Ako donútiť dieťa k umývaniu zúbkov?

michalag
13. mar 2008

Ahojte 🙂 ,

My si umyvame zuby spolu s malym, ale v poslednom case si ich nechce umyvat vobec ani pri jednom z nas a dokonca si neda ani kefku do pusy a tiez si zubky neda umyt ani nam. Uz sa mu zacal robit povlak ☹ .

Dnes ked som mu ich umyvala, tak to bolo s placom a proti jeho srsti (mne to tiez nebolo prijemne ale ked si vam nechce umyvat zubky, tak...), tak mu ten povlak zisiel, ale aj tak sa chcem spytat ci mate s tymto nejake skusenosti? Ak ano ako ste svoje dietatko donutili znova umyvat si zubky .

Prosim poradte 🙂

rebeca10
13. mar 2008

🙂 🙂 ahoj,tato tema ma zaujima....my tiez uz mame kefku,le sme sa nejak k nej nedostali,aku pastu pouzit? 😉

jenniferka
13. mar 2008

no my si tiez neradi umyvame zubky.ale nasu velmi zacalo bavit,ked jej na nu dame detsku zubnu pastu a tak si sama cisti.a stale jej davame akoze 😉 pastu na zubnu kefku a ona drhne a drhne.lebo jej aj velmi chuti 🙂 .a inak,aj ju bavi,ked si cisti zubky dospelackou kefkou.ona si mysli,ze to je nasa,ale to sme kupili pre nu a je vytesena,ze drhne zuby takou veeelkou kefkou. 😎

michalag
autor
13. mar 2008

Ahoj rebeca, my pouzivame detsku odol, ale pocula som ze je lepsie bez pasty ze deti ju viacmenej papaju

inak uz mame takmer cely chrup

jenniferka
13. mar 2008

rebeca10 - my pouzivame detsku zubnu pastu na prve zubky.dostat aj v drogeriach.

michalag
autor
13. mar 2008

jenni, ten nas pouziva tiez pastu, ale vzdy ju spapa a potom si pyta dalsiu davku pasty 😅 😀

rebeca10
13. mar 2008

to bez tej pasty som pocula aj ja,tak to teda dnes skusime 😀 toho som sa bala,ze by pastu zacal hltat 😝 ,my mame 6 zubkov,takze uz ja najvyssi sac 😀

zuzu13
13. mar 2008

ahojte, my sme boli v utorok u zubárky...Lucka nemá /zatiaľ 😅 / problém umyť si zúbky, ale dr. nám poradila, že ak náhodou, nebude chcieť kefku, treba to nahradiť prírodným čističom zubov...t.j. chrúmať mrkvu, jablko...a hlavne nedávať sladkosti...samozrejme výnimočne áno...ale nie denne ako odmenu alebo maškrtku 😀

rebeca10
13. mar 2008

zuzu ja sa bojim mu dat chrumat mrkvu 😕 😕 ,

jenniferka
13. mar 2008

michalag - no ja jej tam len trosinku cvrknem a poviem,ze tam ma pastu a ona spokojne cisti a ked vypyta znovu pastu,tak jej tam akoze dolozim.a veru mi aj naleti 🙂 😀

rebeca10
13. mar 2008

ja si to pri malej nepamatam 😅 😅 ,ale potom treba ustocka aj vyplokat?alebo nechat tak?len pusinku utriet?? 😅

alenik
13. mar 2008

my umyvame zubky uz od pol roka,lebo mala je taka zubana.Uz od 2 mesiacov ma zubky,tak sme zvolili prevenciu.To,ze deti tu pastu spapaju vobec nevadi,lebo detska pasta je na to prisposobena,ze deti ju nevypluju,ale zjedia.Mala si zubky umyva sama,bez problemov.

zuzu13
13. mar 2008

rebeca, prečo? má dosť zúbkov, vie papať väčšie kúsky? ak áno, tak skús...veď budeš pri ňom...Lucka chrúme mrkvu, kaleráb, dokonca aj zeler 😀 od 10 mes... 😀

rebeca10
13. mar 2008

😀 😀 😀 jej,vazne?ja som sa este bala dat... 😅 tak skusim 😉

jenniferka
13. mar 2008

moja Viki tiez chrume zeler.sa cudujem,ze jej to chuti.

