Ako dostať fľaky z oblečenia?

vilki
29. jan 2007

caute maminky.moj maly uz papa aj mrkvicku atd. a stale sa cely zaspini.na vsetkych kosielkach ma flaky a neviem ich nicim vyprat.ako to riesite vy?dakujem 🙂

barunka
3. júl 2007

kočky a čo takto skúsiť úplne obyčajné jadrové mydlo alebo mydlo lanza na pranie?? účinok na 100%, vyjde banán, mrkva, púpava, dokonca aj škvrny od oleja (nie kuchynského)...
a super sa s tým dajú čistiť aj koberce 😀 😀 😀
ja používam už len to

malena
24. júl 2007

ahojte dievcata,tolko chemikalii, vela som o tom citala a skodi to pokozke, textiliam, vdychovanie vyparov a pravdaze skodi to zivotnemu prostrediu. Dokonca tie prasky sa zachytavaju v textiliach,dostavaju sa do nasho orgnizmu, ktory ju uz beztak zamoreny dost, len si pridavate. Ja periem vsetko v indickych mydlovych orechoch, avivaz nepouzivam, domacnost umyvam cistou vodou s pridanim octu, kozmetiku len na prirodnej baze, na skvrny mam ekologicky odstranovac skvrn, alebo skusim dat trocha teho mydla Lanza,alebo to zlcove. Inak su studie, ze bezne chemikalie maju zly vplyv na muzske spermie, vdychovanie tychto vsetkych chemikalii drazdi pokozku, sliznicu,atd.
Vsetko objednavam cez internet /bioshop.sk,refan.sk,atd/, cenovo je to dostupne,minimalne cenove rozdiely, do beznej drogerie uz ani nechodim.Skuste si zadat do vyhladavaca: Chemikalie v domacnosti, alebo skodlive pracie prasky. pa

dadulka19
24. júl 2007

ahojte,na zamastené nohavice mi pomohlo kokosové mydlo... 🙂

ivanadur
26. júl 2007

ahojte baby, mne na biele pomaha domestos, niekedy vanish. Ale s jednym flakom si neviem rady, ako mam vyprat flaky od železa? Malý je chudokrvny a berie železo 2 x denne, nechce ho a tak je všade, nepomohol ani persil gold, nic, ostali vsade flaky

ramzesa
26. júl 2007

ivanadur-uz v nejakej teme som pisala, ze ja pouzivam take male vrecusko prasku modrej farby je myslim, od Qalt, kupujem ho v Tescu, nejakych 25 sk ma stalo. Dam to rovno na flak a pekne to vytaha, niekde my trosku aj farba vybledla, ale ked sa na to nezameras, nic nezbadas. Oproti malinovym a neviem akym skvrnam je to nic a da sa to nosit aj na vonku. Nie je to drahe, nie je toho vela,tak to skus, mozno to pomoze. Ja osobne som to na zelezo ani hrdzu este neskusala 😒 .

penelope2066
30. júl 2007

a co by ste mi poradili na biele ponozky zaprate spinou?sestra je bezkyna a do botasiek si obuva biele ponozky a nicim mi to nejde dole.pomohol by persil alebo ariel kids?ten Den Mit z DM musim vyskusat ked ho tak chvalite

yonanevi
30. júl 2007

inac pomozte mi niekto som jedla nektarinku na novom tricku a jasne ze mi kvapla stava a je tam flak a nejde vyprat s vanishom co mi poradite ako to mam dat prec

penelope2066
30. júl 2007

mne stava z nektarinky vysla s praskom jaso.to je taky maly prasok na zaclony a zapratu spinu.stoji okolo 30 korun a maju ho v tevos drogerii

yonanevi
30. júl 2007

mi taku drogeriu tu nemame, je to slovensky vyrobok?

