Ako dostať fľaky z oblečenia?

vilki
29. jan 2007

caute maminky.moj maly uz papa aj mrkvicku atd. a stale sa cely zaspini.na vsetkych kosielkach ma flaky a neviem ich nicim vyprat.ako to riesite vy?dakujem 🙂

newyorkgirl
12. máj 2008

nam tiez ani Vanish nepomaha, ale super napad mi dala raz mucilienka Dablik na skvrny od Dr. Beckman z DM drogerie je to taka mala flaska s praskom a je to uplne super zatial mi to vypralo vsetko aj stare zaprate flaky takze isto odporucam 🙂

nola
12. máj 2008

Ja na skvrny pouzivam taky sprej, je to litrove balenie, ja to skratene volam CODI odmastovac. Ale nekupite to normalne v drogerke, ale v takych skladoch. A s tym odstranim na 90 percent vsetky flaky. Litrove balenie stoji asi 280 Sk.

bzuco
15. máj 2008

kúpila som Qalt aj Žabku, tak vyskúšam...uvidíme či zaberie aspoň 1 z toho

martina.d.
15. máj 2008

bzučo, držím palce.

janina77
17. máj 2008

baby, neporadite nieco na skvrny od potu? Ja mam 2 oblubene biele tricka a na obidvoch su uz zlte flaky pod pazuchami 😖 😖 , viem, najjednoduchsie je vyhodit a kupit nove, ale su to take moje oblubene...
A ani neviem, ci to je ozaj od potu alebo od antiperspirantov. Savo perex nepomohlo.

orgovanka
17. máj 2008

ja na škvrny používam obyčajné kokosové mydlo,poriadne ním pošúcham fľak a dám prať.

emjee
18. aug 2008

loren • 1d • Dnes o 07:47
prosim vas kamoska pozicala kojenecke vankuse a vratili sa jej zo zltymi flakmi pravdepodobne od stolici miminka skusala to odstranit aj vanisom ale neslo to nepoznate daku fintu na to

marianeta • 1d • Dnes o 07:59
A neskusila to dat do cistiarne?Predsa len tam maju vseliake ine prostriedky, a potom by som to este doma vyprala v prasku pre babatka.

peta1510 • 1d • Dnes o 08:16
Inak tieto flaky by zaujimali aj mna,ja zas nemozem vycistit skvrny od ovocia,prip.zeleniny.Agresivne prostriedky nechcem pouzivat,tak ako na to?

marianeta • 1d • Dnes o 08:43
Peta
mne vysli flaky od mrkvy s persilom sensitive v poho uz na 40.

bibula • 2d • Dnes o 10:45
😒 mne co nezide s jadrovym mydlom ,vyhadzujem, niektorych veciciek mi je luto,no co uz ,nebudem sa "bit" so skvrnami.

erikasadek • 2d • Dnes o 12:11
ahoj ja pouzivam prostriedky pred pranim na odstranenie flakov, takze ten problem nemame, avsak ked si ten flak prezehlila a lebo oblecenie bolo v susicke tak ti to uz nikdy nevyjde.

murano • 1d • Dnes o 14:44
erika aky pripravok na odstranenie škvr použivaš?
mne poradili preprať v rukach s lanza mydlom a potom oprať v pračke.
ja som tiež neštastna s tych škvrn od jedenia už teraz maleho vyzlečiem a tak papkame len neviem čo budem robiť v zime.
bibula aj mne je velmi luto tych vecičiek

sirinka • 1d, snž • Dnes o 15:03
ja sa tuto otazku pytam uz aspon 4x na tomto fore.....a este som nedostala odpoved...jadrove mydlo mi pomohlo na vela skvrn, ale nie na vsetky...teraz skusam zlcove a uvidime...

junovka • 2d • Dnes o 15:05
mne tiez akekolveky fleky vzdy vijdu s Persilom sensitive 😉 😕

sirinka • 1d, snž • Dnes o 15:15
junovka aj od jablka, babanu a paradajky??? s tym si ja neviem rady

junovka • 2d • Dnes o 15:20
aj 😉 periem na 40.

erikasadek • 2d • Dnes o 15:21
no ja nezijem na slovensku, ale ked spominate vanish, tak existuje a aj vo forme odstranovac skvrn, pred pranim, naniest jemne precuchat pokial je silna a nechat posobit 10 min a potom pustit pracku, teda ziadna skvrna zatial neodolala.
potom existuju ine znacky ja rada pouzivam Kr2
neviem , ci som Ti pomohla

dorotaw • 2d • Dnes o 15:35
Ja pouzivam Ariel-PROfesional ostranovac skvrn a som s nim velmi spokojna.Akurat vcera som ho pouzila na zazltnute a od diavy zamastene decky od prababicky a vsetko mi vypralo!Aj detom veci od cokolady,bananu,melonu.Vrelo odporucam!

sirinka • 1d, snž • Dnes o 16:06
a tieto odstranovace sa daju kupit normalka v drogerke?

dorotaw • 2d • Dnes o 18:50
Ano,ja som ho kupila v COOP Jednota-bol v akcii 🙂 ,ale vydela som ich aj v Tescu,aj v drogeriach.