rebeca10
13. mar 2008

my jame vsetku zeleninu,ale surovu som este neskusala...

zuzu13
13. mar 2008

jenni, to že chutí, je OK...ale že je to alergén, to im nevadí...to je dobre 😀 😀 😀 ...
rebeca, uškodiť to nemôže, len aby sedel a nebehal ... 😀
chrumkaniu zdar 😀

rebeca10
13. mar 2008

😀 😀 😀 zdar 😀 😀 😀 tak ho posadim do stolicky,a nebude behat 😀 😀

jenniferka
13. mar 2008

zuzu13 - no mne ani uvareny nechuti 😀 😀 😀

jenniferka
13. mar 2008

zuzu13 - zeler je alergen?vidis,tak to som nevedela.a ved hadam to nebude az tak zle pre taku "velku" slecnu
nevsimla som si,ze by jej zle robil.

jenniferka
13. mar 2008

sorry,odbocila som od temy

rebeca10
13. mar 2008

😀 😀 😀 nevadi,alebo hej? 😉

michalag
autor
13. mar 2008

baby a fakt nemate niektora takuto skusenost?

otrivinkajanka
13. mar 2008

ja som mojej simce zacala umyvat zubky len co jej vysiel prvy zubok teraz je na to zvyknuta a sama si pyta pastu a kefku rano aj vecer ked si umyvam zuby

rebeca10
13. mar 2008

😒 😒 ja som to nejak zo zaciatku premeskala....ale dnes do toho ideme 😉 😉 ale nemam predstavu ako zacat,a ako to dopadne...poradte mi baby ako zacat 😉

pigi
13. mar 2008

Nasa Sofi ma 20 mesiacov, zubky si umyva od 8 mesiaca. Najprv si cistila sama, potom som jej ich ja docistila. Ale prislo obdobie,ked kefku nechcela ani vidiet, ani sama si ich nechcela cistit.... tak som to chvilku nechala tak, hned nato som jej objavila novy zub v puse. Cize sme tiez presli takym obdobim odmietania a placu. Ale ako prislo tak odislo... Zubnu pastu mame Elmex pre deti a Colgate jablkovu.

jenniferka
13. mar 2008

rebeca10 - no ja ti pisem na to vyplachovanie ustociek.ja jej pusinku len utriem,viac by uz asi nedokazala.a ved hadam to nebude take zle,ked trosku tej pasty spapkaju.samozrejme,pokial nezlupnu cely obsah zubnej pasty 😀 😀 😀

otrivinkajanka
13. mar 2008

rebeca no kup jej nejaku detsku kefku moja simca ma taku so zvieratkom umyvaj si zuby ty a ukazuj jej,ze si aj ona musi tak umyvat zubky,aby ich mala krasne daj jej tam trochu detskej pasty teraz ich je na trhu plno my pouzivame odol tuti fruti a uvidis ako sa bude tvarit

rebeca10
13. mar 2008

😀 😀no to by bolo asi fakt pruser 😀 😀 😀 (ta cela tuba)

kukona1
13. mar 2008

michalag,presne si napísala náš problém.Ale teraz som jej kúpila zubnú pastu tom a jerry a bola k tomu aj kefka aj nálepky.
najlepšie je že ona si nikdy nechce dat v obchode vyskúšat topánky a teraz ked som jej kupovala topánky a ona hučala ma napadlo,že máme tú kefku a pastu v taške,tak som to vytiahla a v obuvi si čistila zúbky a ja som jej v klude skúšala topánky.Odvtedy si umýva zúbky.Nálepky som jej nalepila na obkladačky aby ich videla ked sa umýva...
ale predtým som jej nasilu umývala a s plačom a tiež som bola neštastná....niekedy ale vyčína že ona chce našu kefku tak som jej dala jednu velkúa striedame si velkú a malú.Má ešte jednu tú sme kúpili v dráčiku,ktorá bliká a podla toho dokedy bliká si umýva zúbky...ešte je to trocha s problémami,ale ju nenútim,aby sa jej to nesprotivilo.ved niekedy si aj v priebehu dna vypýta kefku 😉

jenniferka
13. mar 2008

rebeca10 - skuste si cistit zuby spolu.mozno to zabere.my to tak robime 😎