Ako detoxikovať organizmus?

lyongirl
27. apr 2009

Ahojte, zaujímalo by ma, akými "prírodnými spôsobmi" sa dá detoxikovať organizmus. Myslím niečo, čo sa môže počas tehotenstva a dojčenia.
Kúpila som si aloe, ale to sa nesmie počas tehu a dojčenia a jediné čo viem, tak je akurát to, že so žihlavovým čajom sa dá prečistiť krv.
Poznáte ešte niečo?

katuska26
10. feb 2010

Na detoxikáciu riasy Chlorellu spirullinu a lithotamnium, to je výber naj z naj...trochu pre info
Produkty: Na báze ekologicky pestovaných sladkovodných rias (planktón).

Firiem čo predávajú produkty z rias je viac, to je jasné, ale produkty firmy Wellstar sú jedinečné tým, že obsahujú tieto riasy ŽIVÉ. Po zmiešaní s vodou znovu naštartujú svoje životné procesy a takto sa pijú. Účinky takto prijímaných rias na ľudský organizmus sú omnoho výraznejšie, energetický nápoj Kineto bol dokonca zaradený do stravného režimu nemeckých športovcov pripravujúcich sa na olympiádu. Všetky produkty môžu užívať aj tehotné, alebo dojčiace matky a malé deti.

Trochu o produktoch:
Základom všetkých produktov sú riasy Chlorella, Spirulina a Lithotamnium. Tieto 3 druhy obsahujú dokopy 4000 vitálnych látok. Pre porovnanie - Aloe vera ich obsahuje 250.
* posilňuje imunitný systém tým, že stimuluje telo k tvorbe interferónu
(interferón - bielkovina, ktorá vzniká v bunke po napadnutí vírusom, chráni ďalšie bunky pred infekciou)
* zvyšuje úroveň zdraviu prospešnej mikroflóry v tráviacom trakte
* podporuje lepšie trávenie a vyprázdňovanie
* podporuje liečbu vredov a liečbu koliky
* znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu, čo napomáha k ochrane proti srdcovým chorobám
* účinne detoxikuje organizmus a regeneruje pečeň, čím dochádza k ešte účinnejšej detoxikácii a vyčisteniu krvi. Pomáha tak schopnosti organizmu bojovať proti rakovine všetkých ľudských orgánov
* vďaka obsahu Chlorella Rastový Faktor (CGF) stimuluje rast detí
a obnovu tkanív
* Chlorella je bohatá na horčík, ktorý je potrebný pre mentálne zdravie,
obmedzuje astmatické záchvaty. Žiadna bunka v tele nie je schopná fungovať bez horčíku.
* Chlorella upravuje metabolizmus cukru tak, že udržuje jeho hladinu na konštantnej úrovni.
* Všetky civilizačné choroby sú sprevádzané prekyslením organizmu. Riasy sú zásadotvorné, čím dostávajú prekyslený organizmus do vyváženého stavu a napomáhajú vyliečeniu akejkoľvek choroby
* Chlorella obsahuje najviac chlorofilu zo všetkých potravín na svete.
Desiatky vedeckých štúdií dokazujú výrazné protinádorové a
antioxidačné účinky chlorofilu
* Zlepšuje stav pokožky, vyhladzuje vrásky, odstraňuje viditeľné žilky.
* Vymenované pozitívne účinky trojice rias zďaleka nie sú kompletné...
pre bližšie info IP 🙂

barica
10. feb 2010

spiruliny a chlorelly bych se v tehotenstvi ani pri kojeni nebala, ja sama je uzivala cele tehotenstvi a i ted pri kojeni, dodavaji telu potrebne vitaminy a mineraly... vynechat mlecne vyrobky je take vhodne, ale pokud jsi schopna nahradit vapnik necim jinym, ono neni tak jednoduche jen tak rict vynechat mlecne vyrobky, ja sama jsem take jejich odpurce, ale vseho s mirou! gor v tehotenstvi! dalsi nejvetsi alergen a "zacpavac" strev je lepek... a s tim ovocem a zeleninou bych to vubec neprehanela, gor s nejakym exotickym ovocem, jablka klidne, bezna sezonni zelenina taktez, ale 4 pomerance denne?! to bych nedelala!!! nekomu syrove ovoce vadit nemusi, kdo ma vsak slabsi zazivani, tak by mu to nepomohlo, spis naopak! a navic, ted je zima, clovek by mel jist spis podusene ovoce a zeleninu, syroveho by se mel vyvarovat, na ocistne kury je cas na jare, ne ted v zime!!!

v tehotenstvi a pri kojeni bych NEBLBLA?!

