Ako hostíte robotníkov na stavbe? Je to nutné?

zabka78
19. jún 2009

Ako hostite robotnikov na stavbe? Je to vlastne nutnost?

majina.b
19. jún 2009

skus s otázkou isť na m.strechu, tam sa stavia viac.

a prajem pevnééé nervy.

zabka78
autor
19. jún 2009

Majinab., tu je viac ludi. Hlavne ma zaujima ci je nutne hostit alebo nie. Co je nepisane pravidlo.

cessy
19. jún 2009

zabka mi sme pred rokom stavali a robosom sme veru nerobili obed, ja som na to nemala ani cas a ani chut. davali sme im o 100sk viac na den a oni sa bud isli niekam najest, alebo si priniesli z domu.

elise
19. jún 2009

žabka hostím iba rodinu (otec, brat svokor)ostatní odomna zoberu dosť peňazí tak nevyváram všetko si nosili sami, tým som sa vyhla ožranom lajdákom a flákačom. čo u mna robila firma tak ešte aj vyčistili po sebe bordel a vytriedili ho a odniesli nechali mi iba čistučko vyzametaný dom.ja som mala českú firmu a makali ako draci. 😉

zabka78
autor
19. jún 2009

Pisala som aj na ine fora a tam to skor vychadza, ze varenie a pohostenie je nutnostou z toho dovodu aby bola praca dobre urobena a nie odflaknuta.

sasiki
19. jún 2009

ja hostím len rodinu, ktorá maká zadara 😅

zabka78
autor
19. jún 2009

majina.b, neboj ja nestaviam, ale svokrovci 😀

elise
19. jún 2009

ja som platila až po ukončení prác takže ked to bolo kvalitné tak sa platilo ak nie tak sa cena znižovala. 😉 základy stavali slováci ( a to som chodila ako ostriež) a dom montovali češi - tých som nemusela ani kontrolovať robili super. 😉

elise
19. jún 2009

dokonca ked si dávali kávu tak jeden pil a 4 robili tak sa prestriedali (poskytla som iba vodu a konvicu kávu mali 😉 )

majcik
19. jún 2009

My tiez staviame, ak pracuju na stavbe znami, kamosi a rodina, tak jasna vec, ze varime, pecieme .. atd. Ked majstri - tak vacsinou sme nevarili, vzdy sme sa spytali, niektori kategoricky odmietli, obcas som spravila iba chlebiky.

Zabka - myslim si, ze vseobecne to neplati. Urcite by sa to nemalo odrazit na kvalite prace. Vsak predsa majstri dostanu zaplatene a nie malo.

cessy
19. jún 2009

podla mna to nieje nutnost a ani ziadne pravidlo....prv sa to robilo na kazdej stavbe, ale teraz uz nie....

martina46
19. jún 2009

je smutne, ze treba hostit, aby robotu neodflakli. mne v robote tiez nikto neprinesie kavicku, ze aby sa mi lepsie pracovalo a mala som lepsie vysledky
ale aj tak by som urcite hostila.... s bicom v ruke 😀

zabka78
autor
19. jún 2009

martina46 😀 😀 😀 výborný kompromis.

jahodas01
19. jún 2009

ja som varila, iba ked pracovala na domceku rodina a priatelia...popri nich sme ponukli aj majstrov,ale ked už pracovali iba majstri tak o stravu som sa nestarala, lebo som bola v praci... zabezpecili sme im mineralku a malinovky, kavu, ale zväcsa mali svoje, tak sa toho ani nedotkli, ale ked som tam bola tak som ponukla kavicku vlastnorucne uvarenu, ale mooooc zalezalo ako som s ich pracou spokojná... 😀 😀

jahodas01
19. jún 2009

martinka46 - inak suhlasim s tebou... 😀

halienka
20. jún 2009

Zabka, asi záleží, kto to je tí robotníci, ak je to normálne zaplatená firma a alebo normálne zaplatení murári, tak neviem prečo by som im mala variť. Ak sú to známi, ktorí sa ponúkli že za nejakú symbolickú cenu niečo urobia alebo pomôžu, poprípade za fľašku alebo proste nejak "kamarátsky" tak tým by som niečo prichystala. Nám stavala kamarátova firma, no oni mali všetci normálne platy a tak ma ani nenapadlo aby som im varila. No potom keď sme už novostavbu čistili a upratovali, tak prišla celá rodina a my sme im samozrejme zabezpečili všetko stravu, pitie, kafíčko, dovoz, odvoz. 🙂

ukana
20. jún 2009

tiez je to podla mna tak............ked staviam svojpomocne, kamarati a rodina,ktori robia zadarmo, tym navarit, naliat , kava, ale ked stavia firma, tak nie, tym sa predsa plati, maju mzdu, stravu im zabezpeci zamestanavatel, dala by som max. mineralku 😉 podla mna to uz dnes ani neocakavaju 😉

takze aj to "zadarmo" nieco stoji........... 😵

dadulik
20. jún 2009

tak my sme varili vzdy pre vsetkym robotnikov ☹ ale je to uz par rokov dozadu, dnes by sme to veru nerobili, ved beru nehorazne peniaze, tak nech si urobi obednajsiu prestavku a idu sa niekam najest 😨 😉

erikasadek
20. jún 2009

ahojte ani ja nevidim dovod preco by ste ich mali hostit. to bolo za komuzmu.. ale nie teraz;.. 😉

dostavaju zaplatene, tak nevidim dovod...
ked pracuju v zahranici ani tam im nikto noi neda.. 🙂 hlavne tam sa naucia ze nikto ich zivit a vyvarat nebude...

