Ako je to s preventívnou prehliadkou u zubára?

adetka
19. dec 2007

Chcem sa opýtať, ak sem chodí nejaká zubárka:

je možné... aby mi zubárka odmietla dať potvrdenie o preventívnej prehliadke... aj keď som na ňu prišla... len preto, lebo som po tej minuloročnej nebola na žiadnom vyšetrení zubov?...

nemôžem to nájsť v zákonoch...

svetluska.p
19. dec 2007

adetka, myslim, ze nie. ved ked nemas problem so zubami, tak naco by si tamchodila????

adetka
autor
19. dec 2007

zial... so zybmi mam problemy... ale, kedze mam male dieta a nemala som ho dat komu na strazenie... chcela som si ich dat opravit neskor...
a podla nej som si ich mala dat do 4 mesiaov od prehliadky opravit... ☹

magg
19. dec 2007

ja som bola minuleho roku na prehliadke preventivnej, toho roku som tiez nemala kde nechat malu tak som na osetrenie nesla, az kym ma nezacal boliet zub a musela som ist trhat, no a doktorka mi povedala, ze toho roku uz nemozem ist na preventivnu, lbo som bola na osetreni, a neviem kolko mesiacov po osetreni nemozem ist na preventivnu. Takze ak by som aj chcela musim si vsetko zaplatit, Uz aj tak platime u zubara nehorazne sumy, sak to je nenormalne vysolit za vytrhnutie zuba 300 korun, ved to mam plienky pre malu na mesiac. ja nechapem na co je to zdravotne poistenie, mam pocit ako by sa to zubarov ani netykalo.

zuz11
19. dec 2007

ja som sa koli tomu rozhodla chodit k sukromnikovi 😀 a nemam problemy ci som bola alebo nebola a ci mi to niekto zaplati alebo nezaplati 🤐 idem ked mam cas a nic ma nestresuje, jedine to ze tam necham mailand 🤐 😀 ale na ine hluposti vyhadzujeme tiez kopec prachov tak preco za zuby by som si nezaplatila? 😀

geegee
19. dec 2007

ja som po porode tiez nestihla preventivku jeden rok a ked som potrebovala osetrenie, zubarka navrhla, ze sa na cene dohodneme. A dalsi preventivku mi urobila normalne.

k.a.t.k.a.
19. dec 2007

ja mám tiež radšej súkromníka, však zuby mám len jedny 😎 a radšej si riadne zaplatím 😅 nemám dobrú skusenosť so zubármi, vždy všetko odfláknu 🤐

adetka
autor
19. dec 2007

zuz... vsak to... kedysi som tiez bola u nezmluvneho doktora... a za vyvrtanie zubu s plombou cez dve tisicky.... a vytrhnutie dvoch zubov viac ako sest tisic... 😕 😠...

ale aj tak podam staznost na pani zubarku... a ak to bolo v mediach nasho zakona... tak sa asi obratim na europsky sud... ze su porusovane prava matiek na MD 😉

k.a.t.k.a.
19. dec 2007

fíha adetka tak to si pekne vela platila, ja mam tiež nezmluvného zubára ale tolko som nikdy neplatila 😕

pietra
19. dec 2007

adetka, to je teda riadna palka. Ja som az doteraz mala zuby zdrave, len po porode mi bolo treba tri opravit. chodim tiez k sukromnikovi a zablombovanie troch zubov, komplet prehliadka a odstranenie zubneho kamena ma stalo polovicu toho, co teba vytrhnutie tych dvoch zubov 😕

pred tromi rokmi mi robil problem zub mudrosti a musel ist von a to som tiez isla k sukromnemu stomatochirurgovi, ktory sa teda namakal, kym sa mi vobec do tych ust dostal, pretoze sa mi zapalil zuvaci sval a nevedela som tie usta otvorit a nestalo to ani tisicku.

ja sa inak zubara strasne bojim, tak preto som sa rozhodla pre sukromnych a clovek tam sice necha o nieco viac penazi, ale zas je tam aj iny pristup. A znami, co chodia k statnym tam tiez nechavaju pekne peniaze, sice o nieco menej, ale zacvakaju si tiez.

renca3
19. dec 2007

adetka...ja som bola vlani v decembri na preventivke a potom som nebola cely rok. Teraz som jej volala a vraj mam povinnost absolvovat preventivku aj tento rok.

andrea.m
19. dec 2007

ja chodím tiež k sukromníkovi a nemám problém.PP mám raz ročne a pomedzi to idem na ošetrenie ked sa dohodneme alebo ked mám problém a potvrdenie o PP mi dal Dr bez problémov.bola som už aj s deťmi,stými chodím na PP 2x do roka každých 6 mesiacov a na ošetrenia nechodíme lebo majú dobre zúbky.proste len ideme 2x do roka pozrieť uja zubára.ja ososbne mať také problémy obratim sa o info na poisťovni alebo na úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

zuzu13
19. dec 2007

viem že pokiaľ na preventívke ti nájde kaz, tak musí byť opravený do určitej doby/tuším 6 mes./, aby ti mohla urobiť novú preventívnu prehl. ☹ ale teraz má začať platiť nejaký nový zákon...ktorý by tie lehoty mal rušiť 😅

