Ako detoxikovať organizmus?

lyongirl
27. apr 2009

Ahojte, zaujímalo by ma, akými "prírodnými spôsobmi" sa dá detoxikovať organizmus. Myslím niečo, čo sa môže počas tehotenstva a dojčenia.
Kúpila som si aloe, ale to sa nesmie počas tehu a dojčenia a jediné čo viem, tak je akurát to, že so žihlavovým čajom sa dá prečistiť krv.
Poznáte ešte niečo?

josefka
1. mar 2010

katuska to je zajimavy s tim vecerem - no, ale dava to smysl, vit. B (ktery je v rasach pritomen) je dobry pro energii a tak by se nemel jist na noc.
ja jsem cetla, ze rasy se daj vyuzit i pri hubnuti - kdyz je uzivas 30min pred jidlem, tak snizuji chut na jidlo a po jidle zase redukuji chut na sladke). Podle me to funguje jenom s praskem, protoze vypit rano sklenicku roztoku, tak nemam hlad az do vecera 😀 😀
No a udajne je pouziti pred spanim dobre pro detox.

katuska26
1. mar 2010

presne tak josefka, aj sa hovorí že ak chceš chudnúť máš jesť riasy pred jedlom a naopak ak chceš pribrať po jedle... A áno je to energia 😉
No a ešte že vraj ak nestíhaš obed, máš si dať riasy, že zasýtia... 😅 😅, no ja si ale musím dať riadny obed 😀

josefka
1. mar 2010

katuska, proc bys mela pribirat po uzivani ras po jidle? To mi nejak nedava smysl .... 😕 .... ja taky musim mit poradny obed 🙂

katuska26
1. mar 2010

no to som počula a ani mne to nejde do hlavy 😀 skorej mi príde že schudnem tak či tak.. 😕

vinifera
1. mar 2010

No kočky nechcem Vám brať ilúzie ale podľa článku "Doktor DETOX vás nevylieči" v najnovšom časopise Zdravie vám žiadne takéto detoxikácie organizmu nepomožu. Hladovky, črevné sprchy, ryžové diéty a pod môžu aj uškodiť. Pokiaľ je organizmus zdravý dokáže sa nevhodných látok zbaviť prirodzeným spôsobom sám. Kúsok z článku:
Zdravé telo nemajú prečo zaplaviť toxíny. Sme nastavení tak, že organizmus priebežne spracováva a vylučuje škodlivé látky. V odborných článkoch nechápu pojem dotoxikácia ako kúru, ktorú by sme mali na jar absolvovať, aby sa organizmus očistil. O detoxikácii sa hovorí v súvislosti s otravami alkoholom, priemyselnými exhalátmi, drogami alebo hubami.
Viac niekde na stánke www.casopiszdravie.sk - tam sa mi to hľadať nechce ja mám doma papierovú verziu 🙂

josefka
2. mar 2010

vinifera, tak to me iluze rozhodne neberes 😀. Ja mam s detoxem vlastni zkusenosti, i jsem videla vysledky, co to udelalo s jinyma a mam na to vlastni nazor 🙂 - clanky v nejakych radoby odbornych casopisech me moc neberou 😉.
Souhlasim, ale s tim, ze detox sam o sobe nevyleci (ale muze podporit lecbu), a ze nevhodne zvoleny detox muze ublizit.

vinifera
2. mar 2010

No píše to vyslovene lekárka. Len sa mi nechcelo to odpisovať nakomplet. To by som tu ešte teraz sedela 😵
Takže nejde o to že je to rádoby odborný časopis ale že to písala odborníčka. Ale čo doktor to iný názor...

josefka
2. mar 2010

to ze je to lekar neznamena, ze je odbornik na vsechno, jak si rada z nich rado mysli 🙄 .... navic, vetsina lekaru neuznava alternativni metody, jenom ty jejich pilule na pilule. No, nevim co je ta lekarka zac, abych ji nekrivdila, ja jsem to necetla. Mam s detoxem osobni zkusenosti, nejenom teoreticke, takze nepotrebuju, aby mi nekdo rikal, ze to co vidim na vlastni oci, ze funguje, ze to vlastne nefunguje 😀 😀
Neni pravda, ze se telo nezanasi toxinama .... jatra vetsiny lidi tu spoustu toxinu nezvladaji detoxifikovat, zvlast treba lide s nadvahou mivaji s jatrama problemy .... a to je skoro 40% populace. Proc by pak tolik lidi melo spatnou plet, suchou plet, svedivou pokozku, schvalne si vsimni, kolik lidi miva hnede kruhy pod ocima, proc by bylo tolik rakoviny ... nerikam, ze vzdycky jsou na vinne spatna jatra, ale dost casto to ten problem bude.