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambusko
20. jún 2009

moj pohlad je taky, ze nejde o hostenie, ale normalny ludsky pristup. ked sa pozriete na to zo strany stavebnych robotnikov, robia vonku v kazdom pocasi, teple jedlo nemaju vecsinou cely den, ak je chladno nie je to bohvieco... 😒 mozu si dat pauzu a ist sa najest, ale velakrat su spinavi zo stavby, ak ich firma len rozvaza a zvaza, nemaju ani ako sa dostat do stravovacieho zariadenia. je pravda, ze pytaju za robotu dost, velakrat aj odflaknu, ale vzdy som ponukla robotnikom u nas aspon kavu, caj, pitie. na varenie, ak ma kto cas a chut, moze sa s nimi dohodnut alebo im jedlo doniest a ak su z firmy, zaplatia si, ak fuskari, zohladni sa na vyplate. urcite aj im sa lepsie robi a daju si zalezat, ak su najedeni a v pohode a nie su za obycajnych robosov, co si ich kupujes ako pracovnu silu ☹ je pravda, ze vecsina z nich nema vzdelanie, pre to nie su o nic horsi ludia a navyse, ak s nimi travis na stavbe niekolko dni, ci tyzdnov, predsa len aj nejaku rec hodite ap. 🙂

ine je, ak na stavbe su len sami, ale to asi nie je zabkin pripad, na co sa pytala

janinah
20. jún 2009

našim pomáhačom sme aj platili aj som varila,podľa toho ako som stíhala,ľudia robia,tak si zaslúžia sa najesť,pre hrniec guľášu neskrachujem,nevyváram celé chody,ale jedlo,nápoje,kávu dám, ak by som ich poslala do krčmy sa najesť,tak prídu o 3 hodiny a robota stojí....záleží ako je zvykom u vás v okolí,ale ak by som nestihala im chystať jedlo,tak by som priplatila a dohodla sa,aby si nostili z domu,poslať ich niekam na obed je najhoršie riešenie podľa mňa 🙂 ,ešte dodám,že u nás zatiaľ nerobila firma,to by som sa spýtala dopredu ako je to so stravou,ale ak by som videla,že jedia nejaké chleby,tak by mi nedalo aspoň nejakú polievku ponúknuť

mima1
20. jún 2009

nechapem preco by som mala firme varit obed?! ked si vezmem ze nam robili zakladovu dosku prisli 3 ci 4 ludia a robili. dostali zato zaplatene. a nie malo. mali odovzdat dielo. myslim ze ak ide o firmu maju robotnici stravenky a idu na obed. tak to bolo aspon v pripade ked boli u nas. o 12 odisli o 13 boli nazad. maximalne co som im dala bola mineralka. neviem si predstavit ked pridu strechary a bude ich viac. to bysom mohla rozlozit na pozemku kotol a varit. akoze mne nevadi nech si idu na obed ale platit im jedlo? to nie. myslim ze toto nieje nutnost ak sa jedna o firmu a myslim ze to ani necakaju. a ak su to taky len ze nepatria pod firmu ziadnu a robia sami myslim ze si z domu zoberu alebo tiez pocitaju ze pojdu na obed.

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevesta
20. jún 2009

Tiez sme hostili iba rodinu a znamich, iba ludi, co robili zadara...

Robosom sme nosili iba pit, aj to nie vzdy a uz vobec nie ziaden alkohol... Tusim 2x som im, ked skoncili s robotou ponukla pivo...

Mna tiez nikto v robote nehosti a nevari mi obed 😉

nicolkarin
20. jún 2009

my sme stavali cca pred 12rokmi a este stale dostavujeme, je to nekonecne...., ale hostila som len svokra , otca, kamaratov a brata, ked som si objednala firmu, dostali vodu a kavu, v cenovej ponuke sa nic nepisalo o obede a pod. tak preco by som im ho davala.

halienka
20. jún 2009

No ja si to ani neviem celkom dobre predstaviť, ako by som ich hostila každý deň a ešte k tomu na novostavbe, kde to jedlo ani nie je kde navariť, ani zohriať, sotva tam z hadice tiekla studená voda a to bolo všetko, musela by som to uvariť doma do nejakých hrncov a tiež neviem kto by im to na obed viezol, keďže ja robím od 8,30 do 17,00 hod. a pochybujem že by mi na to dával zamestnávateľ volno aby som robotníkom zohriala a zaniesla teplý obedík. Ani môjho zamestnávateľa nezaujíma čo jem, dostanem stravenky a či idem zjesť niečo teplé alebo si kúpim bagetu, to už je moja vec, stihnúť to musím za pol hodiny a nik sa so mnou nepapre. A pokiaľ viem tak robotníci z firmy ktorá nám to robila, chodili každý deň na obed, neviem kam, ale vždy nasadli do áut a odišli, za hodinu sa vrátili a pokračovali. To viem, lebo párkrát tam bol MM ich pozrieť a odchádzali zrovna na obed. Takže oni si to dokážu zariadiť keď chcú, len my sme ešte z komunizmu naučení rozmaznávať ich. 😝 🙂

lucxy
20. jún 2009

ja by som tiez nehostila,,,moj ocino takto chodi robit po robotach a dostane napriklad kavu alebo semtam nieco ale urcite nie dake vyvaranie

ivec16
7. apr 2013

@zabka78 tak ako niektore pisali, hostili sa robotnici - kamarati a rodina, ktori boli pomahat len za to pohostenie, bez naroku na inu odmenu, ak prisli robotnici z firmy, ktori mali zaplatenu robotu, dostali len kavu a caj, vodu (na obed mali prestavku a sli sa niekam najest)