Ako donútiť dieťa k umývaniu zúbkov?

michalag
13. mar 2008

Ahojte 🙂 ,

My si umyvame zuby spolu s malym, ale v poslednom case si ich nechce umyvat vobec ani pri jednom z nas a dokonca si neda ani kefku do pusy a tiez si zubky neda umyt ani nam. Uz sa mu zacal robit povlak ☹ .

Dnes ked som mu ich umyvala, tak to bolo s placom a proti jeho srsti (mne to tiez nebolo prijemne ale ked si vam nechce umyvat zubky, tak...), tak mu ten povlak zisiel, ale aj tak sa chcem spytat ci mate s tymto nejake skusenosti? Ak ano ako ste svoje dietatko donutili znova umyvat si zubky .

Prosim poradte 🙂

drzubok
11. jún 2012

@piacere pozri zloženie welady

piacere
11. jún 2012

@drzubok no schválne, hoď tu jej zloženie 😉

ibamy2
11. jún 2012

@drzubok priamo do tejto temy to sice nepatri, no aj tak prosim o radu: dcerka ma zubky zdrave, na preventivky k dentistovi chodime pravidelne... od septembra nastupuje do skolky, no tam im po obede zubky neumyvaju... mala si sama zubky este cistit samozrejme nevie... co mozem urobit pre to, aby jej zubky zostali zdrave? staci, ked si pusu v skolke po obede vyplachne cistou vodou s tym, ze doma jej ich klasicky umyjeme rano a vecer? alebo existuje nejaka ustna voda pre takychto drobcov, ktorou si moze pusu vyplachnut? vdaka za kazdu radu...

drzubok
11. jún 2012

@piacere voda, uhličitan vápenatý, glycerín, prírodný kysličník hlinitý, alkohol, výťažky z kvetov nechtíka a z myrhy, xantán, feniklový olej, amoniová soľ kyseliny glycirizinovej

drzubok
11. jún 2012

@ibamy2 nie ustnu vodu určite netreba, stačí ráno aj večer no pocitivo miesto pri mieste

piacere
11. jún 2012

@drzubok tak toto nie je zloženie našej Weledy 😉

pekný deň a fajn rady prajem 😉

drzubok
11. jún 2012

@piacere ups - pre deti glycerín, voda, výťažok z kvetov nechtíka, kyselina kremičitá, alginát (prírodná látka), silice mäty kučeravej, feniklový olej, eskulín. Takže to rovno môžeš máčať do čaju

ibamy2
11. jún 2012

@drzubok este raz vdaka 🙂

piacere
11. jún 2012

@drzubok cením si tvoje skvelé rady, dnes večer budem teda luhovať čaj... ušetrím na paste 🙂 😵

kaselka
11. jún 2012

@drzubok Pracujem s ľudmi, takže tomu, že niekto niečo zle pochopí sa vyhnúť nedá ani tu, ani nikde inde 🙂 .... Ja nebrojím proti zubným pastám s fluoridom, ale mali by sa používať minimálne podľa odporúčaní výrobcov. Keby nebolo potrebné sledovať množstvo fluoridu, načo by sa potom vyrábali detské pasty s jeho zníženým množstvom??? Len tak, určite nie a sú na to normy.... K fluoridovanej vode sa vyjadrovať už nebudem, mám na to vlastný názor... a budem sa opakovať, som rada, že tu nie je. Koniec - koncov nech každý robí ako sám najlepšie uzná za vhodné. Aj lekári majú rôzne názory, veď sú tiež len ľudia. Prajem pekný deň 😉

kaselka
11. jún 2012

@ingulka1 Nemám sa prečo urážať a už vôbec by som sa tu nešla s nikým dohadovať. Napísala som len svoj názor a Ty tiež. No myslím, že práve v dnešnej dobe je potrebné viac sledovať čo človek používa a konzumuje, pretože vo svete plnom chémie už len intuícia nepomôže. 😉

drzubok
11. jún 2012

@kaselka lebo pasty sa vyrábaju v zásade pre celý svet nie pre regiony. niekde je bežná voda s obsahom 4ppm - a to nie je fluoridovaná umelo, niektoré minerálky... atd. nikto nepočíta kolko fluoridov príjmeme a tak tá opatrnost. ale ver že našich krajov sa to velmi netýka. na slovensku sa voda vodovodna podotýkam nikdy nefluoridovala. v čssr pokusne cca 5 rokov v okolí mesta Most v60.rokoch min. storočia. toje všetko. prijatý fluor u nás zdaleka nedosahuje doporučenu dennu davku... u nás má tuším min. budiš 2,5 ppm čo je asi najviac preto nieje vhodná na pitie pre deti do 6 rokov. ak sa nemýlim iné vody - fluor v podstate neobsahuju. 0,1 0,2 mg/liter teda 0,1ppm na liter. príjem fluoru je tak limitovaný na ryby, zelený čaj.... tam su najvačšie množstvá. Problematika fluoridovania pitnej vody je predovšetkým v tom že nikto nezabezpečí aby človek prijal určité množstvo vody.... a tam prichádza problém s pastami.... preto tá opatrnost vo svete.

kryska5
19. jún 2012

@kaselka @lolelole nezabudla som, len bol problém nájsť nejaký free konvertor 😒
http://www.ulozto.sk/xbq9Xnw/dr-kralicek-title1...

lolelole
19. jún 2012

@kryska5 jsi moc hodná - děkuji 🙂 snad to ten náš bobek hezky pochopí a začne spolupracovat 😀

kryska5
20. jún 2012

@lolelole držím palec, nech sa mu to zapáči 😉

kaselka
20. jún 2012

@kryska5 Super, že si nezabudla. Hneď som si to stiahla no môj PC to nejako nechce načítať 😝 a tak som sa na to tešila. Ale aj tak díky moc, skúsim sa s niekým poradiť a snáď sa to podarí. 🙂

blue99
6. sep 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.