barica
3. mar 2010

ridit se radami klasickych lekaru, tak jim prasky od rana do vecera a nikam to nevede!

ono je totiz jedno, jestli clovek pod pojmem detoxikace vidi "ocisteni" a nebo treba naopak dodani telu potrebne ziviny, aby bylo schopno fungovat tak, jak ma... neverim tomu, ze v dnesni dobe je telo samo od sebe spravne fungovat... to bychom nesmeli zit ve mestech plnem smogu, nemohli bychom konzumovat potreviny plne ecek, antibiotik a hormonu apod...

"kazdy sveho stesti strujcem", takze kazdy clovek nejlepe pozna, jestli mu "detoxikace" pomaha, ci ne...

josefka
4. mar 2010

barica, presne tohle jsem mela namysli, kdyz jsem se snazila vyjadrit 😀

babula90
4. mar 2010

josefka, úplne s Tebou súhlasím!!!
ja som podľa všetkých lekárov zdravá ako buk, ale podľa iného mám pľúcne chlamýdie, zníž.činnosť štít.žľazy a autoimunit.ochorenie!! Mám také bolesti v noci, že nemôžem spať a určite si to venymýšľam, preto idem svojou cestou a dúfam, že zastavím ochorenie.

vodicka75
17. mar 2010

a co hovorite na 7-dnovu detoxikuru podla MUDr. Bukovskeho?
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

doplnky: mrkvovo-cviklova stava, laktobacily a cesnak. celkom sa mi to pozdava 🙂

nemam vyskusane, patram co je najvhodnejsie a nasmu regionu vlastne,...ak by nebolo chlorelly a spiruliny, tak sa nemame cim detoxikovat? sa mi skor zda, ze nepozname nase "poklady" 😉

Inak, zevraj cesnak je bohaty zdroj L-glutationu, ktory je potrebny na odburanie toxinov z tela, ale aj psenicne klicky,...detoxikacia je spomenuta aj v teme ockovanie za a proti
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

trochu som zabrdla do temy detoxikacie kvoli detoxikacii dcerky po ockovani /bola ockovana vakcinami, ktore obsahovali tiomersal - etylortut, hlinik a formaldehyd a zapalilo sa jej tenke crevo...az dg. celiakia/.

vodicka75
7. apr 2010

Ak sem niekto zavita, tu je vyjadrenie nasho znameho MUDr. Bukovskeho k chlorelle a k jacmenu:
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

Znenie:

Stanovisko Ambulancie klinickej vyzivy k produktom Chlorella pyrenoidosa a Mladý jačmeň

V poslednej dobe dostáva Ambulancia klinickej výživy množstvo otázok v súvislosti s prípravkami „Chlorella pyrenoidosa“ a „Mladý jačmeň“ distribuovaných na Slovensku rôznymi firmami. Silná reklama rozbúrila zase slovenské vody starostlivosti o zdravie. AKV sa preto rozhodla poskytnúť širokej verejnosti oficiálne stanovisko k tvrdeniam a informáciam, ktoré uvádzajú distribútori v príbalových letákoch a na webových stránkach.

Vzhľadom na rozsiahlosť reklamných textov nebudem komentovať všetky vyjadrenia a tvrdenia, ale odporúčam vám prečítať si Ako rozpoznať falošné zázraky? a urobiť si vlastný názor na informácie poskytované distribútormi.

V tomto stanovisku sa zameriam iba na tie údaje, ktoré samotní distribútori prípravkov vyzdvihujú a považujú za najdôležitejšie. (Stanovisko AKV vychádza z textov uverejnených na stránkach http://www.ways.cz/, http://www.strava.sk/ a http://www.chlorella.sk/)

Mladý jačmeň

Má podľa tvrdení distribútorov „tri kľúčové vlastnosti“

1. „Obsahuje jedinečný antioxidant 2“-O-GIV (2“-O-glykozylizovitexín), ktorý disponuje silnejšou aktivitou ako alfa tokoferol (vitamín E)“

Komentár AKV: látok s antioxidačným účinkom silnejším ako vitamín E sa v prírode vyskytuje veľmi-veľmi veľa – gingeroly zo zázvoru, kurkumín z kurkumy, pineol z petržlenovej a kôprovej vňate, fenoly z koriandru, polyfenoly v čučoriedkach, černiciach, brusniciach, jahodách alebo čiernych ríbezliach sú v niektorých prípadoch až 200-násobne účinnejšie antioxidanty ako vitamín E, ale to neznamená, že ho dokážu nahradiť. (Podrobne sa témou antioxidanty zaobera aj kniha Návod na prežitie pre muža – nájdete v nej rozsiahlu tabuľku obsahu a účinku najvýznamnejších fytochemikálií.)