lauraa
10. feb 2010

ahojte...mate niekto skusenosti s boimagnetickou rezonanciou? 😉

paola.o1
10. feb 2010

Ahojte detoxikatorky 🙂 s cim mate najlepsie skusenosti? Aloe vera, zeleny jacmen, echinacea alebo nieco uplne ine? dikes

daducha
10. feb 2010

Ahoj,

tak ja som dlhe roky este ako slobodna bezdetna frcala na delenej strave, bez mliecnych veci s minimom cukru,cele dopoludnie som jedla iba ovocie, na obed zeleninovy salat, vecer teple jedlo.Musim zodpovedne napisat, ze som sa citila fantasticky.Ked som otehotnela,tak som bola taka hladna uz o stvrtej rano, musela som s tym prestat.
Momentalne kedze este kojim a som stale rano hladna 😀 ,tak zatial iba kazde rano pijem zeleny jacmen,jem minimum sladkeho a snazim sa vela zeleniny.
Akonahle dokojim, tak sa chystam na poriadnu detoxikaciu a nabehnem na svoj styl spred tehu.
Inak velmi sa odporuca crevna sprcha, bola som- da sa v pohode vydrzat.

paola.o1
10. feb 2010

ahoj, ja som tiez dlho frcala na delenej strave, ani som si to uz neuvedomovala, bol to proste zivotny styl, no ale poviem ti, ja uz ani nerodim ani nekojim a stale som hladna 😝 uz sa do toho neviem dostat, tak snad ma nabudi ked si pred seba postavim flasu nejakeho detoxikantu

ivka144
10. feb 2010

Daducha - kde si bola? Mna to uz pred sto rokmi zaujimalo, ale nikdy som sa neodhodlala a asi ani neviem, oc mam od toho cakat (nemyslim nasledky pozitivne, ale prakticky priebeh atd) d.

daducha
10. feb 2010

Ahoj ivka,

bola som na Hrnciarskej v Bylinkarovi,robia to na poschodi.V podstate ide o klasicky klystir,asi poznas z pôrodu 😀 ,len sa to robi pomocou takeho pristroja.Vôbec to neboli,trochu je neprijemne to mnozstvo vody ktore do teba naleju.A priamo sa da vidiet co z teba vychadza 🙂 ,cez taku priesvitnu hadicu.Bolo to dost davno,tusim som potom stravila priamo tam isty cas na WC 😀 .Treba ist viac krat,pocet a interval netusim, no ak to este robia,vsetko zistis priamo od nich.

katuska26
11. feb 2010

No ja ostávam radšej keď toto čítam u rias... Riasy od f. wellstar.de nielen detoxikujú ale tým že majú 4000 vitálnych látok a 95%vstrebatelnosť /aloe má 250 vit. látok a 38% vstrebatelnosť, na zamyslenie nemyslíte???/, viživia všetky bunky v tele a to vidieť aj navonok... Klystír vitalitu nedá.... A je to vhodné pre všetkých tehotné dojčiace ženy aj malé deti, no a to som hľadela ako puk ako môže byť malé dieťa 4ročné zanesenéééé. Nie nedarmo sa im hovorí Green gold - zelené zlato.... Však riasy tu boli ako prvé a my ich objavujeme až teraz aké sú prospešné pre ľudské zdravie...

barica
11. feb 2010

souhlas s katuskou, zadne zbytecne "invazivni" zasahy do tela, rasy to bohate zvladnou! zrovna vcera davali v poradu Sama doma tema rakovina tlusteho streva, byl tam moc sympaticky mlady doktor, rikal, vseho s mirou, dostatek vlakniny, pohybu, pitny rezim, omezeni zivocisnych tuku, pozitivni mysl a kdyz tam byl dotaz na vyplachovani streva, tak to razantne odmitl, rikal, ze je dulezite mit pravidelnou stolici🙂, to je jasne a vyplachy jsou zbytecne...

daducha
11. feb 2010

asi som to zle prirovnala,zaciatok crev.sprchy sa podoba na klystir, potom sa velmi jemne precisti cele crevo.Pri klystire je to dost drasticke a vyprazdni sa iba kusok creva,toto je nieco ine.Ak to clovek absolvuje podla mna raz rocne nejako to poskodit nemôze.
Co sa tyka Colonixu, tak ma nepresvedcili,su to sialene peniaze a reakcie ludi na diskusiach hovoria skôr nie ako ano.Ale je to len môj nazor, nemam vyskusane, no asi ani nebudem 😉 .Dam sa nahovorit na riasy.S ktorymi mate dobre skusenosti?

