Ako detoxikovať organizmus?

lyongirl
27. apr 2009

Ahojte, zaujímalo by ma, akými "prírodnými spôsobmi" sa dá detoxikovať organizmus. Myslím niečo, čo sa môže počas tehotenstva a dojčenia.
Kúpila som si aloe, ale to sa nesmie počas tehu a dojčenia a jediné čo viem, tak je akurát to, že so žihlavovým čajom sa dá prečistiť krv.
Poznáte ešte niečo?

josefka
23. feb 2010

katuska, ta firma wellstar ale nema ty rasy bio ☹ nebo jsem to prehlidla???? Ani jsem se na tech strankach nedocetla nic o tom, ze by byly "zive" nebo "mrtve" jak to nazyvas - zkratka nejak specialne vyrabene 🙂 ☹

Jinak ta smes tri ras je super, uz i jenom smes chlorelly a spiruliny je skvela, tyhle dve rasy se bajecne doplnuji.

zuzpolka
23. feb 2010

ja som presne ten prípad čo to dokaže zjesť len v tabletkovej forme 😀 😀 preto som sa pýtala....

teraz inak uvažujem o tej chlorelle či spiruline..... 😒
už som skusila colonix, aloe vera štavu, yucu, zeleny jačmen som nemohla do seba dosať 😝 teraz uživam hlivu ustricovu ,,,ale ked doberiem skusim tu spirulinu... 😒 🙂

josefka
23. feb 2010

zuzpolka, tahle spirulina se prodava v CR: http://www.lekarna.cz/bio-spirulina-500mg-tbl-300/
je bio coz je u ras obzvlast dulezite, tak se po ni muzes kouknout i u vas. Proc toho vlastne tolik zkousis?

me zeleny jecmen a mlada psenice desne chutnaji, mohla bych se toho upit 😀

zuzpolka
23. feb 2010

dakujem josefka 😵
moja svokra ma tu spirulinu,,,ale tušim nie je bio 😕 má uplne iný obal 😒
a prečo tolko skušam? mala som problemy zo zapchou,,,tak som skušala všeličo 🙂 a neviem,,,teraz sa mi to už upravilo ale aj tak mam pocit že si musim niečo davať 😝 😀 aby sa mi to nevratilo.... 🤐

to važne ti ten jačmen chuti??? 😕 no mne teda vobec 😀 😝

josefka
24. feb 2010

zuzpolka, no jo 😅, kdyby nebyl tak drahej, tak ho piju od rana do vecera. Fakt jsem na nej ulitla 😅

no, rasy obecne jsou dobre na streva (aby byla zdrava), tak je to myslim spravna volba 😉

katuska26
24. feb 2010

takže poporiadku ste sa rozpísali 😀
jozefka: všetky tablety sa lisujú pri teplote 60 stupňov,čiže ničia sa všetky enzýmy ☹ rozpustnosť môže byť 100% i keď nieje a najhoršie je, že vstrebateľnosť tabletiek/ hocijakých vitamínových čo v lekárňach predávajú/ je zhruba 15%, to je vedecky dokázanééééé....
No a to že to niektori ľudia nedokážu piť pre chuť je čistá výhovorka, keď si povieme že je to otrasné tak to lepšie nebude, tým chcem povedať že jasné je to zelené chutí to ako riasy, ale dá sa to zmiešať v džúse a tak piť, pije to tak moja 4ročná dcéra ktorá povie že riasy sú fajné a hlavne vie že aké sú zdravéééé, čo človek neurobí pre svoje zdravie, do tabletiek by som nešla, však druhé negatívum, prečo sa ich musí zjesť kvantum???? a u práškových rias pol lyžičky???? treba ich veľa aby niečo urobili... 😉
a ano riasy tej firmy sú bio majú svoje jazierka v Brazilii pri Amazone kde sa pestujú, sú 100% čisté podliehajú ISO kvalite, stále sa kontrolujú. Ale nechcem propagovať firmu, je na každom aké riasy si vyberie... 😉
A to že sú živé, nie že vám budú behať po tele 😀, ale po zmiešaní s vodou naštartujú svoje životne procesy, takto sa pijú, sú jemne narušené aby zostali vitálne, živééé, na stránkach zďaleka nieje všetko, absolvovala som info prednášku od tejto firmy v Maďarsku a počula som veľa od ľudí ktorí tieto riasy konzumujú ani jeden riasy nevrátil, na každom fungujúúúú... no ale na sebe len zistíte😉 darmo vám budem hovoriť dookola..
No najlepšie urobíte ak riasy vyskúšate na sebe, ja som skúsila a odporúčam každému, kto má zdravotné problémy alebo sa chce cítiť vitálny. Lebo ja som už ráno vstávala bez energie vitality...
Mala som aj ja problémy so zápchov, ale už sa pekne čistím... WC navštevujeme denne 😅 , dcérke zmizol ekzém, ktorý sa jej vyhodil po dovolenke /nie klasický ekzém ale mokvajúci veľksoti 5x5 cm, ktorý sa rozširoval a
Dr nám nemohla /nedokázala/ pomôcť a ja som bola bezmocná ako svojej dcérke pomôcť,ekzém sa zväčšil na 15x15cm,tak som skúšala všetko, keď už klasické lieky nefungovali a riasy pomohli 😵 do 2 týždnov mala nohu opäť peknú, a to ju mala takú že som sa hanbila to niekomu ukázať, nie ešte do škôlky dať.../, manželovi sa napravil žalúdok a moja imunita je opäť taká aká má byť, môžem studené a bublinky aj v zime 🙂 ...
No a kamarátka konzumovala tablety riasy a vravela že musela prestať že ju z toho strašne bolel žalúdok...
proste tablety niesú príroda..... 🙂

