Ako donútiť dieťa k umývaniu zúbkov?

michalag
13. mar 2008

Ahojte 🙂 ,

My si umyvame zuby spolu s malym, ale v poslednom case si ich nechce umyvat vobec ani pri jednom z nas a dokonca si neda ani kefku do pusy a tiez si zubky neda umyt ani nam. Uz sa mu zacal robit povlak ☹ .

Dnes ked som mu ich umyvala, tak to bolo s placom a proti jeho srsti (mne to tiez nebolo prijemne ale ked si vam nechce umyvat zubky, tak...), tak mu ten povlak zisiel, ale aj tak sa chcem spytat ci mate s tymto nejake skusenosti? Ak ano ako ste svoje dietatko donutili znova umyvat si zubky .

Prosim poradte 🙂

domeenika
11. sep 2009

ja malej umyvam zubky kazdy den od roka aj pol... pred tym som jej kupila asi zo 2 kefky ktore totalne zozuvala, ale bolo to kvoli tomu aby si zvykla, co sa robi s kefkou.. teraz mame z umyvania zubkov velku zabavu. ked si idem ja, hned si ide aj mala umyt.. kupila som jej zatial pastu perlicka, prisla mi taka klasicka.. ved som ju pouzivala aj ja ked som bola mala... ale videla som uz aj ine - drahsie, tak este nastudujem v com su lepsie a mozno kupim aj tie.. nechcem zapotit, ale tusim sensodyne detska? neviem...

tekvica
13. sep 2009

ja od prveho zubka, t.j.od 5 mesiaca. kefka- detska elmex a taky silikonovy naprstok, pasta- weleda detsky gel, elmex detska

vejinka
13. sep 2009

ahojte..ja raz do tyzdna davam elmex gel a kazdy den elmex pasta detska.. 😉 cistime cca od pol roka

petaba
13. sep 2009

Ahojte neviete je nejaka pasta, ktora nema ziadnu chut? lebo skusali sme aj sladke aj mentolove a malu zo vsetkeho napina ☹ dakujem za rady

jahodka11
14. sep 2009

ahojte,
petaba-veru netusim...my mame zatial elmex nepouzitu, v poslednej dobe zatvori usta a nic...ziadne umyvanie, tak neviem, co s nim, pockat alebo to riesit krikom a placom? mozno skus zatial bez pasty a neskor pouzi aj pastu....

petaba
14. sep 2009

no praveze uz bez pasty umyvame dost dlho a ked vyskusame pastu tak je jej hned na vracanie... 😒

titkovamiriam
14. sep 2009

od prveho zuba 6m,mala kefka,pasta od 1 roka

ingulka
15. sep 2009

a kedy musi ist babenko prvykrat k stomatologovi na preventivnu ???

kukulik30
15. sep 2009

ahojte, nasa stomatologicka vravela, ze mam s malym prist akonahle bude mat prve zubky alebo ked bude mat rok...vraj je to lepsie, ked chodi babo len tak ,pomali si zvyka, ona popozerala skontrolovala dasienka, ako sa prerezavaju zubky, Samko dostal hracku a isli sme domov a takto na objednava stale uz cca 2 rok, zatial nemame ziadne kazy, Samko nema strach, bez problemu otvori pusu, ona prezrie a znova ho objedna , teraz ideme po 4 mesiacoch tusim...
lepsie ako prist uz s kazom a prva skusenost dietata je bolestiva, je to uz vraj neskoro a vacsinou mavaju deticky ovela vacsi strach 😒

bubadlo27
15. sep 2009

ahojte, ja som sa pytala zubara, ze az ked vylezu vsetky zubky, povedal okolo 3 roku, aj tak ze by to predtym nemalo vyznam 🙂
a zuby umyvala cca od roku, ked sa nam objavili prve 2 zuby 🙂
malemu neumyvam, este nevlastni 😀

kukulik30
15. sep 2009

a zubky umyvame kazde rano a vecer od roka, najprv iba vodickou a potom so zubnou pastou, pouzivala som klasicku perlicku a potom aj Aquafresch Kids, pre deti od 0-6 rokov...zubky si umyva rad od zaciatku, je uz zvyknuty, cistim mu ich ja a na konci necham, nech este on dosucha 🙂