lenka.22
11. feb 2010

ahojte do tej crevnej sprchy by som tiez nesla. je to take neprirodzene. skor tie prirodne riasy. uz to tu niekto pisal, v archive stv z 13.3 relacia damsky magazin. tam o riasach hovorili. co som sa docitala, treba davat pozor na to, aby ste kupili zive riasy, nie nejake chemicke, mrtve, takze tiez este neviem ake kupim, rozmyslam nad wellstar co pisala katuska, len si o nich este nieco precitam na tych nemeckych strankach a porovnam s inymi co som si vyhliadla, ale zaujimalo by ma, ci mate niekto skusenosti so zelenym jacmenom? a aky je vlastne rozdiel v papani rias a zeleneho jacmena?

barica
12. feb 2010

mne jecmen nesedel, jsem celiak, ale i tak by to melo byt v pohode, mlady jecmen je bezlepkovy, ale bylo mi po tom spatne... chlorellu mam od Energy, Bio Spirulinu od Healthlinku...

jak se pozna rozdil mezi chemickou mrtvou a zivou rasou?!

lenka.22
12. feb 2010

barica, to by som aj ja rada vedela🙂 ale zatial som nasla jedny riasy, kde je napisane, ze su zive a u dalsich to napisane nebolo, a tie aj mali ovela viac pridavnych latok ako tie zive....

katuska26
12. feb 2010
barica
12. feb 2010

katuska, ale Energy nema lisovane tablety?! alespon u Probiosanu je to prasek, ktery je dany do zelatinove kapsle... da se i vysypat..., ale protoze ma v sobe probiotika, tak je to v kapsli, aby se ta probiotika dostala tam, kam maji...

katuska26
13. feb 2010

Aha barica tak ja som iné potom myslela lebo čo som pozerala našlo mi len tablety lisované, no aj tak wellstar nemá konkurenciu o tom som presvedčená sú naj, máš v nich aj chlorellu, spirullinu aj lithotamnium no a 4000 vitálnych látok 🙂 to nemajú u nás žiadne riasy 🙂

didi35
14. feb 2010

katuska: kde tie riasy objednavas? mala by som zaujem, dik

josefka
14. feb 2010

ahojte, jsem zrovna na detoxu a nahodou jsem narazila na vasi diskuzi 🙂 - jak jste se tady nekdo ptal, kestli chlorellu a spirulinu muzete pri tehu a kojeni - tak ano, ALE ....lepsi je spirulina, protoze chlorella vic cisti jatra a neni vhodne, aby se pri tehu nebo pri kojeni uvolnovaly toxiny do krve ... presly by domiminka. je dulezite zacit velmi pomalu - udrzovaci davka spiruliny je 10g za den a to je davka, kterou byste nemely prekrocit v tehu nebo pri kojeni. Dostavejte se na ni pomalinku - zacnete treba 1g a behem 14 dni se postupne vyskrabejte vic.

Jinak obecne se detox 2 mesice pred tehu, pri a po (v dobe koeji) nedoporucuje.

Pokud jste na chlorellu ci spirulinu zvykle dlouho, jite ji treba nekolik mesicu a otehotnite, tak neni potreba menit davkovani.

Co se tyce toho cisteni strev - nez clovek zacne cistit jatra je strasne dulezite, aby vycistil a uzdravil streva. Streva pomahaji detoxifikovat a hlavne odvadeji toxiny, takze je primo nechtene, kdyz nefunguji spravne. Podle me neni potreba jit na hydrocolon therapy (i kdyz znam lidi, kter na to prisahaji), ale je dobre si procistit streva bud pomoci nejakeho prirodniho projimadla a nebo pomoci slane vody a cviku.

katuska26
15. feb 2010

josefka presne tak môžu aj tehotné a dojčiace ale pomaličky, nie 2x denne ale tak raz za tri dni... Určite im to neublíži práve že je to vhodné...
didi IP 😉

josefka
15. feb 2010

katuska to je pravda ..... Japonky je jedi normalne a zjistilo se, ze maji zdravejsi deti - mene atopickych ekzemu, vyssi IQ a maji v mlece mene tezkych kovu. Hlavne musi byt bio nebo organic - protoze morske rasy dobre vazou tezke kovy - jak z tela tak z vody, takze musi bytco nejcistsi.

lucyy01
16. feb 2010

Ahojte kočky, vidím že je vás veľa a máte s riasami skúsenosti, ja by som ich rada vyskúšala na akné, pretože nič mi zatiaľ v mojom 6 ročnom boji nepomohlo..skúšala som z detoxikantov len aloe a to mi nepomohlo vôbec..Neprečítala som si síce celú vašu debatu, ale čo som prečítala, nikto nepísal či to pomáha aj na akné..vie mi niekto poradiť? na iných fórach som sa ale dočítala, že sa v mnohých prípadoch ich akné veľmi zhoršilo a úplné vyliečenie sa zatiaľ nepodarilo nikomu..skôr naopak... 😒 Dakujem za odpoved. 😉

emma_932
16. feb 2010

ahojte, poznate niekto napoj Neera?