zuzpolka
24. feb 2010

katuska, no možno pol lyžičky denne v džuse by som zvládla! 😅 😉 ved aj ten colonix čo som brala bol aj v prašku a to som pila rano s džusom, v črevach sa to vlastne premenilo na taku gelovu hmotu....aj tieto riasy su take?? a neprehanalo ťa to viac krat ako raz denne? 😕 😀 No a kde si to vlastne možem kupiť? 🙂

lyongirl
autor
24. feb 2010

moja sestra mala po tabletkách chlorelly takú neznesitelnú migrénu a trvala už tak dlho, že to jednoducho nevydržala a prestala brať ☹

josefka
24. feb 2010

katuska, opravdu neni pravda, ze vstrebatelnost z tabletek je 15%, pokud vam to rikali na tom skoleni, tak vedome lhali. resp. vstrebatelnost umele pripravenych vitaminu je nizka, ale tohle neplati na tabletky ras. Ty jsou cista forma rasy bez jakykoliv pridavku a vstrebatelnost je stejna nebo velice podobna tem v prasku. Ostatne ja mam zkusenosti s obouma formama a rozdil jsem nepoznala, obe formy funguji skvele 🙂
a volim tabletky, protoze "vyhovarka - nevyhovarka" 😉, po roztoku se mi zveda zaludek, at je udelany ve vode nebo dzusu. Jedine jsem je snesla v koktejlu, ten ale nemuzu pit kazdy den. Vsichni lide nejsou stejni.

Skoda, ze na tech strankach neni, ze jsou bio, kdybys je tady tak nechvalila, tak by me ani nenapadlo, se u nich pozastavit. ISO je bohuzel nalepka, ktera neni zas az tak vypovidajici - ja sama delam pro firmu ISO a vim o cem to je.

Jinak tvoje nadseni pro rasy chapu a sdilim je, jenom bych doporucila prestat prosazovat tuto jednu firmu. Zaprve by te mohli smazat, protoze toto forum neni pro firmy a za druhe neni pravda, ze jsou to jedine kvalitni rasy. Jako vsichni obchodnici trosku mlzis a nerikas uplnou pravdu. Ja to chapu a je super, ze jim sama 100% veris, ale byt tebou, tak bych brzdila, pokud chces na teto diskuzi zustat.

