Ako dať dole obrúčku z napuchnutého prsta?

dea
11. sep 2006

Baby dala som si obrucku na ruku a teraz ju ani za svet neviem dat dole 😅 Prst mi napuchol a nic mi nepomaha, nemate nejaku zarucenu radu? 😕 Dakujem

lodia
11. sep 2006

mila dea,
co vsetko si skusila?aj naolejovat cele ruky telovym olejom a masirovat prst s obruckou?mne sa take nestalo, kamaratka ma upozornila predom, ze si mam dat dole obrucku a aj som urobila a nikdy si ju uz nedala 😀 naststei som ani nenapuchla..skus tym olejom...ale myslim si, ze si to uz skusala...nie?

funny
11. sep 2006

ahoj. v prvom rade najprv pockat, najlepsie do rana po spanku, ked su prsty mensie. potom namydlit, alebo nakremovat prst a skusit dat dole. ale cim viac ju skusas stiahnut, tym viac prst napuchne. vela stastia.

danciacik
11. sep 2006

Dea - ja poznám 3 spôsoby: buď prst pod vodu a krútiť s obrúčkou a zároveň ju ťahať dolu, alebo namydliť prst alebo keď nemáš po ruke mydlo tak nasliniť a krútiť a ťahať ju opatrne dolu. Vyskúšaj 😉

kamilecka
11. sep 2006

Ja mam praveze prsty rano ovela vacsie ako cez den,mne by rano nezisla ako pise funny 🙂
Skus nieco studene a potom olej 😉

dea
autor
11. sep 2006

no ved vcera som od rana skusala, namydlila som ruky, pohla sa asi tak o 0.5cm a nic viacej, aj som naolejovala, aj som si ruku macala v teplej vode ci nepovoli no nic. Manzel sa zo mna smial ze pojdeme na pohotovost a nech mi obrucku rozrezu 😀 😀 a ze sa dostanem do novin, ze blazniva si nevie dat dole obrucku 😀 😀

funny
11. sep 2006

dea, tak studene, teple ti prsty rozsiri.

fiha, vidite dievcata, co prst, to iny zvyk 😝 😀 mne rano pada a na obed ju uz skoro nedam dole.

dea
autor
11. sep 2006

no ved aj do studenej som skusala, neviem ci fakt nedam tu obrucku rozrezat, len poradte teraz ze kde mam ist s takym problemom? 😅 😀

lodia
11. sep 2006

skus zlatnictvo, a ked nie, tak sa spytaj gynekologicky.

funny
11. sep 2006

zlatnik by to nevedel? zaroven ju hned moze aj zvarit. ale ja fakt neviem, ale asi by som najprv sla do zlatnictva so zlatnikom (nie len s predavackami). neviem, ci to robia na pohotovosti? 😕

dea
autor
11. sep 2006

ta pohotovost nas napadla vcera, lebo bola nedela a zlatnictva su zatvorene 😖 ved som muzovi hovorila ze otvorime zlate stranky a nejako to vyriesime 😎 No my sa s muzom zatial na tom smejeme, pretoze mi nastastie nenapuchol prst az tak zeby modral, takze este som na tom dobre, len dost tlaci, aj ja som rozmyslala ze ist do zlatnictva, tam kde aj opravuju zlato resp. zvacsuju alebo zmensuju prstene a popytat sa zlatnika, ci nieco take robil.Len sa bojim, ci mi nezareze aj do prsta 😕

funny
11. sep 2006

dea, mne raz robil zlatnik nieco na zakazku a taka drobnulinka robota to bola, ze by som sa o prst vobec nebala. ti musia byt inak precizni. spytaj sa melory (IP) nieco sa mi mari, ze ona pisala, ze je zlatnicka, mozno bude vediet🙂 ale nie som si ista. vela stastia.

dea
autor
11. sep 2006

dakujem, teraz idem na poradnu a potom skocim do mesta pobehat zlatnictva, ci sa na mna usmeje stastie 😀

dorotka
11. sep 2006

dea hlavne skus pit vela vody mne puchnu prsty ked nepijem 😉

madeleine
11. sep 2006

dea, mne pomoze mat ruky studene a potom olej... nemavam ten problem casto, ale obcas sa stane... skus este strcit ruku medzi kocky ladu, alebo dva kusy masa... 😀 a potom intenzivna olejova masaz... 😉

geegee
11. sep 2006

praveze pit nie, ved opuchy su aj vdaka zadrziavanej vode, aj vdaka vacsiemu objemu krvi.

dorotka
11. sep 2006

geegee asi mame kazda inu pricinu 😉

geegee
11. sep 2006

asi ano...ale ku koncu tehotenstva je prave toto pricinou opuchov koncatin 😉

palma
11. sep 2006

36tt 😎 Dea,ked už niet pomoci....,robila som na chirurg.ambulancii,a mali sme takýto prípad.Chirurg prsteň bez problémou odstánil(preštikol) a všetko bolo ok.Držím palce.

