Ako dostať fľaky z oblečenia?

vilki
29. jan 2007

caute maminky.moj maly uz papa aj mrkvicku atd. a stale sa cely zaspini.na vsetkych kosielkach ma flaky a neviem ich nicim vyprat.ako to riesite vy?dakujem 🙂

newyorkgirl
29. jan 2007

vilki, ja davam na vsetko vanish a normalne operiem v lovele a vsetko zide zatial, hoci my este nepapame take 🙂

vilki
autor
29. jan 2007

ten som uz skusala a flaky ostali ☹ naliala som ho aj na skvrnu aj do prania a nic, tak ja neviem...

kukenzi
29. jan 2007

vilki, moja znama prala perinky, na ktorej boli flaky v CLOROX-e a nemohla si vynachvalit, ake boli bielucke ako sneh a vraj sa da pouzit aj na farebne pradlo. neviem, neskusala som, len som pocula

mirko06
29. jan 2007

ja mam kronstar, sprej na skvrny pred pranim, ked sa maly umaze, tak to hned nastriekam a aj ked to nahodou hned neoperiem, tak zatial vzdy mi vsetko zislo dole, aj skvrny od dzusu, ci mrkvy

davidko
29. jan 2007

a čo používate ked ostanu škvrny po jablku,alebo jablkovej šťave ,odkedy papkáme ručkami je to fľakaté a používam vanish ale s tým to nejde dole a od mrkvy mi to ide dole

natak
1. feb 2007

aj nam sa podarilo zaspinit nohavice jablkovou stavou, vanishom mi to nezislo. Ja pouzivam PreWash spray alebo Bleach od firmy Amway. A usiko mi to pekne dolu, aj to jablcko 😉

franti
5. feb 2007

tak co sa tyka vanishu nic moc,mne nevyperie ani mrkvicku, ani jablcko a o pomaranci ani nehovorim. mne sa osvedcilo, okamzite oblecenie oprat, alebo aspon namocit. ale ten kronstar vyskusam....diky mirko06 🙂

danona
11. feb 2007

a čo na parádne okakané dupačky?? malá si okakala až chrbátik, no krásne Adams dupačky sú aj po opratí v lovele s flakom 😝 čo s tým???

tilly
11. feb 2007

ja už tiež neviem, čím mám prať, na niektoré škvrny nezaberá ani kronstar 😒

používam aj pertil, to je niečo ako bielidlo, ale je to strašne agresívne a veci sú potom strašne žmolkové

danona
11. feb 2007

no ešte aspon ten kronstar skúsim kúpit.. 🙄

franti
21. mar 2007

babenky a uz ste mali niekedy problem vypravat z oblecenia banan? mne ho vobec nejde vyprat, uz sme tak donicili 3 bodycka...po vyprati tie flaky vyzeraju, akoby vobec oblecenie nebolo prate, a este akoby tam ostavali kusky bananu...vobec si s tym neviem poradit...ani s kronstar...mate nejake skusenosti?

mimi109
21. mar 2007

baqby a neviete ako odstranit z bleduckohnedej bundy neviem co to presne je ale vyzera to ako olej co sa nim mazu panty je to ciernej farby 😒 bundu som hned dala oprat ale vobec to nepustilo vyzera to ako pred opranim 😖

gabika146
21. mar 2007

ja ked my nejdu vyprat flaky tak pouzivam lanzu mydlo zaperiem a potom znovu operiem 😀

sstefi
23. mar 2007

O tej lanze mydlo som tiež počula. že je dobré, ale napr. vanish? 😅 nič moc aspoň u mňa vôbec neuspel.

lenadka
26. mar 2007

Baby necitala som celu diskusiu, ale objavila som zazrak na skvrny. Poradila mi to kamoska co na TO nadabila tiez nahodou. Je to Žlčové mydlo! Kupila som ho v drogerii Tevos, je polskej vyroby. Na biele pradlo clovek da bielidlo, savo, vanis na biele, ale co s farebnym? Tak tymto mydlom my zisli neskutocne skvrny z farebneho oblecenia /dokonca olejove a vselijake aj z handry na umyvanie, ktore nezisli predpranim ani namacanim vo vanise, ani pranim v persile!/
Pobehala som veeela drogerii a vsade na mna pozerali ako na mimozemstana ze ake mydlo? Zlcove - take existuje??? Existuje, nenechajte sa odradit a hladajte stoji cca 65 Sk ale oplati sa! 😀

jenniferka
11. jún 2007

dobry vecer babenky,moze mi niekto poradit ako by zisli flaky z rybacej masti?mozem sa snazit ako chcem,ale vzdy zostanu na obleceni ☹ ono sa mi to totizto podari frcnut 😨 pomoze to zlcove mydlo?

hanka274
11. jún 2007

mne zase na plienkach....samozrejme bavlnenych...