2. „Účinne tlmí zrážanie krvných doštičiek, čo je kľúčovým krokom k tvorbe trombov, aterosklerózy, srdcovocievnych ochorení a infarktu myokardu. Pri výťažku z mladého jačmeňa sú dokázané antitrombotické a protizrážanlivé účinky, ako aj účinky chrániace cievy.“

Komentár AKV: okrem nezmyselných formulácií typu „antitrombotický a protizrážanlivý účinok“ alebo „kľúčovým krokom k tvorbe trombov, aterosklerózy, srdcovocievnych ochorení a infarktu myokardu“, v ktorých sa opakujú a prelínajú synonymá, rovnocenné pojmy, prípadne rôzne úrovne logickej štruktúry použitých pojmov, je to tvrdenie, ktoré nie je založené na verejne dostupných a overiteľných informáciach! Vyhľadávacia služba Americkej lekárskej knižnice (www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?db=PubMed), ktorá poskytuje prístup k odborným publikáciam archivovaným od roku 1964, po zadaní kľúčových slov „barley“ (jačmeň) a „thrombosis“, resp. „antithrombotic“ nenájde ani jediný záznam. Odkiaľ teda pochádza informácia, že sušené jačmenné lístky majú antitrombotický (= protizrážanlivý) účinok?

O účinku esencie zo sušených jačmenných listov na kardiovaskulárny systém existuje v tejto najväčšej lekárskej knižnici sveta iba jediný záznam: nachádza sa v priemerne významnom japonskom časopise z roku 2002 a obsahuje informáciu, že esencia z jačmenných listov má antioxidačný účinok a znižuje hladinu tukov v krvi králikov. (citácia: Jpn J Pharmacol., jún 2002, ročník 89, zv. 2, str. 142 – 148.)

3. „Prítomnosť látok podporujúcich uvoľňovanie hormónu prolaktín (hrá dôležitú úlohu pri udržaní imunitného systému a rovnováhy v organizme)“

Komentár AKV: okrem ďalších nezmyselných formulácií typu „hrá dôležitú úlohu pri udržaní imunitného systému“ (čo to je „udržanie“ imunitného systému?) a „rovnováhy v organizme“ („rovnováhy“ čoho v organizme? Všetkého? To snáď nie!), je nezodpovedné odporúčať konzumáciu látok podporujúcich uvoľňovanie a zvyšovanie prolaktínu v krvi a to z týchto dôvodov:

* Prolaktín je pohlavný hormón, ktorého produkcia podlieha v organizme zložitým kontrolným mechanizmom.
* Jediný záznam o tomto „pozitívnom“ účinku jačmeňa (ale vo forme extraktu látok z jačmeňa, ktoré sa nachádzajú v pive!) na hladinu prolaktínu pochádza z výskumu na zvieratách z roku 1988 (citácia: Ann Biol Clin (Paris), 1988, ročník 46, zväzok 2, str. 129 – 134)
* „Hyperprolaktinémia“ (zvýšená hladina prolaktínu nad hodnoty 1000 U/liter) – je stav, ktorý môže byť vážnou hormonálnou poruchou postihujúcou častejšie ženy ako mužov a prejavujúcou sa u žien – okrem iného – poruchou menštruačného cyklu, stratou libida, nečakanou tvorbou mlieka bez tehotenstva, bolestivým pohlavným stykom (sliznica vagíny netvorí dostatok hlienu, je suchá) a u mužov erektilnou dysfunkciou a neplodnosťou. Ak nepoznáte svoju hladinu prolaktínu, považujete za bezpečné užívať nejaký koncentrát, ktorý môže hladinu tohoto hormónu zvyšovať? Ak trpíte niektorým z uvedených príznakov, mali by ste absolvovať endokrinologické vyšetrenie a v prípade zistenej hyperprolaktinémie, riešiť túto situáciu s endokrinológom.
* Prolaktín stimuluje imunitný systém (podobnosť s tvrdením v informáciach distribútorov dosť zahmlená), a zvýšená hladina prolaktínu môže byť preto príčinou vzniku autoimúnnych ochorení (citácia: Autoimmun Rev., sept 2007, ročník 6, zväzok 8, str. 537 – 542), ktorými častejšie trpia práve ženy vzhľadom na ich fyziologicky vyššiu hladinu prolaktínu. Podrobný zoznam týchto ochorení s ich popisom v anglickom jazyku nájdete na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_autoimmune...

