Ako dlho odkladať účty?

dadulka19
4. jún 2009

Za celé tie roky sa mi nakopilo toľko toho a neviem,čo s tým.Nájom,elektrika,telefóny a pod.Minulý rok mi napr.prišla upomienka,že sme pred 15 mesiacmi nezaplatili elektriku ešte zo starého bytu a to sme boli už rok inde.A ani pri odhlasovaní problém nebol,že je všetko vyrovnané..Kamoške prišla upomienka po 2 rokoch z Orange,že nezaplatila účet.A keďže si neschováva ústrižky,tak im nemohla dokázať,že to platila.Musela to platiť znova a samozrejme aj penále.Viete poradiť?

edita33
4. jún 2009

bratovi tiez prisiel nedoplatok za byt ,ze minuly rok nevyplatil najom,,bol ukazat na druzstve sek o vyplateni,,tak mozno ten posledni rok urcite,mi mame taku krabicu na vsetko,seky,blocky na zaruku,,,,aj ked väcsinu platime cez internet,,,ja som nasla blocky z byciklov ktore sme si kupili tesne po svadbe,10 rokov.. 😀

maca793
4. jún 2009

ja si odkladám aj 5 rokov, človek nikdy nevie, stalo sa mi, že som z orangeu vyhodila šeky po 2 rokoch od skončenia zmluvy v domnení, že je všetko OK ale po 1,5 roku mi prišlo platiť 23500sk za to, že som vraj neuhradila jednu faktúru. k tomu si započílali trovy, exekútora... a tak platím ako koza, poučila som sa

skuli
4. jún 2009

Co vím,tak se mají účty schovávat 2 roky zpětně.Ale za byt je každý rok vyúčtování,takže si z byťáku nemůžou vzpomenout až za rok.

edita33
4. jún 2009

no ved hej za rok,od aprila po april ,a im chybalo za minuly august,,

erikasadek
4. jún 2009

edita normalne je 5 rokov , a niektore az 10 rokov.. ako elektrina, byt a poistenie.. po 10 rokoch uz nemaju pravo vymahat.. 😉

dadulka19
autor
4. jún 2009

až 10rokov?..no mám toho za 8 😖 ....

cuchre
4. jún 2009

ja som sa pytala svokry, uctovnici musia odkladat 10 rokov. noa le tolko miesta nemam 🙂 tak sme kupili skener, su programy, co to pekne poukladaju a mam to v archive a papierove do skartacie 🙂

benjik
4. jún 2009

10 let? takže když budou vychytralí,tak v prvním roce zjistí,že máš nedoplatek,ale naúčtují ti ho až po několika letech,řádně i s pokutou? není to nějak moc? hlavně spousta potvrzení časem stejně vybledne,ne?

erikasadek
4. jún 2009

baby ja vam neviem povedat, ja to ma tu na fakturach napisane, faktury za plyn a elektriku, tam je napiosane, 10 rokov a ine 5 rokov ako faktura za mobil....

teda nezijem na slovensku ale predpokladam ze v eu je to skoro rovnako...

nevybledne, . das vsetko do , samostatne do obalok a mas to pekne po ruke,

moj muz ma aj stare vyplatne pasky spred 15 rokov 😀 normalne ma drzat len tych 10 rokov, ale on tvrdi clovek nikdy nevie.. 😀

benjik
4. jún 2009

teda škoda,že na výrobky se taky neposkytuje takhle dlouhá záruka.zákonem schválnosti se mi porouchají vždy po vypršení záruky.
tak díky za poučení,od ted budu mít doma obří krabici,aby se mi tam vše za těch x let vešlo,jistota je jistota.

ivana_uz
11. júl 2018

Ahojte, asi odpovedam hooodne pozde 😉 ale mozno sa to zide niektorym z Vas. Vediem tzv. bezpapierovu domacnost no a uctenky si ukladam elektronicky. Viac o tomto sposobe popisujem tu :

https://uspor-zivot.eu/evernote/evernote-a-ucte...

🙂 Krasny den bez papieroveho chaosu.