Ako dostať fľaky z oblečenia?

vilki
29. jan 2007

caute maminky.moj maly uz papa aj mrkvicku atd. a stale sa cely zaspini.na vsetkych kosielkach ma flaky a neviem ich nicim vyprat.ako to riesite vy?dakujem 🙂

danu
1. feb 2010

evikg • 1d • Dnes o 20:47
Ahojte, tie nase deticky sa dokazu pekne zababrat a mrkvicky, bananiky a podobne farebne skvrny lezu velmi tazko z veciciek. Mate nejake zarucene tipy, ako tieto skvrny odtial dostat?

beruska2x • 1d • Dnes o 20:53
a co pouzivas za prasek?? ja v Persil sensitive a pere super...

berus222 • 1d • Dnes o 20:54
na skvrny od jedla sa mi este nepodarilo najst nic ucinne, ale bolo obdobie, kedy si nas maly vedel okakat aj vlasy a na tieto skvrny mi pomohlo oprat to v uplne studenej vode a potom normalne v pracke.

evikg • 1d • Dnes o 20:59
no ja to najskor vyperiem rucne tym klasickym mydlom na pranie a potom dam do pracky na 30 stupnov. Pouzivam Lovelu sensitive. Mam ale pocit, ze co nepusti tym mydlom na pranie, tak to prasok nevyperie.

beruska2x • 1d • Dnes o 21:01
hm tak to ja nepredepiram v ruce nic, pouzivala jsem driv Batole prasek, pral lip nez Lovela a peru tak na 50 stupnu nejcasteji....

cvikla969 • 1d • Dnes o 21:04
tak tato tema ma fest zaujima.pouzivam lovelu-tekutu.na flaky som skusila cez mydlo,vanisch,ariel odstranovac,rucne predpieranie adt....a prd s toho ,gro flakov nam na veciach svieti ako lampas. 😠

aponchie • 2d • Dnes o 21:09
fleky od mrkve a stolice mi nepusti nicim ani vanishem 😝 nevim co na to je asi nic mrkev je stalice ta jde velmi tezko a taky nemam cas to prat okamzite po uspineni takze kdyz to peru vecer nebo rano smula..u prvni holky sem prala v Lovele a nevyprala vubec nic pak sem presla na Persil Gold a celkem dobrej akorat sem ted koupila Formil z Lidlu na bile pradlo a pere stejne jak Persil akorat je 3xlevnejsi dokonce byl za Arielem na druhem miste v prascich D testu 😎 jinak na bile asi savo mozna..nevimnevim 🙂

evikg • 1d • Dnes o 21:14
cvikla, napodobne 😖 Stale to vyzera akoby chodila v spinavom. Najviac flakov je pod krkom, co zatecie za podbradnik.

bejkka • Dnes o 21:15
ahojte, ja mám perfrktnú skúsenosť s práškom VIZIR - na biele, prané na 40 a ak ho nezoženiete tak je super aj FORMIL UNIVERZAL z lidlu - fakt bomba, je to tekutý prášok a biele je ako nové.

beruska2x • 1d • Dnes o 21:20
hm to koukam to ja vubec takovy problemy s tim Persilem nemam, a Vanisch a takovy bych nedavala - bala bych se ze je to moc agresivnia malej se mi osype 😅

soanpe • 1d • Dnes o 21:21
lovelu jsem zavrhla hned po prvním použití 😝 NEPERE! na flrky používám žlučové mýdlo za asi,-Kč z DM drogerie. Prala jsem v Persilu,ale Sofí se mi opupínkovala a má jakoby suchou kůži, takže nastoupilo opět DM a jejich Denk Mit tekutý prostředek pro alergiky prádlo je po něm jak s Persilu 😉
jo a fleky od mrkve se prý musí potřít olejem, aby se betakaroten rozpustil (zní to logicky,když je to v tuku rozpustný vitamín 😕 ) a pak ten flek přeprat v jaru
no ale já mám vyzkoušený to žlučový mýdlo

petkula • 1d • Dnes o 22:01
taky nám zabírá žlučové mýdlo "Denk mit" z DM ale jeslti pereš na 30, tak to ti stejně asi nepustí...peru tak na 40, 50

anicka164 • 1d • Dnes o 22:07
Peru v perkarbonátu (je to snad soda obohacená o kyslík, každopádně to má být něco eko 🙂 ) a docela to jde. Mrkev se zatím vyprala všechna, pokaděný látkovky hned po přebalení trochou posypu a pak ještě přímo do pračky a taky v pohodě. Jsme na chalupě, kde není obecní kanalizace, tak se mi nechce do odpadu pouštět prací prášky.
Doma jsme nejdřív prala v Lovele, ale příkrmy to nevypere, tak dávám Tide a máchání navíc. Ale možná i tam přejdu na perkarbonát.