Chlorella pyrenoidosis

Má podľa údajov z informačných materiálov výrobcov a distribútorov tieto účinky:

* „Chlorofyl zlepšuje krvný obraz a... bla-bla-bla“

Aj keď prehliadneme skutočnosť, že autori textov firiem, ktore chcú ovplyvňovať naše zdravie a argumentujú dlhoročným výskumom, prežívajú evidentný kŕč v otázke správneho pravopisu slova chlorofyl Smile (v textoch o chlorelle nájdete v jednom riadku „chlorofyl“ aj „chlorofil“), neexistuje o tomto tvrdení jediný dôkaz, okrem romantického názoru dvoch nemeckých autorov ešte z roku 1965 (citácia: Dtsch Gesundheitsw., sept 1965, ročník 21, zväzok 37, str. 1762 – 1765).

* „Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan a... bla-bla-bla“

Aminokyselinu tryptofán obsahuje každá potravina, ktorá obsahuje bielkoviny (obilniny, strukoviny, orechy, olejnaté semená, zelenina, mlieko, mäso...) a najviac tryptofánu obsahujú ľanové, tekvicové, sezamové a slnečnicové semeno, arašidy, vlašské orechy, strukoviny a tofu.

+ Celodenná odporúčaná dávka chlorelly (3 g) v cene 17.- Sk obsahuje iba! 35 mg tryptofánu.
+ Rovnaké množstvo aminokyseliny tryptofán vám v cene iba 3,60 Sk a kvalite Bio (značka Alnatura obchodného reťazca dm – drogerie markt) poskytne napríklad 9 g (= 1 polievková lyžica) nepraženého tekvicového semena, na ktorom si ešte aj pochutíte, zbaví vás stresu, zabaví vás pri televízore a nebudete mať z neho pocit, že konzumujete stravu kozmonautov Smile
* „Najsilnejšou zložkou chlorelly je rastový faktor CGF a... bla-bla-bla“

Z ďalšieho textu potom vyplýva, že CGF (údajne skratka z „chlorella growth factor“) podporuje rast baktérií v čreve. O pár riadkov ďalej však distribútor tvrdí, že CGF podporuje bunky (asi ľudské?) pri sebarekonštrukcii. Hmm. Lenže: „CGF“ ako „chlorella gowth factor“ v klasifikácií názvov MeSH archívu Americkej lekárskej knižnice nenájdete!

* Navyše: na stránke http://www.chlorella.sk/ sa uvádza: „CGF je skratkou z anglického Chlorella Growth Factor, čo znamená Chlorella rastový faktor. Ide o najúčinnejšiu zložku riasy, získanú vodným výluhom. Tento výťažok obsahuje voľné aminokyseliny, vitamíny, minerálne a iné priaznivé látky, a z nich niektoré neboli stále vedcami identifikované. Zistené účinky CGF sú však pozoruhodné. Podporuje regeneráciu tkanív, predovšetkým delenie a rast buniek. V detstve dokonca zrýchľuje celkový rast a vývoj organizmu. Posilňuje schopnosť likvidovať cudzorodé baktérie a má pozitívny vplyv na celkovú obranyschopnosť ľudského tela. Celkovo môžeme povedať, že CGF má úžasnú schopnosť liečiť ľudské telo.“

Hormonálny rastový faktor, ktorý podporuje delenie a rast buniek, môže byť veľmi nebezpečnou látkou: podporuje totižto aj rast a delenie rakovinových buniek. Urýchlenie rastu v detstve má za následok rýchlejšie starnutie a vyššie riziko vzniku osteoporózy a rakoviny. Predajca vás na jednej strane ubezpečuje, že chlorella chráni pred rakovinou tým, že obsahuje málo aminokyseliny metionín, ktorá je údajne potrebná k rastu „niektorých druhov rakoviny“, ale na druhej strane strká "rastový faktor CGF", ktorý podporuje rast a delenie buniek, do svojho výkladu ako najsilnejšiu zložku prípravku, ktorý „má úžasnú schopnosť liečiť ľudský organizmus“. Záver: ak denná dávka chlorelly obsahuje skutočne účinné množstvo rastového faktora (čo však podľa mňa netuší ani sám výrobca), je chlorella nebezpečnou súčasťou potravy v prevencii, ale najmä v liečbe rakoviny. Z rovnakého dôvodu, ako kravské mlieko, ktoré obsahuje rastový faktor IGF-1.

