Ako dlho musí byť dieťa v aute otočené v protismere?

wienika
13. feb 2008

maminky-soferky, ako si vozite babatka? na prednom alebo vzadu? ja v predu nemozem,mam airbag, ale nie som pokojna, ked malu nevidim...ako dlho musi byt otocena v proti smere? mozno tu uz takato tema bola...ale neviem nic najst. ak ano, tak sorraaaac

nenka83
13. feb 2008

ja vozim malinku vzadu.a nemam ju otocenu v protismere.. mala by som? 😅

wienika
autor
13. feb 2008

male babatka by mali byt chrbtom, lebo este nemaju pevne svaly na krku a pri brzdeni alebo nehode by si mohli poskodit chrbticu....ale vacsie deticky uz vedia pekne drzat hlavicky..ja tiez rozmyslam, ze malu od 8 mesiacov otocim...
nenka, myslim, ze tvoja je uz velka, ...ale neviem, aky je presne odporucany cas....

martinaema
13. feb 2008

No v protismere by mali jazdiť do jedného roku, ale ja moju malú asi od 8mes. vozím v smere jazdy. Myslím, že tak má aj lepší rozhľad a cesta jej lepšie ubehne 🙂

ada78
14. feb 2008

ja maleho vozim vpredu protismeru jazdy.

v smere jazdy sa davaju deticky, ked vyrastu z vajicok a idu do vacsich autosedaciek. kazde ma tu hranicu v inom veku.
ja budem maleho davat do protismeru tak dlho, ako to len pojde (kym sa tam zmesti 🙂 ), lebo deti maju v pomere k telicku velke hlavy a pri naraze si velmi namahaju krk, aby tu hlavinu "ubrzdili". 😀

kamoska tiez nemoze davat dopredu, tak si kupila toto:
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

janina77
14. feb 2008

Podla mna ma byt dieta v autosedacke vajicko byt otocene zasadne v protismere jazdy. Ja si neviem predstavit, ako by som tu autosedacku umiestnila v smere jazdy 😕 .
A ja maleho vozim na prednom sedadle, mam airbag, ale da sa mi vypnut, tak ho mam teraz vypnuty.

trixi
14. feb 2008

Ja davam sedacku do sadu proti smeru jazdy, maly este sedi vo vajicku. Do predu ho dat nemozem, nemam vypinajuci airbag, a keby som ho mohla aj vypnut, tak ho tam neposadim, pretoze je to sedadlo "smrti". Je to najnebezbecnejsie miesto v aute. Tiez som si kupila tu zabku - zrkadielko ako tu pise ada a este mam jedno zrkadielko

http://www.detskyraj.cz/zbozi/3145-zpetne-zrcat...

takze maleho dobre vidim vo svojom spatnom zrkadle a mozem ho kontrolovat.

wali
14. feb 2008

citala som, ze kym babetku netrci hlavicka z vajicka, tak sa kludne moze vozit v nom - a samozrejme v protismeru jazdy. my sme prave teraz nahodili uz novu autosedacku, lebo maly sa nam do vajicka uz nezmestil a mame ju v smere jazdy. a davam ju do zadu, teraz ked na nas vidi, je to ok.
inak s tym zrkadlom to nie je zly napad 😉

efffka
14. feb 2008

ja vozím deti zásadne v zadu a v protismeru jazdy.Raz som si staršiu dcéru dala na predné sedadlo, ked bola ešte bábätko.Ona zvykla dosť v aute vystrájať, tak som si povedala, že ju budem mať na očiach.No a stále som sa jej počas jazdy venovala, raz cumlík ,pohladkať, napiť čajík...Samozrejme nič z toho jej nepomohlo len som nás obe ohrozila, pretože som skoro nepribrzdila na semafore a len len že som nenapalila do auta predomnou.Odvtedy som ju nikdy dopredu nedala,trochu si síce vždy povrešťala ale zato mi z nej vyrastla už velka slecna a teraz ked nastupuje do auta uz je pre nu samozrejmosť pripútať sa.

wienika
autor
14. feb 2008

ja by som ju mala najradsej vpredu, ale viem, ze je to nebezpecne. dokonca sa odporuca dat vajicko na zadne sedadlo do stredu, ak tam je treti pas. podla odbornikov, co robia testy je to najbezpecnejsie miesto.