kukulik30
15. sep 2009

bubadlo, co lekar to iny nazor..... podla mna je ale v 3 rokoch uz dost neskoro...ked vidim, ake maju niektore trojrocne deti pokazene zubky 😒

ingulka
15. sep 2009

pojdem ja na preventivku, tak so sebou zoberiem aj malu a uvidime, co na to moj zubar 😉

viem, ze deticky maju narok na preventivku 2xkrat rocne... dospeli len 1xkrat rocne ...

kukulik30
15. sep 2009

ingu, fakt iba 2x rocne? 😕 tak mne sa zda, ze som bola aspon 3 x..no ale mozno sa mylim 😅 lebo nie vzdy sme boli objednany spolu, tak sa mi zda, ze sme tam boli castejsie.....kazdopadne je to fajn a som rada, ze sme zacali skor....

jahodka11
15. sep 2009

ako pise kukulik, aj my sme uz boli u zubarky, dokonca 3x 🙂 trva to chvilocku, skontroluje zubky, maly ju pokuse a ideme 🙂
ingulka-co ja viem, tak tiez len 2x do roka maju deticky narok....ale myslim, ze to staci....

dadka33
22. sep 2009

ahojte len nahodou som objavila tuto temu a som rada potrebujem poradit 😉

moja mala si v poslednej dobe odmieta cistit zuby vzdy zje len pastu a kefku potom zahodí.Vecer jej ich umyvam ja ale strasne sa brani a vrieska a ja sa bojim ze bude mat k umyvaniu odpor.Neviem ako jej mam vysvetlit ze zubky ma tou kefkou suchat ☹ pritom si umyvame spolu zuby a ja jej to pokazdy krat ukazujem ale vobec to nepomaha

dakujem za vsetky rady 🙂

amadora
23. sep 2009

Dadka aj ja som tu minule písala presne to isté ako ty 😅 A žiaľ nič sa nezmenilo, reve ako tur keď umývame zuby a potom ešte pol hodinu trucuje 😒 Tiež sa bojím že mu to umývanie úplne zhnusím ale radšej ako sa mu majú zúbky pokaziť a potom si neviem predstaviť ísť s ním k zubárovi keď mňa nepustí do pusy ani zuby umyť nie to doktora vŕtať alebo čo 😕

anjelik809
24. sep 2009

Kedy by sme mali začať umývať zúbky? máme jeden novorodenecký a teraz nám narástol ďalší... prosím poraďte mi aj akú zubnú pastu alebo čo a ako... ďakujem

fifinna
24. sep 2009

anjelik, zubky sa zacinaju umyvat hned ako vyrastu. Pastu nemusis pouzivat. Kup si taku gumennu kefku na prst, da sa to kupit v lekarni a môzes zacat.

baby, mne ked si maly nechcel dat umyt zubky, tak som mu aspon 2 - 3 krat do tyzdna umyla tak, ze som si na prst omotala gazu a umyla som mu ich. Aspon mu nemohol vzniknut odpor ku kefke na zuby.

dadka33
24. sep 2009

anielik ja som najprv tou gumenou na prst a len vodu cistu a teraz jej davam elmex detsku ta je od prveho zubka a nemusi sa vymyvat 😉

amadora to mas pravdu ale je mi hrozne ked ju takto tyram 😲

anjelik809
24. sep 2009

ďakujem vám moc... inak neviem si predstaviť ako by som mu umývala zúbok s ktorým sa narodil... novorodenec tak ľahko ústa neotvorí ... a teraz máme už skoro týždeň prvý oficiálny zúbok ... ešte raz ďakujem

amadora
24. sep 2009

Fifinna ja mám aj ten gumenný prst ale ten mu ani do pusy nedostanem, to mi ruku odtláčal a bál sa toho čo mu to chcem robiť. Takže to už radšej kefku 😒