* „Chlorellová vláknina pôsobí vďaka sporopolleínu celkom výnimočne a... bla-bla-bla“

Okrem nesprávnych pojmov (napr. „bunečná stena“ v slovenčine neexistuje), text vykazuje – ako väčšina informačných materiálov podobného charakteru – zvyčajne vysokú dávku neprofesionality prekladateľa. Tvrdenie, že „bunečné steny na seba nevratne viažu toxické látky, ktoré potom... a bla-bla-bla“, môže ohúriť už len negramotného človeka. Ak je chlorella taká stráviteľná (podľa tvrdenia firmy o pár riadkov vyššie je to na viac ako 76% - sic!), tak bunkové steny riasy musia byť rozložené tráviacimi enzýmami na niečo, čo už treba pomenovať chemickým (napr. lignany, glukany a pod.) a nie biologickým pojmom. Z formulácie textu o chlorelle na stránke www.strava.sk nie je jasné, či prípravok po procese priemyselného spracovania obsahuje ešte aj nejaké intaktné – neporušené bunky rias, ale podľa môjho názoru by v takom prípade hrozilo, že riasy – ak prežijú aj veľmi kyslé prostredie žalúdka – v čreve „ožijú“ a čo by to pre ľudské črevo a zdravie znamenalo, ťažko domýšľať Smile Stránka www.chlorella.sk však našťastie uvádza, že prípravok neobsahuje intaktné riasy.

* „V obsahu niektorých vitamínov chlorella absolútne vedie. Napríklad supermolekúl vitamínu B12 obsahuje viac ako hovädzia pečienka alebo pivovarské kvasnice. Obsahuje 17-krát viac vitamínu C ako pomaranč a 10-krát viac betakaroténu ako mrkva a... bla-bla-bla“

Dajme zase bokom fakt, že „hovädzia pečienka“ chcela byť asi „hovädzia pečeň“ a venujme sa tvrdeniam. Hoci, ak niekto takto nekompetentne preloží banalitu, ako môžete dôverovať jeho ostatným „odborným“ informáciam?

Už najmenej od r. 1993 je známe, že pivovarské kvasnice a riasy (včítane chlorelly) obsahujú najmä neaktívne izoformy vitamínu B12, ktoré sa pri bežných analýzach nedajú identifikovať a „tvária sa“ ako pravý vitamín, ale jeho účinky nemajú (dr.Victor Herbert – „pán B12“, Mt. Sinai Medical School, New York).

Ďalej: 100 gramov sušenej riasy možno obsahuje viac vitamínu C než pomaranč, ale ako môžete naraz zjesť 100 gramov chlorelly?! To isté platí pre betakarotén a mrkvu. Jedna denná dávka chlorelly (3 g) za 17.- Sk, ktorú niekto pestuje, vysuší, zabalí a cez niekoľko úrovní obchodného reťazca predá, obsahuje 2,5 mg betakaroténu = 44 g mrkvy, ktorá vás v októbri 2007 vyjde na 50 halierov (obchodná sieť TERNO), pekne chrumká a môžete si ju vypestovať aj sami Smile

Následná tabuľka zo stránky http://www.chlorella.sk/ je typickým príkladom komerčnej demagógie, pretože porovnáva obsah látok v potravinách na 100 gramov. Kým na jednej strane nemôžete zjesť naraz 100 g chlorelly a stojí vás zhruba 600.- Sk, na strane druhej 100 g špenátu, mrkvy, sóje, brokolice alebo vlašských orechov zjete naraz úplne v pohode a všetko dohromady to stojí iba zlomok sumy, ktorú zaplatíte za 100 g chlorelly.

„Príklad vysokého obsahu niektorých životne dôležitých zložiek ľudskej potravy
v Chlorella Tabs voči iným potravinám, známym tiež vysokým podielom týchto látok“

Graf Chlorella


Viac naozaj nestojí za námahu a čas, takže krátke zhrnutie:

* Mladý jačmeň vám asi neublíži, pretože aj jeho potenciálne nebezpečný účinok na „uvoľňovanie prolaktínu“ je veľmi pochybný, ale považujem ho za zbytočne drahú sušenú zelenú vňať alebo zbytočne drahý zelený nápoj, ktoré môže mať opodstatnenie ako doplnok stravy v prípade ťažko chorého človeka neprijímajúceho bežnú stravu. Ak si však z petržlenovej vňate pripravíte pesto a kôprovú vňať posekáte do šalátu s paradajkami, získate oveľa viac čerstvých zdravých „vecí“ Smile
* Chlorella je predovšetký šikovný trik tých, ktorí sa tak často vo svojich textoch oháňajú „prírodou“. Nevidím nič „prírodné“ na tom, že ak sa chcem starať o svoje zdravie, mal by som byť odkázaný na produkt, ktorý vyrastie a „stabletkavie“ na druhom konci sveta, aby nakoniec za príliš veľa peňazí odišiel aj zo mňa druhým koncom. Smile
* Väčšina prác o chlorelle publikovaných v ostatných rokoch v časopisoch strednej a nižšej odbornej úrovne pochádza najmä z pracoviska Ocean Nutrition, s.r.o. v meste Dartmouth v Kanade, ktoré chlorellu vyrába a predáva.
* Ak denná dávka chlorelly obsahuje skutočne účinné množstvo rastového faktora, chlorella je nebezpečnou súčasťou potravy v prevencii, ale najmä v liečbe rakoviny.
* Tieto informácie sa, samozrejme, týkajú aj prípravkov z jačmenných listov a chlorelly od iných výrobcov. Prečítajte si Ako rozpoznať falošné zázraky?
* Ak si na základe týchto informácií a zdravého rozumu nekúpite chlorellu ani mladý jačmeň, ušetril som vám zhruba 1500.- Sk mesačne. Tak si za túto sumu nakupujte viac čerstvej zeleniny a ovocia – určite urobíte lepšie! Nechajme zatiaľ éru kozmonautickej stravy ďalekej budúcnosti a doplnky výživy pre ťažko chorých tým ťažko chorým. Smile
* Upozornenie pre všetkých distribútorov uvedených prípravkov: poslednýkrát upozorňujem predstaviteľov distribučných spoločností uvádzaných prípravkov ako aj ich obchodných zástupcov, aby prestali zneužívať meno „Igor Bukovský“ a moje osobné vyjadrenia na podporu predaja svojich výrobkov. Nikdy som neodporúčal užívanie týchto prípravkov a osobne som ich nikdy neužíval. Ak sa vyskytne táto situácia znova, podniknem právne kroky na ochranu svojho mena a obchodnej značky AKV.
* Prosba k verejnosti: Prosím všetkých priaznivcov AKV a zdravého rozumu, aby v prípade, že sa stretnú pri ponuke alebo predaji uvedených produktov (alebo akýchkoľvek iných produktov) s používaním môjho mena a odvolávaním sa na moje odporúčanie (žiadne som v kategórií multilevel marketingu nikomu nedal!), aby ma o tom bezodkladne informovali na adrese akv@akv.sktáto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript. s uvedením kontaktu na seba. Vopred veľmi pekne ďakujem! Smile
* Zoznam známych distribučných spoločností uvedených produktov na Slovensku:
bioštýl. s.r.o.
Energy. s.r.o.
Finclub. s.r.o.
Green Ways, s.r.o.
Blue step spol. s.r.o.

dali4
8. apr 2010

Ahojte, ja som našla toto... čo si o tom myslíte? http://www.detoxipad.sk/index.php/o-je-detoxi-p...

lencul559
8. apr 2010

Je to možné, že to funguje. Manžel bol na tetoxikácii pred tým než prestal fajčiť. Tie plechové tabuľky, čo mal na nich položené ruky boli naozaj celé čierne po terapii.

dali4
8. apr 2010

no, objednala som si to 😅 ... vyskúšam a dám avízo 😉

bajnokova
9. apr 2010

Ahojka ja se zajímam o přírodní produkty a o detoxikaci berem to celá rodina a jsme moc moc spokojeni, kdyby jste chtěl někdo něco vedet více napište do IP.

daducha
9. apr 2010

ahojte,

"vdaka" castym chorobam mojich deti som sa dostala ku pripravkom cinskej mediciny a kedze Cordyceps nam fantasticky pomohol, rozhodli sme sa s manzelom aj pre detoxikaciu ich produktami.Ja sice nemôzem, este kojim, no manzel zacina v pondelok 2 tyzdnovu kuru, tak ked to skonci ozvem sa ako to pomohlo.Sama som zvedava, aj ked mam tusak, ze to bude podobne ako s Cordycepsom super.