lusil2005
14. feb 2008

ja tiez nemozem malu vozit vpredu kvoli airbagu. tak ju vozim vzadu, a proti smeru jazdy. ale uz ideme kupit sedacku 9-18 lebo mala uz musi mat chudatko skrcene nozicky a na dlhsiu jazdu to nieje nic moc...

inac - mala mava sem tam ked uz je moc nervozna v aute take zachvaty placu - tak som si ju dva krat dala dopredu 😔 davala som pekelny pozor a fakt som sa bala aby sa nieco nestalo. ale neviem si predstavit co by som robila keby sa mi v najhustejsej premavke od placu zasla vzadu...

ada78
14. feb 2008

no ja len co nastartujem, tak maly hned zaspi. 🙂 takto len sem-tam hodim oko, ci je vsetko v poriadku. ako sa poznam, keby bol vzadu a bol by ticho, tak by som vymyslala katastroficke scenare. 😀

wienika
autor
14. feb 2008

ved to, ked zaspi, tak sa vzdy bojim, ze preco je zrazu tak ticho, tak sa na cervenej vzdy nadvihnem a pozriem sa, ci je vsetko ok.inac mne mala revala asi 3 mesiace v aute a to pendlujem pomerne casto BA-Vieden, to boli pre mna muky. teraz uz nastastie vacsinou celu cestu prespi. ale uz sa aj tak tesim, ke bude vacsia, ze ju konecne otocim....inac to zrkadielko je ozaj dobry napad, uz som o tom pocula, len som to nikde nevidela...kde sa to da kupit, neviete?
trixi, dakujem za link 😉

veverica
14. feb 2008

necitala som celu diskusiu, ale ja mam taketo hracko-zrkadlo v aute a je to super vec http://www.moja-prva-hracka.sk/?loc=cata&cont=d...

wienika
autor
14. feb 2008

veve, diky za tip..je to super..urcite si to objednam.....

lusil2005
14. feb 2008

wienika toto http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... je link na babymarket. maju predajnu v petrzalke na sustekovej za poliklinikou.

trixi
14. feb 2008

wienika, mam skusenosti s tou zabkou-posluzi len ked dieta sedi vo vajicku proti smere jazdy, niekto Ti musi pomoct to uchytit na sedadlo, je to ozaj narocne nastelovat to aby si dieta v tom zrkadielku videla. Mne to vzdy rozsteluje dedo, ked dava sedacku do auta, mame totiz isofix (taka zakladna) do ktoreho sa to vajicko zacvakava a on nikdy netrafi a vzdy zavadi o tu zabku a potom to pracne stelujem 😲 . Uz mu vzdy beriem sedacku, ked vidim, ze mi ide pomahat. To druhe male zrkadielko je sice male ale je velmi ostre a obraz nie je skresleny, vyhoda je, ze sa prichyti na zadne okno ked pouzivas vajicko, a ked das vacsiu sedacku uz do smeru jazdy, tak sa da prichytit napr. na slnecnu clonu a zasa si to nastelujes tak aby si dieta videla. To male zrkadielko mam len tyzden. Inak som s oboma spokojna. Jazdim vacsinou s malym sama (tatino musi pracovat ☹ ), uz sa mi stalo, ze cestou sa mi maly rozplakal, kukla som do zrkadla a videla som, ze mu svieti do oci. Tak som zastala na najblizsom parkovicku, stiahla slnecnu clonu a bolo po placi. A ked maly stichne, ze zaspi, skontrolujem ho a nemusim mat strach, ci este dycha. Inak ta zabka je draha, to zrkadielko je lacne. Ked chodis do Viedne, urcite to tam musia predavat v baby obchodoch. Je to znacka dreambaby. Su urcite aj ine znacky, len je to pracne najst. Ja som to hladala na nete a ponukalo mi to zrkadla len pre vacsie sedacky, ked dieta sedi v smere jazdy.

trixi
14. feb 2008

wienika, nasla som Ti zastupenie v Rakusku tej znacky dreambaby

harddi GmbH
Türkenschanzplatz 9
A-1180 Wien - Österreich
Telefon: (+43) 01 - 479 86 94
Telafax: (+43) 01 - 479 86 95

http://www.harddi.com/kinder/dream-baby/unterwe...

Ta fotka je, ked sa to zrkadielko pouzije na slnecnu clonu. Ma to vsak este taku pricucku, co sa vymeni miesto tej klipsy a da sa to na zadne okno.