Ostatne tahle diskuze by mela byt o detoxifikaci a ruznych moznostech, ne o rasach firmy wellmark. Detox neni jenom o rasach, je to slozitejsi proces, nad kterym je potreba premyslet, nestaci zacit jist rasy .... protoze pak to muze vest k tomu, co tady psala lyongril .... k migrenam z toho, ze se telo cisti, ale neni schopno odvadet toxiny z tela, protoze treba nejsou v poradku streva nebo je pomaly krevni ci lymfaticky obeh atd.

lyongirl
autor
24. feb 2010

josefka, všimla som si, že ty máš dosť info 😉 , ja teda neviem skoro nič...
ako si pred detoxom vyčistiť črevá, akým spôsobom

ja som túto tému zakladala, ale keďže stále kojím, tak som info už nezbierala, určite mám telo nehorázne zanesené, nad detoxom už moc neuvažujem, ale zaujímalo by ma to, ako a čo treba robiť, ak by si mohla, popíš mi trošku niečo o tom, nemusíš nejak rozpisovať, tak v skratke.
Ďakujem 😉

barica
24. feb 2010

Josefka, presne tuhle spirulinu mam doma a jsem s ni spokojena... a urcite maji i Chlorelu...

katuska26
24. feb 2010

josefka :inak je to firma wellstar nie wellmark ale dosť o firme 😀 a ako som napísala je na každej aké riasy zvolí..... Ja nakoľko mám s týmito dobré skúsenosti odporúčam tieto 😉 toľko k tomu, tablety by som nevolila..... 😉 keď už tak
v podobe práškovej aj od inej firmy by som skúsila....
a vstrebatelnosť som myslela všeobecne na tablety nie len na chlorellu v tabletách, možno je o niečo vyššia u chlorelly tabletovej ale 95% to nebude a ani vitálne látky tam zachované nebudú, však prečo ich ,musíte tak veľa konzumovať????? ....
a keď si kliknem ten odkaz na spirullinu od teba tak to sú opäť tablety, no a niesú vhodné pre deti do troch rokov.... tieto môžu aj tehotné dojčiace ženy a malé deti....proste je to príroda...nie je to liek je to potrava..
a ja pijem chlorellu, spirullinu a lithotamnium, tri druhy rias 😉 a sú bohovskééééé.... 😵 😵 😵 keby mi to nepomohlo tak by som sa neunúvala tu o tom písať.....

josefka
24. feb 2010

vsak ja tomu rozumim katuska, ze jim veris, proto je doporucujes, ja to delam stejne - o cem jsem presvedcena, ze je dobre, tak to doporucuju. Me se jen nelibi, ze tady zavrhujes vsechny ostatni, ze prosazujes jednu firmu protoze pro ni pracujes (omluva za zkomoleny nazev 😅 ), a ze tady roznasis nepravdu.

s tou vstrebatelnosti srovnavas hrusky a jablka - nemuzes srovnat vstrebatenost umele pripraveneho anorganickeho horciku ve forme oxidu a vstrebatelnost spiruliny, naprosto 100% prirodniho cisteho produktu. Ostatne ani vitaminy a mineraly nemaji stejnou vstrebatelnost - vyse zmineny horcik oxidu se vstreba z 5-10%, zatimco horcik ve forme citratu treba z 55% a vitaminy od firem jako je New Chapter jsou vyrabene fermentaci, takze jsou klasifikovany jako potrava a vstrebavaji se treba z 80% .... to same je Chlorella a spirulina v tabletkach.

K tve otazce, proc je jich potreba brat tolik? Protoze udrzovaci minimalni davka je 10g, kdyz ma jedna tableta 500mg spiruliny, tak si spocitej, kolik jich potrebujes do 10g. 1cajova lzicka je zhruba 5g,. takze 2 caj. lzicky prasku ti daji tolik, co 20 tabletek.
Jinak pro deti jsou nevhodne proto, ze jsou to tabletky a mohly by se na nich udusit 😉.

Mozna se zkus podivat "outside the box" a informuj se o ostatnich produktech, neposlouchej slepe, co ti reknou na skoleni. Pomuze ti to v tom byt jeste lepsi obchodnik 😉 To je asi jako kdyz mi kamaradka tvrdila, ze Just je prirodni kosmetika a ja ji na jejim vlastnim vyrobku dokazovala, ze neni a ona prisla druhy den, ze se ptala ve firme a tam ji rekli, ze to prirodni kosmetika je 😅. Dobrou firmu neznaci to, ze bude ukazovat na spatne vlastnosti ostatnich vyrobku, ale ze povznese dobre vlastnosti vlastnich vyrobku. Ty tve jsou super v tom, ze je to kombinace nekolika ras, to ze jsou v prasku je prinejmensim vyhoda ta, ze vyjdou levneji nez tablety. Co me osobne by odradilo od nakupu, ze nejsou bio. Popravde ti neverim, ze bio jsou, protoze tohle je neco s cim se firma rozhodne nezapomene vytahnout a na jejich strankach jsem to nikde nenasla 🙄.

