Ako dopraviť najlacnejšie tovar z USA na SK?

mucilienka
13. júl 2008

Ahojte kocenky,

mam jednu otazku - ako dopravit najlacnejsie tovar zakupeny v USA na SK? Cez aku spolocnost, postou alebo radsej doplatit na letisku za batozinu naviac? dakujem velmi pekne za odpovede... 😉

hankaa
13. júl 2008

mucilienka
Najlacnejsie a najlepsie je poslat balikom donmu cez polsku agenturu,tie ti dovezu balik rovno domu pred dvere
z akeho statu to chces prevazat??

mucilienka
autor
13. júl 2008

hanka, z new jersey z wildvoodu - a nevies ako je to asi drahe?

mucilienka
autor
13. júl 2008

hanka, a ako je to s clom?

mamacat
13. júl 2008

mucilienka, dobra tema🙂

hankaa
13. júl 2008

ziadne clo neplatis a ani ti nic nekontroluju ja posielam stale takto a nemala som ziadne problemy,zatial vsetky baliky dosli v pohode bez chyby az pred dvere do domu
nevjem ake je to teras cenovo lebo daco tam menili ale ja posielam baliky take velke krabice co asi mozu mat 58 plus poundov a stale platim pod stovku
sak v Linden mas plno polskych agencii a si tam za hodinku mozno ani tolko

mucilienka
autor
13. júl 2008

mamacat,
si mi ju poradila - dakujem 😉

hankaa, to znamena, ze ked to lenka-svagrina nakupi, namnozi a pod, tak staci, ak to iba posle cez tu agenturu a mne to pride domov pred dvere? ja neplatim uz nic, ci ako? baby chcu kociare odtial a aj ja, takze to bude... 😝 baliiiicisko... 😝
a ako dlho to trva?

mucilienka
autor
13. júl 2008

hanka a este, ako sa vola ta pl. spolocnost?

jamaica77
13. júl 2008

NIEKTORE BALIKY SA OTVORIA - NAMATKOVO NA COLNICI AKED JE TAM NIECO CENNEJSI NASI COLNICIARI HNED NA TO NARUBU CLO 😠

mucilienka
autor
13. júl 2008

jamaica, to vaaazne?
a clo je kolko?
to by ma poriadne nasr.lo!!!! uz sa ti to stalo?

kristynaw
13. júl 2008

musi se to poslat jako dar... ale nekdy se porste clo plati...

jamaica77
13. júl 2008

Stalo sa mi to raz asi tak pred 7 rokmi, vtedy som dost casto posielala baliky na Sk, a posielala som blby prenosny bezdrotovy telefon, tu stal hadam nejakych 10 dollarov (smesna cena) a doma ho nasli v baliku na colnici, volali mojim rodicom, ze v baliku bol telefon a ze musia za neho zaplatit clo, chceli nejakych 500 korun a moj otec im hovori ze to nesrandujte, ved ten telefon stal menej ako vy chcete clo na to, a oni ze kolko, a moj otec povedal ze kolko a oni ze to nie je mozne, ze tu na Sk by to stalo ovela viac akedze to nevie dolozit nijakym blockom tak ze sa mozu dohotnut na 300sk - takze asi tak to dopadlo.
Ale to sa stalo len raz, poznam ludi ktory si posielali pocitace, fotaky, a ine elektronicke veci v baliku a presli bez colnej kontroli, takze to bola len smola ☹
Inac som pocula aj o velkohromadnej strate balikov 😕 ci sa niekedy nasli to neviem uz 😅
Teraz posielanie balika stoji nejakych 1.25 na pound, plus vybavovanie asi 5dollarov, islo to hore

hecuba
15. júl 2008

Jamaica, nenasli sa! To je uz piata zasielka, ktora sa nam v ramci rodiny stratila v priebehu 10 mesiacov! Cez USPS a Slovensku postu ja uz nebudem posielat nikdy nic!!! A aj "dobru" reklamu im robim, kade chodim. 😠