dea
autor
11. sep 2006

ahojte baby, takze vratila som sa z mesta, bola som najprv na poradni, lekar tam zase nebol, takze nic z toho, ale bola tam sestricka a ta sa hned ponukla ze mi ten prsten da dole 😖 Nakremovala mi prst a baby ona tym prstenom tocila a tocila 😢 tahala ho dole, vobec nesiel, tak jej hovorim nech prestane, ze skocim do zlatnictva 😅 Ona mi povedala ze skoda prerezat obrucku, nech este vydrzim, baby to co ona robila bolo horsie ako rezanie za ziva 😠 Samozrejme ze ho dole nedala 😎 akurat mi ten prst este viacej napuchol, a ona ked tahala, tak pekne do krvi 😎 Tak mi prst vydenzifikovala a nechala to tak. SOm myslela ze ma z nej porazi 🙄 Tak som isla do mesta a zasla som hned do prveho zlatnictva, opytala sa ich robia aj nejake zakazky a ci robia aj na pockanie a predavacka mi hovori ze zial ale na pockanie nic nerobia. Tak som jej ukazala bol napuchnuty, cely zodrety prst a hned zavolala ich zlatnika. 😉 No ten chudak mi nevedel prestrihnut ten prsten 😖 lebo moje zlato bolo nejake pevne, aspon podla neho. Tak hned volal znamej do druheho zlatnictva, ktora ma taku pilku nato, ci ma moze poslat. Ona suhlasila, tak som isla do druheho zlatnictva a tam boli 3 panie a vsetky sa cudovali co mi sestricka s tym prstom urobila 😠 Pani zobrala pilku a hned mi prsten prepilila. Viete aka to bola ulava pre moj prst 😕 😕 Takze prisla som o obrucku, ale zaklad je ze prst uz volne dycha a moze sa mi teraz hojit 😀 Predstavte si ze ta pani zato nechcela nic,, asi ma lutovali ked videli aky mam prst, este k tomu aj tehotna 😀 Takze baby diky za rady, ale mne uz pomohla jedine zlatnicka 😀 😀 Baby vyvarujte sa tomu, lebo ani nebudete vediet kedy vam tak opuchnu prsty ako mne. No co aspon mam zazitok, na ktory si vzdy spomeniem ked pozriem na obrucku 😀

palma
11. sep 2006

tak to bola naozaj "šikovná"sestička 😝 Ale chvalabohu,máš prsteň dole 🙂 Drž sa a "nezabudni si dať nejaký druhý na druhú ruku" 😀 😀 😀

melory
11. sep 2006

baby som zlatnicka a moja prax je takto: rano su vzdy prsty opuchnute vecer odpuchnute, veeeela mydla s vodou, lepsie je dokonca jar a bez vody. prinajhorsom si prst obloz ladom nech sa stiahne a nepi, lebo voda napucha prsty. vecer na balkone ked je zima by sa to mohlo tiez podarit. ak nic tak len rozrezat v zlatnictve, lebo je nebezpece ak ti bude tlacit prst a nebude ti tam kolovat krv. moze ti odumriet!!! 😢

dea
autor
11. sep 2006

melory toho odumierania som sa bala, tak som radsej utekala k zlatnikovi. No a ani ta jar mi nepomohla, tu som tiez skusala, takze u mna bola uz asi len jedina moznost, tu som hned vyuzila, hned po sestrickinej ochote 😀

dea
autor
11. sep 2006

palma, do porodu som vylucila vsetko zlato, uz ani nausnice nemam na usiach 😀

melory
11. sep 2006

dea to si potom skusala po termine 🙂 mne tiez tak opuchalo telo pri prvom a vela som pribrala ale nastastie som si stihla stiahnut obrucku ale v mojom pripade zo stredneho na prstenik. 😉
co sa tyka cisiel prstenou tak pravak ma pravu silnejsiu a naopak. skuste si baby, uz ked tusite kedy, dat obrucku z pravej na lavu, lavacky naopak.

peha
17. sep 2006

melory ja som asi divna, ale ja mam vecer viac opuchnute prsty ako rano. vazne.
nastastie zatial nic nepuchne, iba brucho, ale po deinej skusenosti si na to dame asi vsetky riadne bacha.

malaskoricka
9. jún 2008

este ze tu je taka tema😀😀
ten trik s olejom je fakt dobry pomaha teda aspon mne to pomhlo🙂 lebo s mydlovou vodou i úprsten nechcel ist za ziadnu cenu dole

martina46
9. jún 2008

fuuuuuuuuuuuha......... normalne som sa spotila........som si predstavila, ze by sa toto stalo mne.... 😅

magg
9. jún 2008

hmmm, ja nosim obrucku a snubny prsten od kedy mi boli nastoknute na prst, tiez sa uz nedaju dat dole, ale vobec ma to netrapi, sak su na svojom mieste 😉

alionuska
9. jún 2008

Ja vam pri tomto poradim a funguje to na 110%.Naucil ma to jeden osetrovatel v nemocnici,ked ma niekto zlomenu ruku a ten prsten za nic nejde dole tak treba postupovat takto.Pod ten prsten si prevliect nitku a potom uz iba kruzit okolo prstena,tou nitkou a ten sa vam zvlecie z prsta sam.Dufam,ze ste ma pochopili,lebo som to napisala jak madar! 😀

marlene
9. jún 2008

alionuska,

presne ak.ja to robim tak ze obycajnu gumicku prevleciempod prsten,potom ju prevleciem tak aby sedela na prsteni,dam mydlo a len tocim az kym prsten nezide. ked som bola tehotna a zacali mi opuchat prsty,tak som moju obrucku vymenila za muzovu-ta mi vtedy sadla presne 🙂