Jinak nic proti tvym rasam, ja jsem rada, ze vim o dalsi firme a az si budu jista, ze jsou z bio prostredi, tak je klidne vyzkousim a klidne doporucim dal 😉.

katuska26
24. feb 2010

ako som písala nezavrhujem iné, ale nie vo forme tablety 😉

josefka
24. feb 2010

lyongirl, ja jsem detox zacinala tak, ze jsem se prohnala slanou vodou podle joginu: http://zivotni-energie.cz/sankhapraksalana-vari...

pak jsem asi 2 mesice jedla kvalitni multi vitamin, probiotika, inulin (ktery je vyzivuje) a L-glutamin (ktery leci a spravuje strevni stenu) - az jsem si byla jista, ze mi streva funguji 100%, tzn. pravidelna stolice, dokonale vyprazdneni, zadne nadymani nebo bolesti bricha, tak jsem sla do detoxu jater.
To jsem delala tak, ze jsem jedla chlorellu, ostropestrec a antioxidanty (aby zmirnili ucinek tech uvolnenych toxinu).

Jinak naprosta nezbytnost je upravit stravovani a to jeste pred detoxem a behem detoxu jater je dulezite dodrzovat urcita pravidla - jako ze nejist zivocisne vyrobky, smazene veci, kavu, pit alkohol a naopak jist jidlo, ktere podpori cinnost jater atd .... take je dobre pred detoxem prejit na prirodni kosmetiku, alepson po dobu detoxu.

Dulezite je i cviceni, aby se hybal lymfaticky system a krevni obeh, dobre je podporit je i jinak - masaze, sauny, zavor v teple vode atd.

Jestli kojis, tak bych nic nedelala, krom upravy jidelnicku a pohyb. To samo o sobe podpori jatra. Cokoliv dalsiho bych pak resila az prestanes kojit.

katuska26
25. feb 2010

josefka:
No a tablety sú super že sú bio, ale sú to tablety a tam sú tie riasy mŕtve /keďže sa lisujú pri 60 stupňoch/, preto ich zavrhujem, tie veľa toho nenarobia, preto treba kupovať živé riasy .... 😉 ktoré sú sušené šetrne vzduchom do 30 stupňov a zachované všetky enzýmy, vitamíny, minerálne látky, stopové prvky...
No a síce nieje na mojich riasach písané bio ale je to absolútne čistá príroda bez chemických prísad a konzervačných látok...
No a mne príde že ty zavrhuješ tieto a len tablety presadzuješ 😀
Ale súhlasím že v období detoxikácie je dobré upraviť stravu, nepiť kávu a alkohol.
A konzumovať živé riasy to na detoxikáciu stačí /aspoň u trojice rias ktoré konzumujem ja/, všetko zlé pôjde z tela von a telo bude vyživené ..... preto treba dať pozor a kupovať riasy živééééé.. 😉
No a som k nim preto tak naklonená lebo obsahujú chlorellu, spirullinu a lithotamnium v jednom,nemusím si tri rôzne balenia kupovať.... a tieto tri riasy sú naj z naj... 🙂
chlorella detoxikuje, vyčistííí črievka, spirullina a lithotamnium dokonale vyživia všetky bunky v tele... 🙂

josefka
25. feb 2010

katuska, nezavrhuju tvoje rasy, jenom jsem psala co se mi na nich libi a co se mi nelibi .... nemam proto duvod. nepracuju pro zadnou firmu, vyrabejici nebo prodavajiici rasy, takze si delam vlastni a nezavisly nazor.
Ani tablety neprosazuju, ale chci jenom rict, ze je to take dobra moznost. Podle tebe to vypada, ze jenom prasek a vsechno ostatni nema smysl, to neni v zadnem pripade pravda.
Prasek je opravdu nejlepsi, ale ti lide, kteri z nejakeho duvodu nemohou pit roztok ras jsou tablety druha moznost. Jak jsem psala, vstrebatelnost je asi 83-85% u tech, ktere jsou ciste bez pridavku dalsich slozek. Ja se priznam, ze jsem ten typ, kteremu se po roztoku zvedne zaludek a je schopen ho jit vydavit .... takze sama volim tabletky. Pokud ale nekomu rasy doporucuji, vzdycky nejprve doporucim prasek s moznosti tabletek, pokud by to neslo.

