Ako detoxikovať organizmus?

lyongirl
27. apr 2009

Ahojte, zaujímalo by ma, akými "prírodnými spôsobmi" sa dá detoxikovať organizmus. Myslím niečo, čo sa môže počas tehotenstva a dojčenia.
Kúpila som si aloe, ale to sa nesmie počas tehu a dojčenia a jediné čo viem, tak je akurát to, že so žihlavovým čajom sa dá prečistiť krv.
Poznáte ešte niečo?

etuska
27. apr 2009

Lyongirl-precitaj si knihu od katariny Horakove:Detoxikacia organizmu,spominaju sa tam riasy-Chlorella a Spirulina-ale neviem ci 100% aj pocas tehu a dojcenia

lyongirl
autor
27. apr 2009

díky, pozriem to 😉

s.arik
27. apr 2009

syrová strava, je tu o ní diskuze.

není třeba na to vlítnout zhurta, ale taková zásada celé dopoledne JEN syrové ovoce, 12-17h cokoliv, mezi 18-19h pořádnou mísu zeleninového salátu, a apk už před spaním nic. už jen to je velice přínosné - omezí to množství snězených bílých jedů (sůl, cukr, bílá mouka, mléko) a přinese hromady vitamínů a minerálů.
ovoce čistí velmi silně, pokud se nekombinuje s pečivem 😝 😀

lyongirl
autor
27. apr 2009

a to mám mať plný žalúdok doobeda len z ovocia? Veď umrem od hladu 😀 a čo potom človiečik ktorého živím 😕
a mlieko je "jed"? Ja ho pijem každé ráno - 1 šálku a myslím si, aké to je zdravé...

lyongirl
autor
27. apr 2009

baby zatiaľ vďaka, večer sem mrknem, teraz musím ísť 😉

etuska
27. apr 2009

lyongirl-v tej knihe sa pomina aj "ryzova kúra" po dobu niekolkych dni-tusim 40-ale to by si si musela precitat ce,y postup-neskor sa pridava k tomu zelenina.Este som neskusala.Kupila som si Chlorellu,ale zatial som si ju dala len 2x-pri Chlorelle je potrebny dostatocny prijem tekutin 😉

jankando
27. apr 2009

tiez som si zaobstarala chlorellu, ale kym som sa do nej pustila, zisitli mi zlcnikove kamene, tak som prestala brat...ale urcite to nie z toho.. 🙂 zlcnik mam chyteny uz od tehu.. ☹ ale vynechala som, aby nahodou nieco...po operacii sa do neho pustim znovu...kamoska mi odporucila a tiez som si pozrela na stvcke archiv Damsky Magazin a Andy Timkova tam prave o nej hovorila...o chlorelle..

jankando
27. apr 2009

z dna 13.03 Damsky magazin.. 🙂

kisska
27. apr 2009

Ahoj lyongirl - pocas kojenia by som sa asi do ziadnej detoxikacie nepustala. Vsetko, co sa z tela vylucuje ako odpad, sa vylucuje aj do MM. Skor by som skusila nieco, aby sa nam tela tak rychlo nezanasali. Vylucit biele jedy, bublinkove napoje, maso (nemusis uplne, ale aspon obmedzit tucne a nahradit strukovinami ), udeniny, konzervovane potraviny a potraviny s dlhou trvanlilvostou. A v podstate ti z toho vyjde co hovorila s.arik - vela ovocia, zeleniny (nekombinovat), vela, vela tekutin, vlakniny, celozrnne vyrobky, bylinkove caje s mierou (niektore su pre deticky nevhodne), ovocne a zeleninove stavy... Vybrala si si najlepsie obdobie, neda sa to robit lepsie ako na jar a v lete 😉 😀 pridavam sa... aspon odhodlanim 😉

martina46
27. apr 2009

Na ovocí doobeda sa dá vydržať, je to vec zvyku, pár dní to ale trvá. Ja, keď som začala jesť doobeda iba ovocie, tých prvých pár dní som zjedla pár jabĺk, aby som sa ako tak zasýtila. Dobré sú tie golden, sú zasadité a tým pádom nie k z nich kyselina, celkom fajn zasýtia.