expertka8
19. dec 2007

O preventívne prehliadky u zubára je záujem najmä koncom roka

http://www.zzz.sk/?clanok=3546

anjelik85
19. dec 2007

ahojte, preventívna prehliadka je povinná raz do roka. /ak nechcete platiť nasledujúci rok plnú sumu za výkon/ keď vám nájdu na preventívke zuby, ktoré treba robiť, musíte si ich do najbližšej prehliadky porobiť, lebo aj keby ste preventívku ďalší rok absolvovali, poisťovňa vám to neuzná. /lebo nemáte porobené zuby z predošlej prehliadky/
bacha, ak sa dáte ošetriť v septembri a neskôr, už nemáte nárok ten rok na preventívku. pretože preventívku môžte absolvovať až po 3 mesiacoch po ošetrení.
tak, dúfam, že som to napísala zrozumiteľne a že to pomohlo.
ja mám perfektnú zubárku. je súkromníčka, ale má zmluvu s mojou poisťovňou, takže je to v poho. vždy tie zákroky napíše na poisťovňu tak, aby som ja platila čo najmenej, aby tú väčšinu platila poisťovňa. proste super. pôjdem za ňou aj na kraj sveta. 😉

slaviq81
9. jan 2009

Na preventivnu prehliadku mam ist 1.4. kedy budem mimo Slovenska a vratim sa az koncom aprila. Mozem ju absolvovat az vtedy?

mexx
9. jan 2009

Adetka, tolko korun za dva zuby? 😕 🤐 Mne vytrhol dva zuby za tisictristo... Sukromnik. Skvely pristup, skvela praca, ziadne problemy. 😉

dara2583
19. máj 2009

Ahojte, neviete ako je to s preventívnou prehliadkou keď som tehotná, viem že na jednu by ma mal poslať gynekológ, ale kedy ísť na druhú, keďže mám absolvovať dve? Som v 21. týždni a ešte som tento rok nebola ani na jednu preventívku. Ďakujem

titkovamiriam
19. máj 2009

ja som chodila v prvom a tretom trimestry.a preco si uz na prvej nebola?

dara2583
19. máj 2009

nebola som preto, lebo som nevedela kedy sa chodí, myslela som, že ma tam pošle gynekológ. Ale zajtra asi
zabehnem za zubárkou a dohodnem sa s ňou. Dnes som sa na to pýtala aj mojej známej a tá mi vravela, že ju tam
poslal doktor a bolo to niekedy v piatom mesiaci. Tak neviem. Najlepšie asi bude keď pôjdem rovno za zubárkou.
Ale ďakujem za info.

susik77
19. máj 2009

tak to su blbe zakony na sk 😒 aj moja mama sa mi stale stazuje ake ceny si zubari hadzu-z brucha-a to na dedine 😒
my sme v CR, za malu bielu plombu platim asi 400 kc, za normal. amalgam podobne. za velku plombu+ cistenie kanalikov somplatila 1200 kc, za pieskovanie(dental. hygiena) 750 Kc. v tehu som bola na 1 pp a v poho na poistovnu.

dara2583
20. máj 2009

Ja som dnes volala doktorke a povedala, že nevyžadujú dve preventívky aj keď som tehotná, že mám hocikedy
prísť a spraví mi ju. Stačí jedna, nemám sa stresovať, že som to nedodržala ako má poisťovňa na stránke. Tak som
spokojná, ja totiž čím menej k zubárke tým lepšie, lebo mám z nej strašný strach, ale to zas ona vie, lebo ja som
od detstva u nej vyvádzala. 😉

helka101
28. mar 2011

Kočky, hradili ste si nejaka preventivnu prehliadku u zubara????

aby som to teda vysvetlila, počula som že je možnosť , že si preventivnu prehliadku zaplatím, kedže podla zakona nan nemam narok a musela by som si všetky ukony hradiť
a ešte neviete ako to je? ked odchadzam od stareho zubara, a nemam urobene všetky kazy, ktore mi on našiel a teda nemam ahi platnu preventívnu prehliadku, zoberie ma novy zubar a urobí mi sam na svoje meno preventívku? 😅

titkovamiriam
28. mar 2011

preventivka je raz za rok-ak si na nej bola tak ti zuby potom moze opravovat aj iny lekar len ten predošlý ti musi dat potvrdenie o jej absolvovaní.a preventivka sa neplatí

zuzana1104
16. okt 2011

dievčata ja potrebujem do tehotenskej knižky potvrdenie od zubara aj plucneho... stacilo by keby som len zaklopala a poprosila ju nech mi ho tam len da ?dakujem za odpoved

syslica
18. okt 2011

@zuzana1104 Myslím, že by stačilo... ak máš inak zúbky v poriadku 😉 odo mňa v živote nikto potvrdenie od zubára v tehotenstve do knižky nechcel, hoci kolonka tam je. Najlepšie by bolo dať si zuby do poriadku už pred otehotnením, pretože zanedbané kazy, zubný kameň a iné baktérie v ústnej dutine ovplyvňujú bábätko najviac v období organogenézy, lebo sa krvou matky šíria všade po tele... takže ja som to vždy riešila takto a keď som sa už ako tehotná pýtala zubárky na extra prehliadku v tehotenstve, povedala mi, že načo, aj tak jej to poisťovňa neuhradí...Super prístup, však?