Co se tyce toho lisovani a vubec vyroby - zalezi na firme, rada tablet je lisovana jenom mechanicky, zadna teplota se u toho nevyvyji.

Ja porad moc nechapu, to zive vers mrtve rasy 🙂 .
Ja si vybiram rasy podle toho, jak jsou vyrabene - chci rasy, ktere jsou kultiovavane na slunci a nejradeji sahnu po Japonskem bio vyrobku, nebo po vyrobku z Pacifickeho oceanu u Hawai. Chlorella se pak susi a rozprasuje horkym vzduchem. U chlorely musi byt narusena bunecna stena, aby byla stravitelna nasim traktem. Chlorella ma silnou bunecnou stenu, kterou nas travici trakt neumi porusit, takze kdyby se nenarusila, tak nami projde naprosto netknuta. Nedovedu si predstavit, jak muze byt narusena stena u zivych bunek 😕.
Dulezite je, aby to naruseni probehlo setrne a zachovaly se vsechny nutrienty schovane uvnitr. Nektere firmy to delaji tryskou a vzduchem, kudy chlorellu prozenou a jednotlive bunky se o sebe rozbiji, jine to delaji pomoci zvuku, jine mechanicky pomoci mlynu - to je nejdrastictejsi a znici to nejvic zivin.

No a co se tyce spiruliny, tak vetsina kvalitnich fiem vyrabejici spirulinu ji susi chladnym vzduchem. Spirulna ma stenu tenkou a neni potreba ji porusovat a horky vzduch by ji znicil.

O lithotamnium se priznam nic nevim.

Jinak ja bych si nikdy v zivote netroufla zacit hluboky detox rasama bez toho, abych nejdriv neuzdravila streva a nepodporila krevni a lymfaticky obeh. Ja bych se bala, ze tomu dotycnemu ublizim .... preci jenom, toxiny vyplavene do krve muzou pusobit na cokoliv a jejich efekt muze byt nevratny. Rasy bych ja osobne nedavala kazdemu, vzdycky nejprve zhodnotim zdravotni stav a potreby dotycneho, rasy jsou dobre, ale nejsou vhodne vzdycky a pro vsechny.

misinn
25. feb 2010

o aku detoxikaciu sa jedna?

josefka
25. feb 2010

ja teda porad mluvim o poradnem detoxu jater 😅

katuska26
25. feb 2010

Takže rozdiel medzi živými a mŕtvymi riasami je, že živé ktoré sú šetrne sušené vzduchom do 30stupňov majú 2000 enzýmov.A samozrejme to čo je živé bude VŽDY lepšie pre naše telo ako to čo je mŕtve 🙂
Riasy toxíny viažu na seba, čiže tie už nijako uškodiť nemôžu a už vôbec sa tu nedá hovoriť na nezvratných stavoch, nejdú do krvi a pri najbližšej stolici sú vylúčené z tela...
A sú dva druhy chlorelly. Chlorella Pirenoidosa, a Chlorella Vulgaris. Chlorella Pirenoidosa má silnú bunečnú stenu a tá musí byť narušená, inak živiny neprejdú do krvi.. Wellstar ale pestuje Chlorellu Vulgaris, ktorá má slabšiu bunečnú stenu. Nemusí byť narúšaná a stráviteľnosť chlorelly Vulgaris je 90 až 95 %...
A lithothamnium calcareum /morská riasa/ : je bohatá na vápnik a horčík, ale tiež obsahuje významné množstvo ďalších minerálnych látok a stopových prvkov, ako je fosfor, draslík, mangánu, bóru, jód, zinok, meď, selén a kobalt. a jej význam spočíva vo vysokom obsahu vápnika ktorý je 90% vstrebatelný pre ľudský organizmus...