gedren
15. júl 2008

Co je to za polskou agenturu a posila za stovku taky do CZ? 🙂

lujan
19. máj 2010

keď nakupujem z USA, väčšinou používam bezplatnú službu od Viaddress.com, pretože poskytujú bezplatnú americkú virtuálnu adresu, takže sa dá nakupovať od ktoréhokoľvek predajcu alebo ebayre z USA a Viaddress prepošle nákup tebe. Prihlásiš sa na http://www.viaddress.com , ihned dostaneš email so svojou US adresou a môžeš ju začať používať na nákupy od amerických predajcov, od Amazon a Ebay predajcov. Viaddress tiež môže kúpiť pre teba zbožie, ak americký predajca neakceptuje medzinárodné kreditné karty – a bez poplatkov. Je to veľmi užitečné, mrknite na to http://www.viaddress.com

raduska19
21. feb 2013

Ahoj,prosim ta a ta cena ,kde je orientacna kalkulacka ,je uz celkova suma ktoru zaplatis pri preprave?

martinezan
27. mar 2013

ahojte, prosim vas, viete mi poradit? potreboval by som z amazonu, resp z ameriky doviezt jeden bbq gril, ale vazi cca 116 kg /246 lb/. dovezu aj nieco taketo ?? zaplatim niekomu ked to vybavi a na amazone to vybavim a zaplatim, hm ? potom zvolam bbq u mna doma 🙂

alla24
28. mar 2013

@hankaa mozes mi prosim poslat podrobnosti do ip? ako sa to posiela a cele ako to funguje. dakujem

gebeente77
29. mar 2013

@mucilienka clo je 14% hodnoty tovaru a este vacsinou som ja osobne musela platit aj dph - ale to boli nove veci co som si davala posielat 😠

hajanka
5. máj 2013

@lujan
@raduska19 neviem co robim zle alebo co... ale do kalkulacky som dala pol kila a vyhodilo mi to shipping okolo 50$ ??? 😲

maya_zilina
8. máj 2013

Ja som bola pred 2 rokmi v USA a zabalila a poslala som si domov balik... Takze viem co som don dala a cuduj sa svete oni to vraj v Michalovchiach preclenuju a tak mi z balika pobrali tricka( cisto nove)... Staznost nepomohla... 😒

severanka96
18. máj 2013

@lujan veľmi si mi pomohla 🙂)))))))) dakujem pekne

voskovka
3. júl 2013

babule a objednal by mi niekto odtial nieco?

filipdvoran
19. nov 2013

Ahojte, ak môžem poradiť ohľadom nákupov v usa, tak si pozrite stranku http://www.nakupyvusa.com
Mate tam vsetky info ako nakupovat v usa, kalkulacku postovneho az po preclenie tovaru.
🙂

Prijemne nakupy 🙂

minqea
24. apr 2014

obnovim temu..nakupoval niekto cez sprostredkovatelsku sluzbu? na webe sa ich da najst vela, len ci su aj spolahlive? 😀

nevesta12
2. jún 2014

@minqea ahoj, skusala si nejaku sluzbu? ja mam zaujem o jeden maly organizer, a nie a nie sa k nemu dostat... 😠

minqea
19. jún 2014

@nevesta12 ahoj, zatial nie.. akosi nemam cas sa tomu venovat, ci sa to oplati ak nejde o nejake velke veci.. 🙂

syja19
1. júl 2014

http://m.toysrus.com/skava/static/product.html?....

Baby chcela by som si objednať tento kocar z USA ale je tam velke postovne, je nejaká možnosť ako sa tomu vyhnúť a objednať to bez postovneho? Dakujem

miriss18
2. júl 2014

@syja19 ja by som chcela tiez z tej strany bicykel ale neviem asi by vyslo tiez vela postovne,tu nemozem taky zohnat a neviem ako to tam funguje na tej stranke

syja19
2. júl 2014

asi vela neviem ci je nejaka ina moznost....pisu ze ano ale neviem ako

lilus27
15. aug 2014

Baby viete mi poradit? chcem si objednat veci zo stranky victorias secret,ale na kamosku ktora byva v USA,aby som usetrila nehorazne postovne. chcem vediet ze ked mi ona potom posle balik zo svojej adresy a mena na maju adresu ku nam na slovensko,ci budem platit clo alebo ako to funguje. dakujeeem