Ako hovoríte "tomu", čo majú deti medzi nožičkami?

masinka
18. aug 2006

Ahojte,
na jednej ceskej stranke som videla diskusiu o tom, ako hovorit tomu co maju nase babatka medzi nozickami.
U nas by mal chlapcek pipika, ale budeme mat dievcatko a tak som momentalne bezradna. Nasi to volali cikulka, ale to sa mi moc nepaci. Ti Cesi tam riesili same kacenky, ance a podobne zenske mena, co mi tiez pripada absolutne nevhodne. Pipinka je sice zlate, ale co ked pojdeme niekam na vidiek a tam budu mat sliepocky?
prosim poradte mi 🙂

lindda
21. dec 2007

malicky Ninko 😀 alebo stetec lasky 😀 Pišinka mu hovorim ja muz mu hovori klaceček malicky este 😀

karthur
21. dec 2007

my to volame luluka

monika_82
21. dec 2007

Jarko má pipíka,alebo "mu dal aj meno, džuli 😀 😀 😀
A Chiarka má cikuľku, alebo Jarko hovorí, že má pinďulku. A aj ja som mala kolegyňu a tá tiež hovorila pukaňa 😀 😀
A o akých vyvolených to krútite? 😕 😕

andulqa
23. jan 2008

moja mamina tomu hovori miňuška (dievčatko) 🙂 to som tu este nevidela a priznam sa ze netusim ako na takyto nazov prisla 🙂

inak dobra diskusia, ja este deticky nemam, ale par krat som o tom uz rozmyslala, ze co a ako 😀

bilka
23. jan 2008

moje male krstniatko jej hovori "pupuľka", zda sa mi to celkom mile a originalne... 😉
ked som bola na navsteve, vecer po kupani ma poprosila aby som je natrela pupulku kremikom, a ja som chvilu nevedela co tym mysli az potom mi to doslo a celkom sa mi to zapacilo, ona si to tak sama pretvorila od slova pisulka. 🙂

henrieta76
23. jan 2008

ahojte u nas je to puncuška.

elise
23. jan 2008

mi tomu hovoríme "pipík" alebo "cikulka" u dievčatka hovorila moja babka "arnka" alebo "pišuľka" 😀 je to fajn téma. 😉

katka432
23. jan 2008

my hovorime suska alebo susulka,susina,susinka

mersedesa
23. jan 2008

moj gynekolog mi pri ozmameni,že mam dceru povedal:no je to dievčatko,pozrite tu ma šušku 😀 mne sa to zdalo byt mile
a moj priatel to 😎 vola "puna"

abies
23. jan 2008

dievcatka maju susurky, chlapci fiflikov 😀

lidka619
23. jan 2008

cikulienka a pinďúrik 😝

radoslava
23. jan 2008

My hovorime susulka ale aj pundulka

musa
23. jan 2008

u nas je to cikulka

rinuska
23. jan 2008

cikula, cikoš , pišurko,pajplík a naposledy to malý nazval pajplaňa

denik
23. jan 2008

toto je lepšie ako vtipy 😀

ale aby som aj ja prispela.. chlapci - klasicky pipík a dievčatká pipinka.. tak som bola naučená ja a hovorím tak aj malej, resp. len že "utrieme pipi".. ale tatinko hovorí cikulka.. keď sme ale boli u manželovej starkej, ona tak krásne povedala,že miňka.. znelo to tak nežne 😉

a keď poviem dcérke, že ideme kakať (do nočníčka) tak dostane záchvat smiechu.. netuším prečo 😀

murinka
10. jan 2010

s manzelom sme chodili na predmanzelske nauky,ktore viedli asi 4O-rocni manzelia-a prislo aj na tuto temu-ako ,,nazvat,, alebo ,,predstavit menom,, pohlavne organy detom ked sa na to budu pytat-hovorili,ze od mala by sme ich mali nazyvat ,,pravymi menami,, kvoli tomu ze ked raz bude mat syn vb puberte intimny problem tak sa bude hanbit prist za otcom a povedat trebars-,,tati,boli ma vtacik................ 😅 aj ja som zato hoci je to naozaj chulostiva tema aby to bolo mojim detom vysvetlene tak ako to ma byt 🙂

