Ako často prezliekate deti?

lenka1977
30. mar 2008

mam male babetko, vobec negrcka tak ho niekedy prezliekam raz za dva dni, ako casto prezliekate deti a ked nemate spinave nohavice ci dupky obliekate viackrat ci zakazde periete?

adulina
2. apr 2008

zuzka, presne tak to periem aj ja a ostava skvrna ☹

zuzka99
2. apr 2008

tak to fakt neviem, ale nepridávala by som zatiaľ do prania žiadne iné prípravky proti škvrnám a pod. a keď to hneď po pokakaní namočíš pred praním nepomože to?

adulina
2. apr 2008

no skusila som na to naliat vanis, ale aj tak tam nieco ostalo, mozno sa to pranim este vyperie, len neviem ci ten vanis mozem pouzit, sice to je pred pranim, ale ja tak 😕

zuzka99
2. apr 2008

a keby si skusila dat na 60? čitala som tu že niektoré mamičky peru aj na 60.

bubba
2. apr 2008

moja mala byvala v rovnakom obleceni aj 4 dni(max)ja som mala z toho pocit,ze je to lepsie aspon sa nebude stale prane pradlo v chemikaliach dostavat priamo a casto na pokozku malej....

majaff
2. apr 2008

ja tie zlte skvrny odstranujem tak ze to dam vyvarit s odfarbovačom na textil.ja mojho drobca ked bol maly tak som ho prezliekala kazdy den a teraz tak podla potreby ale cca 2 dni

urka19
2. apr 2008

To som rada, ze sa tu najdu aj maminy, ktore nemenia oblecko kazdy den. Uz som si zacinala pripadat "ina". Myslim si, ze take babo pokial sa neuslinta a neogrcka, nema sa kde uspinit. My sa kupeme kazdy druhy den a podla toho menim aj oblecko. No a taky svetrik alebo capicku periem niekedy az po dvoch tyzdnoch (teda pokial to chrusto neprepoti;)

mtsl
3. apr 2008

ani ja si nemyslím že treba meniť oblečko každý deň, mám vydrží cca 2 dni a pyžamko 4 dni a vetrovka s čiapkou 2 týždne
adulina ak mi na pokakané plienočky pred praním nepomôže mydlo na pranie ešte vySAVUjem a dobre vyplácham a dám vyprať (v tekutej LOVELE)

filipi
3. apr 2008

zuzka99, ja plienky nevyváram, lebo ich dávam len na široké balenie ak sa malá náhodou prekaká tak to preperiem v rukách s mydlom lanza a potom vyperiem v tekutej lovele bez aviváže.

meissa
3. apr 2008

Aj ja som pouzivala plienky len na siroke balenie a pod hlavicku malej ked sa niekedy pozvracka.A mala ma pyzamko niekedy aj dva dni. Inak cez den ju prezliekam aj niekolko krat ked sa pozvracka .

ivet100
3. apr 2008

Ja vsetko periem na 60 stupnov a neostavaju mi skvrny.Periem v tekutej Lovele, a bavlnenu plienku pouzivam na siroke balenie, pod hlavicku proti zagrckaniu plachty v postielke a na bezne utieranie ustociek pri slintani a tak. Ak mi zaspini plienocku nahodou pri hnacke, tak ju najprv preperiem v rukach a na vacsie skvrny davam vanis.Inak aj ja neprezliekam kazdy den, vynimky su len ked sa zagrcka alebo velmi zaslinta, vtedy prezliekam hned,pyzamko ma aj 3 dni a veci na von ako kabatik a ciapocku periem tak raz za 2-3 tyzdne.

filipi
3. apr 2008

Meissa neviem či si mi náhodou neposielala internú poštu a mne sa ju podarilo zmazať. ak áno pošli ešte raz.

manka76
3. apr 2008

Ahoj,ja periem v arieli ale ani ten nieje taky perfektny tak to isti este vanis.Ked som balila malu na siroko tak som ju prezliekala aj tri krat denne co sa pokakala az na chrbat 🙂 ale teraz uz ked nebalime na siroko tak je to OK.Malej som zacala davat pyzamko az teraz od stvrteho mesiaca.

manka76
3. apr 2008

zuzka99,tu nejde ani tak o to pyzamko ako o nejaky vecerny ritual ako napr.okupat,nakrmit a uspavat v izbe kde sa bude spat a to vsetko v ten isti cas,urcitu hodinu ako to funguje u nas.Dokial som si nezaviedla tento rezim tak sme zaspavali okolo 23-24hodiny ☹

zuzka99
4. apr 2008

manka76, ja to presne tak chápem, že nejde o to pyžamko ale o rituál, skor aby vedel že to prezliekanie, kupanie, papanie a mojkanie zasebou znamená že sa ide spinkat. včera som to tak skusila o 20,00 bol v postielke (chcela som pozarat moje oblubené velmi krehké vztahy 🙂 ) a čuduj sa svete, 10 min. trochu zuril a potom zaspinkal až do rána

sorscha
4. apr 2008

adulina skús persil sensitive, alebo ariel.

manka76
4. apr 2008

zuzka99,som rada ze to zabralo.spat celu noc 😲 sa nam podarilo len par krat malu krmim v noci niekedy aj dva krat.