zgurkaa
9. sep 2008

Baby, neviete mi poradit, co je dobre na hrdzu? Vytiahla som dnes suknicku z pracky a tam flak cca 1 cm 😢 Citron zmiesany so solou som uz skusala, nepomohlo, aj vanish, aj jadrove mydlo, dokonca aj Savo na farebnu bielizen 😖 Diky

venonna
9. sep 2008

zgurka a zlcove mydlo z DM drogerie si neskusala?

zgurkaa
9. sep 2008

venonna, este nie.......je dobre? Inak zacala som sa zamyslat, ci je to hrdza....ta mi vacsinou zisla s citronom...no je to proste hnedy flak z pracky 😕

venonna
9. sep 2008

zgurka, zlcove mydlo je hrooozne dobra vec!!! Ja nan nedam dopustit! Ak mam "podozrivy" flak, preperiem vec s tymto mydlom v rukach a supnem s ostatnym do pracky. Zvacsa zmizlo vsetko 😉

zuzanocka
10. sep 2008

baby, poradite mi?
dostala som tricko - puma - jemnunke, tenucke, cervenej farby ... mala som ho raz oblecene a spravila som si na nom na prsiach mastny flak - neviem, od coho, asi od polievky (slepacej 😠 )
flak som si vsak nevsimla a tricko som na 40-tke oprala... a je tam... 😒 pojde to este odstranit, kedze to uz bolo prane??

zuzkafuny
10. sep 2008

Malý mi zafarbil tričká od kôry... opraté ich tam bachol, vytvorili sa hnedé fľaky a nemidú dole ani vanišom...???
Ako na to...???

lilu18
10. sep 2008

mastne flaky mi naj. vysli z Kronstarom-len nastriekam,3min.pockam a mydlom zaperiem

sakura77
10. sep 2008

aj ajax profesional ultra odmastovac je fajn,treba skusit

sirinka
10. sep 2008

mne na mastne flaky pomohlo jadrove mydlo, najprv som preprala v rukach a potom este som nastruhala do pracky.

ingulka
7. feb 2009

co dobre poradite na skvrny od mrkvoveho pyre? zatial to mame len na bielych bavlnenych plienkach... ☹

sirinka
7. feb 2009

baby viete ako vycistit semisove tenisky?

roasha
7. feb 2009

v Dm drogerke som videla odstranovace skvrn,/konkr.na urc. skvrny,kava,mrkva.../
sirinka,ja som cistila vlaznou mydlovou vodou,jemnou kefkou,-nechat volne ususit,a prekefovat suchou kefkou.

zdenus
7. feb 2009

mne na skvrny zabera lanza mydlo, namydlim flak a vyperiem pradlo v pracke v arieli......skoro vsetko perem na 40C a skvrny mi to vyperie 😉
a v posledne dobe som objavila ariel professional, je to asi jeden z mala vyrobkov, ktory ma pravdivu reklamu, lebo je uplne super 😉

alon111
7. feb 2009

mne sa na mastne flaky od polievky osvedcilo na flak naliat troku saponatu a dat to prat.na mastne tmave flaky od pantov ked sa dcera oprela o autobusove dvere so semisovym ruzovym kozuskom osvedcilo čikuli

sirinka
7. feb 2009

roasha diky.

dahlia23
7. feb 2009

my máme na škvrny už dlhodobo žlčové mydlo a zatiaľ sme oprali všetko. 🙂

ankam
7. feb 2009

mne velmi pomaha Vanish

veronikahel
7. feb 2009

my sme vyskúšali vanish, práškový akože "silnejší"... 😝
a teraz mame ariel profesional na škvrny, ale obidva sú skôr zažierače škvŕn a ko čističe 😝
radšej nepridávať nič a lepšie sa vyperie...

sirinka
7. feb 2009

veronika suhlasim s tym arielom je to uplne o nicom, neodstranil ani jednu skvrnu...ale vanish pridavam do prania, ostanu potom krajsie farby, aspon mam pocit a aj biela dlhsie vydrzi 🙂

inac ja mam dr. beckman odstranovac skvr s tou kefkou a ten je dobry...no a to jadrove mydlo.

mimi20
10. feb 2009

ahojte prosim nemal niekto docinenia s inteligentnou plastelinou? mam taku silno modru (skarabeus) a dostalo sa mi to na tricko problem ze som si to pred pranim nevsimla a teraz mam na zelenom tricku modre skvrny a biela ponozka co sa nahodou dostala k zelenemu ma farbu oblohy ale ta ma az tak netrapi len to tricko je moje oblubene. vanish nula bodov
prosim pomozte
(este upozornenie ked mate tu plastelinu davajte riadny pozor na veci a ked sa to na nieco dostane nedavajte prat s nicim dalsim)
vdaka

mimi20
11. feb 2009

hura uz sa mi to podarilo teda nie uplne ale je to nositelne, neviem co zabralo- najprv som to preprala v rukach s obycajnym mydlom (trochu to vybledlo) potom som nasla asi 400 rocne mydlo na pranie tak aj s tym a nakoniec som to zaliala s horucou vodou a presuchala kefkou na ruky
ale s tou ponozkou neurobim asi nic este na nu skusim savo a uvidim 😉 🙂

mami.sk
11. mar 2009

ja používam Ariel Professional na škvrny a zatiaľ sa mi podarilo vyprať všetko 😉
aj škvrny od kávy a červeného vína na bielom obruse 🙂

naka5
30. júl 2009

ahojte maminky poradte mi prosim ako vycistim mastny flak s Budy na kociku?? Starsi syn to upackal a neviem cim: 🙂