Ako dlho ste boli s dieťaťom na svadbe?

anjelik87
6. júl 2013

V septembri ideme na svadbu. Maly bude mat v tom case 11 mesiacov. Najradsej by som tam bola celu noc len neviem ako s malym ale jednoznacne musi byt s nami lebo ho kojim este a momentalne sa v noci budi aj 8x na cicu. Neviem ako to bude o 2 mesiace ale dufam ze trochu lepsie. Este som nikdy nebola od neho v noci prec a ani nechcem. Ako dlho ste boli vy s detickami na svadbe a ako boli stare?

zaza218
6. júl 2013

My ideme teraz na svadbu,najstarsia dcera bude mat 3 roky,syn ma 16 mesiacov a najmladsia dcera ma 3 mesiace. Neviem ako dlho budeme,ale celu noc urcite nie,lebo najmladsej vadi hluk tak tam ani nebude moct spat. Najdlhsie budeme asi do 20.00

zmrzlinka
6. júl 2013

my sme boli na svadbe s 12 mesacnym a o siedmej sme isli domov.....manzel sa tam vratil a ja som ostala doma s malym.....zenil sa jeho kamarat,ktoreho ja nemam velmi rada takze mi to nejake nevadilo 😀

mkmimka
6. júl 2013

Ja som bola s malym na svadbe ked mal 10 mesiacov. Presne som mala ten problem co Ty. Kojil sa a vkuse sa za noc budil aj 8 krat ako tebe. BOli sme do 22.30. Dlhšie sa nedalo. Všetko ho rušilo a budil sa viac ako inokedy - citil zmenu a ja som z povodneho planu upustila kedze som videla ze maly to znasa zle tak sme isli domov skor. A vobec sme o nic neprisli🙂 kamoska mala na svdabe rovnake babo a tiez s nim isla skoro - a to bola sestra nevesty. Osobne Ti radim radsej to neprezen lebo prave v tomto obdobi dieta dost vníma zmeny a potom sa budete davat dokopy viac dní:( ale Ty si svoje babo poznas a vies najlepsie ake je a ako bude reagovat....ja by som to kazdopadne nesilila na celu noc byt na svadbe. priprav si vsetko so sebou ako na celu noc a ked tam bude tiché miesto kde ho mozes dat spat tak mozes ostat ale ak je tam prilis rusno a dieta je nepokojne bude lepsie ak pojdes s nim domov a budes aj Ty spokojnejsia... - moja rada....

lucinocka
6. júl 2013

7 mesacna do druhej rano🙂 ked bola hudba tancovala som s nou na rukach /smiala sa/ a ked sa jedlo spala v kociari..vacsi problem som mala so psom, ten zavyjal v hotelovej izbe:D

lienka2407
6. júl 2013

My budeme mat svadbu v auguste a budeme mat par mamiciek s babatkami tak sama som zvedava ako dlho vydrzia 🙂

hviezdicka111
6. júl 2013

No s mojou malou sestrou sme boli ked mala cca styri 🙂 a zabavat sa vydrzala dlho, nasi to nechali na nu, ze ked budu vidiet, ze je unavena pojdeme domov, bavila sa viac ako do pol noci, potom sedela poslusne pri stole a zrazu zaspala okolo mozno druhej na stolicke 😀 tak sme ju len odniesli do auta a isli domov 😀 😀 😀 😀 a zobudila sa az doma 😀

amouramour
6. júl 2013

O pol deviatej sme isli domov,bol tam velky hluk a kocikovat na striedacku bolo narocne,aj jedlo sme davali na striedacku.svadba s babatkom je narocna,uz by som isla len bez alebo max zablahozelat🙂

zitaje
6. júl 2013

Ja som bola so 16 mesacnou dcerkou na sestrinej svadbe cca. do jednej v noci, nepamatam sa presne, dovtedy, kym sa mne samej chcelo. Mala bola asi od osmej v satke az do sameho konca, dokonca som s nou aj zlahka potancovala 😀 , bola stale so mnou, spokojna spala, a ja som si uzila atmosferu, bolo nam vyborne. Svadba bola ale vonku, nie v interieri, nebol nejaky besny hluk, a mala mala na usiach satku, takze aj ten zvuk mala tlmeny. Potom som ju len vykotila na postel, dala cucnut a spali sme, nebol najmensi problem.
Potom sme boli na dalsej svadbe, ked mala rok a pol, tiez podobny scenar.
V kociku si to neviem predstavit, ani s niekym na izbe, to by mi prislo strasne stresujuce, vobec by som si to neuzila...

zapka21
6. júl 2013

My sme boli v maji, dcerka ma v tom case 15mes., boli sme mimo rodneho mesta, ubytko sme tam mali zabezpecene. Malu stale kojim. Zo zabavy sme odchadzali okolo 20.45 a o 15min uz spala. Spat som sa uz nevracala, pretoze sa tiez dost budi a navyse ani by nemal kto ostat pri malej (mozno by aj svokra postrazila, keby som ju poprosila, ale nakolko to bola svadba jej synovca, tak som ju nechcela obtazovat. Sama sa neponukla.).