dali4
2. feb 2010

Ja z vanišom dostanem vždy všetky flaky preč 😕 ... dokonca aj zapraný flak s černíc... Ale nenalievam ho len na tu škvrnu ako v reklame 😀 , ale trošku nalejem do umyvadla, tam nomočím tu vec aby bol flak ponorený, asi 10 minút a potom to v rukám tak vyšúcham, ako ked periete v ruke... A je to. Fakt som zatial nemala problém zo žiadnymi škvrnami, všetko vyšlo.

cvikla969
2. feb 2010

a ten bekarbonat ako zohnat?by som to skusila.
ten z lidlu davate namiesto detskeho prachu?
no a ten vanisch a to mydlo tak snad u nas predavaju neucinne kusi,alebo extra tuhe potraviny 🙂 nechapem to

miracle
2. feb 2010

Ahojte,

neviete nahodou s cim sa budu dat odstranit starsie skvrny od zeleza v kvapkach a rybieho tuku??

kubko
14. jún 2010

Ahojte to zelezo by aj mna zaujimalo, stale som sa cudovala od coho mam na vsetkom take modre flaky....
Zaujimave mne tekuty vanish nezaberal len ten praskovy prasok som rozriedila trochou vrelej vody a davala som to na odolne skvrny ale sakra rychlo sa potom mina. Skusim ten zeleny kyblik z DMky, aj ked sol na skrvrny z DM u nas doma vyolala u vsetkych clenov rodiny vyrazky, tak snad nie sme extra fajnovi. Inak tip na mastne cierne skvrny napr od retiazky od bicykla alebo tak natriet flak maslom, to je jedno akym, lacnejsie vyjde rastlinne, namocit a suchat skrvnu s tym maslom ako pri rucnom prani flaku. Moze sa to este opakovat a potom to iste urobit s jarou aby zas vysla zo skvrny mastnota a potom normalne oprat.

kubko
14. jún 2010

nepouzivate niekto ariel odstranovac skvrn alebo ariel kapsule, ci je to take zazracne ako v reklame....

murinka
15. jún 2010

@kubko ja sice nepouzivam kapsule ale klasicky ariel ale myslim si ze velky rozdiel v tom nebude 😕 ved ariel ako ariel-perieme na profesionalnej urovni 😀 😀 😀

murinka
15. jún 2010

myslela som gel-nie prasok 😉

tosomja
15. jún 2010

a neviete niekto poradiť ako mám dobiela vyprať zažltnutú perinku ? Je po jednom dieťatku, ale požičala som ju kamoške a vrátila mi ju žltú...čo mám na ňu použiť, aby bola krásne biela...? 🙂

ichbinich
15. jún 2010

Na vybielenie zasediveneho/zazltnuteho pradla zevraj pomaha soda alebo prasok do peciva - normalne pridat do prania ku prasku. Ja som to ale este neskusala. Skusila by som mozno aj biely Vanish... Prinajhorsom chlor (Savo), ale iba, ak sa smie bielit...

zade
2. aug 2010

@tosomja Uz ti nieco na tun perinku zabralo? Mam podobny problem, pomalicky si chystam vecicky pre druhe babatko, vytiahla som oblecenie zo sacku a kopec veciciek je v zufalom stave. Su zazltnute ☹ . Vel. 56, 62, jasne, ze to bolo nosene malicko a pritom som si ista, ze som si vecicvky odkladala vyprane, nespotene.

Co mi na to pomoze Skusala som Vanish - no je to tam stale. Skusim teda ten PdP. Potom napisem.

zade
2. aug 2010

@kukenzi da sa ten Clorox kupit aj u nas?

tosomja
3. aug 2010

@zade nie, kúpila som druhú, hanbila by som sa takú perinku zobrať do pôrodnice, používam ju len doma na spinkanie :o)

kukenzi
4. aug 2010

@zade 😀 😀 po dlhom case pridem na kona a niekto ma spomina, rozmyslam co za clorox, kuknem na prvu stranu, vidim tam seba.... ale to bolo pred 3,5rokmi... ja uz ani netusim o com som pisala 😀

sweet_shy
19. máj 2011

ahojte... ja mám tiež taký problém kúpila som si nové biele tričko, dala som ho do práčky a tiež mi ostalo pár guličkových škvŕn hrzde :( myslíte že to mydlo pomôže??