misinn
my rozprávame o detoxikácii chlorellou ktorá je najbezpečnejšia zo všetkých detoxikácií...
Ide o to len vybrať tú chlorellu ktorá komu najviac vyhovuje, alebo aké má človek odporúčania od známych 😉
v prospech živých rias hovoria výsledky. Ja mám vo svojom okolí už niekoľko vyliečených z cukrovky a dokonca chlapca čo sa s pomocou rias dostal z leukémie, moja dcéra sa zbavila našťastie len ekzému, ale aj ten vie narobiť riadnu neplechu 😒a myslím že to hovorí za všetko... 🙂

majaon
25. feb 2010

ahoj baby...velmi ma zaujala tato tema a fakt by som chcela vyskusat tie riasy,kde sa to prosim vas da kupit a kolko asi stoja?

josefka
25. feb 2010

katuska, zase polovicni pravda 🙄
detoxifikace pomoci chlorelly probiha nekolika zpusoby
jeden zpusob je, ze chlorofyl, ktery chlorella a vubec rasy obsahuji v hojne mire, podporuje jatra, aby lepe pracovala a detoxifikovala se (jatra jsou nas detoxifikacni organ a vsechny toxiny jdou zkrz ne). Toxiny, ktere jatra vylouci jsou odvedeny krvi nebo lymfatickym systemem do strev a nebo do mocoveho traktu a jsou vylouceny stolici nebo nebo moci . Takze tyto toxiny rozhodne jdou do krve a cim dele tam zustavaji, tim je to pro telo horsi. Toto je vetsinou duvod, ze nekterym lidem zacne po rasach bolet hlava nebo se jim objevi akne.

Druhy zpusob detoxu je, ze rasy navazou nektere toxiny na sebe a nedovoli jim absorbovat se - mezi ne patri tezke kovy a nektere toxiny z ovzdusi. Tyto se do krve nedostanou, to je pravda.

Chlorella vulgaris rovnez obsahuje cellulozu ve sve bunecne stene, nase telo neumi cellulosu zpracovat, takze pokud ji neprasknes bunecnou stenu, tak proste projde. To je fakt.

Ostatne nedavno jsem cetla diskusi, ze oba kmeny chlorelly jsou jedno a to same - tedy Chlorella Vulgaris, ze Pyrenoidosa je stary nazev, ktery zahrnuje vice ruznuch druhu, nez tyto byly pojmenovany.

veronikapp
25. feb 2010

baby zaujímavé čítanie... poradíte aj nejakú knihu, kde sa dá o tom naštudovať viac? Myslím celkovo o detoxikácii organizmu, postup ako na to, niečo si o tom písala, josefka, aby sme nenarobili viac škody ako úžitku...

lyongirl
autor
25. feb 2010

josefka ďakujem, napísala si to presne ako som chcela - v skratke, ale som z toho jeleň 😀
určite nebudem nič podnikať teraz, lebo stále kojím, nedávam si ani chlorellu, proste nič, ale chcelo by to niečo poriadne naštudovať a tak, ako sa pýta veronikapp, aj mňa by zajímala nejaká dobrá kniha, alebo niečo, čo mi pomôže pochopiť ako čo robiť a ako na to a pod.
Hmmm a úprava stravy, uf, ešte si netrúfam, nie, že by som jedla nejaké extra nezdravé jedlá, ale niektoré jedlá si z času na čas neviem odpustiť..., ale odkedy máme deti snažím sa variť o dosť zdravšie...

zuzpolka
25. feb 2010

takže ja ked som brala tu detoxikaciu a pred tým som si nijak nedala do poriadku čreva ani nič tak som si vlastne uškodila? 😲 či ako to mam chapať??? 😕 🤐

katuska26
26. feb 2010

josefka ja poznám dve chlorelly,nikde som sa nedočítala že by to bola jedna a tá istá, no ale nejdeme sa tu naťahovať, radšej poraďme podľa vlastných skúseností s chlorellou alebo inou detoxikáciou.. 😉 na to táto téma je...
A ty si ktorú detoxikáciu absolvovala??? A aké máš skúsenosti?? Však poraď, ja len trojicou rias ktoré som spomínala, no a naďalej ich konzumujem... 😅

josefka
26. feb 2010

katuska take jsem chtela navrhnout konec dohadu a poradit nejaky detox - myslim, ze ty mas zkusenosti , ja take a muzeme dat dohromady dobry detox 😉. S tema kmenama vim, ze se mluvi o dvou .... ale jestli to najdu, poslu ti ten clanek - pro zajimavost.