terezka1947
6. júl 2013

no,ak ho kojis...bud si mliecko odsaj a nechaj ho pri zodpovednej osobe...moznosti je vela...pokial ta svadba nie je daleko od tvojho domova,zober ho so sebou a prip.ho neskor odnesies spinakat domov,prip.zober so sebou niekoho,kto ti ho bude strazit a ty sa budes zabavat 😉 ...fakt vela moznosti...je len na tebe,co chces...ja by som ho zobrala,no a bola na svabde dovtedy,dokedy to bude vyhovovat babu.....samozrejme,bolo by jednoduchsie,keby ti ho na svadbe mal kto na par min postrazit,azby si si aj zatancovala 😉 ak nie,nevadi....svadieb si este uzijes...teraz mas babo 😉

domeli
6. júl 2013

1.x keď mala dcérka 3 mesiace - boli sme zablahoželať pri kostole a potom asi ešte 2 hodinky na svadbe, resp. chvíľku po prvom jedle sme sa rozlúčili a ja s dcérkou sme odišli (predsa len hlučná hudba nie je pre bábo). 2.x, keď mala dcéra 14 mesiacov, prišli sme tiež až do kostola po popoludňajšom spánku a domov sme prišli pred 22.00 h. - dcérka sa bavila fantasticky, stále tancovala, behala po vonku, nakoľko tam boli hoddačky a preliezky a 21.30 h. bol vtedy jej bežný čas na zaspávanie. Takže potom rýchla sprcha a zaspinkala. Rovnako sme takto boli na svadbe aj keď mala 2 roky a 3 mesiace - pred 22.00 h. doma. Teda nijak veľmi sme jej nenarušili jej režim a to bolo pre nás podstatné. Ostať celú noc ma nelákala práve pre jej pocit bezpečia, keď sa v noci zobudí. Na žiadnej zo svadieb totiž nebola možnosť ubytovať sa hneď v areáli a tiež, vracali sme sa stále k dedkovi, nie k nám domov, teda do prostredia, ktoré navštevujeme tak 6x do roka a teda nechcela som ju nechávať s niekým, s kým nie je často + prvé dve svadby som kojila a poslednú bola tehotná. Toľko môj názor. Nech už tam budeš chvíľu alebo celú noc, prajem Ti, nech je to k synčekovej spokojnosti a tiež aj Tvojho rozptýlenia 🙂

hamca
6. júl 2013

My sme boli na svadbe,ked mala dcerka necelych 11 mes a tiez som ju vkuse kojila a v noci sa budila fakt casto. Velmi som sa chcela na svadbe vytancovat a tak sme to vymysleli tak,ze u nas spali krsni malej. O 20tej sme ju doniesli domov a dufali,ze co najdlhsie pospinka. A fakt bola tak velmi unavena z celeho vzrusujuceho dna,ze sa prvykrat zobudila po polnoci, dali jej napit cajik a spala dalej. Takto osalit cajikom sa nam nikdy predtym nepodarilo, ale vtedy to zabralo.
A rezervny plan bol,ze ak im bude plakat, tak to nejako vydrzia a my sme vedeli byt do 20 min doma.

bis
6. júl 2013

s ročnou kojenou dcérkou sme boli pred týždnom a z množstva ľudí a hluku bola dosť nervná,doma sme boli o 20-tej..

lucia20
6. júl 2013

ja ked som bola s dvojrocnou, ta isla spat o 19,45hod a starsie 5,5 a 6,5 isli spat po polnosti. vladali, tak sme ich nechali tancovat a potom isli buvat aj ony.

lubina
6. júl 2013

Ked sme boli prvy raz na svadbe s dcerkou mala presne rok a dva dni.Vydrzala tam do 20:00, potom sme odisli domov, co sme mali dost blizko, inak by sme asi odchadzali skor...........

denisa87
6. júl 2013

My sme boli akurat minulí tyzden,sice uz mame 4roky,zobrala som mu cestovnu postielku,zaspal o 22-hej,zobudil sa o 4-tej a o pol5-tej sme sli domov,bola tam taka miestnost vedla,dvere sme nechali otvorene,a aj napriek hluku spinkal pekne 😉

wewe22
6. júl 2013

ja som bola s 12mes o 21:00 sme ju zaviezli ale to uz som nekojila a mala sa budila az okolo 5:00 na mlieko

dolijalu
6. júl 2013

Aj ja som vtedy este kojila...z vlastnej sme isli o polnoci🙂) a z ostatnych okolo 20-21:00:-) ale to uz sama s malou, manzel sa este popravoval🙂

adelinuska
6. júl 2013

Nasa dcerka mala 5 mesiacov, ked sme boli na svadbe. Nosili sme ju v satke, aj sme tancovali s nou a krasne vydrzala. Ale snazili sme sa dodrzat normalny rezim. O pol 8 som ju nakrmila, uspala v kociku a prisla pre nu moja mama zobrat ju domov. Bolo to blizko. Okolo polnoci sme sa rozlucili a isli sme domov aj my, aby som ju stihla nakrmit, ked sa zobudi.

