Ako donútiť dieťa k umývaniu zúbkov?

michalag
13. mar 2008

Ahojte 🙂 ,

My si umyvame zuby spolu s malym, ale v poslednom case si ich nechce umyvat vobec ani pri jednom z nas a dokonca si neda ani kefku do pusy a tiez si zubky neda umyt ani nam. Uz sa mu zacal robit povlak ☹ .

Dnes ked som mu ich umyvala, tak to bolo s placom a proti jeho srsti (mne to tiez nebolo prijemne ale ked si vam nechce umyvat zubky, tak...), tak mu ten povlak zisiel, ale aj tak sa chcem spytat ci mate s tymto nejake skusenosti? Ak ano ako ste svoje dietatko donutili znova umyvat si zubky .

Prosim poradte 🙂

rebeca10
13. mar 2008

otri...ja mam chlapceka 😀 😀 ale nevadi... 😀 😀 kefku mame,tak budeme spolu cisti,uz sa tesim ako sa bude tvarit.. 😀 😀

jenniferka
13. mar 2008

kukona1 - blikajuca kefka?vidiiiis,to som ani nevedela,ze taka je. 🙂 veru jej taku kupim,lebo niekedy moje finty nezaberu. 😒 mozno bude chciet,aby stale blikala a bude stale drhnut a drhnut.supeeeeer.

rebeca10
13. mar 2008

😀 😀 s tou blikackou je to super vymyslene... 😉 😉

rebeca10
13. mar 2008

pomoc...vobez mi nechce otvorit pusu,len sa smeje,ale do pusy to nechce zobrat 😅 😅

otrivinkajanka
13. mar 2008

a natalku si ako naucila umyvat si zuby?

rebeca10
13. mar 2008

ved to,ze si to uz nepamatam 😅 😅 😅 ,to su uz roky,,,, 😀 😀

otrivinkajanka
13. mar 2008

no ved pomaly dalej zajdes ked ty si budes vecer umyvat zuby ukaz mu nech si aj on umyva a najlepsie bude ked si aj natalka bude umyvat zubky vsetci spolu

rebeca10
13. mar 2008

🙂 🙂 ano,mas pravdu,zatial ma z toho srandu 😀 😀 a uz ju aj odhodil... 😒

otrivinkajanka
13. mar 2008

no to tak byva ale deti napodobnuju svojich rodicov a surodencov to ked ja si umyvam zuby uz aj moja simca si chce umyvat a aj ked moj stary si umyva zuby vecer to si zasa umyva s nim druhy krat treba na to trpezlivost

eliska7
13. mar 2008

naša si hadam od roka umyva aj s pastou,rano aj večer(vo vani ked sa kupe)samo že viac vycuca do seba,potom jej došucham a je doležity je nacvik a to že to zobere ako samozrejmosť

bystricanka
13. mar 2008

mohli by ste mi poradiť. Mojmu dieťaťu v pohode dám kefku do pusy a umývam zúbky, ale zatiaľ len čistou vodou. Mám už použiť aj zubnú pastu? A aká je najvhodnejšia?

mucilienka
13. mar 2008

bystricanka, tej pasty velmi-velmi malo, lebo fluor by mohol trvalo poskodit zubky - nepeknymi tmavymi flakmi... a vies, tieto deturence nevedia pluvat pastu von, tak ide vsetko do bruska.. My umyvame detskym Elmexom...

lyzenka
13. mar 2008

jéj, ahoj mucilienka, teba som uz dlho nevidela... 🙂

bystricanka
13. mar 2008

dík mucilienka... ja mám doma vzorku Elmexu. Myslíš, že už by som malaz ačať s ňou? 🙂

lenerka
13. mar 2008

Ahoj

mám 15měs.dceru a má zatím jen 6zubů
už jsme se byli podívat i na paní zubařku,ale ta řekla,že máme přijít až ve 2letech,že to bohatě stačí!
Kamarádla mi doporučila flor v tabletách tak jsem jí je koupila a přidávám jí to do jídla
ale s tím čištěním zoubků to je boj!!!
Miluje kartáček na zuby.Máme jich velkou spotřebu.Každý měsíc jí je měním,protože ty štětinky tedy vypadají! 😀
Dám jí kartáček na to pastu strčí si to do pusy a kouše,ale čištění to rozhodně není.A když jí chci čistit sama tak začne šílený řev§ ☹ ale když kouká na mě jak si čistím zuby tak se jí to moc líbí a nejraději by čistila zuby moje!Tak ještě jsem si koupila v lékárně gázu,namotám si to na prst dám pastu a násilím jí to čistím,Ale z toho mám strach,abych jí od toho čištění neodradila úplně!!!
Máte někdo nějaký typ jak takovému paličákovi čistit zoubky?Aby jí to bavilo a nemusela mi u toho plakat?
Naše malá si totiž 2spodní zoubky zničila od kousání mastě Bepantenu má na zoubkách 2oškivě černé rejhy tak jsem zvědavá jestli to někdy zmizí,vyčistit to nejde!Bepanten držím z dosahu jejích ručiček i pusinky
tak na to holky bacha
Ahoj Lucka a děkuji moc za rady

luciferek
13. mar 2008

ahojky, tak u naší 17 měsíční holčičky je to podobné jako u Lenerky 😀 , pastu by jedla jako chleba, kartáček pomalu taky, ale čištění hrůza. Naše zubařka říkala taky ve du letech. Tak jí to zatím šmidlím gázou a je to 😉 . nl 😉 bí se jí to taky, ale dá se to 😉 . Jinak my máme pořád jen 4 zuby 😀