katuska26
22. feb 2010

luccy: ja som jednej kamarátke dávala riasy s tým, že si tiež chcela akné vyliečiť, pije ich zhruba mesiac a zatiaľ je spokojná. Ide ako som písala o riasy živé, ktoré nielen detoxikujú ale aj vyživia, dajú telo to čo potrebuje a my aj keby sme si nakúpili všetky vitamíny v lekárni tak to nepokryjeme.. lebo vstrebateľnosť takých je zhruba 15% a u rias 95%
no ak má niekto záujem o bližšie info, alebo sa chce spýtať na jeho konkrétny zdravotný problém, prosím IP 😉 rada pomôžem 🙂

veronikapp
22. feb 2010

A dajú sa tie riasy z Wellstar kúpiť na Slovensku? Ak áno, kde? Ak nie, odkiaľ ich beriete?

zuzpolka
22. feb 2010

to by aj mna zaujimalo kde sa to da kupiť? 🙂 je to vo forme tabliet alebo prašku? 😕

josefka
22. feb 2010

lucyy, zalezi na tom, z jakeho duvodu to akne mas? Pokud to mas treba hormonalniho razu, tak ti samotne rasy moc nepomuzou a potrebovala bys podporit tu danou zlazu, aby zacala spravne produkovat hormony. Ja svoje post pilulkove akne lecila skoro 2 roky, ale ne detoxem, ale celkovou zmenou stravy, zivotnim stylem a prislusnyma vitaminama a bylinkama. Detox jsem si udelala az kdyz jsem vedela, ze mi v tele vsechno funguje spravne, aby se telo dokazalo tech toxinu zbavit co nejrychleji.
Je trochu kontraproduktivni delat detox, kdyz treba pouzivas konvencni kosmetiku, klasicke cistici prostredky, jis spatne jidlo a hlavne kdyz nemas v poradku streva a pomaly lymfaticky system.

katuska26
23. feb 2010

baby pre viac info vika@szm.sk alebo IP...
Inak riasy firmy wellstar sú živé v praškovej podobe tabletové by som nekupovala to sú mrtve a krajina pôvodu buď Čína alebo neznáma... , riasy f. wellstar sa pestujú v Brazílii pri Amazone... A sušia sa pri 30 stupňoch šetrne vzduchom takže si zachovajú všetky vitálne látky ...šči že niesú riasy ako riasy...
No a k tomu akné to neviem či to akné vylieči ale telo prečistí a zanesený organizmus môže byť dôvodom, no
a vyživia všetky bunky v tele....no a nedostatky sa vždy odzrkadlia na pleti, vlasoch, nechtoch...
Inak riasy nie sú liek ale potrava... 😉

josefka
23. feb 2010

katuska, spousta tabletkovych ras se pestuje v Kalifornii nebo v Japonsku, ja jsem z Ciny jeste zadne nevidela .... ale je pravda, ze nevim jak je to na SK.
Take chci podotknout, ze hlavni podil na dotoxifikaci ma chlorofyl a ten je ve vsech rasach, v prasku, v tabletkach .... a vlastne nevim presne co myslis tim zive nebo mrtve rasy, snazila jsem se najit nejake info od te firmy wellstar, ale nenasla jsem jejich stranku, predpokladam, ze mluvis o pritomnych enzymech?
Vsechny rasy (tedy alepson ty kvalitni) se susi pri nizkych teplotach a pak se rozemelou na prasek. Tabletky se slisuji silou, zadna teplota se u toho uz nevyviji, takze nedochazi ke ztrate cennych latek. Rada bych si ale o vyrobcich te firmy o ktere mluvis neco precetla, ted mluvim jenom obecne o tom, jak se rasy vyrabi.

Jinak s tebou naprosto souhlasim, ze neni na skodu uzivat kvalitni (rozumej bio) chlorellu nebo spirulinu, klidne cely zivot, jak pises neni to lek ale potravina 😉

josefka
23. feb 2010

katuska, tak uz jsem nasla, prispevek, kde jsi davala odkaz na net .... jeste chci rict, ze lisovane tabletky v sobe nemaji zadne jine pridavne latky a vstrebatelnost je stejna jako u prasku. Ty tabletky se 100% rozpusti v zaludku.
jedina nevyhoda je, ze jsou drazsi, tech tabletek se musi snist hodne, ale nekteri lide nedokazou pit roztok spiruliny nebo chlorelly, zveda jim to zaludek, tak pak jedine sahnout pro tabletky.