom obdobi kazde 3. Teda okrem vankusov, lebo tam to clovek ma vecne obtierane o tvar /tie menim kazdy tyzden. Napr. v Londyne ked som robila aupair tak som mala nutkanie menit postelne kazdych 5 dni lebo oni v posteli jedli, pili, strepali sa aj v spinavych topankach, obleceni v tom v com behali po vonku plus velmi bolo vidno ze su uz aj prepotene... takze naozaj zalezi od toho aky je ten clovek je a co v posteli robi.