Kazdy terapista ma na detox svuj system a svuj nazor. Ja jsem zkombinovala 3 zdroje - to, co jsme se ucili ve skole, 9-day Detox od Patricka Holforda a Detox od Jennifer Harper.
Ja si delala detox hluboky, a to proto, ze bych chtela otehotnet. Pripravovala jsem se na nej dlouho 😅. Nejdriv jsem vymenila vsechnu konvencni kosmetiku za prirodni, vc. parfemu. Se stravou jsem to mela jednoduchy, protoze jim hodne zdrave, vicemene vsechno doma pripravene z cerstvych surovin, zadne salamy, smazena jidla, nepiju kavu ani alkohol, nekourim atd .... z mladi jsem si ale udelala problemy s travenim a za zadnou cenu jsem to nemohla dat dohromady. Trvalo mi to dlouho, skoro rok, ale nejvic mi nakonec pomohla kombinace probiotik, inulinu a L-glutaminu a dobreho multivitaminu. Ja navic musim jist travici enzymy, protoze mi nejaky chybi a kdyz je nemam, tak netravim - to se pozna podle toho, ze ve stolici jsou kousky neztravene potravy (normalni jsou ale semika, orechy, slupky z rajcat a kukurice) a mam vetry. Mezitim jsem najela na pravidelny pohyb, idealni by jeste bylo kartacovani suche kuze a sauna, ani jedno jsem nedelala, kartacuju si nepravidelne. Kdyz mi vymizely vsechny brisni priznaky (nadymani, vetry, prujem atd ...), tak jsem se dala na detoxifikaci jater. K tomu jsem zvolila Ostropestrec a chlorellu (4g) a na neutralizaci uvolnenych toxinu dobre antioxidanty, ktere obsahovaly vit C, vit E, vit D, selen, zinek, CoQ10. Vyhodou chlorelly a ras je, ze obsahuji vit A (beta karoten) a chlorofyl, ktery take funguje jako antioxidanty, zinek a vitaminy skupiny B. Po dobu detoxu jater jsem nejedla zadne zivocisne vyrobky a nepila zadny kofein, krome zeleneho caje a nejedla psenici (jen vyjimecne ciste zitny chleba). Jedla jsem starsne moc tmavoliste zelene zeleniny a seminek a nakladane articoky, (podporuje zluc, aby se vyplavovala z jater a odvadela toxiny do strev).
Po 14 dnech jsem prestala jist ten ostropestrec a jeste chvili jsem jedla antioxidanty - nez jsem dobrala baleni. Pak uz jsem zustala jenom na rasach (zkombinovala jsem si chlorellu a spirulinu). Rasy hodlam jist porad, je to nejlepe vyuzitelnu zdroj vitaminu a mineralu a dalsich latek. Jsem na ne zvykla a tak je nevysadim ani v tehu, jen snizim chlorellu (vice detoxifikuje nez spirulina) a navysim spirulinu.

To byl muj detox, trochu se mi behem nej vyhazela plet, ale dalo se to doporadku. Vic me pobolivala hlava, to taky pak zmizelo. Nepocitila jsem zadny zazrak, ale projasnily se mi oci (bile belmoa jasne oci jsou znakem dobre fungujicich jater), trosku se mi vyhladila celulitida a trosku jsem zhubla (coz ale nebyl muj cil) 😅.

josefka
26. feb 2010

jeste jsem zapomnela, ze kazde rano piju cerstvy zazvor zality vodou - hnd jako prvni vec.

katuska, jeste jsem premyslela nad tema vasima rasama .... nemuze to byt tak, ze spirulina a to lithothamnium (musim si o nem vneco najit) jsou zive a chlorella je zpracovana tak jak se zpracovava, s prasklo stenou? Jedna nemecka firma mi kdysi napsala, ze oni nepraskaji stenu jejich Chlorelly (taky vulgaris), protoze ji spis nabizeji pro detox nez pro obsah nutrientu, ze pry celluloza ve stene chlorelly se ukazala byt dobra na detox.
Kultivace chlorelly i spiruliny je jina a zpracovani vetsinou take ... spirulina je haklivejsi na svetlo a kyslik, tak s ni musi byt zachazeno opravdu opatrne a vysoke teploty ji nici.