amaryllis
19. sep 2011

Ahojte baby, neviete mi poradit - prala som veci pre malu na 40tke, vsetky pekne vypralo, no na jednom tricku, ktore bolo len spotene sa objavila velka hneda skrvrna. Neviem z coho, pretoze na nijakom inom oblecku nic nebolo. Skusila som to vyprat este raz, ale nepomohlo. Neviete cim by do zislo?

kamelia35
19. sep 2011

ahojte ...pripájam sa do témy 🙂 práve dnes som povedala manželovi,že už nech ma nikto nepresviedča,že tento či tamten prášok je lepší ako iný,lebo všetko vyperie aj keď je drahší...lebo som vytiahla malej tričko z práčky,prala som persilom na 50 a na tričku zostali kvapky od paradajky....za posledný polrok používam na všetky fľaky taký tekutý gél,kupuje mi ho sestra z Čiech, volá sa to "Smacchio Tutto-Neflek" a trošku pred praním pokvapkám fľaky a doteraz všetko zišlo dole,aj na farebných aj na bielych veciach. Dnes som na to tričko úplne zabudla,nepokvapkala som ho a preto ten fľak zostal. Ten gél som u nás v drogérii nevidela,je to výrobca Madel,ale možno keby som pátrala,natrafila by som naňho aj u nás. Takže odteraz nebudem kupovať žiadne "drahšie-akože kvalitnejšie prášky",ale postačí mi niečo stredné,čo vyložene "nevyžerie" diery do prádla 🙂

dzazmine
30. sep 2011

Teraz som vyskusala ten novy vanish a dala na zaprany flak od kavy... nalejem ho len na flak ako v reklame posucham necham posobit v umyvadle a potom supnem do prasky s dalsimi vecami a mam vybavene. A zacala som prat na 30-tke nech usetrim aj za energiu a vsetko mam pekne vyprate bez flakov a tych teda mame doma neurekom pri tych nasich dvoch smudlakoch. :D

amaryllis
6. okt 2011

Tak ten gél "Smacchio Tutto-Neflek" nepoznám ani som ho u nás nezohnala (žijem v BS), no dala som na radu dzazmine... najprv som nastriekala na škvrnu ten vanish v spreji , nechala cca 10 minút pôsobiť a potom pridala ešte k praciemu gelu asi 1 dcl toho nového Vanishu a vyprala. Síce na 40tke, ale flaky zmizli. Nabudúce musím vyskúšať aj na 30tke, lebo tam mám možnosť rýchleho programu, pri 40tke musím prať 1,5 hodiny. No a v návode sa píše, že operie na 30tke a zničí až 99,9 precenta baktérií. Tak keď vyskúšam, dám vedieť.

ratocha
6. okt 2011

Ahojte, myslíte, že by som to mohla použiť aj na broskyňu? Mame par bodyniek, svetle farby a ostavaju tam take hnusne fľaky, už som skúsila všetko možne, mam pocit, že zo všetkých budem musieť urobiť "handry" 😀, tak možno tato vaša rada pomôže 🙂 🙂 potom dám info

renataolcakova
11. dec 2011

@vilki Ja mám 100 percentne vyskúšaný Kronstar sprej na fľaky.Nastriekaš pred praním priamo na škvrnu a nechaš chvíľu pôsobiť,potom to normálne operieš.Problém je v tom že je ho čím dalej horšie zohnať.Mne zatiaľ pustilo všetko.Malý mal v septembri už 1 rok

mathis001
10. aug 2012

ahoj,skušala som namočit na 1 h. v blef a vyprat v lovele a vyšly všetky škvrny ale len biele pradlo pozor

fairynika
30. sep 2012

ahojte potrebujem poradit kupila som malej drahe body a netusila som ze hrozno biele robi take flaky cim to dam dole??ide to vobec???dakujem

juliana255
8. okt 2012

@mirko06 prosím Vás, kde kupujete ten kronstar sprej na škvrny? ďakujem...

lencika
24. okt 2012

ahojte, aj ja sa pripajam k otazke kde kupujete ten kronstar?????????

mrnapad
23. júl 2014

Dobrý chcem sa opítať ako mám vyprať fľak. Biele tričko sa mi zafarbilo od oranžovžích boxeriek a su na ňom fľaky ako to mam odctráňiť ? Dakujem

beruska1311
28. aug 2014

Baby ako mam vycistit centrofixu z kozenej topanocky?