Ako hovoríte "tomu", čo majú deti medzi nožičkami?

masinka
18. aug 2006

Ahojte,
na jednej ceskej stranke som videla diskusiu o tom, ako hovorit tomu co maju nase babatka medzi nozickami.
U nas by mal chlapcek pipika, ale budeme mat dievcatko a tak som momentalne bezradna. Nasi to volali cikulka, ale to sa mi moc nepaci. Ti Cesi tam riesili same kacenky, ance a podobne zenske mena, co mi tiez pripada absolutne nevhodne. Pipinka je sice zlate, ale co ked pojdeme niekam na vidiek a tam budu mat sliepocky?
prosim poradte mi 🙂

babula90
10. jan 2010

aj ja mám knihu Odkiaľ som prišiel - z antikvariátu, čaká na moju dcéru, je super, aj obrázky 😉

lucijja
10. jan 2010

no som sa pekne nasmiala pri citani a este viac som sa tu valala od smiechu ked som si spomenula ako to pri chlapcoch volali nasi. Ze: "cvongel" , to je des...Si predstavne ako mamina krici do kupelne brachom - a poriadne si poumyvajte cvongle! 😀 😀 😀 Inak nasa mala ma šušurienku alebo muž jej hovorí pipinka. 🙂

zitaje
10. jan 2010

U nas maju dievcata šušku a chlapci pipíka, ale take my doma nevedieme, len tie šušky. 😉

bubadlo27
11. jan 2010

😉 u nas ma matko pipika a sofia ma šušu mušu 😉

katrin21
11. jan 2010

moj priatel tomu hovori " buchta"... aj babam kolkokrat povie: schovaj su buchtu, alebo " chachaňu"... to je take mile, ta chachaňa... 😀
ja hovorim šušurku,alebo tak..

a pipika volame " čulibrk" 😀 😀

bets
11. jan 2010

u nas to je fifo a susulka.

inak radsej nazyvam veci pravymi nazvami, ale v tomto pripade mi to pri detoch nejak nejde na jazyk. so synom sme sa rozpravali, ze fifo je penis. pozeral si knizky s ludskym telom, aby vedel, o com je rec, ale dohodli sme sa, ze to nadalej budeme volat fifo. horsie je to so zenskymi vonkajsimi pohlavnymi organmi, ani neviem ako to dcere vysvetlit, ako to spravne a jednoducho nazvat,ze su to vonkajsie rodidla, alebo co (predsa vagina je len cast toho zenskeho)

pancake
13. jan 2010

moj syn ma ,,bakulku,, 😀 😀 a tata ,,bakulu,, 😎

nadhera
13. jan 2010

my mame pipoša, pipoška a slipiky su pipi. 😀

titkovamiriam
13. jan 2010

pinďúr 🙂

sjuzi
13. jan 2010

super téma 😀
My máme u chalanov: pipišák, pimprlák, pipík
U dievčat: pišulka (ale moja mamka vravela pucina, ale to som sa toho slova hrozne hanbila, keď som bola malá 😀)

alca85
13. jan 2010

ja hovorím len ideme umyť, utrieť prdelku....

lenocka84
26. apr 2012

tak u nas je to pindulak, alebo pipik, malemu ked poviem chyt pipika a cikaj, presne vie co ma urobit, ma 2 roky. na vysvetlovanie mame nastastie este tak 1rok cas kym pojde do skolky, aspon tajne dufam 😅

kvojtanikova
27. apr 2012

u nas sa tomu hovorí "pimpas" , "pimpaštek" u syna, a malicka ma zatial "pišulu", niekedy to volám aj "fuňulinka", a najviac sa mi paci ako vola svoje prsia: "cicečky" - to ma z pesnicky co sa spieva na redovy tanec na svadbe -. "dnes si jedla slivečky, abys mala cicečky, dnes si jedla kapustu, abys mala ric tlustu..." Borca to sice este nevie uplne povedat, ale hovori "ťiteťty" 😀

jahu348
27. apr 2012

@fifla šušurka - takto sa tomu hovorilo aj u nas este ked som bola mala 😉

katecameron
27. apr 2012

😀 😀 😀 som sa nasmiala u nas dcera ked bola mala tak si sama vymyslela pucika tak potom sme zacali pouzivat jej vyraz chalani maju pipíka ale podla najnovsieho slovníka mojho maleho je to gombička gombura a ja ked si raz pchal ruku do gatrí som mu zapotila Výsosti proč trápite tou kvietinu 😀 😀 😀 cize niekedy pouzívam aj kvietina
@bets FIFO je dcerin spoluziak teda vola sa Filip ale vsetci ho volaju Fifo 😀

katecameron
27. apr 2012

este ma napadlo ze moja starka dievcatkam vravela mindžurka

slimstar
27. apr 2012

u nas
dievcatka pundulka
chlapci zvoncek

malypipik
16. jan 2017

Ja cakam dietatko a rozmyslam ako mu nazvem to medzi nohami prisiel som si sem po radu rozmyslam nad cecilkou akoze cikulkou a pipik štetec lásky ❤