Ako dlho musí byť dieťa v aute otočené v protismere?

wienika
13. feb 2008

maminky-soferky, ako si vozite babatka? na prednom alebo vzadu? ja v predu nemozem,mam airbag, ale nie som pokojna, ked malu nevidim...ako dlho musi byt otocena v proti smere? mozno tu uz takato tema bola...ale neviem nic najst. ak ano, tak sorraaaac

ivetah
15. máj 2008

trixi, konecne som nasla co som hladala. dakujem ti za tip, pojdem to co najskor kupit... skoda len, ze som to tu nenasla vcera, dnes som bola v auparku 😒 ale ved tam skocim cez vikend a bude. super 🙂

tilly
15. máj 2008

http://www.minv.sk/legislativa/315premavka.htm baby, tento zákon si prelúskajte 😉

sue
16. máj 2008

...my sme zatiaľ v protismere a vpredu... inak to nejde, keďže 99% chodím sama s malým.

smatulka
16. máj 2008

my sme tiez v proti smere a vpredu ak som s malym sama, ak nie, tak je maly vzadu na strane spolujazdca, ale aj tak v predu, ale kupim si tu zabku nech ma vzadu aj zabavku 😉

bambusko
16. máj 2008

my mame autosedacku triedu 0-1 a v navode pisu, ze do 9kg by malo byt dieta proti smeru jazdy a od 9kg v smere jazdy, co cca zodpoveda asi tomu veku okolo jedneho roka, zavisi od buchtoska 🙂

danuska24
16. máj 2008

nasa buchta ma cca 8 kg, bude mat 5 mesiacov a uz jej zacinaju pomaly trcat nohy zo sedacky... 😀 😀 😀
trixi skoda ze som o tom zrkadle nevedela skor - uz som objednala tu zabu so zrkadlom, tak uvidime co to bude zac..
zo zaciatku som si malu davala k sebe na predne sedadlo aj napriek tomu ze mam airbag-ale teraz uz sedi len vzadu a niekde som pocula ze ak je vzadu na prostrednom sedadle 3bodovy bezpecnostny pas tak by mala byt sedacka upevnena tam.
ked bola Linda mensia tak sme ju mali v aute vo vanicke od kociara, ale asi od 3 mesiacov ju zacala bojkotovat a teraz chce byt len vo vajicku aby mala vyhlad. 😉

sue
16. máj 2008

My sme nikdy neboli inak ako v autosedačke a ani by som tak nikdy do auta nesadla...
Som ale zvedavá, ako ho budem prehovárať, že musí sedieť vzadu 😕

janka1874
28. máj 2008

mimochodom neviem či to niekto tu písal ale najbezpečnejšie miesto v aute je za šoférom a najnebezpečnejšie je v predu miesto spolujazdca
ja malú do predu nedávam a ani kikomu z rodiny to nedovolím

milhaus
28. máj 2008

lucia sedi v autosedačke od 9 - 36 kg vzadu za soferom, ma 12 kg

zuzka99
28. máj 2008

jani ja som zas počula že najbezpečnejšie je vzadu za spolujazdcom

lyly
28. máj 2008

aj ja mam info, ze najbezpecnejsie je vzadu za spolujadzom.

ivka144
28. máj 2008

Najbezpecnejsie miesto - toez som vedela tak, ze vzadu za spolujazdcom, furt to tak bolo, ale najnovsie vyskumy vraj hovoria, ze v strede vzadu. (Osobne si myslim, ze to zapezi aj od toho, ci je auto plne obsadene, alebo ako), ale nezda sa mi, ze za soferom je to OK. Lebo ked ide auto oproti, alebo ked odbocujes, tak je tato strana viac na rane.
Pocujte a co ma robit? Ja uz nemam vajicko a maly este sice nema ani 9kg, ale uz mame 9-18 a uz sme ho v takejto sedacke aj vozili. Mame 8 mesiacov a asi 8,5kg - alebo aj viac, ked je maly napapany. Presne som mala z tej cesty divny pocit kvoli krku. Myslite, ze taky ten vankusik okolo krku pomoze? Ci to blbost? Co by sa dalo pouzit? Inak nielenze vajco uz nemame, ale maly v tom uz nechcel byt, ma 74cm, co asi nie je vela, ale chudatko tam skrutene...