other_side
13. mar 2008

ahoj, my pouzivame pastu elmex, je sice draha ale chuti )) zubky malemu umyvame este ich ani nemal, teraz si umyva sam ale vzdy mu to este prebehnem aj ja, on si to tak dobre nevie 🙂

milhaus
15. mar 2008

nasej umyvame zuby s pastou už asi mesiac, predtym sme jej neumyvali
horne si da umyt celkom dobre ale dolne vždy tam strči jazyk a kefku vytlača, pasta jej chuti

kiwuska
15. mar 2008

my si umyvame zubky len vodickou a kefkou. vcera mi moja mamina kupila nejaku zubnu pastu pre babatka, ze je bez fluoru a moze sa aj spapat. maju ju v lekarni, ale ta cena, vyse 200 sk. je to patentovany vyrobok, no skusime.... este ju nemam. potom dam vediet. je k tomu prilozeny aj nejaky cudlik co si mamina moze natiahnut na prst a ukoncenie to ma nieco ako kefka, na masaz a tiez na umyvanie zubkov, no uvidime 🙂

melory
15. mar 2008

v najblizsom case sa uz ozaj musim prinutit {kedze to odkladam} kupit malemu elektricku kefku, skusila som ju na sebe u zubara a som presvedcena, ze sam a ani ja mu tak dokladne zuby neumyjem.

petule.h
25. apr 2008

pastu jíme taky, ode mě si zuby nechce nechat vyčistit, od tatínka ano, takže supím každé ráno, pač má už všechny...jinak já mám pastu za 40kč, taky se dá papat a je jahodová, že by vademecum??? nevím

peta.cz
28. apr 2008

Můžu doporučit dětský zubní gel od Weledy - vyjde asi do 100 Kč a mají ho třeba v DM drogerii - ten gel nemá žádné konzervační a vůbec chemické látky a dokonce má v sobě bylinky na dobré trávení, protože prckové tu pastu stejně většinu spapají 😉 Malý si začal zuby čistit v pohodě až od tý doby, co jsem mu tam dala poprvé ten gelík, jinak taky nechtěl - nejlépe je, když si čistíme zuby spolu, to ho baví nejvíc. Teď se naučil i vyplivávat zbytek pasty do umyvadla - odkoukal to od nás - má svůj kelímek, tam mu napustím vodu a on se buď napije 🙂 nebo to vyplivne. Ovšem někdy to plivání zkouší i u normálního čaje a nechce si nechat vysvětlit, že se voda plive jen při čištění zoubků 😠 😀 I když poslední dobou to už fakt dělá jen u toho čištění...

petule.h
28. apr 2008

no tak to ti závidím, na mě prdí, vzpírá se..takže jsem ráda, že do něj dostanu kus pasty a že taky umí žvýkat žvejku, alespoń proti kazům 😒

peta.cz
28. apr 2008

Peti, povíme si za půl roku, třeba na mě začne prdět taky... 😉 U těch prcků člověk nikdy neví, jednou tak, podruhý jinak...zase máš šikulu že aspoň žvejká, držím palečky ať tě s tím tak nezlobí.

milhaus
28. apr 2008

ja mojej zuby umyvam už asi tri mesiace po kupani a nestažuje sa, chytim jej hlavu aby ju neotačala a necha si ich umyt, zo začiatku jej to ale vadilo

petule.h
29. apr 2008

peta.cz: no právě, on si taky nechal čistit po tom roce, teď už je to po 2 roce horor fakt, vzdoruje mi jak může

lenadka
29. apr 2008

my zubky umyvame odkedy ma prve dva-to si potom dieta zvykne, teraz si najskor sama skusa a potom akoze idem skontrolovat "bacilov cecilov" ci uz maju zbalene kufre a zdrhaju 😀 malej rozpravam pri tom ako utekaju tvarim sa ze ich nahanam kefkou, ksichtim sa pri tom vyskam, jojkam a ona sa rehoce 😀 skuste to tak nejako zabavne 😉

gabrielkabj
29. apr 2008

ahojte skuste trik ktory sa mi osvedčil a to je umývanie zubov si navzájom sučasne ja malej a ona mne tak mi krásne drží zubky že sa sustredi na umyvanie mojích a ja jej krásne vymijem tie jej 😎

ramzesa
30. apr 2008

my si najlepsie umyjeme ked sa sprchujeme, trocha pasty aby bolo a potom sprchou osprchovat otvorenu pusu, ale vacsinou glgne tak sa snazim davat naozaj malo a niekedy ju musim presviedcat,lebo si nechce dat umyt,tak jej poviem,ze najprv jej umyje mamka a potom dostane kefku a si umyje sama 🙂 . Inak neviem, vacsinou nemame problem.

maca793
30. apr 2008

ahojte, našťastie mi taký problém z umývaním zúbkov nemáme, malá si ich umýva aj 5-6x denne a ja s ňou. nechce si dať umyť zúbky odo mňa, takže si ich umýva sama. ja jej ukazujem ako si umývam zuby a ona to po mne opakuje.
teraz máme takú mániu, že keĎ sme v drogérii, tak musíme kúpiť vždy novú pastu, lebo malá ju papá na "kvantá". do mesiaca minieme aj 5 a niekedy aj viac. 😉