Ako donútiť dieťa k umývaniu zúbkov?

michalag
13. mar 2008

Ahojte 🙂 ,

My si umyvame zuby spolu s malym, ale v poslednom case si ich nechce umyvat vobec ani pri jednom z nas a dokonca si neda ani kefku do pusy a tiez si zubky neda umyt ani nam. Uz sa mu zacal robit povlak ☹ .

Dnes ked som mu ich umyvala, tak to bolo s placom a proti jeho srsti (mne to tiez nebolo prijemne ale ked si vam nechce umyvat zubky, tak...), tak mu ten povlak zisiel, ale aj tak sa chcem spytat ci mate s tymto nejake skusenosti? Ak ano ako ste svoje dietatko donutili znova umyvat si zubky .

Prosim poradte 🙂

sirinka
21. okt 2008

bubba vola sa FirstTeeth baby toothpaste, je v takom tyrkysovom obale a mne ju predali spolu s tym gumenym nasadkom na prst - akoze kefka 😀

bubba
21. okt 2008

jaj ale to je pre babatka...inac dobre vediet pri druom urcite aplikujem 😀 dik

sirinka
21. okt 2008

bubba no ved my mame doma este babatko 😵 ja som to kupila ked jej vysli prve zubky, ale to sme moc uspechov nemali, tak teraz pasticka prisla na rad 🙂

lucik77
21. okt 2008

A pre tie staršie detičky môžte zabásničkovať: 😀

Otvoríme ústočká,
vojde do nich kefôčka
umyjeme všetky zuby,
zubná pasta zuby ľúbi,
prvý, druhý, tretí, štvrtý,
zubný kaz sa v kúte vrtí
piaty šiesty, siedmy
máme úsmev pekný 😉

smisela
30. okt 2008

Ahojte,tak my sme veľmi s čistením zúbkov nepokročili,bez plaču to nejde 😒 tak jej aspoň umyjem večer,vymenili sme aj zubnú kefku za menšiu a nič...dúfam,že ju to prejde.

sakura77
30. okt 2008

no,ja mozem basnickovat aj do rana-aj tak nehrozi-musime len nasilu a s revom 😝

sirinka
14. nov 2008

ahojte, dnes som kupila malej pastu elmex od prveho zubka, mylsite, ze ju mozeme pouzivat, ked ona si este nevie vyplachovat pusu? nie je to tam napisane, ci sa musi alebo nemusi vyplachovat.

roasha
14. nov 2008

sirinka,ja malej umyvam zuby od 9mes,aj s pastou.staci ked jej das len kusticek.nemyslim ze jej bude vadit ked ju nevyplachne,ved ono sa s tym aj teoreticky rata,ze tak male dieta to este nevie.ale mozes ju ucit plut,mojej sa to strasne pacilo. 😀

roasha
14. nov 2008

inak teraz mame aj my elmexku od 6 rokov/na prve trvale zubky/ 😉 -tych uz mame 8! 😲 🙂

roasha
14. nov 2008

raz do tyzdna floridujeme elmex gelom. 🙂

prasiatko30
14. nov 2008

aj u nas je s umyvanim zubkov problem kym bola mensia a mala len 4 zuby tak pekne prisla umyli sme a bolo postupne uz len prisla a zhabla kefku a chcela si umyvat zuby len ona sama, ale potom som jej mohla este doumyvat ja no a posledne sme uz presli do fazy ze len obzuva kefku a nechce aby som sa jej co i len dotkla 😠 zato tatinko ked ju zavola do kupelne tak bezi ako najata - tak teraz vyuzivame otcovsky sarm a dobre posobenie a tak jej ich umyva nadseny otecko 😀 uvidime dokedy potrva tato faza a tesim sa na bitky pri umyvadle 🙄

lienka55
14. nov 2008

My sme si zacali umyvat zubky len pred nedavnom,najprv si ich nechcel dat umyt,ukazovali sme mu ako si my umyvame zubky a tiez u nas zabral otcovsky sarm,no a teraz si maly vypyta aj sam kefku.Najpr spapa pastu a potom si pobeha kefkou po zubkoch. 😀

aponchie
14. nov 2008

cistime od 8mesicu denne 2x a nemame problem,zadne nechce u nas neexistuje 😉 🙂 a ted ma pres 3roky a naprosto suverene useda do zubarskeho kreslo a predvadi jak se ma cistit a jak stirat a jak krouzit a jak se cisti jazyk!zoubky jako perlicky..duslednost a nenechat se ukecavat jak neee 😀

junovka
14. nov 2008

SIRINKA, AJ MY UZIVAME PASTU, TIEZ MALA NEVIEM VYPLACHNUT....ja to neriesim 😉 .Aj tak jej davam len tak na postrasenie, aby sa nepovedalo, ze nema pastu na kefke 😀 ...a to nehovoriac, ze "zatial" chce umyvat zubky hadam aj 3x denne.Doslova si to vyreve, aby sme sli cistit zubky 🙂 ....len dokedy??? 😀 😀 😉

sirinka
14. nov 2008

diky baby...tak dnes ma prve umyvanie naozajstnou pastou za sebou...ale tiez to kedysi zboznovala, ale v poslednej dobe sa zacala branit... ☹ no uvidime, zubky umyt musi tak ci tak, ci pekne stoji pri umyvadielku alebo sa hadze od jedu o zem...ved ich uz ma 16, tak nechcem zanedbat...

