Ako donútiť dieťa k umývaniu zúbkov?

michalag
13. mar 2008

Ahojte 🙂 ,

My si umyvame zuby spolu s malym, ale v poslednom case si ich nechce umyvat vobec ani pri jednom z nas a dokonca si neda ani kefku do pusy a tiez si zubky neda umyt ani nam. Uz sa mu zacal robit povlak ☹ .

Dnes ked som mu ich umyvala, tak to bolo s placom a proti jeho srsti (mne to tiez nebolo prijemne ale ked si vam nechce umyvat zubky, tak...), tak mu ten povlak zisiel, ale aj tak sa chcem spytat ci mate s tymto nejake skusenosti? Ak ano ako ste svoje dietatko donutili znova umyvat si zubky .

Prosim poradte 🙂

rimmel
27. mar 2010

badykucu a co to znamena docistovanie? 😅

slovakia13
27. mar 2010

ja som zacala s cistenim dasienok uz teraz takou speci gumenou kefkou 🙂 a mala sa strasne vytesuje uz len ked vidi ,ze sa k nej blizi kefka 😀 😵

rimmel
27. mar 2010

slovakia cau! to vazne? a to naco? 😕 😀

slovakia13
27. mar 2010

masaz dasienok,teraz ako jej zacali ist zubky -teda myslim -jej to robi dobre 😀 a nech si zvyka 🙂

rimmel
27. mar 2010

jaaaj no to urcite ano 🙂

nadulici
27. mar 2010

no to docistovanie znamena, ze deti to vecsinou nezvladnu tak dobre ako dospeli, teda ma sa s kefkou este docistit smerom od dasien von, lebo deti cistia najma doprava- dolava...to som si vsimla aj u malej.....ale este ma cas sa to naucit....ked mam byt uprimna, ani mne sa moc nechce poctivo drhnut zuby, tak chapem deti, ze je vela inych zaujimavych veci okolo....

tamka84
20. máj 2010

ahojte, malú učím od malička na čistenie zúbkov, kým bola malá si ich nechala vyčistiť, ale v poslednej dobe vôbec nechce. Chce si umývať sama, čo pre ňu znamená hryzenie kefky. Už som skúšala všetko možné, ale akonáhle jej vezmem kefku a chcem jej zuby vyčistiť, začne vrieskať a vôbec neotvorí ústa... ☹ Už neviem čo s ňou, a nechcem aby sa jej začali kaziť zuby.
Riešili ste podobný problém? Malá má 19 mesiacov.

rimmel
20. máj 2010

nech si jednu hryzie a druhou jej nejako skus trosku vycistit.. 😉

brnka
21. máj 2010

Tamka, tak u nas je to to iste. Kefka po mesiaci vyzera, ako keby ju pouzival minimalne 2 roky 😀 . U nas celkom zabera, ked si cistime zuby vsetci spolu, vtedy nehryzie, ale cisti ako o dusu. Tiez si odo mna docistovat neda ani za svet. Zatial tomu nechavam volny priebeh, nenutim ho, snad casom dostane rozum ..... 😅

tamka84
21. máj 2010

no ved práve, nútiť ju a nasilu dočisťovať nechcem, aby k tomu nakoniec nemala odpor.

germik
21. máj 2010

baby, a ako dlho čistíte drobcom zúbky? Pri spodných zubkoch ma malá chvílku nechá aby som jej čistila ale ked už vidí, že sa chystám na vrchné tak je zle a nechce ani pusu otvorit ☹

rimmel
21. máj 2010

ja veru nie dlho, par sekund...20sek? 😕 potom uz nechce

rimmel
21. máj 2010

a presne vrchne vzdy tahsie...

jankapiknova
21. máj 2010

my mame ten isty problem, spodne v pohode a vrchne kratučko ale potom sa snaži ešte sam ale to už je skor cucanie vody z kefky 😉

aureliaaa
25. máj 2010

Ahoj. Já to nechala od začátku na holčičce. Dostala do pusy kartáček a snaž se. Kdybych se jí chtěla dostat do pusy s kartáčkem jí tak by byl děsivý řev. Čistíme si zuby spolu. Ukazuju jí jak se to má dělat a ona se samozřejmě opičí. Je to tak bez řevu. I když asi ne moc dokonalé, ale ono se to poddá. Nakonec se mi ji podaří přesvědčit, aby ch jí přejela po zubech prstem s mikrovláknovou hadýrkou. Snad se jí do té doby než začne chápat proč si čistit zuby nezkazí.

romana29
25. máj 2010

Holky, my taky nechávali malýho, aby si čistil sám a máme z toho kaz :( takže bohužel s řevem, ale čistíme my - tedy ten řev není dvakrát denně, ale že by chtěl tak dlouho držet, než se to pořádně vyčistí, to fakt většinou nechce, ale jinak to bohužel nejde. Takže napřed čistím já a pak si může hrát s kartáčkem on.