Dala som sem aj stranku ceskeho predajcu, tam je fotka s pricuckou.

lusil2005
14. feb 2008

trixi a mozes hodit nejaky ten link pre to zrkadlo na vacsie sedacky v smere jazdy?

trixi
14. feb 2008

lusil, uz som tu niekde vyssie dala link na to zrkadielko co sa da pouzit aj na zadne okno a aj na predne. Ina stranka je napr.:

http://www.caryfuk.cz/category/Autosedacky/prod...

Tu je link na zrkadlo pre sedacky v smere jazdy:

http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=18477

to iste je aj na inych strankach

http://www.detskeautosedacky.sk/index.php?page=...

wienika
autor
14. feb 2008

trixi, dakujem velmi pekne.ja som to tiez hladala na nete ,ale nic...ta adresa je super, dokonca blizko byvam....hned to pojdem kupit.....tesiiim sa, snad sa mi uz pojde lahsie...ja s nou tiez jazdim skoro stale sama, ked ideme s tatinkom, tak sedim pri nej vzadu.

tanja61
14. feb 2008

ahojte ja vozim drobca v predu lebo nemam airbagy 😉 a v protismere.... 🙂

wienika
autor
14. feb 2008

tak po meste by som aj ja rada vozila malu....ale po dialnici by som to neriskovala...radsej

tigri
15. feb 2008

vysvetlenie, preco pouzivat co najdlhsie autosedacky upevnene v protismere jazdy:

"V automobilu pouzivejte autosedacku umistenou proti smeru jizdy co nejdele (minimalne do jednoho roku veku), abyste chranili pater pred vaznym poranenim. Miminko ma tezkou hlavicku se slabym krkem a pruznymi vazy. Sedi-li dite v sedacce po smeru jizdy a dojde k celni srazce, ktera je jedna z nejcastejsich, ma krk schopnost "natahnout se" az o 5 cm, zatimco pater jen o 0,5 cm. V jednom roce se kosti zacijani zpevnovat a miminko postupne neni jiz tolik zranitelne."

lusil2005
15. feb 2008

tigri no super 😲 ale co ked musi mat kolienka pomaly pod bradou lebo uz sa mu nezmestia "proti smeru jazdy"? ☹ a hlavne - v lete ideme do chorvastska... cize dooost dlha cesta autom. nemozem chciet aby mala sedem hodin skrcene nozicky... 😒
ale zas - mam riskovat dat ju v smere jazdy?

tigri
15. feb 2008

ja viem, my uz tiez budeme musiet kupovat novu sedacku...ale pokial sa da, treba vozit v protismere a najlepsie na zadnom sedadle...

gangulienka
15. feb 2008

inak kazdy airbag by sa mal dat vypnut, robia to v servise, poznam vela mamiciek co si to dali spravit 😉

wienika
autor
16. feb 2008

gangulienka, ja som sa hned po porode bola na to v servise informovat, ci mi to vypnu. povedali, ze ano, ale musim podpisat nejaky papier, ze preberam zodpovednost za osobu, ktoru budem viest na prednom sedadle(nie baby) v pripade nehody. potom ten papier poslu niekam do neviem kam a poslu naspat s nejakou poistkou,ktora to umozni vypnut...no hroooozne komplikovane, tak som sa na to vykaslala a malu si vozim vzadu. vdaka trixi som bola vcera v babamarkete a kupila som si to zrkadlielko, takze sa mi uz pojde lepsie. a hlavne, tym, ze vela jazdim a aj po dialnici, tak chcem, aby bola mala na najbezpecnejsom mieste.

ivkka
16. feb 2008

Ja mam v predu tiež airbag ktory sa da vypnuť ale malú dávam vždy dozadu za spolujazdca.Vždy keď sadneme do auta tak zaspi.Bala by som sa ju dať dopredu.

dadulka19
16. feb 2008

ked som mala malú vo vajíčku,vozila som ju vpredu v protismere jazdy.Od pol roka je v zadu,vo veľkej autosedačke...za sedadlom spolujazdca,tak na ňu dobre vidím... 😉

trixi
27. apr 2008

Ahojte, mam tu informaciu o spatnom zrkadielku pre maminky, ktore vozia svoje miminka vzadu vo vajicku. Dnes som kupila super zrkadlo v Mothercare, v Auparku v BA. Stalo 540,- Sk. Je obrovske, uchytava sa na hlavovu opierku sedadla, da sa nastavit do vsetkych moznych smerov. Je skutocne dobre, hlavne velke.

pre predstavu davam link:

http://uk.skjp.com/products/index.php?v=detail&...