Dadka aj mňa to štve ale snáď si časom zvyknú že to nie je nič hrozné, nebolí to ani nič podobné a nechceme im zle 😅

misa.cekatelka
24. sep 2009

My máme 9 zubů a nečistíme.fakt to napíšu narovinu.ode mě se nenechá a sama netuší,co s kartáčkem dělat.sní pastu a s kartáčkem si hraje.taky přemýšlím o tom zubaři.když tam s malou půjdu,to jí jako bude otevírat pusu násilím.ona se totiž na sto procent nenechá.

ingulka
25. sep 2009

tak dnes som bola na preventivke 😉 a hned aj malej pozrel do pusy 😉 no skor to bolo take rychle nahliadnutie 😉 xi xi mala ale celkom nanho vyskerila zuby, co som sa sama cudovala 😀 asi vedela, ze je to ujo zubar 😀 😀 😀

inak mi vravel, ze na preventivku s malou treba zacat chodit az okolo tretieho roku veku dietata, ale zubky by sa mali umyvat uz odkedy vyjde prvy... nam prvy vysiel az okolo 10-11mesiaca, takze moc som to nezanedbala a hned dnes sme boli kupit v lekarni detsku zubnu kefku 😉 a uz sme sa s nou aj zoznamili - teda skor sme ju pokusali 😀 ... pastu zatial neplanujem pouzivat...

anjelik809
25. sep 2009

ale dva zuby umývať, to nebude jednoduché, ked ten druhý len lezie 😒

zuza.m
25. sep 2009

no ja ked nezabudnem umyvam každy den apson večer aj s pastou od prveho zubka.ked mal len jeden zubok tak si kefku len hryzol.neskor som na to pozabudla až som mu jeden den videla na zubkov povlak,hned som sa zhrozila začala som to brat važne.nieje nič prijemne mat dieta s hnitymi zubami,fuj to sa mi tak hnusi.maly to zatial akceptuje necha si chodit s kefkou po zubkoch ale len tak za chviločku takže to iba tak pošteklime.no ved hadam to stači.

amadora
26. sep 2009

Anjelik ver že je to jednoduchšie ako keď ich bude mať viac 😀 Keď sme mali len pár zúbkov tak si rád umýval, to už ráno čakal pri skrinke v kúpeľni kedy budeme umývať a otváral pusku, nie ako teraz keď plače ako by som ho neviem ako týrala ☹

zuzu31
28. sep 2009

moja mala odmieta umyvanie zubkov ked sa jej tlaci novy zubok, asi ju to kefkovanie boli. pouzivame obrazkovu kefku signal ... detsku a pastu elmex. ale pastu iba tak malicko otriem o kefku a potom vyplachnem rukou pusinu ...naberiem vodu a trosku presplechnem 🙂 pripadne oplachnutou kefkou prekefkujeme 🙂
najprv kefku len tak hryzla a teraz sa naucila vrtiet kefkou na vsetky smery 🙂 srandovna je. inak zacali sme hryzkat tu kefku z dm drogerie, ked mala asi 4 mesiace ani zubky este nemala ... ked ja som si umyvala zuby, tak ju som mala na rukach a ona hryzkala ... tusim aj foto v albume mame
🙂

mam otazku ohladom toho elmex gelu /tu niekto o nom pisal/ .... v lekarni mi povedali, ze ten florizacny gel sa dava len na trvaly chrup ... je to tak? neviete niekto?

almika
29. sep 2009

ahojte, ja sa snažím malému zúbky umývať, našťastie mi ústočka otvorí, máme aj pastu, ale len trošku jej dám a poumývame, niekedy vydrží viac, niekedy menej a potom ešte on si sám chce čistiť akože.. aj to si myslím, že je fajn.. tiež sa hrozím toho, že by mal mať zhnité zuby..

natali1985
29. sep 2009

mojmu malemu som az donedavna cistilazubky iba z cistou zubnou kefkou...ale uz si davame zubnu pastu....najhorsie je na tom,ze ked mu zubky vycitim tak este by chcel lebo mu pasta zachuti...ale vecsinou si cisti ubky sam:Dmam ich krasne biele:Dako ja 😀