ramzesa
11. jún 2007

maminky, ja mam dobru skusenost s takym malym modrym vrecuskom s praskom na skvrny od Qalt,kupovala som v Tescu. Ked dam do pracky nepomoze, ale ked to husto rozmiesam s horucou vodou a nanesiem na flak, tak do druheho dna zmizne. Skusala som aj na farebne, trosku vybledne farba, ale nic strasne, da sa to viac nosit ako s flakom. Ale na rybaciu mast som to este neskusala.

lenadka
12. jún 2007

jenniferka, treba to skusit, ked mi muzove mastne monterky s tym mydlom pustili HNED, nenamacala som to, tak snad aj skvrna z rybacej masti pusti, to ti ostava mastny flak? Lebo ja som ju pouzivala, ale nikdy som nepostrehla, ze by nepustala 😕

lenadka
12. jún 2007

inak vanis u mna funguje len ked to dam priamo na skvrnu a necham odmocit aspon pol dna...ale mam jednu koselu a jedno tricko na ktorej mam akoby flaky z kopiraku a to mi nejde nicim☹ zlcove mydlo som sice este neskusila, bolo to 2 dni v bielidle a nic, potpm som to oprala s bielym a flaky stale, skusim 3 pokus so zlcovym mydlom-to si totiz setrim na farebne, bola som presvedcena ze bielidlom to zide, ale savo je asi lepsie ako bielidlo, len mi ho niekto sprepadil tak musim kupit nove 😒

gaja
12. jún 2007

tak mne vanis nepomohol... Mne pomohol taký prášok z DMka... malý zelený kýblik - majú to hned pri Vaniši. názov to má len Denk Mit a je tam napísané, že na škvrny...
zišlo mi s tým červené víno, ovocie _ jahody, čučoriedky, mrkva, banán, hovienko, a niektoré aj také odstáte - že zabudla som v kuchyni podpradník, a namočila som ho až o dva dni a mrkva a banán pekne zmizli...
namočila som to do toho na 10 minút a nikde nič... a máčamv tom aj farebné aj biele...
do prania som to neskúšala dávať... len zvlášť som to namočila do lavora a bolo...
je to veľkosti ako kýblik Vaniš - len ten práškový vaniš stojí ale 280 Sk (teda u náš)a toto DM zelené je za 100 - teda tak nejak sa to pohybuje. teraz mali v DM akciu za 99. A je tam k tomu taká malá odmerka (podobná ako v nutrilone) a ja dávam ani nie tú jednu odmerku do lavora, namočím tam aj tri tričká naraz a pohoda...

titkovamiriam
12. jún 2007

no baby mne sa budete smiat no mne najviac pomohol cistic na koberce,priamo na skvrnu asi tak 20min a do pracky,Vanish sampon,ak je skvrna uz naozaj ze nechce ist tak je dobra fixinela no to tak 2min a hned vyprat aby neostala biela skvrna.

gaja
12. jún 2007

fixinela je beštia - raz mi vypálila dieru 😀
ale na biele je dobrý aj domestos, nechať chvílu a vyprať... ale na farebné odfarbí 😀

titkovamiriam
12. jún 2007

ved preto opatrne a naozaj v krajnom pripade a najlepsie na biele.No ked sa deti zaspinie je lepsie to hned namocit,ja prezliekam mareka aj tri razy.No a aj ti vacsi sa vedie dobre zaspinit pri sporte,konoch a v prirode.

janula_nz
17. jún 2007

chcem sa opytat, ked dam malej domestos alebo fixinelu na flaky, ci jej to neublizi nejako? ona je dost hakliva, dokonca aj z detskeho mydla sa mi cela vyhadze, tak ja neviem 😒

mitinka
17. jún 2007

ja som len za vanis!! super vsetko zide najprv to namocim na chvilu a potom operiem a tiez pridam vanis ako ked to namacam a super sa to vyperie 😉

susik77
17. jún 2007

aj mne super funguje vanish, sice zatial pouzivam len na moje a manzel. pradlo. Myslite, ze nie je na miminkovske veci moc agresivny? Tiez som planovala dat najprv na skvrny vanish a potom vyprat v Lovele.

anielik
18. jún 2007

Babulky neviete poradit cim zide zaschnuta cokolada z oranzoveho tricka?
Dakujem

mirko06
18. jún 2007

anielik:ja na vsetky skvrny pouzivam kronstar spprej na škvrny.
aj ked som skrvrny nenastriekala hned, vzdy mi zatial vsetko zidlo, od dzusu, cokolady, dokonca aj od cvikli a špenátu

susanh
3. júl 2007

Chcem len podakovat za tip na Denk Mit. Skúsila som ho, ako poradila Gaja, a naozaj mi vysiel aj hnusny flak od bananu!