zuzpolka
27. apr 2009

ahojte 🙂

lyongirl,,, myslim, že počas kojenia a tehotenstva sa neodporuča žiadna detoxikacia
😕 😉

ja som brala colonix, a teraz mam tiež aloe vera, ale všetko až po porode 😉 🙂
tak skus vydržať 😵

lyongirl
autor
27. apr 2009

ďakujem baby, ste zlaté 😉
No, najprv musím naštartovať pozitívne myslenie 😀 a potom sa možno pustím do tej zdravej stravy. Je to asi jediné, čo je pre mňa teraz vhodné, ale ako odolať tým dobrým veciam? Chce to pevnú vôľu, ktorú nemám, aj keď s fajčením som prestala vcelku v pohode, ale až na niekoľký krát, takže tá pevná vôľa možno niekde je 😉

A ešte prečo sa nemôže mlieko? Nejak nechápem....

majkeela
27. apr 2009

Štáva z mladého zeleného ječmene. Ta nejenom že čistí organismus, ale dokonce vylepšuje mateřské mléko...

Můžeš mrknout třeba na www.zelenemiminko.cz . Je toho o ječmeni už na netu hodně. Dobře se dá kombinovat i s chlorellou.

Pomáhá i pře neplodnosti....

bihan
27. apr 2009

Lyongirl, mlieko sa môže, v tom to nie je 😉 Ide skôr o to, že keď sa dobre zamyslíš nad tým, že človek je jediný cicavec, ktorý v dospelom veku pije materské mlieko iného druhu (navyše ten iný druh je nadopovaný hormónmi, aby ho produkoval stále viacej), tak je ťažké uveriť tej mediálnej masáži o tom, aké je mlieko pre naše telo hrooozne zdravé.

Ak ťa to zaujíma, tak si pozri napr. toto 😉 http://www.prirodnivyziva.cz/rizika_dnesnich_po...

lyongirl
autor
27. apr 2009

baby zaujímavé stránky sú to, zajtra pozrem viac, dnes už padám od únavy.
ĎAKUJEM 😉

s.arik
27. apr 2009

mléko je jed a opak tvrdí jen reklama, výrobci a podplacení doktoři.
http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html
a X dalších studií plus fakt, že kdo má např. candidu nebo alergie nebo exém, tak se mu nemoci po vysazení 100% mléčných výrobků značně zlepší.
taktéž cukr a mouka a sůl.....

ovoce taky zasytí, ale to chce ne jedno jablko, ale třeba kilo pomerančů, to jsou jenom čtyři 😎 cena 20Kč.
nebo 4 jablka nebo půl kila hrozna. a na svačinu totéž.
ovoce lze snís i hooodně moc, ale nesmí se s ničím kombinovat! jinak to v žaludku kvasí a hnije 😝

skuli
27. apr 2009

Holky slyšely jste některá o přípravku Colonix na detoxikaci organismu? Já přečetla všechny ty články a příběhy lidí,kteří to používali a byla jsem v šoku,hlavně z těch fotek.Jestli je to všechno pravda,což asi je,tak je to hnus,co v sobě každý máme za ta léta.Chtěla bych to vyzkoušet. Jsem nedůvěřivá a nerada bych naletěla,je to přece jen hodně peněz.Moje mamka umřela ve 40 na rakovinu konečníku a já si už dlouho říkám,že bych měla pro svá střeva něco udělat.Až budete mít čas,koukněte na ty stránky,hlavně na reference lidí a na ty fotky.U každého je tam i bydliště a fotka,tak snad by to mohla být pravda.

http://www.drnatura.cz/index.php

nanyka
28. apr 2009

skuli, ja mam colonix doma uz peknych par mesiacov, no stale sa len odhodlavam..zatial nemam cas sa tomu venovat, neviem co to spravi s mojim telom a kedze stale niekde lietam, tak neriskujem 😀 , musela by som byt asi doma, hlavne tie prve dni ..