molnarovak
10. jan 2010

doma to nazývame pravými menami. Staršiu dcéru sme to tak učili od malička a nikdy na tom nebolo nič čudné. Len raz sa nám stala komická situácia, keď mala asi 6 rokov a kupovali sme jej tepláky, ale boli je veľké, tak vyšla z kabínky a dosť hlasno vraví: "mami, sú mi veľké na vagíne!" Práve šla okolo jedna pani s malým dieťaťom a tak sa na nás pozrela, že by som sa najradšej zakopala pod zem.

grettka
10. jan 2010

murinka, ok, nazvat to pravym menom... chlapci su vo vyhode.. jeden nazov - penis hovori za vsetko, lenze co u dievcat? Je to komplikovanejsie... Ako to nazvat - vagina? Ked ides predsa na malu potrebu, tak si neutieras vaginu.... Mocova rura predsa nie je vagina... takze po malej potrebe si utierame vonkajsie ohanbie... Tak a teraz davaj rady ako to nazvat ... 😉 Male dieta primarne nevnima svoje intimne miesta ako pohlavne organy, ale ako vylucovacie. Myslim, ze od toho sa odvijaju tie eufemizmy, ktore pouzivame pri detoch. 🙂
Do urciteho veku sa daju pouzit rozne nazvy, a ked je dieta vacsie, tak sa mu dostane vysvetlenie s pravym pomenovanim.. este pred pubertou... Takze kludne by som pri detoch pouzivala vyrazy ako "pipik" a "suska", ci dalsie tu spomenute...
PS: prepacte pouzitie naturalistickych vyrazov, dufam, za ma adminky nezmazu....

adelkabo
10. jan 2010

Mojej dcére raz učiteľka povedala,že má dobrého fifíka 😀 😀 😀 (malo to byť filipa)Dcéra bola mierne šoknutá,kedže sa tak hovorí malému mužskému...... 😅 😅 😅
Moja mama používa pre dievča-čučurka,ale mne sa to teda vôbec nepáči.
My používame--puncika
A už dávno prišla na to,čo je to vagína a penis 😀 😀 šikovný spolužiaci jej to vysvetlili

dali4
10. jan 2010

Malinkú našej malinkej 😅 voláme šuška. No ked som ja bola malá tak mi mama hovorila že mám dupku a ritke hovorila kakulka 😅 . U syna používame pipík 😅

cmulinko
10. jan 2010

ja som mala tiez punciku 😀 a synovia maju bud pipika alebo piposka

saska.t
10. jan 2010

u nas mali chlapci pipika alebo pindika a nasa mala ma susku alebo susinku 😀

zoeno.1
10. jan 2010

my šušku voláme šuška 😀 si pamätám,že moji rodičia to volali ,že fuľa 😀 😀

blovitc120
10. jan 2010

Fuľa 😀? To sa tu váľam, zoeno, vaši vedú 🙂. My máme klasika šušku a pipíka 🙂

marianka1122
10. jan 2010

ahojta,tak u nas sa hovori dievcatam,ze maju čičurku,čučurku a chlapci pipik,pindurik,a ja synovi hovorym,ze ma cikulu.sice sa to hovori dievcatam,ale to je aj tak jedno.ked vyrastu budu tomu hovorit spravne. 😀 😀 😀

markiza
10. jan 2010

šušu 😅

babula90
10. jan 2010

vagína určite nie 😕 😀 , my to voláme tiež šušurka 😉

lyongirl
10. jan 2010

pipík, šušu

dadis
10. jan 2010

Maťko ma pipo a Sašurka šušurku (inak ja aj Sašku niekedy volam Sašurenka - šušurenka, snazim sa len doma, ale uz mi to "uslo" aj v poradni u lekarky 😀 😀 😀 😀 ) mne sa pacilo v Mafstory to Banan nazval "chachara" - u nas v spalni sa to ujalo 😉

babula90
10. jan 2010

ja poznám chachura 😀 už som to dávno nepočula