Ako čo najšikovnejšie vyčistiť žalúzie?

linduska_
4. aug 2012

Babeny, takúto tému som tu vôbec nenašla, ale ak som sa pomýlila a zbytočne tu spamujem, moc sa ospravedlňujem, chcem sa len informovať ako čo najšikovnejšie vyčistiť vnútorné žalúzie na plastových oknách, lebo tie klasické spôsoby mi už lezú na nervy sú moc zdĺhavé a k tomu ani nie sú moc efektívne..nemám na ne už trpezlivosť 😒 ...Budem moooooc rada, ak poradíte 🙂 🙂

yanielka
4. aug 2012

asi nic nove nevymyslis, ale skus povysavat s makkou kefkou a ked som umyvala okna tak som pretrela s mokrou handrou a potom s kuchynskou utierkou - vtedy ta spina isla najlepsie a najrychlejsie dole. Ale najlepsie je ich nemat🙂 my sme sa prestahovali a dali sme vonkajsie🙂 a je to super

bubulka722
4. aug 2012

@linduska_ Nemám žiadny zázračný recept a čo som videla tie kefky na čistenie, tak je to podľa mňa pekná blbosť. Ja ich vždy zatiahnuté dočista poutieram mokrou handrou (do vody dávam Clin na čistenie okien) a potom ich druhou handrou poutieram dosucha aby na nich nezostali zaschnuté kvapky vody.

dejka77
4. aug 2012

Tak to som minule riesila aj ja. Najrychlejsi sposob je asi dat dole a osprchovat, ale to sa odporuca len ak su mierne zaprasene. Ak je na nich viac spiny tak potom utriet s mokrou handrou.

petraxy6
4. aug 2012

@linduska_ neznášam to čistenie 😠 😠 😠 😠 😠 Keď sa mi nechce, tak zatiahnem žaluzky a mokrou handrou ťahám od vrchu po spodok, potom suchou. a keď sa mi chce (raz za rok) 😀 tak sprava doľava každý jeden pás 😎 a tie kefky sú blbosť. mám ich odložené pre prípad...

lenka311
5. aug 2012

@petraxy6 Ja presne tak isto - mokrou handrou od vrchu po spodok, potom ich pretočiť a naopak.. Nechám ich potom spustené, vyschnú - fľaky tam nemám...

linduska_
autor
6. aug 2012

@yanielka My keď sme mali staré drevené okná, žalúzie na nich boli vonku, ale aj tak sa na ne prášilo, síce menej ako na tieto vnútorné, ale čistiť sme museli tiež.
@bubulka722 @petraxy6 Súhlasím, tie "super-účinné" kefky na žalúzie sú hrozná kravina, mám doma nakúpené asi troje, ale ani o jednej nemôžem povedať, žeby mi žalúzie dokonale vyčistili, to neodporúčam kupovať nikomu, aj keď to je lacná záležitosť, sú to zbytočne vyhodené peniažky... @dejka77 @lenka311 A čo sa týka toho, že keď ich máte baby zatiahnuté a umývate ich tak zhora nadol, aj tak tam ostane na každej žalúzii taký malinkatý pásik zakrytý a keď odostriete vidno to, ten prach tam ostane, takže ani tento spôsob moc nepreferujem. 😒
Niekde na nete som našla "rukavicový spôsob" že zobrať si nejakú starú bavlnenú zimnú rukavicu natiahnuť na ruku, namočiť do vody a postupne prechádzať prstami po každej žalúzii osobitne, zdá sa mi to efektívnejšie ako to s kefkami, tak to chcem vyskúšať, aj keď ma asi porazí, lebo to bude trvať, ale čo by žienka neurobila pre čistú domácnosť 🙂 🙂 xixi

yanielka
6. aug 2012

@linduska_ ale to je neporovnatelne lahsie, my teda mame nove drevenne okna🙂 a nove vonkajsie zaluzie a jednoducho ich iba vystriekam hadicou a ked su zatiahnute, tak na oknach nemam ani kvapku🙂

linduska_
autor
6. aug 2012

@yanielka Joooooj, to ja môžem len tíško závidieť

bubulka722
9. aug 2012

@linduska_ To máš svätu pravdu, ale ja mám strašne veľa okien a sú fakt velikánske. Neviem si predstaviť čistiť žaluzie po jednom pásiku, to by ma mohli odviesť rovno na psychiatriu. Na druhej strane ma pekne štve, že na nich zostávajú prachové pásiky a rada by som ich nejako okiepila, ale zázračný recept neexistuje. Možno sa niekedy tak naštvem, že sa do toho konečne dokopem.

margot
9. aug 2012

Ja to neznášam čistiť!Radšej umyjem 5x do mesiaca auto!! 😀 ,ale takisto ako maminky vyššie písali to robím,lenže to robím naopak a je to podľa mňa účinnejšie:::najskôr utriem suchou handrou z nich prach a potom ich pretrem vlhkou švédskou handrou a mám ich čistunké a bez fľakov.

12345anna
9. dec 2016

Ahoj, ja som začala čistit žaluzie tryskou s parnym čističom. Tiež to chviľu trva, ale zatiaľ je to to najjednoduchšie ako si uľahčit tuto nudnu pracu😉

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik1678
22. apr 2017
Používateľ anjelik1678 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anjelik1678.

@doriss_po Haha tak toto je dobra rada!! :D ale v podstate aj suhlasim my sme si nechali spravit automatcke rolety sice od somfy, ale tiez som ich nejak necistila este

damoska
15. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

my máme exterierove žaluzie a tie umyvam vapkou, takže je to vždy rychlovka

anulienkalenka
11. okt 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

myslíš si, že všetky exterierové žaluzie sa možu takto umyvat?

12romi34
25. okt 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

exterierove ostriekam vapkou a intzerierove nemam 🙂

dievca
18. dec 2019

Poradíte prosím ako vyčistiť vertikálne žalúzie v interiéri od fľakov z infúzií?Ďakujem pekne.