inak recenzii na colonix je velmi vela a co som citala na roznych inych strankach, tak je aj dost odporcov tohto pripravku - hlavne kvoli obsahu senneho listu, ktory ma laxativne ucinky a je vraj navykovy - creva zleniveju..
tak neviem.. 😒
a ludia, ktori colonix vyskusali, vraj vobec z nich tie prapodivne utvary nevyliezli..ale precistilo ich to, to je fakt..

nanyka
28. apr 2009

btw. ten colonix je na drnatura velmi predrazeny, ja ho mam z usa cez ebay za tretinovu cenu

skuli
28. apr 2009

nanyka-Takže jsi ještě nenašla odvahu 😀 Já doma právě jsem,takže teď nebo nikdy 😝 A ty znáš osobně někoho,kdo to bral?Já to studovala včera dál a dočetla se,že do toho Colonixu se dává Bentonit,což je nečistý jíl,který může dělat ty hnusy na fotkách úmyslně,aby si lidi mysleli,že mají zanešená střeva.Tak jsem z toho jelen.Ale je pravda,že jsem se dívala na colonoskopie na videu a vyprázdněná střeva jsou krásně růžová bez jakýchkoliv nánosů.

nanyka
28. apr 2009

skuli, osobne nikoho nepoznam, ale nasla som si skusenosti ludi co to uzivali na inych forach..
su popisane pozitivne aj negativne informacie..
jednoduchsia forma detoxu je napr. psyllium - ono je aj hlavnou sucastou colonixu..a krabica stoji okolo 80 sk 😉

megy2
28. apr 2009

...ahojmmate niekto skusenosti zo zelenym jacmenom???ja ho beriem asi treti mesiac a chcela by som vediet ake mate s nim skusenosti........ 🙂

lyongirl
autor
28. apr 2009

s.arik - vidím, že ty toho vieš hódne 😉 , ak si nájdeš čas, tak mi prosím poraď čo sa teda "môže jesť" a hlavne čo teda variť.
To sa nesmú ani jogurty, syry/kravské/, čo káva, cukor žiadny, alebo hnedý? Píšeš že soľ nie, to vôbec nesoliť? Som z toho jeleň a neviem, čo teda okrem ovocia a zeleniny, popr. strukovín a obilovín jesť....
Ani múka žiadna, ani pečivo, chlieb, rožky....

zuzpolka
28. apr 2009

ahojte 🙂

skuli.... ja som brala colonix 🙂 a bola som spokojna,,, ale na každeho to može inak posobiť 😀
brala som to 2 mesiace,,, a možno to ešte niekedy skusim 😵

binki
29. apr 2009

unilakt, jablka, detoxikační čajová směs, rukola... 😀

monika131
29. apr 2009

Ja som bola pár krát na bankovanie. Aj to je jeden zo spôsobov. Síce máš potom modriny na chrbte asi 1-2 týždne, ale dá sa to vydržať. 😉

dada122
2. dec 2009

Ahojte,ja som už vyskúšala detoxikáciu organizmu s prípravkom colonix.Odporúčala mi ho jedna moja známa ktorá z neho bola nadšená a tak som si ho objednala.Najprv som si myslela že to budú vyhodené peniaze ale mýlila som sa.Začala som ho užívať a po takých dvoch dňoch to robilo som nou zázraky cítila som sa taká svieža ,plná energie.No a to čo zo mňa vychádzalo o tom ani nehovoriac...Ja som nadmieru spokojná.Odporúčam!

fire85
2. dec 2009

á ted piju aloe vera a vypadá to že mi to pomáhá, spíš jsem chtěla aby se mi uklidnila nebo vyléčila vyrážka, kterou už trpím asi dva roky, ale nic moc. zkusím koupit ještě jedno balení, vyjde to celekem draho, lahev je za 134 kč a vydrží mi týden a půl.je tam 96% aloe a maracuja