jankapiknova
25. máj 2010

naš si už tiež zvykol že najskor ja a potom on, naštastie si da už aj vrchne trochu očistit. 😉

aylin
28. jún 2010

@tamka84 tak to iste je aj u nas. mala ma 1rok8mesiacov..krasne cistila zubky...a teraz...no hrozne... ja jej ich pretieram vlhkym obruskom..lebo prsty mi dovoli dat do pusy tak aspon tak jej ich pretriem...

tamka84
29. jún 2010

@aylin, u nás sa to už našťastie zlepšilo...som jej povedala že tam má červíky ktoré jej budú papať zúbky a bude ju to bolieť, tak už ako tak nechá...a ja by som jej nemohla dať prsty do úst, lebo by mi ich odhryzla...strašne hryzie 😀

aylin
30. jún 2010

@tamka84
ja som zacala posledne 2dni cistit zubky ked sa kupe a tak,ze cistim aj vsetkym zvieratkam co jej plavu vo vani 🙂 ale tak zeby nejak extra drzala,to nemozem povedat...
ale este ma len 16zubkov,chybaju jej posledne 4stolicky...mozno preto nechce. ked jej rastli ocne tak tiez nechcela...

2930
1. júl 2010

a čo jazyk baby ten netreba moja ma 12mesiacov a može už aj pastu či nie

aylin
1. júl 2010

hmmm urcite by nezaskodilo aj jazyk 🙂 ale tak to by bolo u nas ine divadlo... moze pastu. ja mojej davam pastu od prvych 2zubkov . kupujem elmex a pise tam,ze od prveho zubka... samozrejme tiez som nedavala neviem kolko,ale trosku..

bejkka
5. júl 2010

pastu len vtedy ak vie dieťa vypľúvať a nepoliká ju, určite elmex a určite zubnú kefku curaprox - ultra soft - to sú rady od zubnej, malým detičkám stačí aj čistá vodička a je dobré aj jazyk vyšúchať - ak sa dá 😀

alik30
8. júl 2010

@bejkka s tou pastou to není pravda. Tu elmex pro nejmenší děti polykat můžou. Stejně se jim dává jen minimální množství. To jsou zase informace od mé zubařky. A pokud se nepoužívá pasta s fluoridem a jen voda, tak by se měly občas dávát fluoridové tablety.

nadulici
27. júl 2010

baby poradte mi.....mala zacala odmietat umyvanie prednych hornych zubkov, ked jej ich cistim zozadu, tak to jej nevadi, ale ked zacnem spredu spusti rev, zatne sa, zavrie pusu, aby som sa jej k zubkom nedostala 😠 ....
skusala som uz vselico ☹ ....vymenili sme kefku za curaprox, umyvame zubky babike, ja sebe- ukazujem jej ako ich ma vycerit 😀, vysvetlujem ....skusala som odputat jej pozornost knizkami, reklamou, hrackami.....nic nezabera....nevidela som ani ze by tam mala nieco bolave, ale nedovoli mi ani do pusy nazriet- teda na tie predne zuby....ostatne jej nevadi, ani zo spodnymi nie je ziadny problem....dasienko ma v poriadku, neopuchnute....trva to uz pomaly mesiac, tak jej ich nakoniec vycistim nasilu, ako tak.....neviete mi poradit co s tym...horne trojky zatial nemame, moze to umyvanie mala odmietat koli prerezevaniu zubkov?....dasno nema opuchnute, a asi ju neboli, ked si necha v pohode umyvat zuby z vnutornej strany....
dakujem za kazdu radu... 🙂

stella231
8. nov 2010

Ahojte maminky dnes som sa vrutila do drogerie a kupila synovi pastu Sensodine Pronamel JUNIOR , jasne ze som videla reklamy...a chcela mu to najlepsie ! ale az potom som čitala ze je vhodna az pre detičky od 6 ročkov. v pripade mladšich detičiek male množstvá ! mate niekto skusenosti s pouzivanim tejto pastičky ??? Dnes sme si koli tomu ani neumyli zubky !! lebo som nevedela či je to vhodne.... dakujem za vyjadrenia maminky ......

bibione
9. nov 2010

@stella231 a doteraz si mu cim umyvala zubky??

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stella231
9. nov 2010

@bibione kupovala som elmexku ale tu nemali tak som vzala tu sensodyne..myslela som čert ako diabol 🙂 ale asi nie.. a je mi luto to vyhodit! 🙄

lucinenka001
15. dec 2010

Ahojte,

maminy prosim Vas, kedy ste zacali cistit prve zubky a ako sa s nimi popasovat? Mame 8 mesiacov prec a 5 zubálikov tak ja by som rada uz ich troska umyt 🙂. Mame zubne kefky z DM take 3 v baleni. Viete poradit maminky aku pastu a akou formou ich drobcovi umyt ?

Dakujem