penelope2066
30. júl 2007

ano slovensky,ved mozno to maju aj inde len ja to kupuvam v tevose lebo tu mam najblizsie

yonanevi
30. júl 2007

no tak stoho nic lebo ja nie som na sk 😒

emjee
17. sep 2007

janulkas81 • Dnes o 19:27
prosim o radu pri cisteni skvrn od mrkvy.dakujem velmi pekne

0401
1. nov 2007

holky pomoc ☹ nemáte tip na odstranění rzi z textilu? ☹

bzuco
12. máj 2008

čo na jabĺčko a mrkvičku???? nepomáha ani ariel s denk mitom dokopy ☹ , ani jadrové mydlo

ankaa
12. máj 2008

Ja vám môžem poradiť a ponúknuť výrobky z Eurony. Mám doma spray na škvrny a som spokojná.
Eurona má však viac prostriedkov na škvrny a všetky sú spoľahlivé -
1. http://www.euronabycerny.com/data/jpg/1011.jpg
2. http://www.euronabycerny.com/data/jpg/1020.jpg
3. http://www.euronabycerny.com/data/jpg/1021.jpg

julia225
12. máj 2008

jednoznacne vanish,..na vsetko...

martina.d.
12. máj 2008

Ahojte, tak ja používam na biele a svetlé prádlo výlučne ŽABKU. Je perfektná, zmiznú všetky fľaky - či od ovocia alebo "kakaničiek". A na farebné používam od Amwayu Prewash. Je to tiež super, ale kúsok drahé.

lenadka
12. máj 2008

cavte, mne to zelezo zislo vanishom a to boli veci po svagrininych dcerach, 2 roky v skrini 😅 ...no musela som o nechat namocene v prasku a priamo na skvrnu som dala vanish 2 dni to stalo a ked som isla okolo tak som to posuchala...
a teraz si mala perfektne dospinila nohavice od pupavy a normalnym pranim to nezislo-mala som to namocene a iniciativna svokra mi to oprala z jej pradlom /sa mam ze? 😀/, tak som to namocila zase a dala na to vanish a zlcove mydlo 2 dni to stalo za obcasneho prebrhlenia a skvrnky pustili, ostali len dve jemnulinke takmer nepoznatelne, ale tie vidim iba ja kedze viem kde boli aj to ich musim poriadne hladat 😉

bzuco
12. máj 2008

martina...aká žabka???

julia225
12. máj 2008

mne tak isto zisli este aj mrkvickove prikrmy z predminuleho roka 😉 s vanishom...co je zabka 😕

bzuco
12. máj 2008

juli...to kupuješ nejaký špeciálny vaniš? ....mne nikdy nezabral 😝

julia225
12. máj 2008

nie klasicky ruzovy tekuty na flak a potom do prania+biely na biele... 🙂

ingrid78
12. máj 2008

Ahojte, ja poznam jeden zazarak, Sol na skvrny od popolini, je uzasna a doterz mi vysli vsetky skvrny

bzuco
12. máj 2008

inka...a kde to dostať kúpiť?...a cena???

bzuco
12. máj 2008

a ten Pre wash.....vyskúšala som, ale niektoré fľaky odolali 😠 😠 😠 ...takže mňa až tak nenadchol 🙄

mamartinka
12. máj 2008

baby ja som minuly rok este si zaspinila kratke nohavice od laku na nechty.isla som ze to vycistim odlakovacom tiez na nechty a zostal mi tam flacisko ako hrom ani sa to nevypralo.este som si ich ale nechala ale asi ich budem musiet vyhodit.co s tym mam spravit aby sa este dali nosit?alebo ich mam vyhodit?poradte mi prosim.

alami
12. máj 2008

žabka je ako namo - na námačanie prádla

alami
12. máj 2008

ja mrkvičky a kakaničky posypem lanzou a zalejem vriacou vodou - všetko zíde, aj to, na čo vaniš nestačí.

bzuco
12. máj 2008

ali...kde to kúpim? a čo to stojí?
zajtra by som to omrkla v meste

mamartinka
12. máj 2008

a ta sol aka je a na ake skvrny ingrid78?