maca793
5. apr 2008

ja som mimino prezliekala aj 2x denne tak do 4 mesiacov, večer čisté veci a ráno po prebudení. Kajka našťastie negrckla ako dvojičky hlavne Simonka, to bolo aj 5x do dňa a potom toho prania 😀

edita33
5. apr 2008

no ja davam ciste veci kazdy den,a hlavne vonku to je jasne,a pyzamko?vydrzi tyzden,nie?pokial ho nepospiny samozrejme,moja pracka by vam vedela toho povedat.. 😀 😀 😀

edita33
5. apr 2008

ja periem vsetko v LANZE,a som spokojna,

maca793
5. apr 2008

pri dvojičkách som mala jednu úchylku, každý deň čisté pyžamo tak do 4 rokov, takže si viete predstaviť, koľko som mala pyžám doma 😀
teraz si menia pyžamká každý druhý deň, neznesiem, aby ho nosili aj 3-4 dni. a to platí aj o veciach na von, každý deň čisté oblečenie na von a aj do školy, takže sa naperiem až až. 😵 😀

digysa
18. feb 2009

Oprasujem temu z 54-tej strany 🙂
Oci vyvalujem, ze 4 dni davate detom tie iste oblecenia....fuuuuj ( sory, to bol iba moj nazor)
Ale ja zijem v takych klimatickych podmienkach, ze od aprila do oktobra vystriedame za den aj 2-3 oblecenia. Zalezi podla toho, co robime. Ak sme v zahrade...vonku, na bycikli, v parku....to je jasne...to sa len vyzliekame...
U nas sa totiz potime ako volovia 😎 . Ale ked som bola na Slovensku s detmi, tak tiez som ich prezliekala kazdy bozi den do noveho.
Ako je mozne, ze sa vam dieta nezaspinia po celom dni? Ja ako dospela osoba si nepamata, ze by som mala na sebe to iste tricko na druhy den, nie to este male deti...........Ved ten moj si bud kvapne s jedlom, sadne si do spinaveho, utrie si ruky o tricko, splechne si dzus na seba, ZAPOTI SA (vy sa nepotite ludia???), zafarbi sa farbickami, prilepi si rifle lepom, vyleti mu soplik (ak je chory).......dcera- pretecie jej plienka, s jedlom sa zaspini, ked stvornozkuje po zemi, tak cisti podlahu s oblecenim, mlieko je tecie(ani podbradnik nepomoze)........

To vase deti cele dni nic nerobia?

stvura
18. feb 2009

No ja prezliekam aj 3-4x za den, naozaj v noci sa maly poti a to dost..... Na noc davam malemu pyzamko uz od tretieho mesiaca, do kocarika teple vecicky, potom doma nieco lahsie. Ako mi zacal jest tak este pred jedlom ho vzdy obleciem do niecoho tmaveho aby som nespinila vela veci {nie vzdy mi to vyjde, lebo ked ho krmi muz sa pozabudlne a potom mam fliacky na body}.
Ozaj, s cim vyprat skrvrny od jablka a mrkvy?
Ja periem v Persile sensitive plus davam proti skvrnam bud tekuty Ariel alebo Vanis, no i tak mrkva a jablcko mi nesli vyprat ani na 60 stupnov...

cherries
18. feb 2009

Tak ako pise stvura aj ja prezliekam 3-4krat za den , podla toho co robi , kam ideme a na aku prilezitost je to oblecko a v noci vystrieda aj 3 pyzamka a bodynka kedze sa od malicka dost vela poti aj ja sa cudujem podobne ako digysa ci vase deti nic nerobia cez den 😕

stvura - skvrny od jablka ti nikdy nezmiznu a od mrkvy ano ale hned ak sa pospini tak tie veci treba namocit do vody a pridat nieco na skvrny mne neostane takto ani jedna skvrna od mrkvy ............
Periem v Lovele , Persil sensitive a pouzivam aj avivaz sensitive a na skvrny Ariel gel

assimilate
18. feb 2009

Máme trojmesačného chlapčeka, dosť grckal, tak sa prezlikalo každú chvíľu, včera ogrckal 4 kabátiky.... ale inak ak nie sú také "nehody" tak raz za deň, po kúpaní... Perieme v LOvele, pláchanie opakujeme viackrát, bez aviváže. Oblečenia máme veľmi veľa, tak často neperieme, no potom je zase dosť toho žehlenia... ale dá sa....

ellit
18. feb 2009

My davame kazdy den ciste tielko, ale vrchne oblecenie tak kazdy druhy den. Ale ak si zaspini skor..kedze papame, tak prezleciem hned do cisteho. A pyzamko menime vzdy po kupani. Kupeme sa kazdy druhy den.
Ale ked bol mensi a prekakaval sa, mali sme spotrebu tielok niekolko krat za den 🙂

Pokial nieje nejaky ekzem, netreba podla mna od tych 3 mesiacov davat kazdy den ciste veci. Snad iba to tielko. Ja to beriem ako nase spodne pradlo, tiez si nedam druhy den to iste 😀

erikasadek
18. feb 2009

ahojte kazdy den; a aj niekolko krat ak treba.; pyjamo kazdy den ciste.. tiez.. moja pracka je moja kamaratka.. 😀

zuza.m
18. feb 2009

ja davam pyžamko na noc to menim podal potreby asi po dvoch nociach.ale nepoti sa vobec sem tam prepiška.a aj veci čo ma cez den menim podla toho čo prave robi.ked papa chrumku tak ide dole asi všetko ked len slita tak podbradniček.ked bol menši tak som mu davala každy den niečo druhe aj ked negrckal.teras niekedy aj viac krat za den.

pappo
18. feb 2009

ja furt maju tolko veci ze by sa vyobliekala cela skolka a aj tak perem kazdy den

cessy
18. feb 2009

ahojte
ja malemu pyzamko teda overalik menim kazdy den, kazde rano mu davam ciste veci, ak sa ušpiny,prezliekam aj 2-3 krat za den,podla potreby