vinka
14. nov 2008

Naša malá si umýva zúbky pastou čo je od 3 mesiacov.No nie ona ale ja jej čistím. 😉 A elmexu stačí dat za hrášok.Tolko dávam aj synovi čo je junior pasta elmex.

roasha
15. nov 2008

my vlastne tiez umyvame zubky,hned ako vysli,tiez su krasne -bez kazu,a zubara sa nebojime. 🙂

pamca
15. nov 2008

ja som malemu kupila prvu zubnu kefku ked mu isli prve zubky, bola to sada kde boli dve gumene, nieco ako hryzatka a jedna s jemnymi stetinkami. naucil sa to drzat v rucke a stale to cmulal. teraz pouziva dospelacku zubnu kefku ale s najjemnejsimi stetinkami, kupili sme ju u zubarky. v obchode som ju este nevidela. obcas pastu spapa, ale najprv si mi da umyt zubky a potom mu dam druhu pastu aby si umyl sam. vtedy ju spapa ale viacej si uz nepyta. niekedy si zubky umyva aj 5 krat denne, ked uvidi kefku.

elizabeth453
20. nov 2008

ahoj...neviem ako zacat malej umyvat zubky...dr. nam povedal, ze mame zacat umyvat hned ako vyjde prvy...uz mame styry a ani raz sme neumyvali...tie pasty co nam dal dr. su mint.Ako na to????

elizabeth453
20. nov 2008

jaj a este kolkokrat denne?

frog
20. nov 2008

Já bych pastu ještě nepoužívala,my jí taky nepoužíváme,páč malá jí neumí plivat a nechci aby jí denně polykala..Já jí to čistím jednou denně,ale brzo začneme dvakrát.Mám malinký kartáček a tím jí jezdím po zoubkách,ale moc se jí to nelíbí a strká mi tam jazyk..

elizabeth453
20. nov 2008

lenze mne dr. este zdoraznil, ze pastu musim pouzit...ze to nevadi, ked ju spapa... 😨 staci vecer, alebo len rano?neviem ako sa takemu malemu babu mozu cistit zuby.. 😕

frog
20. nov 2008

Tak určitě ráno a s tou pastou fakt počkej.Každej dr. ti poví něco jinýho,ale i dětské pasty obsahují látky které by děcko nemělo denně polykat.Důležitý je setřít plak a to jde i bez pasty.Opravdu bych počkala.Mám kámošky co s pastou teprve začínaj a to je prckům 15 měsíců..

elizabeth453
20. nov 2008

ok..tak ja o to pokusim... 😖 a diky 😉

elizabeth453
20. nov 2008

ako ste im tu fefku vlastne dostali do ust...marna celodenna snaha 😠

bihan
20. nov 2008

My čistíme zúbky večer po mlieku, malá musí byť v pohode, lebo inak ani ústa neotvorí a keď má plné bruško, tak sa smeje na tom, ako jej to šuchá po zuboch 😀 Pastu dávam len tak na omočenie tých štetiniek, urobí to trošku penu a malá to nevypľúva. Pri takých malých deťoch sa počíta s tým, že ju budú prehĺtať. Zo začiatku sme pastu nepoužívali vôbec, kým si malá na čistenie nezvykla.

adriana84
20. nov 2008

my cistime zubky tiez vecer po kojeni,mala pekne otvori pusinku,takze nemame problem.zo zaciatku som aj ja otvorila,aby som jej ukazala ako a odvtedy to robi. 🙂

lucia375
21. nov 2008

Ja som zacala malemu cistit zubky az ked mal maly 8 zubov, nechcel ani za svet pouzivat klasicku zubnu kefku a tak som mu kupila elektricku pre deti a makkymi stetinami. Ta sa mu paci ale len to ako sa toci a vrci a zuby mu ledva umyjem. Pastu este vôbec nepouzivam. Na to sa chystam az od 2 rokov lebo ked som skusala tak ju maly prehltal a zatial som rada ze mu ako tak umyjem zuby.

ankam
21. nov 2008

my zatial chceme umyvat-len dokedy.Ak chce sama-tak to len pastu zlize a ja ju nastrasim ze tam ma chrobaka tak potom mi da umyt v pohode 😉

jandalinka
21. nov 2008

my čistíme od zhruba 9.měsíce zoubky prsťáčkem večer po koupání ,který má jemné štětinky a mudr.doporučila i po 1.roce čistit buď tímto prsťáčkem nebo nějaký jiný dětský jemný kartáček,ale rozhodně nepoužívat ještě pastu... 😉