katuska26
12. apr 2010

Ja po osobnej skúsenosti odporúčam chlorellu spirullinu a lithotamnium riasy... Ja s dcérkou a manželom ich konzumujeme už 4 mesiace a od vtedy ak sme boli chorí, tak len sople 🙂/ po prvotnej detoxikácii/ a celkovo priebeh choroby je úplne iný ako predtým... Z nádchy som sa dostávala vyše dvoch týždňov teraz je za 3 dni po nádche, ak je i keď už neochoriem tak ľahko, čo ma pred tým prefúklo a už som bola chorá.. Aj manželovi sa počas choroby hned spravila horúčka a na druhý deň mal už chrastičku, žiadne namokvanie ako to býva zvyčajne..
A čo máme skúsenosti ľudia hneď ako začnú konzumovať tieto riasy tak začnú vykašlievať hlieny čistiť sa...Tak to bolo aj u nás hneď ako sme začali konzumovať riasy tak sme začali strašne kašlať hlieny... Asi tam niekde driemali a nič ich nedokázalo odlepiť....až riasy...Od vtedy nevieme čo sú to antibiotiká 🙂
Ja som pre dcérku chcela vyskúšať tiež ten cordyceps, ale na koniec sme sa dostali k riasam, ktoré obsahujú 4000 vitálnych látok, čiže ma nielen detoxikujú ale aj vyživia.... trošku o riasach ktoré my konzumujeme:
Mikroriasy patria medzi najstarších obyvateľov na Zemi. Aj v najkrutejších obdobiach si zachovala pôvodnú krásu a biologický význam pre najvyvinutejšie živé organizmy.
WellStar pestuje mikroriasy na vlastných slnečnývh farmách, v kryštáľovo čistej vode, ktorá je bohatá na minerálne látky s využitím najmodetrnejších technológií.
WellStar mikroriasy sa získavajú pri nízkych teplotách pomocou novej metódy vstrekovania stlačeného vzduchu. Táto metóda umožňuje, aby citlivé výživné látky a zraniteľné štrukúry bielkovín zostali neporušené. Všeobecne známy a uznávaný Výskumný Ústav Potravín a Životného prostredia, so sídlom v Ahrensburgu (Lebensmittel – und Umweltforchung /LEFO/ už dlhé roky zabezpečuje dozor nad kvalitou produktov WellStar, pričom sa podieľa aj celý rad nezávislých odborníkov.
V našom Berlínkskom centre sú nepostrádateľní aj naši horliví a vzdelaní odborníci, ktorí zabezpečujú výborné poradenské služby a nepretržitú dodávku produktov. Okrem toho WellStar produkty získali aj kvalifikáviu ISO 9001. Toto všetko Vás môže ubezpečiť, že v ponuke Firmy WellStar sú len také produkty, ktoré sú nedotknuté, získané žatvou v optimálnom čase a spracovávané najšetrnejším spôsobom.
Spirulina platensis
Najvzácnejšia klenotnica prírody

Je drobulinká špirálovitá mikroriasa, ktorá fotosyntézou premieňa energiu slnka na výživné látky. Za svoju intenzívnu zelenú farbu vďačí vysokému obsahu chlorofilu, ktorý je mimoriadne dôležitý k tráveniu a výmene látok v organizme. Spirulina nemá silnú bunečnú membránu, ako ostatné rastliny, preto tráviaci trakt organizmu ľahko spracuje všetky vitálne látky, ktoré sa v nej nachádzajú.
Obsahuje výrazne väčšie množstvo aminokyselín, ako mliečne potraviny. Jej zásaditý charakter zabráni prekysleniu organizmu. Najdôležitejšie zložky v nej: vzácne bielkoviny, viac, ako 2000 enzýmov, rôzne aminokyseliny a vitamíny, ako napr.: úplná škála vitamínov B komplexov, B12, Kálium, Magnézium, Zinok, Železo, Beta - karotén, dôležité mastné kyseliny, ako Gamma linolin. Táto bohatá ponuka spiruliny poskytuje organizmu výrazný zdroj energie.

Chlorella vulgaris
Čistí pomocou slnečnej energie

Chlorella vďaka svojej jedinečnej bunečnej konštrukcii je schopná vyplaviť všetky usadené škodlivé a toxické látky z organizmu. Chlorella vulgaris je jednobunková sladkovodná riasa, má trojbunkovú membránu a obsahuje vlákniny, vďaka, ktorým aktivuje naše trávenie. Jej obsah chlorofilu je vyšší ako v Spiruline. Vďaka svojej špeciálnej konštrukcii je schopná na bunkovej úrovni hlboko detoxikovať organizmus. Jedinečná schopnosť, vyviesť ťažké kovy z buniek. Naša pečeň a obličky sú po detoxikácii schopné lepšie vykonávať čistiacu úlohu. Takto sa stáva Chlorela dôležitým strážcom nášho zdravia a našej imunity.