Treba jak ja si vybiram rasy:
chlorella - musi byt 100% bio a tabletky musi byt ciste bez prisad, vzdycky zkontaktuju vyrobce a ptam se ho, jaka je zeme puvodu (preferuju japonske, novozelandanske a australske a hawaiske) a jak zajisti, aby neznicili nutrienty, tzn. jaky zpusob praskani steny pouzivaji. Bud mi odpovi a nebo ne (ty vyrazuju z vyberu). Libi se mi firma Yeama Chlorella, Life Stream a Pure Chlorella.

spirulina - taky resim tabletky, i kdyz chut je podle me trosku lepsi nez u chlorelly. Tabletky musi byt 100% ciste bez prisad, musi mit tmavezelenou lesklou barvu bez fleku. Prasek neni leskly, ale musi byt tmavezeleny a vonet po rasach a morem. Spirulina neroste v Japonsku, je tam na ni zima, potrebuje subtropicke podnebi a ja volim ty z Noveho Zelandu a Hawaie. Spirulina je celkem draha a narocna na kultivaci, musi se kulitivovat v alkalicke vode, do ktere se pridava jedla soda a cistota vody musi byt silne monitorovana. Vzdycky me zajima zeme puvodu, a jak ji susi, tzn. jestli pouzivaji vysoke teploty a jak ji ochrani pred kyslikem a svetlem pri suseni a jestli zabezpeci, ze neni kontaminovana. Mam rada Hawaiian Spirulina Pacifica a New Stream.

To jsou moje kriteria 🙂. Nemam rada vyrobce, kteri neco taji nebo mi neodpovi, nebo kdyz mlzi a pisou o tom, jak je jejich spirulina nejlepsi na svete a neodpovi presne na co jsem se ptala. Mam obecne spatne zkusenosti s ceskyma vyrobcema - ti maji z nejakeho duvodu pocit, ze jim chci ukrast jejich vyrobni tajemstvi a nereknou mi casto ani zakladni veci, ktere se jinde bezne uvadeji na obalech. Bohuzel to umoznuje cesky zakon a myslim si, ze potravni doplnky a bylinky z Cech jsou trochu nepruhledne ☹ ... ale pritom ani nemusi byt spatne.

josefka
26. feb 2010

katuska, jake davkovani ras doporucujes a jak je jist? Cetla jsem spousty ruznych nazoru, tak by me zajimal ten tvuj (a neboj, na tohle vyhraneny nazor nemam 😅).

a pro dnesek koncim 😅

katuska26
26. feb 2010

josefka: pfúúú inak si sa rozpísala a musím povedať že máš skúsenosti, ja až také nemám, no skúsim odpovedať 😉
inak zázvor je super, ten som aj manželovi dávala, on mal strašné problémy so žalúdkom....sem tam robievam z čerstvého zázvoru čaj....ja milujem zázvor 🙂
No a k tej chlorelle tak to je otázka na firmu, ale zistím to, aby som ti nedávala zlé informácie.
No a dávkovanie??? Normálne sa doporučuje 2x denne po 3g pred jedlom. U chorôb 3x denne 3g, u rakoviny 3x denne 5g. A piť počas dňa veľa tekutín /2-3 litre/. Ja jem riasy 2x denne. Ráno si dám čisté riasy PUR /chlorella, spirullina a lithotamnium/ a večer si dám riasy pre lepší spánok, v ktorých sú pridané bylinky ako šalvia,medovka lekárska, tymián,sušené jablko a obsahujú z rias len spirullinu. Pôsobia na organizmus ukľudňujúco a očisťujúco.Skrátia fázu zaspávania a zabezpečia dlhší, hodnotnejší spánok.
Večer si riasy PUR nedávam mala som potom problém zaspať, aj sa odporúča dať si druhý krát po obede, no ja som to nejak nestíhala a keď sme si dali večer zle sme zaspávali ja aj dcéra, no manžel sranda problém nemá, zaspí, tak jemu dávam aj večer PUR, tomu to treba, ako som písala mal dosť veľké problémy so žalúdkom, ale postupne sa mu to upravuje, vidím že farba je ho pokožky je krajšia /mal ju takú šedivú zažltnutú/, už vyzerá oveľa oveľa ružovejšia a aj farba očného bielka je skoro biela...
ak som niečo zabudla tak pripomeň 😉 už mi klipkajú oči, dala som si Lunar 😅... tak končím pre dnešok aj ja ...