bambulka81
6. júl 2013

My sme boli s polrocnym synom minuly rok na svadbe sesterky... boli sme do 20:30 maly nevedel spinkat v kociku. Ten den sme menili kocik hlboky na sportovy a nebol zvyknuty.

monhla
6. júl 2013

Malá mala cca 17 mesiacov a išli sme zo svadby domov okolo 21.00 /vtedy chodila tak večer spávať/. Nahovárali nás, nech sa vrátime, keď ju uspíme, no kedže sa ešte v noci často budila na "ucucnutie", tak sme zostali doma. A to mi mal kto povarovať. Neľutujem - malinká mala toho už dosť a ja tiež.
Ale dovtedy sme sa výborne bavili a užili sme si to.

dominikamelka
6. júl 2013

Ja som bola v 5 mesiaci a malá mala 2 roky a sme boli do 01.00 ale ona šla okolo 9 spať do kočíka 🙂

zuzin78
6. júl 2013

my sme boli na svadbe ked mladsia mala 4 mesiace a stacilo. nikdy by som uz s takym malym babatkom nesla, odchadzali sme zo svadby uz 19.30 hod, ved len to prenasanie, cakanie, gratulovanie aj ked sme isli ako posledni,bolo dost. bolo aj teplo, kazdi uz mal toho dost, aj starsia aj ked mala uz 3 roky, uz nam cestou v aute zaspavala. oni su zvyknute na iny rezim, nam chodia spat stale okolo 19.15 hod.
takze ja som asi jedina ,ze ja by som uz nesla s takym malym na svadbu. este bude inych prilezitosti aby sa vytancovali, stretli s rodinou, 🙂

katren
6. júl 2013

my ideme tiez, najmensia bude mat tolko co tvoj drobec.....budu s nami po ich cas spanku na noc /momentalne cca. 21,00/ , nie viac....potom pridu moji rodicia a pojdu s nimi k nam domov...zeni sa svagor, takze my ostaneme a deti pojdu domov spat... 😉

zuzidr
6. júl 2013

všetko záleží od okolností, od matky ako to všetko vníma a od toho aké dieťa je. My máme obe deti veľmi spoločenské, boli sme na svadbe, malá mala 5,5roka, malý 14mes. Od začiatku svadby, sa objava, bavili ,tancovali, rehnili, chodili s rúk do rúk, jedli pri každom stole 😀 😀 😀 😀 😀 malý ešte o 21.30 tancoval, Emmka kedže poobede nespala, bola unavená a chcela ísť domov, tak išli k svokrovcom. Bolo tam dievčatko, ktoré malo 2roky, celý čas sedelo mame na kolenách, lebo sa bála, že ho niekto zhodí, alebo stupí na nu 😀 😀 😀 😀 😀 Malá bola nervózna, a o 19tej išli domov 😀 😀 😀 😀 😀 bud. týžden ideme na svadbu zase 😀

anjelik2509
6. júl 2013

my sme boli na svadbe, keď mala naša malá 11 mesiacov...Ale ju sme nechali doma, šli sme len my dvaja s manželom a potom sme šli o 22.00 domov...Ja som si to inak vôbec neužila, stále som myslela na malú, čo robí, či neplače za nami a tak...Ale keby sme ju aj zobrali, neviem, či by to bolo vhodné, aj pre ňu, aj pre nás...V decembri sa nám má narodiť druhé mim, sestra sa ide na jar vydávať, tak neviem, neviem, ako to urobíme...

lilka246
6. júl 2013

nasa malá mala 12 mesiacov, ked sme boli na svadbe a o 20.00 hod. sme ju odviezli domov k babke.

lunnita
6. júl 2013

naša mala 11mesiacov, bola na našej svatbe až do rána, spala pokojne v kočíku, budila sa len na kŕmenie

margarita
6. júl 2013

pochybujem ze Ti to pomoze, lebo kazde dieta aj svadba je ine...niektore prispevky Ta mozu iba vylozene odradit, co nemusi byt pravda vo vasom pripade...napr. my mame so svadbami a detmi len pozitivne skusenosti,
na poslednej minule leto mal syn iba 3 mesiace, a v pohode spal v kociku vonku, kedze svadba bola pod holym nebom. odisli sme okolo 1 domov, kvoli starsej dcerke, ktora sa uz unavou potacala na parkete 😀 kedze absolutne uz cez den nespava...

zalezi ako si trufate vy, kde sa ta svadba kona, ci je moznost mat dieta inde ako priamo pod reprakmi 😀
na nasej svadbe sme mali cca 6 malych deti do roka, a vsetky spali bud v kociku nedaleko vchodu - mimo hudby, ale na dohlad - a starsie dokonca priamo na spojenych stolickach v sale.
Ale teda ja razim teoriu, ze vacsina svadieb je tak raz za zivot, a osobne by mi bolo luto si ju "neuzit", aj na ukor toho, ze dieta jednu noc "nebude mat rezim" 😉
vsetko sa da, len treba chciet....

sorry, ze som sa tak rozpisala, nechala som sa uniest 😀 😉