Lithothamnium Calcareum
Tretia najdôležitejšia zložka úproduktov firmy WellStar. Ich význam spočíva vo vysokom obsahu vápnika, ktorý je 90 % vstrebateľný pre ľudský organizmus. Súčasná ľudová choroba „rednutie kostí“ – osteoporóza vyžaduje výraznejšiu prevenciu, obzvlášť v období menopauzy. U dospelého človeka sa ročne v jeho kostiach vymenia až 20% vápnika. Staré bunky odumierajú a namiesto nich sa vytvárajú nové, ale len za predpokladu prítomnosti magnézia, D - vitamínu, fosforu atď., ktoré napomáhajú absorbcii vápnika do organizmu. Mlieko na prevenciu nepostačuje.

lyongirl
autor
26. apr 2010

Ahojte, dávno tu nik neprispel. Mne malý prestal piť riasy a neviem ich doňho dostať ani po dobrom, ani po zlom. Pil ich každé ráno a dokonca aj hovoril, toto lúbim, toto mi chutí a pár dní dozadu zrazu toto nelúbim a nedá to do pusy za nič na svete. Ani prísľubom čokolády, ani vyhrážaním, že pôjde doktorke, neviem, ako ho na to nahovoriť ☹

katuska26
9. máj 2010

Ahoj lyongirl, tak to mi je ľúto že prestal piť, nakoľko si písala že si ich už obľúbil 😒 , my ich pijeme stále, sme zdraví a cítime sa skvelo, plný vitality.... Ale malá vidí aj nás že ich pijeme, čo u vás nevidí, škoda. Možno keď prestaneš kojiť i keď tie riasy čo pije malý by si mohla, tam je veľmi nízke % chlorelly, máš tam hlavne spirullinu na výživu buniek. Však porozmýšľaj, prípadne mi napíš na mail 😉 Hlavne nevešaj hlavu. 🙂

hely79
10. máj 2010

ahojte
ja som asi pred 4 rokmi skusala colonix a bola som velmi spokojna... co vsetko zo mna vyslo, to sa nedalo opisat a pritom sa snazim stravovat zdravo. co som bola ale prekvapena, hned ako som ho douzivala som otehotnela :o).
neviem ci viete, ak sa chcete detoxidovat, najprv treba odstranit zo zubov amalgan. vypary amalganu otravuju telo. ak je amalgan odstraneny, potom sa moze zacat s chlorellou. inak to nema vyznam. a dr. Klinghard odporuca k tomu kapsule z medvedieho cesnaku ale najlepsia je koriandrova tinktura. pozrite sa na tuto prednasku dr. Klingharda, neviem ci ju poznate: http://www.auria.sk/blog/nie-sme-chori-sme-traveni

katuska26
10. máj 2010

Ahoj hely mňa zaujíma tá detoxikácia colonixom, čítala som fóra o tom na nete a názory sa rôznia. Tak by ma zaujímalo, ako detoxikácia colonixom prebiehala u teba, presne čo sa dialo, no a čo z teba vychádzalo, nejak sa mi to nezdá, ako nieže ti neverím, ale niekto to vychvaľuje iný to odsudzuje, aj že to nieje 100% čisté, že črevá potom zlenivejú atď. Skúsila si ju len raz či viackrát???? 🙂 dík za odpoveď..

natrix
26. máj 2010

ahoj holky 🙂
tahle diskuze mi přijde asi nejbližší tomu, co hledám... na těhu se teprve chystám a to v delším časovém horizontu (1-2 roky, podle situace). Celý život se snažím jíst relativně zdravě, v poslední době preferuju hnědý cukr, celozrnné pečivo (nejen výjimečně, ale běžně) a podobně, ale jsem spíš ve fázi získávání informací. Chtěla bych vás poprosit - kde najdu informace, jak správně zdravě jíst? Případně se i připravit na těhotenství a očistit organismus? Co byste mi poradily?
Díky všem. 🙂

rv_adka
8. jún 2010

Ahojte. Chcela by som sa spýtat ci ma chlorella aj nejake negativne ucinky . Dakujem pekne za odpovede. 🙂

tynushqa
8. jún 2010

Ahojte, ja teraz skúšam "čistenie" podľa liečiteľa Pavela Šímu, ak by mal niekto záujem pošlem mu na mail knihu. Vraj je veľmi účinné 😉

emma_932
9. jún 2010

ahoj Tynushqa, ja by som mala zaujem, adresu ti poslem cez IP..
dakujem 🙂

anjelka64
Odpoveď bola odstránená
Zobraz